Уреаплазма и Микоплазма - 3

  • 49 525
  • 753
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 206
Момичета, имам малко странен въпрос.
Днес ми взеха цервикален секрет за изследване на уреаплазма и микоплазма. Стерилния контейнер е с оранжева капачка, мисля, че е за суха среда.
Въпросът ми е такъв ли трябва да е или трябва да е със синя капачка (за влажна среда).
Притесненията ми са дали ще са коректни резултатите, т.к ги изпращат в София от Варна.

По мой спомен бяха оранжеви или червени контейнерите. Случвало ми се е да ми вземат секрет в грешен контейнер и от лабораторията ме върнаха. След което доктора просто ми взе секрет отново (разбира се без допълнително заплащане за преглед)

# 736
  • Мнения: 2
Да , трябва да е в суха среда, а не от тези които са с гел за микробиология.

# 737
  • Мнения: 465
Много благодаря,  олекна ми, т.к много се притесних, че ще се изпраща материала до Геника София и се притесних, че не е в контейнер със синя капачка, а с оранжева.

# 738
  • Мнения: 305
Здравейте момичета. Откриха ми уреаплазма. Първия път не се изчисти, днес лекарката ми каза да повторя курса на лечение и 30 дена след последното хапче да се видим отново да пуснем контролни изследвания. Пия:
- доксициклин 2х1табл. за 10 дена
- левокса 1 табл. на ден за 7 дена /тези двете заедно, сутрин и вечер доксициклин, на обяд левокса + пробиотик Прокомбо/
- след това ще слагам 12 дена Полижинакс + фемифлора.

Сега се загледах в рецептата и се зачудих, според вас Доксициклин ми е изписан за 20 дена - 2х1 /40 таблетки общо/ или 20 таблетки - 2х1 /20 таблетки общо/? Първият път изпих 20 таблетки..Чудя се има ли смисъл да звъня на лекарката да питам или ще можете да ме посъветвате?

# 739
  • Мнения: 42
Здравейте момичета. Откриха ми уреаплазма. Първия път не се изчисти, днес лекарката ми каза да повторя курса на лечение и 30 дена след последното хапче да се видим отново да пуснем контролни изследвания. Пия:
- доксициклин 2х1табл. за 10 дена
- левокса 1 табл. на ден за 7 дена /тези двете заедно, сутрин и вечер доксициклин, на обяд левокса + пробиотик Прокомбо/
- след това ще слагам 12 дена Полижинакс + фемифлора.

Сега се загледах в рецептата и се зачудих, според вас Доксициклин ми е изписан за 20 дена - 2х1 /40 таблетки общо/ или 20 таблетки - 2х1 /20 таблетки общо/? Първият път изпих 20 таблетки..Чудя се има ли смисъл да звъня на лекарката да питам или ще можете да ме посъветвате?




20 таблетки са изписани ☺

# 740
  • Мнения: 305
Здравейте момичета. Откриха ми уреаплазма. Първия път не се изчисти, днес лекарката ми каза да повторя курса на лечение и 30 дена след последното хапче да се видим отново да пуснем контролни изследвания. Пия:
- доксициклин 2х1табл. за 10 дена
- левокса 1 табл. на ден за 7 дена /тези двете заедно, сутрин и вечер доксициклин, на обяд левокса + пробиотик Прокомбо/
- след това ще слагам 12 дена Полижинакс + фемифлора.

Сега се загледах в рецептата и се зачудих, според вас Доксициклин ми е изписан за 20 дена - 2х1 /40 таблетки общо/ или 20 таблетки - 2х1 /20 таблетки общо/? Първият път изпих 20 таблетки..Чудя се има ли смисъл да звъня на лекарката да питам или ще можете да ме посъветвате?




20 таблетки са изписани ☺

Благодаря ти!

Чета в мненията, че разбира се по време на прием на антибиотици не трябва да се приема алкохол. Виждам, че не трябва и млечни. Дали пропускам още нещо? Simple Smile Някой съвет? Simple Smile Дали е хубаво сега да пия витамини, или да ги започна след антибиотиците?

# 741
  • Мнения: 640
Здравейте момичета. Откриха ми уреаплазма. Първия път не се изчисти, днес лекарката ми каза да повторя курса на лечение и 30 дена след последното хапче да се видим отново да пуснем контролни изследвания. Пия:
- доксициклин 2х1табл. за 10 дена
- левокса 1 табл. на ден за 7 дена /тези двете заедно, сутрин и вечер доксициклин, на обяд левокса + пробиотик Прокомбо/
- след това ще слагам 12 дена Полижинакс + фемифлора.

Сега се загледах в рецептата и се зачудих, според вас Доксициклин ми е изписан за 20 дена - 2х1 /40 таблетки общо/ или 20 таблетки - 2х1 /20 таблетки общо/? Първият път изпих 20 таблетки..Чудя се има ли смисъл да звъня на лекарката да питам или ще можете да ме посъветвате?




20 таблетки са изписани ☺

Благодаря ти!

Чета в мненията, че разбира се по време на прием на антибиотици не трябва да се приема алкохол. Виждам, че не трябва и млечни. Дали пропускам още нещо? Simple Smile Някой съвет? Simple Smile Дали е хубаво сега да пия витамини, или да ги започна след антибиотиците?
По-добре след. Особено калций не бива с тези, затова и млечните е препоръчано да се изключат. Внимавай и с грейпфрута, действа като инхибитор за преработката.

# 742
  • Мнения: 305
По-добре след. Особено калций не бива с тези, затова и млечните е препоръчано да се изключат. Внимавай и с грейпфрута, действа като инхибитор за преработката.

Благодаря!

# 743
  • Мнения: 587
Момичета, виждам, че в Кандиларов правят изследване за уреаплазма. Знаете ли дали редът е стандартен - пациентът сам да си занесе пробата, взета от гинеколог, или имат някакви други изисквания?

# 744
  • Мнения: 55
Здравейте, дами. Имам час чак другия месец, бихте ли споделили опит?

# 745
  • Мнения: 69
Здравейте, дами. Имам час чак другия месец, бихте ли споделили опит?
Имаш инфекция с Гардинела и Уреаплазма! По назад в темите има няколко различни схеми за лечение...
Но ако те ти се чака и имаш симптоми пробвай това:
2х500мг флажил таблетки 7 дни може да ги съчетаеш с вагиналти свещички
2х100мг вибрамицин 10 дни
Пробиотик 2ч след антибиотика

# 746
  • Мнения: 16
Дами, не бързам да се радвам, но искам да споделя малко опит от последния месец, може да е от полза на някои от вас. Бях писала, че с партньора ми лекувахме ураплазма и двата вида, след което той излезна отрицателен, а аз положителна на микоплазма, която отсъстваше в предишните изследвания. Мъчи ме и от месеци БВ с доста течение и неприятна миризма.
Реших да пробвам да спра захарта изцяло и имаше ефект още след два дни - течението намаля драстично. След това започнах да консумирам много кисело мляко, още повече намаля течението, почти изчезна, но още имаше лоша миризма.
Тук изцяло на своя глава взех решението и е по-добре да се консултира с лекар!!! - направих кратък курс 5 дни с доксициклин + таблетки Лактобор + Флажил глобули. За момента нещата са се закрепили доста добре, миризмата я няма, течението също. Като цяло захарта и пробиотиците играят ключова роля в това да изчезне тази гад.
Пожелавам ви успех, дано помогна на някоя от вас! ❤

# 747
  • Мнения: 26


Здравейте.
Това е моето изследване.
Но никъде няма стойности, а съм чувала, че трябва да има премиерно  до 10 на 3та степен значи че си само носител, а 10 на 4та,5та че има инфекция.
Според вас как да тълкувам резултата.

Че просто съм носител или имам инфекцията.
 Благодаря

Последна редакция: пт, 19 ное 2021, 22:03 от Rolyy

# 748
  • Мнения: 2 235
Това е днк анализ. Открива само дали има или не съответния патоген. Количественият анализ показва стойност. Но днк анализът е по- точен

# 749
  • Мнения: 640
Пенева, този кратък курс 5 дни само проблеми може да ти навлече и да помогне и на другите бактерии да станат резистентни.

Роли, с уреаплазмите и роднини няма степени - изобщо не бива да фигурират във флората, имаш инфекция.

Общи условия

Активация на акаунт