Бременност, бременни - бързи въпроси и отговори - 65

  • 26 436
  • 733
  •   1
Отговори
# 30
  • Бургас
  • Мнения: 10 353
За мен морфологиите са най-смислените прегледи през цялата бременност и точно тях не съм пропускала. Даже с нетърпение ги чаках.

# 31
  • София
  • Мнения: 1 791
мен на третата ФМ ме извикаха на четвърта, за да следят едни показатели за рицарелен резус, едни за захарта и едни за миомата. Всеки случай е индивидуален. Аз не бих пропуснала преглед, ако ми е препоръчан от лекар.

Интересно ми е. Какво е рицарелен резус? Сори, не ми излязоха резултати на търсенето.

# 32
  • София
  • Мнения: 2 437
отрицателен резус фактор, “от” се е изгрило Simple Smile
Следят един съд в главата, свързан с него, но не зная повече от това.

# 33
  • Мнения: 35 147
За мен морфологиите са най-смислените прегледи през цялата бременност и точно тях не съм пропускала. Даже с нетърпение ги чаках.
И аз разсъждавам така. Моята трета ми предстои след 2 седмици и вече полудявам колко бавно минава времето.

# 34
  • Мнения: 140
Нито се съобразявам с това какво мисли мъжа ми, нито подценявам състоянието си. Консултирала съм се и с ендокринолога на мъжа ми, която също каза за сега да огранича бялото брашно и захар - резултатите ми се с по 1 десета по-високи от нормата. Въпросът ми дали да отида не е свързан с мое нежелание или нещо друго, просто както написах според моя АГ нямало смисъл и аз поисках съвет от вас на мое място бихте ли се съобразили с гинеколога или бихте отишли на ФМ. Аз също оценявам значимостта на ФМ и точно заради това реших да видя вашите мнения и ви благодаря за тях!

# 35
  • Мнения: 1 288
А когато сте изследвали глюкоза през някакъв период от време, нараствала ли е? Имам предвид, не натоварването с глюкоза, а серумна такава, пускана с кръвната картина. Покрай тази тема си разгледах стари изследвания и виждам, че малко нараства. Даже на последното изследване върви към горната граница, над която се оорави обременяване. Помня, че АГ-то се чудеше дали да ме тормози с това изледване, понеже плодът не бил голям. Сега вече е късно.

# 36
  • Мнения: 35 147
Моя гинеколог не ми е казвал никога, че няма нужда от ФМ . Такива изказвания от гинеколози чета напоследък във форума и ФБ. Моя директно си ми казва на коя дата да отида и кога е редовен преглед, кога ФМ.

# 37
  • Мнения: 140
А когато сте изследвали глюкоза през някакъв период от време, нараствала ли е? Имам предвид, не натоварването с глюкоза, а серумна такава, пускана с кръвната картина. Покрай тази тема си разгледах стари изследвания и виждам, че малко нараства. Даже на последното изследване върви към горната граница, над която се оорави обременяване. Помня, че АГ-то се чудеше дали да ме тормози с това изледване, понеже плодът не бил голям. Сега вече е късно.
Абсолютно никога не ми е мерена висока,   с домашния глюкомер повече от 5 не е била и то и след хранене, а при кръвни изследвания е била между 3.5 и 4.5. Единствено сега при обременяването даде съвсем леки отклонения и както казах по препоръка и на ендокринолога, и на АГ ограничих бяла захар и брашно. В крайна сметка дори и да са грешни изследванията и да нямам ГД, така или иначе тези неща не носят нищо положително за нас с бебето.

# 38
  • Мнения: 1 288
А бебето едро ли върви?

# 39
  • Мнения: 5 468
Кристина, чудесно е, че си се консултирала с ендокринолог. Наистина ограничаването на захарта и брашното само могат да ти помогнат и за здравословно качване на килограми.

Относно изказването на твоя лекар, че няма нужда от трета ФМ, малко е несериозно. Феталните морфологии се препоръчват за всички бременни, а не само при проблем или съмнение за проблем. Т.е. няма как някой лекар да прецени, че няма нужда от ФМ, след като тя се препоръчва за всички бременни. Все едно някой лекар да каже, че няма нужда от запис на тонове. Има си стандарти в съвременното проследяване на бременността благодарение на които се установяват проблеми навреме и се раждат повече живи и  здрави бебета, отколкото са се раждали, например, в недалечното минало.

# 40
  • Мнения: 35 147
Кога започват запис на тонове?

# 41
  • Мнения: 140
А когато сте изследвали глюкоза през някакъв период от време, нараствала ли е? Имам предвид, не натоварването с глюкоза, а серумна такава, пускана с кръвната картина. Покрай тази тема си разгледах стари изследвания и виждам, че малко нараства. Даже на последното изследване върви към горната граница, над която се оорави обременяване. Помня, че АГ-то се чудеше дали да ме тормози с това изледване, понеже плодът не бил голям. Сега вече е късно.
Абсолютно никога не ми е мерена висока,   с домашния глюкомер повече от 5 не е била и то и след хранене, а при кръвни изследвания е била между 3.5 и 4.5. Единствено сега при обременяването даде съвсем леки отклонения и както казах по препоръка и на ендокринолога, и на АГ ограничих бяла захар и брашно. В крайна сметка дори и да са грешни изследванията и да нямам ГД, така или иначе тези неща не носят нищо положително за нас с бебето и дори е по-добре, че иначе доброволно никога нямаше да ги огранича..

# 42
  • Мнения: 25
Някакво мнение за Prenatest или Visiontest ? Каква е разликата ? Колебая се ?

# 43
  • Мнения: 698
Кога започват запис на тонове?

36 г. с или поне при мен така беше

# 44
  • Мнения: 35 147
Четох в сайта на Щерев, че след 30 г.с. се правят на 2 седмици, след 36-та- всяка седмица.
Забравила съм ги тези неща

Общи условия

Активация на акаунт