ЮНЧЕТО изправя се самичко и в устата слага всичко - Тема 9

  • 18 488
  • 784
  •   1
Отговори
# 750
  • София
  • Мнения: 4 011
Само едно уточнение - капките хексалгин се дават отделно , с по възможност разлика във времето от нурофена/панадола. Хексалгина разбира се в краен случай. Прави компреси на крайниците като се стоплят със сапун, белтък или просто хладка вода. Също и хладка баня.
Най-добре иди да я прегледат. Има два варианта - червено гърло, което е най-вероятно или бебешката шарка, която ще я познаеш като след няколко дни се появят пъпчици като обрив. Едва ли от зъби да вдигне такава Т и то да не я сваля хич. Успех и бързо оздравяване!
При много висока температура, може да се дават без разлика във времето. Това го знам от лекар, както и съм пуснала линк за справка.

# 751
  • Мнения: 838
Аз миналата седмица бях побликувала изследванията на бебка, в понеделник пуснахме още дни по желание на лекарката. Вече почти всичко е в норма, има съвсем леки разминавания. Според нашата педиатърка също сме изкарали вирус, ама безсимптомно Hushed

# 752
  • Мнения: 2 549
Да , без разлика при спешни ситуации, но не и заедно, няма смисъл от другото, хексалгина е достатъчен, той действа светкавично. И аз го знам от лекар и кака на 6 год.  Wink. Хубаво е да има интервал, ноооо при спешни ситуации няма как. Децата вдигат висока Т, каката е вдигала 40 от ангина, грип, почти при всяко боледуване преди вдигаше многооо висока Т. Първо ги втриса, тогава загравям, защото крайниците са студени. После зпочват да стават топли, вдигат още Т. Тогава охлажда - компреси, разсъбличане. За съжаление имам много опит. Sad

# 753
  • Мнения: 46
Аз много боледувах като малка, сега вече по рядко. Много се надявах детето да не е като мен, но май е точно като мен. Никога не е обличана твърде много, дори и зимата редовно я извеждам на разходки, сега като е топло я пускам на село в двора да ходи босичка.
Снощи изкарахме тежка вечер с температура до 39,5градуса. Събуждах я и я измивах със студена вода, опитах да сложа чорапи, обаче ги събува. Сега е 37, дано да не се качи пак повече от 39, макар че се съмнявам да са приключили до тук нещата. Ще се обаждам по късно на ЛЛ, да видим какво ще ми каже.

# 754
  • Мнения: 2 549
Аз много боледувах като малка, сега вече по рядко. Много се надявах детето да не е като мен, но май е точно като мен. Никога не е обличана твърде много, дори и зимата редовно я извеждам на разходки, сега като е топло я пускам на село в двора да ходи босичка.
Снощи изкарахме тежка вечер с температура до 39,5градуса. Събуждах я и я измивах със студена вода, опитах да сложа чорапи, обаче ги събува. Сега е 37, дано да не се качи пак повече от 39, макар че се съмнявам да са приключили до тук нещата. Ще се обаждам по късно на ЛЛ, да видим какво ще ми каже.
За съжаление децата си боледуват, няма как да изградят инунитет иначе. Не я мии със студена вода, а хладка, защото може да направи гърч от рязката разлика. Мокрите чорапки също трябва да са хладки, но не и студени. Моите деца вдигат висока Т първите 2-3 дни после започва да спада и вдигат до 38 например. Тогава вече спирам да давам нещо за Т и когато се изпотят самички, без да съм давала нурофен/панадол, ги смятам за излекувани.
Стискам палци днес да е по-леко вече.

# 755
  • София
  • Мнения: 3 098
Този Драганов много отракан! Grinning Как ни говореше с майка ми, че ще му съсипем живота на детето.. че всички майки и баби хвърляме луди пари за обувки, а най-добре да ходи босо детето. Също така, каза че е важно да не спи по корем и да спи на възглавница. Вашите деца на възглавници ли спят и от кога? Аз все си мислех, че не трябва и не съм му слагала. И каза да е висока възглавница, не от тези бебешките по 1 см.

# 756
  • WonderLand
  • Мнения: 3 895
Хаха, Магси, вярно е такъв, много се забавлявахме с него като ходихме 😄😄 Моя дребчо спи на възглавница от около месец и половина, ниска е обаче. Според мен има значение как му е удобно на детето да спи. Аз дадох възглавницата защото го забелязах как обикаля кошарата и стопчва завивката под главата си докато спи.

# 757
  • Мнения: 3 261
Спи във всички пространствени положения, вкл върху мен, на моята възглавница посреднощ, но предпочита да спи настрани. Съгласна за боледуването, откакто ходи на ясла, вече два пъти е болна, преди това в саксийка си я гледахме и нямаше такива неща, но сега за 5 седмици, втори вирус, а уж било лято.

# 758
  • Мнения: 60
Моята за щастие още не е боледувала откакто ходи на ясла, но съм далеч от мисълта, че всички болести ще я подминават...така си създават имунитет

# 759
  • Мнения: 3 261
Моята за щастие още не е боледувала откакто ходи на ясла, но съм далеч от мисълта, че всички болести ще я подминават...така си създават имунитет
моята мадама сега излизат зъби и всичко е в устата, така че не я подминават вирусите.

# 760
  • Мнения: 838
Явно и моето дете е дефектно, защото спи все по корем с дупето на горе. Няма как да и забраня да спи така. За възглавница също не виждам как ще стане, при положение, че ляга в нормална позиция, будя се по някое време, тя е надолу с главата, после настрани между двете легла (нейната кошара е със свалена стена и е подпряна на нашето легло).
Не стои на едно място, че да ползва възглавница.

# 761
  • София
  • Мнения: 616
То хубаво боси, ама навън по улиците и площадките няма как. Моят спи на моята възглавница не помня откога, защото го взимам при мен нощем, като се буди да цоца по сто пъти.

# 762
  • Мнения: 560
Явно и моето дете е дефектно, защото спи все по корем с дупето на горе. Няма как да и забраня да спи така. За възглавница също не виждам как ще стане, при положение, че ляга в нормална позиция, будя се по някое време, тя е надолу с главата, после настрани между двете легла (нейната кошара е със свалена стена и е подпряна на нашето легло).
Не стои на едно място, че да ползва възглавница.
Все едно за моето написа!

# 763
  • София
  • Мнения: 3 098
Ами хайде де.. и аз не знам как ще се научи на възглавница, но явно е наложащо. Навън бос по асфалта - абсурд! Достатъчно е, че вчера падна и обели колената.

# 764
  • София
  • Мнения: 4 011
Възглавница слагам от много време, но е ниска. Знам, че трябва да е висока колкото е разстоянието от вратлето до рамото. Бос ходи вкъщи и по двора, от утре , като тръгнем пак на плаж...и до плажа.

Общи условия

Активация на акаунт