ЮНЧЕТО изправя се самичко и в устата слага всичко - Тема 9

  • 18 409
  • 784
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 694
Петя, стискам палци, те какво- вече само с ковид ли приемат в болницата? Ако не е ковид, а “обикновена” пневмония- не заслужава лечение...оххх нямам думи Sad
Бебето има следния режим с три броя твърдо хранене и две цоцканета:
6:30-7:00 ч се буди и суче
9 ч - закуска
9:30- 10 ч ляга за 30 Мин дрямка
13:00 ч обяд
14 - 14:30 ч втора дрямка за 1-2 ч
17 ч - следобедна закуска
20 ч след банята сукане и заспиване (заспива около 20:30)

# 16
  • София
  • Мнения: 616
Направо се отчайвам, като ви чета! Ние сме много зле и със съня, и с яденето - цоцаме се основно, нищо че утре става на 10 мес. Заспива към 21:30-22:00, буди се на половин-един час нощем, суче при всяко разбуждане ( демек 4-7 пъти ), става окончателно между 06:30-07:30, като тогава му давам пак да суче. Към 09-09:30 му се доспива, спи на цица и на ръце, между половин-един час. Към 10:30 давам малко попара - изяжда половин, макс един сухар. В 12:00 суче, към 14:00 обедно пюре - повече от 150 гр не е изяждал досега. После, след половин един час, му се доспива и пак суче. Ако заспи, дремва 20-40 минути. Към 17:30 пак суче малко, в 19:00 каша с плодово пюре - 100 гр някъде и след баня, към 21:00 си се кърмим и приспиваме. Та през деня да има две дрямки за по 20-40 минути и това ми е съня. В количка - не, на двора в люлката - не, вкъщи - не, направо не знам вече докога ще издържа така! И с това цоцане, като новородено започвам да се изнервям вече. Още малко ще го потърпя така и започвам да му махам междинните кърмения та дано прояде по-големи количества храна. Ама понеже никаква вода не пие и сега още не смея да го спирам.

# 17
  • Мнения: 6 564
Съни, и моя е долу-горе като твоя. Предпочита да цока вместо храната. Май му растат пак зъби Rolling Eyes Вечер спи от 21 до 7, но се събужда поне 3-4 пъти като последното е към 5-6. Към 8:30-9 закусва, после към 10 кърмя за приспиване и спи час и нещо. Към 13 обядва и после в 15 пак суче и спи час и нещо. 17:30 е СЗ и към 8:30-9 кърмене и спи. Изяжда не повече от 100 гр твърда храна на всяко хранене, а понякога и изобщо отказва..

# 18
  • Мнения: 14
Записвам се и аз. Simple Smile
Ние вече 4ти ден е кошмар вечерта, приспиваме се с рев по 1час и след 1час е станал и сме на гърда. И към 5 почва да скача да се върти на кревата докато се измори и след час заспива до към 10 10.30. Към 11 11.30 закуска, после към 13 -14 обяд и 14.30 15 сън, за 1-2часа. После се кърмим, ако не е заспал на гърда и към 17 му давам бисквита, банан и към 19-20 пюре и баня. Опитвам да го държа до към 22 и повтаряме. Напоследък е ужас и памперса да сменим, изправя се, тръшка се, не мога да го укротя. Иска все изправен да е, не мога за минута да го оставя. И с каката по цял ден уроци и викане сили не ми остават вече. Flushed

# 19
  • Мнения: 272
Някой дава ли кисело мляко от шише? И какво шише ползвате за това ,ние пием само вода от бук 9/12месеца и се чудя какво да взема за киселото мляко да хапва че с лъжицата е леж.

# 20
  • Мнения: 786
Здравейте момичета, ние сутрин към 8 /9 се събуждаме и суче малко, към 10 часа давам малко плод. 12/13 часа пюре с жълтък, зеленчуково или зеленчуци +месо. 16/17 часа каша или плод, около 20 часа вечеряме и от там по някое парче хляб изяжда и кърмене зв приспиване около 22/23 часа. Преди обед имаме 1 спане кратко, а следобед всеки ден е различно. Нощем се буди поне по веднъж, а последните дни и по-често, имаме 2 зъбчета на 1ви април се появиха, а сега се мъчат и горните 4.
При първите зъбки имаше 2 пъти памперс с по-течно ако, вчера пак така 1 път, следващите изхождания са нормални. Притеснява ме, че около гушката е има лек обрив, а не ми се иска да ходим по болници. Не съм давала нова храна,  няма температура или каквото и да е неразположение... идеи?

# 21
  • Мнения: 370
Дори 💐
При нас режимът е два варианта😁
Събуждане около 7:30-8:00 с рев. Никакви попари,юфки и прочие не мога да забъркам. Тикам шишето само и само мир да е. Ако стане към 6:00 ( рядко но,се случва),давам мляко и пак заспиваме до 9:00,9:30. В този случай сме на четири хранения и едно спане,но този режим е изключение.
По първият: към 10:30 пак мляко( писах веднъж,че не приема вода и затова давам това мляко вместо закуска). Заспива за около час,час и половина.
13:30-14:00  обяд.
15:00 заспива за около час.
17:00 СЗ
20:30 баня,мляко и заспива към 21:30.
Кисело мляко,сирене и производни не съм въвела. Даже от месец нещо си циклим на едно меню. Трябва да се взема в ръце,че бая неща не съм въвела.
Смяната на памперс, преобличане... и при нас става все по-трудно. Не се изправя,не ходи ноооо иска и само мрънка.
На консултация и ние не сме ходили. Мерим се вкъщи от време на време. Преди две седмици беше 9,500;73 см.
Днес беше бойното ни кръщение на падане от спалнята. Докато му направя млякото и той уж си лежеше и разглеждаше книжка,изведнъж се разплака. Отивам,гледам завивката странно омотана и си мисля,че е там. Говоря си му аз: Кой се омотал и не може да стане. Помествам завивката и бебе няма. А той се изхлузил м/у леглото и радиаторът. С краката нагоре. 😆 Извадих го, той си бръмчи с уста. Нищо му нямаше. Мисля си после,ако знаех че му няма нищо си беше за снимка.
Лека вечер момичета!

# 22
  • WonderLand
  • Мнения: 3 895
При нас има 4 хранения +4 кърмения на ден. Сутрин става межди 6:30 и 7:30 и цока, към 9 закуска, към 11 сън, към 14ч обяд, и вече зависи до кога е спал, но около 16ч пак спи, щом се събуди хапва сз, към 20ч вечеря и към 21:00 - 21:30 цока за заспиване. Обикновено през деня си търси по някое време да цока, иначе шишето му с вода е на негово разположение постоянно, но не се сеща сам да пие вода, трябва да му напомням. Нощем се буди веднъж за цокане.

Ние както имахме хубав напредък с махането на биберона, така изведнъж почна само да си го търси и да реве за него, та сме в изходна позиция... 🙄

# 23
  • Мнения: 2 520
Охх, ние нали не се кърмим от миналата седмица и спрях от раз, заради АБ, направо е ужас... Нощите са дълги и ги прекарвам в мъкнене в раница и цедене. Не желае шише, биберон и тем подобни, та като много прегладнее към 6-7 ставаме и яде кис. Мляко с плод с лъжица. После пак с раница се разнасяме, евентуално заспим, след 40 мин е кукуряк. Днес обаче колко много яде, направо ми скри шапката. Давам й междинно кърма, за приспиване, през нощта и 3те твърди хранения не бяха кой знае колко желани и като количество. Сега като няма кърма, все е гладна хаха. Днес изяде:
6,30 -КМ с плод
11 - средичка на филия с кашкавал печена
14 - фрикасе със сирене и месо
17,30- грис с тиква и АМ
20,30 - пил супа със сухар
Заспа в 22, събуди се в 22,30 с рев, пак приспиване в раницата, чакам я да се унесе и да се изцедя. Още един ден и дано кошмара да свършва.

# 24
  • Мнения: 314
Искренно ви завиждам на спящите бебета.
Моя става към 7 е се нацоква хубаво, към 10 яде пюре, или каквото съм приготвила не повече от 100 гр. Следва цокане и заспиване за около час събужда се и пак цока. В 12,13 яде обедно ииии отново сучи за приспиване, спи 2 часа и първото нещо като отвори очи е да ми вдигне тениската. После към 16 плод или каша и в 19 и 30 вечеря, баня иии пак сучи за приспиване. А от там нататък не е за говорене... Спи и сучи, буди се сучи и заспива цяла нощ е на гърда, през 20,30 мин се буди незнам кога ще почне да спи 2 часа без да се пробужда. Таа сладки сънища на спящите 😁а

Последна редакция: ср, 29 апр 2020, 12:24 от Na_na

# 25
  • Мнения: 232
Ние сме на 5 хранения, от вчера със заместена вечеря. Сутринта в 8-8.30 закуска, 11.30- обяд, 14.30-15.00 сз, 18.00 вечеря (супа), 21.00 Ам. Възпитавам едно спане само на обяд, прозява се от 10 сутринта, но не й давам да спи до 12. Спи между час и половина и 3 часа. Заспива вечер около 21.00. Ако допусна още едно спане, 23.00 не ни мърда, независимо дали спи 15-30 мин.
Ние сме на същия режим , от снощи и включих вечеря . Не знам обаче колко мляко да и давам след вечеря

# 26
  • Мнения: 1 024
Не знам дали ще е от полза,  но ще напиша малко инфо от семинара за съня на 6-12м, който гледах.
- последна дневна дрямка преди 18ч.
-вит.Д само сутрин,  защото превъзбужда и влияе на съня
- активно бодърстване (30мин преди сън спокойно бодърстване - книжки,приказки...) Преди нощното спане 1 час спокойно бодърстване без лудуване.
- Затъмнена стая за спане дори и през деня, а вечер дори спане без нощна лавпа, защото светлината влияе на мелатонина.
- Сутрешно ставне по едно и също време, няма лошо да се буди бебето, например чрез светлина, отваряне на вратата....
- За тази възраст 6-12м, сън над 45-50мин е достатъчен
- дневна дрямка над 2ч  да се избягва
- ако през деня не спи, се натрупва умора, която  се изразява в трудно заспиване вечер и често будене през ноща.
- едно нощно хапване е нормално за периода.
Ако се сетя нещо, ще го добавя към коментара.
Аз започнах след ставане, хапваме, оправяме домашните задължения и активна игра и малко преди сън книжки, така доста се изморява  и спи спокойно 2х по около 1час.

# 27
  • Мнения: 285
Не знам дали ще е от полза,  но ще напиша малко инфо от семинара за съня на 6-12м, който гледах.
- последна дневна дрямка преди 18ч.
-вит.Д само сутрин,  защото превъзбужда и влияе на съня
- активно бодърстване (30мин преди сън спокойно бодърстване - книжки,приказки...) Преди нощното спане 1 час спокойно бодърстване без лудуване.
- Затъмнена стая за спане дори и през деня, а вечер дори спане без нощна лавпа, защото светлината влияе на мелатонина.
- Сутрешно ставне по едно и също време, няма лошо да се буди бебето, например чрез светлина, отваряне на вратата....
- За тази възраст 6-12м, сън над 45-50мин е достатъчен
- дневна дрямка над 2ч  да се избягва
- ако през деня не спи, се натрупва умора, която  се изразява в трудно заспиване вечер и често будене през ноща.
- едно нощно хапване е нормално за периода.
Ако се сетя нещо, ще го добавя към коментара.
Аз започнах след ставане, хапваме, оправяме домашните задължения и активна игра и малко преди сън книжки, така доста се изморява  и спи спокойно 2х по около 1час.

Благодаря за полезното инфо!
Това което спазваме ние, винаги да спи на затъмнено.Незнаех дали е правилно, но определено върши работа за по-дълъг сън.

# 28
  • WonderLand
  • Мнения: 3 895
33hope много благодаря за информацията. Така като гледам ние се движим почти по правилата с някои изключения, например оставям го да спи колкото иска през деня, но не затъмнявах стаята, още днес ще се поправя. Също така нощем оставях съвсем слаба нощна лампа, но тя бе за мен да не се блъскам в мебелите докато си лягам, вече няма да я пускам.

Това за спокойната игра и лудуването е много важно и помага. Спазваме това правило още от както се е родил.

# 29
  • Мнения: 338
Като споменахте книжки, вашите стоят ли кротко да им четете? При менне голяма борба, не стои на едно място, една приказка не мога да му прочета - или става и тръгва, или дърпа книгата ожесточено 😂😭

Общи условия

Активация на акаунт