Майското човече стана на годинка вече - Тема 4

  • 22 712
  • 808
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 4 011
Меда още на 8 месеца ми каза Стаменов, че може да се дава, но задължително преварен. С фъстъци баткото са ми го захранили случайно. ММ му дал бисквитка...ама с фъстък. Около две беше.

# 46
  • Мнения: 529
Ох ,включвам се аз ,малко шокирана,малко уплашена 😳😣 с положителен тест 😄 идея нямям как е станало, станало е ненадейно . От всичкото на горе съм на деита ,вече не разбира се, тренирам всеки ден и то мъжката , та нещата като ще стават стават! Трудно ще е ,но все някак ще се опровим 🤷♀

# 47
  • София
  • Мнения: 4 011
По-прекрасно от това няма. Аз ако не ми беше второ, вечв да съм забременяла. Не че не искам трето, но о ещах да се върна за малко на работа, а и да си вдигна майчинството. И да ти кажа по-лесно се гледат деца с еднакви потребности, иначе лудваш.

# 48
  • София
  • Мнения: 856
An G- E, честито и лека бременност!
Имаше още едно бр момиче в темата, да сподели как е 😃
Аз много се чудя на майките с малка разлика как се оправят. Аз си признавам, че каката ми помага много. Гледа го, за да влезна в банята и др.
Аз мед и ядки не давам. Но вече яде ягоди.
И да се похваля- от понеделник отваря държавната кухня 🥳

# 49
  • Бургас
  • Мнения: 1 195
Честито, An G - E! Добре дошла в клуба Stuck Out Tongue Winking Eye Малко е плашещо в началото, но колкото повече време минава, толкова се убеждава човек, че няма по-хубаво от това. Аз съм почти 17та седмица вече и вече нямам търпение за срещата с номер 2 Heart

# 50
  • Мнения: 560
An G - E, честито и лека бременност! Само уточнявай в началото какъв е тоя положителен тест, че с тоя ковид ще изкараш на някой ангелите, докато прочете докрай поста Grinning

# 51
  • София
  • Мнения: 4 011
Хахаха и аз за ковид първо си помислих.
Хич не е трудно. Две момчета имам или по-скоро нещо между кон и мечка и един птеродактил. Обожавам ги и човек намира сили за всичко щом се отнася до децата. Заради извънредното положение си ги гледам сама, ММ е по цял ден на работа, но пак се оцелява:)

# 52
  • Мнения: 529
Хахахахаха 😂😂😂
Не съм очаквала ,че може да го свържете с ковид 😂
Благодаря момичета!
Да са живи и здрави ,човек с всичко се оправя.

Последна редакция: пт, 15 май 2020, 17:38 от An G - E

# 53
  • Мнения: 255
Лека бременност Simple Smile) чудесно е , аз просто няма да имам сили моят откакто се е родил да има 5 спокойно вечери :д
Иначе за съня сутрин става към 8 - 8:30 и вече наобяд , към 12 става крив защото му се доспива ..към 13:30 е заспал вече до към 16 най - късно и това му е после в 22.

# 54
  • София
  • Мнения: 856
Момичета, моето късметлийче е приет на ясла. Бяха 38 деца за 8 места. Малко се притеснявам, но има време до септември , а и имало някакво отложено тръгване до 15.11 . Някой ако е запознат с тази опция да сподели
Други да се похвалят има ли?

# 55
  • Sofia
  • Мнения: 1 060
An G - E, честито и леко бременеене 😘.

И аз щях да питам за спането, но ме изпреварихте Simple Smile. Нашата спи три пъти през деня, става към 8, заспива към 10 за час, после към 13 за 1:30-2 и после в 18 за около 30-40мин, накрая в 21:30-22 си заспива вечерно Simple Smile.
За яслата ние не сме приети, но сме първа резерва или както там се казва, с най малък случаен номер 🤷. Сега нз какво следва и се чудя дали да сменям желания ли какво да правя. Някой запознат ако има да ме посъветва моля Wink.

# 56
  • София
  • Мнения: 4 011
Ние сме приети, но при нас не е изненада, защото баткото е записан там. Обаче изненадата е, че просто на шега пробвах баткото в една прословута градина, дето целия квартал я боготвори, а имаше само 20 места и тук съседките бяха пощурели как не ги приемат вечв втора година. Еми получих мейл, че и баткото е приет там по първо желание. Сега вечв дилемата е дали да го местя (той не е посещавал и старата, та не е свикнал нито с деца нито с учителки). Бебето няма да го записвам, в крайна сметка реших да си го гледам още една година. Но така или иначе с него проблем няма, все ще има 13 точки и следващата година, та не го мисля.
До колкото си спомням можеш да отлагаш, но не знам процедурата. А и в крайна сметка винаги можеш да вземеш бележка от доктор за още отлагане.

# 57
  • София
  • Мнения: 856
То идеята е, че при отлагането не ти спира майчинството, а иначе си болничен с бележка от лекар. А и никога не съм обичала да лъжа, че някой е болен. Просто искам да попорастне до ноември. Кака му тръгна на 1г и 10 м, но тя вече говореше и беше без памперс. Този като го гледам върви малко назад от нея и затова ми е жал. Но има време до септември , те се променят всеки ден.
ditmade, забелязала съм, че на тези, които не ни е на всяка цена приемането, ни излезе късмета. Има вманиачени, които правят таблици, изчисляват и полудяват и сякаш не им се получава 😁

# 58
  • Мнения: 120
Честито на приетите на ясла деца. Моето не е от тях. Не знам доколко съм луда и вманиачена, но и аз изчислявах къде има най-голям шанс и въпреки това не се получи. Тъй като трябва да се върна на работа през септември, започвам с проучването на частните ясли. Още се чудя и дали детегледачка е по-добрият вариант.

# 59
  • София
  • Мнения: 4 011
Да, има логика. Не се бях сетила, че ти пректсва майчинството. Съгласна съм, че лъгането че някой е болен е гадно. И аз не бих го правила, ако бях сигурна, че ще го приемат тази година. Като отидох да го отпиша (след като реших да не го пускам миналата зима), домакинката ме обяви за луда и ми обясни как всъщност стоят нещата..
S_V_D,  ако разполагаш с някоя баба или близка роднина, или просто някой безработен на който имаш доверие, кандидатствай по програмата за детегледачки. Ако нямаш никой, те ще ти предложат човек. Ама поне няма да плащаш ти.

Общи условия

Активация на акаунт