Отговори
# 45
  • Мнения: 147
Момичета, тази сутрин ми се случи нещо странно - както си лежах в леглото и четох какво се случва тук, чух странен звук, идващ от корема ми, нещо като "пук", "цък", "клик", не мога да го опиша точно. Прочетох някои неща и може да е примерно от костите на бебето. Та случвало ли се е на някоя? Тогава се поизплаших какво може да е, но вече съм спокойна, защото бебето се движи съвсем нормално.

# 46
  • Мнения: 240
Dream, чудесна е новата темичка, благодарим ти за старанието всеки път!
Толкова е вълнуващо вече да сме в месец май, еуфорията нараства значително, скоро ще започне бебевалежът!
Нека всички сме здрави и позитивни ❤

# 47
  • Варна
  • Мнения: 1 037
Ох, добрах се до новата тема ❤️
Дрийм, благодаря за старанието пожелавам да е изпълнена с новини за пухкави бебета 🍒🍓🍒🍓🍒🍓
Ако има опция може да ми смениш годините на 29 на първа страница 😂
Няма да пиша по отношение на снощните коментари, само след поста си, ще проверя в чичко гугъл за аджеба тия атрибути как изглеждат обрязани 🤔😁
Да си призная пристрастена съм към сладоледа, вчера като прочетох Лимончето за простодяването на бебето от сладолед със сълзи се смях, по групите има чудни неща понякога 😁
Иначе минах през Била, помирисах праха на Тео бебе и Ариел и двата ми допаднаха, ще видим кой ще взема.
Сега ще се разровя да търся кардилог при когото да направя консулт за кръвното, че времето си минава.
Имам и изследвания да пускам, но това вече в понеделник.
Усмихнат и слънчев ден 🌞

# 48
  • Мнения: 955
Аз днес добре се поразходих. Минахме през Борисовата, имаше си хора, но не беше лудница. После до аптека, дм и изобщо се почувствах човек! Кофтито е, че веднага ме стегна корема, ама карай.
Лимонче, аз пия но шпа и то 3х2. Преди пиех само при нужда, но сега за всеки случай диаспорал 3х1 и но шпа.

# 49
  • Мнения: 3 950
Фрест, при мен също го има това "пук", "цък", "клик", аз първия път се стреснах, замръзнах и заочаквах да ми изтекат водите Grinning
Ни като видях, че нищо не се случва и само си казах, oh, well. Оттогава насам не го мисля.

Колкото до десерта - не е нещо специално, беше йогурт с морковено сладко. Но сладкото беше най-уникалното сладко, което съм опитвала през живота си. А аз дори не обичам сладка. Още тогава питах човека за рецепта, той ми я каза, ама аз я забравих. След малко отивам за продукти и ще ви снимам резултатите Blush

# 50
  • Мнения: 727
Записвам се и аз в новата темичка и се присъединявам към пожеланието на Пеперудена! Дрийм много си се постарала, браво! Hearts
На мен не ми се пише много тия дни.. чувствам се изтощена, а спя добре. Тежко ми е, топло ми е, задушно ми е.. Яде ми се гръцкия десерт на Амели.. Satisfied и МНОГО сладолед съвсем БЕЗОТГОВОРНО Sweat Smile Sweat Smile
Мъжкия атрибут ме притеснява и мен, но се надявам да съм смела и да стане бързо и лесно това забелване.

Хем се радвам, че вече е Май и наближават така дългоочакваната ни среща с бебчовците (между другото Верончита и нашия ще го пишем Бебчо така като гледам), хем от няколко дни е започнало да и трепери под лъжичката. Прехвърлям си разни сценарии в главата и само се надявам да изчака поне още две седмици и да не бърза да излиза! Всеки ден се каня да пера и стягам куфара за болницата и всеки ден отлагам за следващия, за да не взема да предизвикам съдбата. Хем ми се струва рано, хем ме е страх да няма изненади.. Луда работа!

Към мамите в по-напредналите седмици да попитам наблюдавате ли промяна в движенията на бебчетата (моя сякаш е по-ленив от 2-3 дни мърда, но само като го понатисна, сякаш няма място) и промяна в теченията (при мен се засили и сгъсти) ?

А някой случайно да има инфо за този прах Персил Нон Био. Свеки ми го беше донесла с памперсите. Никъде не пише да е специално за бебета "Подходящ за детски дрехи и хора с чувствителна към перилни препарати кожа" и се чудя него ли да ползвам или да отивам за Тео Бебето. Thinking Слагам снимка.
Скрит текст:
Редактирам се, не ми се яде десерта на Амели, че не обичам йогурт..Оставам само на сладолед значи! Yum

# 51
  • Plovdiv, Bulgaria
  • Мнения: 1 639
Отменят задължителните маски на вън, от днес. Остават само в затворени пространства.
Тази новина мен лично много ме зарадва.

В Пловдив бая ни разтресе земетресение..

# 52
  • Мнения: 205
Ивелче - при нас не е легенче , а едното бъбрече е с мултикистоза и почти не функционира, та е малко по - сложно.
Относно Борис, освен фимозата и дебелата кожичка , отзад на тази юздичка която прибира кожичката и се разпъва имаше физиологично срастване и след консултации с уролози се решихме , всички бяха на мнение , че само цепване няма да е достатъчно .
Тъкмо четох и аз заметресението , аз не го усетих, но гледам постове из фейса че и в Хасково са  го усетили.

# 53
  • София
  • Мнения: 441
Момичета, да си призная, след прочитането на последните няколко страници съм в тих ужас 🤣 То било много сложно да си имаш пишка 🤣 Ама айде с една се справям, дано успея и с две 🤣🤣🤣

# 54
  • Мнения: 955
И тук го усетихме. Бяхме седнали на терасата с ММ и аз нали си имам световъртежи от известно време, та му казах, че ми се вие свят все едно има заметресение, то пък се оказало истина Grinning

# 55
  • Мнения: 71
Лимонче аз от началото пия Но-шпа 3*1, няколко пъти опитвах само при нужда и все нещо се случваше и накрая с АГ решихме, че си остава. Сега ще го пия до 37 г.с. и тогава спирам него, магнезия и салбутамол (също против контракции). Въпреки всички неща, пак си имам моменти, в които нещо си ме наболява, но мисля, че като ги спра и бебчо бързо-бързо ще се появи:satisfied:
Фрест и аз от скоро чувам тия пук-пук от корема ми, но както Амели писа всичко друго си е окей и мисля, че е поредното нещо, съпровождащо растежа на бебо и този етап от бременността.
С ММ също сме до никъде с името, а времетоо си течее, но все си казвам ще си ни дойде изведнъж, пък ще видим как ще е Rolling Eyes

# 56
  • Мнения: 93
Страхотна е нова ни тема за май, благодаря Дрийм! 🌷 Да си я запълним само с хубави новини и пухкави и здрави бебчета 🙏 🐣

За кафето от седмица си пийвам по 1 слабо кафенце всеки ден, за да мога да си вдигна малко кръвното и така не ми става лошо.

За името на бебка и ние не сме решили окончателно нищо все още, и си мисля да изчакаме да се появи, да си я видим и тогава да решим. Много трудно ми се струва сега това с името.

Ще превъртя новините, не съм го разбрала това за маските . И заметресение не съм усетила 🙄. Хубав следобяд мамчета 🤗

# 57
  • Plovdiv, Bulgaria
  • Мнения: 1 639
Има заповед, новини не съм гледала и аз.

# 58
  • Мнения: 90

Към мамите в по-напредналите седмици да попитам наблюдавате ли промяна в движенията на бебчетата (моя сякаш е по-ленив от 2-3 дни мърда, но само като го понатисна, сякаш няма място) и промяна в теченията (при мен се засили и сгъсти) ?

Аз също съм с обилно течение от две седмици, бих казала дори прекалено обилно и гъсто както обясни. Онзи ден дори мислих да ходя при доктора, но викам айде да не си набивам излишни филми, ще си изчакам до вторник.
А от два дни и аз съм с по-леки движения. Днес например я усетих само сутринта и то  съвсем за малко.  Дано не е повод за притеснение. 💞

# 59
  • Мнения: 1 104
Земетресението се усети и в Стара Загора. Бях се излегнала на дивана и първо помислих, че бебокът нещо ми клати корема, ама и ММ го усети. 😄
Аз ще изчакам да мине прегледа другата седмица, когато вече ще съм 34гс. и след това почвам стягане на багаж и пране. Ние сме с пералня и сушилня, та се надявам, че за 2-3 дена ще се оправя. Simple Smile

Mystic, сега съм 33+3гс и бебокът все още доста се движи и рита доста силно. Но виждам, че ти си близо 2 седмици преди мен. Предполагам към 36гс вече почва да им става тесничко.

Общи условия

Активация на акаунт