Пролетно слънчице пече, а моето ДЕКЕМВРИйче вече има сърчице ! {тема 2/2020}

  • 23 088
  • 725
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 55
Момичета, почивайте, лежете, спете, каквото ви душа иска и от каквото имате нужда. Много важно е и психически да се чувстваме добре.
Разбира се, има леки неразположения, но не забравяйте, че бременността не е болест и при една нормално протичаща такава, каквито са повечето, бременната не бива да се третира като болна.
Радвайте се на този период, защото той бързо отминава ❤

# 46
  • Мнения: 2 161
Ако си била с късна овулация е възможно.
Момичета възможно ли е в 5 г.с +4 да не се вижда нищо на вагинален преглед

# 47
  • Варна
  • Мнения: 74
Привет и от мен! Мъчи ме безсъние, противно на голяма част от вас Grinning
За мен е трета бременност и то не планирана. Свиквам още с новината и обмислям какво ще е, как ще кажем на батковците, как ще го приемат... Записах си час за 5.05. Чувствам се съвсем добре в 6г.с и с предишните бях така. Имам момчета на 10г и 8г, а аз съм на 35г.
За характерните бодежи около пъпа мога да кажа, че това ми е било индикация за бременност и да бягам за тест Grinning

Има ли някой с анемия преди забременяването?

На всички бъдещи мамчета желая хубава и безпроблемна бременност!
Правете си снимки, ще са много мили след време!

# 48
  • Мнения: 778
От вчера обонянието ми е като на хрътка. Всичко ми мирише - мъжът ми, детето ми, стаите, дрехите, дори самата аз. Тази нощ станах да отварям прозорците, защото миризмите ме разбиваха. От сутринта е отворен прозореца в кухнята и сега само там седя.

# 49
  • Мнения: 14
Iveta1234 , Бъди спокойна.Аз също съм 5гс+4 .ходих преди три дни и се виждаше само сакчето, каза че е рано и след десетина дни отново на преглед.
Мен ме боли кръста много често през деня, и корема също но така ще е.В началото поне.
Стискам палци 🌹

# 50
  • Мнения: 1 484
Здравейте последната ми менструация беше на -19.03 ходих на преглед след полужителен тест но нищо не се видя .Аз съм малко със странна овулация при редовен цикъл .И с първото ми дете бях така .Имам момче на 13 год аз ще правя 36 г .Планирана е при нас и аз се чудя защо отлагахме толкова години .

# 51
  • Мнения: 30
Не питах за мен. Една позната е със съмнение за извънматочна, а аз тая надежда все още да
Не се вижда. Иначе аз съм в 7+1 И чух пулс вчера, но Не можах да се зарадвам заради новината.

Имам проблем с венците подути и кървясват. От днес е това положение включително и небцето ми е възпалено и за капак един ечемик на окото. Това всичко на 1 път явно имунната ми система отслабва и мисля да ходя на лекар да каже какво дя правя. 
Iveta1234 , Бъди спокойна.Аз също съм 5гс+4 .ходих преди три дни и се виждаше само сакчето, каза че е рано и след десетина дни отново на преглед.
Мен ме боли кръста много често през деня, и корема също но така ще е.В началото поне.
Стискам палци 🌹

# 52
  • Варна
  • Мнения: 563
Привет и от мен! Мъчи ме безсъние, противно на голяма част от вас Grinning
За мен е трета бременност и то не планирана. Свиквам още с новината и обмислям какво ще е, как ще кажем на батковците, как ще го приемат... Записах си час за 5.05. Чувствам се съвсем добре в 6г.с и с предишните бях така. Имам момчета на 10г и 8г, а аз съм на 35г.
За характерните бодежи около пъпа мога да кажа, че това ми е било индикация за бременност и да бягам за тест Grinning

Има ли някой с анемия преди забременяването?

Правете си снимки, ще са много мили след време

Здравей,
Аз също не мога да спя добре нощем, но предполагам че е нормално. Иначе се чувствам супер, 6г.с
Аз съм с наследствена анемия (таласемия минор)

# 53
  • Мнения: 778
Iveta1234,  по време на бременността се появява гестационен гингивит.  Хормоните, които водят до разрастване на маточната лигавица, влияят на всички други лигавици.  Венците могат са кръвнат, носът може да се запуши или дори гърлото да усещаш странно. За венците, просто посети твоя зъболекар за професионална орална хигиена, което можеш да направиш през всеки месец от бременността. Дори да се жабуриш със води за уста,  няма да имат някакъв сериозен ефект, просто защото в джобчетата около зъбите, като има плака и зъбен камък, те трябва да се махнат. Жените, които имат пародонтит,  познат като пародонтоза,  по време на бременността много кървят,  дори със спонтанно кървене и това малко ги стряска.

# 54
  • Мнения: 1 522
Момичета, зацапване с яркочервена кръв - петънца при забърсване след ходене до тоалетната - са нормални. Закача се за матката.
Аз имах еднократно преди 2с., когато бях в 5г.с. Гинеколожката ми каза това. Не се безпокойте.

Последна редакция: чт, 30 апр 2020, 12:19 от HappyRSmile

# 55
  • Мнения: 115
Здравейте! Много хубава е новата темичка! Браво!
И аз съм с подут корем. Поръчах си пробиотици. Гледам всеки ден да пия топла вода с лимон и мед, закусвам фини овесени ядки с кисело мляко и добавям плодове. Но въпреки всичко пак съм нередовна и посещавам тоалетната на 4-5 дни. Много ми е неприятно това положение.
Нямам гадене, а килограмте ми са 63,5.
Бях на първи преглед в понеделник. Видяхме плодното сакче. Отговаря си на седмиците, които аз си бях изчислила. Сега си взех направление за ЖК от личната лекарка и си записах час за 19 май. На фетална морфология ще съм първата седмица на юни, но смятам да си направя и Пренатест. Някои от вас, момичета, ще си правите ли Пренатест?

# 56
  • Мнения: 265
И аз мисля за пренатест, защото имам неуспешна бременност с Тризомия 9.

# 57
  • Мнения: 622
Здравейте! Много хубава е новата темичка! Браво!
И аз съм с подут корем. Поръчах си пробиотици. Гледам всеки ден да пия топла вода с лимон и мед, закусвам фини овесени ядки с кисело мляко и добавям плодове. Но въпреки всичко пак съм нередовна и посещавам тоалетната на 4-5 дни. Много ми е неприятно това положение.
Нямам гадене, а килограмте ми са 63,5.
Бях на първи преглед в понеделник. Видяхме плодното сакче. Отговаря си на седмиците, които аз си бях изчислила. Сега си взех направление за ЖК от личната лекарка и си записах час за 19 май. На фетална морфология ще съм първата седмица на юни, но смятам да си направя и Пренатест. Някои от вас, момичета, ще си правите ли Пренатест?
Аз също ще правя Пренатест . Другата седмица, а за феталната и аз съм първата седмица на Юни

# 58
  • Мнения: 67
Аз също ще си правя Пренатест, даже смятам тази седмица да се запиша за другата. Вече влязох в
9 г.с. Simple Smile Мисля да си направя пълния пакет за мое успокоение...



 
Здравейте! Много хубава е новата темичка! Браво!
И аз съм с подут корем. Поръчах си пробиотици. Гледам всеки ден да пия топла вода с лимон и мед, закусвам фини овесени ядки с кисело мляко и добавям плодове. Но въпреки всичко пак съм нередовна и посещавам тоалетната на 4-5 дни. Много ми е неприятно това положение.
Нямам гадене, а килограмте ми са 63,5.
Бях на първи преглед в понеделник. Видяхме плодното сакче. Отговаря си на седмиците, които аз си бях изчислила. Сега си взех направление за ЖК от личната лекарка и си записах час за 19 май. На фетална морфология ще съм първата седмица на юни, но смятам да си направя и Пренатест. Някои от вас, момичета, ще си правите ли Пренатест?

# 59
  • Мнения: 13
Здравейте,момичета! Аз също съм решила да си направя Пренатест. Питах моя лекар и той ме посъветва да е в 10 г.с. и да е и за трите синдрома-Даун,Патау и Едуард. Другата седмица ще се чуем, за да се разберем за дата,когато ще отида да направи измерване на ембриончето и да ми вземат кръв.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт