Автоимунни заболявания

  • 706
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2
Здравейте на всички, моята история е доста дълга, затова няма да Ви губя времето с нея накратко ще кажа, че миналата година родих момченце, което се оказа с ВСМ (последваха две операции, но за съжаление  с фатален край), тази година в началото на февруари забременях отново, но в 9 г. с. ембриома не се развиваше и трябваше да направя медикаментозен аборт)в момента си правя изследвания: Prolactin , AMH , FSH, E2, vitamin B12, vitamin D, ALT/AST, Rubella IgG, Whole Blood Count, spermogram, Anti- HIV, Anti- HCV, HBsAg/needed for men and women,HBA1C, PROT C , PROT S, ANTI TROMBIN 3, ACA IgG, ACA IgM, LUPUS ANTICOAGULANT,GENETIC TESTS- PERIPHERIAL KAEYOTYPE, FACTOR V LEIDEN MUTATION, FACTOR 2 MUTATION, MALE , PERIPHERIAL KARYOTYPE назначени от доктор, бих искала да разбера някоя от Вас запозната ли е с автоимунните заболявания, тъй като всичко ми е в норма дотук направените, но ТАТ ми е 46.98 при реф. стойности -до 4.11. МАТ ми е в норма 1.4 , ТSH - 1.23, FT 4 - 15.12. Едната ендокриноложка ми каза, че има съмнение за ХАШИМОТО, другата е категоричн, че нямам.Незнам какво да мисля имам или нямам хашимото и тези стойности пречат ли за забременяване и износване на едно здраво бебенце???

# 1
  • Мнения: 574
 Аз съм с Хашимото ,при това заболяване ,   което е автоимунно ,антителата имат високи стойност и .Те завинаги ще си останат така , само тяхно действие по време на бременност се компенсира от вливане на имуноглоболини ,продукт ,който се прави от кръвна     плазма .

# 2
  • Мнения: 2
При мен не могат да ми кажат със сигурност имам или нямам Хашимото ??? А аз планирам бременност тъй като имам две неуспешни , проблем ли е за бебе това Хашимото и доколко пречи на забременяването?

Общи условия

Активация на акаунт