Децата на АРТ технологиите, размисли и страсти. 46 тема лятна

  • 21 427
  • 410
  •   1
Отговори
# 150
  • София
  • Мнения: 23 207
така като гледам нашите никакви игри не са им забранени.
разликата е че са 13-15 деца, сядат по двама трима на маса и са по-далеч като спят.
пишат, учат, рисуват, почти всичко каквото правеха и преди, всяка вечер получавам по купчина творения.
може би заради неприятното време, иначе учителката каза че ще са максимално навън.

и си говорят за училище, това е тема номер едно. къде ще се спи, къде ще се яде, къде ще се играе, само за ученето още не са почнали въпросите.
ходихме да видим училището отвън, май остана разочарован, нещо различно си представял, ама не разбрах какво. мисля че ще е потресен като го види и вътре.
май и няма да има ни едно дете в неговия клас от групата в градината.
ама пък му избрах учителка, която аз прецених че е добре.

# 151
  • Мнения: 11 552
Ако и нашите имат такива занимания, не бих се колебала да ги засиля. Но в директния ми разговор с госпожата им, която попитах: "Какво ги правите сега тия деца, като е забранено почти всичко", буквално отговорът й беше: "Нищо, абсолютно нищо!"

# 152
  • гр.София
  • Мнения: 1 653
Днес заведох Алекс за първи път в градината от Март месец. Отиде с голямо желание, сутринта стана без проблем (а аз се чудех как ще го будя, при положение, че свикна да спи до 8.30-9 часа). Да видим до кога ще е така ентусиазиран. В неговата група са 12 деца.

# 153
  • Мнения: 7 488
Благодаря момичета за хубавите пожелания. Да са здрави и щастливи всички дечица.

Моме, и нашата г-жа преди да тръгнат на 26.05. каза, че няма да има образователен процес. Няма ден от първия, в който да не са писали, смятали и решавали тестове. Преди и след обяд извършват тези дейности. Много съм доволна.

# 154
  • Мнения: 6 570
И аз пуснах Кайо от днес. От няколко дни го подготвям, че ще ходи. Уж му харесвало, щял да ходи, но като му казах снощи, че утре ще ходи, започнаха уговорки да не е утре, други ден да е. И мрънкане , рев... Много ми е гадно така 😢

# 155
  • гр.София
  • Мнения: 1 653
Електра, разбирам те много добре. Вчера се чудех колко ще трае ентусиазма му да ходи на градина...един ден. Уж вчера беше много доволен като го взех. От снощи започнаха преговорите, че вече не му се ходи на градина, сутринта стана намръщен и мрънкащ, а като го оставих на градината се разплака. Много ми стана неприятно, дано бързо се адаптират отново децата

# 156
  • Мнения: 993
На мен ми е много по-лесно да занимавам с нещо децата, отколкото като ги пусна на свободни игри. Особено, ако сме вътре. И друго: ако нищо не държат в ръцете като излизат като творчество, не значи, че не съм ги занимавала. Има толкова други начини да им вкараш в главиците някои неща, освен с творчество с ръцете. ☺️

# 157
  • Мнения: 909
И в нашата група няма учебни занятия, всеки си играе на свободни игри, било като разпасан двор с извинение Simple Smile

# 158
  • Бг
  • Мнения: 846
Моето дете също не е на градина. А и не изявява кой знае какъв ентусиазъм. Макар че миналата седмица бяха само шест деца в групата. То не стига, че толкова малко, ами и от петък има дете с варицела. На мен ми се иска да походи малко, за да е с връстниците си, но той ми казва - "Мамо, за един ден мога да ида, но повече не".
Идея си нямам дали учат нещо, но на страницата на ДГ пише, че образователен процес няма да има. Едната госпожа гледам с тях играе на разни игри.
С образователните дейности гледам да го занимавам по-малко всеки ден, не, че той изгаря от желание де. Пише букви, цифри, рисува, обича да му чета. Купувам му списание "Бърборино" и там правим разни задачки.

# 159
  • София
  • Мнения: 23 207
ние пък решихме да отпразнуваме рд с 3 месеца закъснение.
почти сме го организирали, 3 деца ще са рожденниците.
и разбира се пак увеличиха болните. заговори се пак за епидемични обстановки.
та пак  може да ни се размине.
нещо критичен идва тоя 7 рожден ден.
оригиналния на 14 щяхме да го празнуваме, на 13 затвориха.
сега за неделя планираме, очаквайте в събота да ни затворят пак по къщите Simple Smile

# 160
  • Мнения: 11 552
И ние р.д. на баткото отпразнувахме онзи ден в тесен семеен кръг. Тъкмо смятахме за р.д. на малкия след 2 седмици да поканим малко гости, пак най-близки, и като гледам накъде вървят нещата, ще се размине.

# 161
  • Мнения: X
И ние празнувахме самотен р. д., но имаше богата украса, балони, красива торта, и маскараден тоалет, а също и подходяща музика. На яслата правят кампот от череши, не знам, дали са го варили.

# 162
  • гр.София
  • Мнения: 1 653
В неделя бяхме на рожден ден на едно момиченце от групата на Алекс, родено през март месец. Събраха се десетина деца, имаше аниматори, беше забавно. Това беше първото събиране за рожден ден в групата и му беше много интересно

# 163
  • Мнения: 7 488
Лутиенче, извинявай ако съм те обидила. В никакъв случай не омаловажам работата на учителите. Просто за мен е важно в края на 4 - група да пишат. Защото можеха госпожите да си карат по план заниманията, тъй като учебната година завърши. Не са в сборна група, всичко е супер за сега.

# 164
  • Мнения: 993
Фели, мен ли? Глупости. Няма такова нещо. Аз просто "повдигам завесата" на това, което се случва е детската. Да, сега няма задължителна програма, по която да вървим. Но за мен е по-лесно да си ги събера да си говорим на някаква тема, после да поработим по масичките, а вчера представях и една прекрасна презентация за пеперудите, която подготвях за моята група(че сега съм в друга). Дечицата не мръднаха, толкова интересно им стана. А после в свободните игри.. то е едно блъскане, мрънкане, обиждане. Само ги разтървавам.

Общи условия

Активация на акаунт