(Био)зеленчукова градина-нашето райско кътче (тема 41)

  • 31 021
  • 812
  •   1
Отговори
# 780
  • Русе
  • Мнения: 768
Дъждец, преди две години и ние сяхме микс катерливи растения, но поникнаха само грамофончетата и тикви- но бяха декоративни, около 10 см, като издължени топки  и жълти. При нас се изкатериха по асмите и висяха отгоре като фенери, красиво беше, родиха много и направиха хубава сянка.

# 781
  • Мнения: 19 352
Ако не отгледам домати, поне тикви ще имам Joy

Купих Нимазал (нийм). За пръв път пръскам с такова. Сложих сапун за прилепил. Не знам трябваше ли.  Не ми се четеше.
В оранжерията се разхвърчаха белокрилки, които не бях забелязала досега.

# 782
  • Мнения: 640
Аз например живея в карстов район и не става с никаква вода, нито от чешмата, нито от реката. Затова купувам постоянно зелен камък, защото гледам киви и фейхоа, а водата ни е много твърда и почват да жълтеят. Ако имате климатици може да пробваш да събираш от тях, ние имаме два и в жегите се събира доста, за саксия би стигнала, но за растенията на двора е твърде малко.

# 783
  • Русе
  • Мнения: 2 613
И аз днес купих нимазил, казаха ми 30мл на 10 литра и да пръскам наред, за прилепител забравих да питам

# 784
  • Los Angeles CA
  • Мнения: 540
Имам американска боровинка. Каква може да е причината листата да са хлорозни, светло зелени. Не върви добре. В отделен голям съд е с почва за иглолистни.
[/quote]


Боровинките обичат киселинна почва, може да им слагаш остатъци от кафе и те ще се развиват добре. Също така не е добре да отглеждаш само един вид боровинка, трябват ти два вида, които се хармонизират и си помагат.
Аз държах две години един храст и не се развиваше и имаше по няколко листа на клонче. Тази година взех едно малко храстче от друг вид и двете сега са претрупани с плодчета.
А също така боровинките обичат пясъчна почва.

# 785
  • на пъпа на Златията
  • Мнения: 3 212
Няма ли кой да пусне новата тема .

# 786
# 787
  • Пловдив
  • Мнения: 587
С какво пръскате срещу гадните миризливки по доматите? Миналата година от 15 корена, не набрахме 1 домат. Тази година до сега ги запазихме от мана с оранжерия, но  днес видях миризливки.  Пръскали ден със сода, сяра. Сега четох за пръскане с отвара от чесън, но искам да получа отговор за изпитани средства.

# 788
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Миналата година някой сподели: ръчно събиране.
В чаша или буркан се слага вода и веро, държи се под миризливката, тупва се клончето и тя пада във водата.

Аз още се боря с върхово гниене.
Чудя се може ли да е от варовитата вода?

# 789
  • София
  • Мнения: 24 839
Не би трябвало да е от варовитата вода- при мен е такава, ама много.
И почти не съм имала върхово гниене.
Пишат, че при липса на калций се получава.
Ти с какво ги третираш?

# 790
  • София
  • Мнения: 5 205
Изпитана рецепта срещу КОЛОРАДСКИ БРЪМБАР
От био производител, но истински селянин Simple Smile
Ферментирал чесън + повет за 20 дни
Обаче пропорция не знам, нито какво е това повет. Увивно и цъфти. Но не е поветица.
Може да се ползва и преди 20-тия ден.
Това се практикува в Родопите,  за мнооого картофи.
Предполагам, че ще работи и срещу миризливки. Ще питам.

# 791
  • Мнения: 7 025
Поветът е див клематис, жилава лиана, има го навсякъде масово, влече по дървета и храсти и ги задушава, голяма напаст е.
Пред блока ни е пълно и непрекъснато го скубя.  Много трудно се къса.
https://www.google.com/search?q=%D0%9F%D0%BE%D0%B2%D0%B5%D1%82&a … ii=40Z-l5mpqI-t9M

https://medpedia.framar.bg/%D0%B1%D0%BE%D1%82%D0%B0%D0%BD%D0%B8% … D0%B2%D0%B5%D0%BD

https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9E%D0%B1%D0%B8%D0%BA%D0%BD%D0% … D0%B2%D0%B5%D1%82


Интересно е коя част от повета се ползва?

Последна редакция: чт, 09 юли 2020, 23:13 от Diorela

# 792
  • Мнения: 1 601
И аз  имам много миризливки...
Трябва да сея тиквички, разболяха се...
Да покажа доматите, извинявам се, че не знам как в скрит текст от телефона.

# 793
  • София
  • Мнения: 5 205
Айде на доматитееее!
Валерия,  "къдравите" ми изглеждат много вкусни!
Къде се случва това?
И се извиняваш, че ги виждаме Simple Smile

Диорела, да, точно това е, той не знаеше името, първо ми го описа, накрая каза "ние му викаме повет" Simple Smile
Ще питам коя част. Не е коренът, със сигурност.

# 794
  • Мнения: 1 079
ЗаСлон, и аз това точно влязох да напиша! Валерия, такива домати не трябва да се крият 😍

Браво, напълниха ми очите, страхотна гледка! Дано се напълни темата с още такива снимки! 🍀

Общи условия

Активация на акаунт