Великденски яйца

  • 10 408
  • 91
  •   2
Отговори
# 30
  • Буркина Фасо
  • Мнения: 13 212
и моите

# 31
  • Мнения: 2 406
Василена, уникални са станали яйцата с животински принт 🙃

# 32
  • Мнения: X
Ех, колко са хубави лидълските бои.
Мен ме е срам да снимам.
За последна година ползвам българска боя за яйца - пълен боклук, последните години много се излагат и не знам, защо си правят труда да произвеждат. Потребителят за глупак ли го вземат. На 3 производителя пробвах.
Имах и боя от Джъмбо, гръцка - много хубаво ми боядиса, дори поправи кофтито яйца от българските.

# 33
  • Мнения: 10 379
И аз купих бои от Лидл, но са като всички други. Купих и едни немски, но ми се стори много сложна технологията. С кои точно бои станаха тези яйца? Ще се изям от яд, ако са с немските, които не използвах.

# 34
  • Асеновград
  • Мнения: 1 371
И аз искам да знам коя е точно боята от лидъл защото ги гледах много но имат 4-5 вида боя, на тяхната марка и не взех. Миналата година правих с лилълска но нямаше такава розова. А тази снимка която постнах на предната страница, боите са смес от 2-3 марки и станаха по наситени цветове, искам да са по пастелни, не обичам тъмни яйца. И да се похваля нямам нито едно счупено!😄😁😁

# 35
  • Мнения: 10 379
Аз миналата година бях забравила да им сложа оцет и ми станаха толкова пастелни яйцата, че едвам си личеше цвета. Но ми харесваха, стояха много добре в купата. Предполагам, че е от оцета, защото бях си запазила миналогодишна боя (с перлени частици вътре). Когато използвах първото пакетче предната година яйцата станаха много наситени и ярки. Затова запазих второто пакетче за другата година. Забравих им оцета (това беше единствената разлика) и станаха много бледи, пак с перлен блясък.

# 36
  • Мнения: 625


Това е боята от Лидл, първата кутийка синята. Взех й още една, но не намирам снимка, с зайче на опаковката с магически флумастер, мисля пишеше "Магия"

# 37
  • Мнения: 10 379
А яйцата с боята ли ги вариш? Аз купих една, за съжаление не е тук, за да видя дали е същата, с течни боички и 4 плика. Слагаш яйцата в пликовете с вода и боя, насипваш вода в тенджера и вариш пликовете. Стори ми се доста сложно и рисковано.

# 38
  • Мнения: 625
Не. Варя яйцата и после ги слагам в боята. Вярно, че имаше 4 найлонови пликчета в боята "Магия", но не съм ги ползвала, даже не разбрах за какво са, не се зачетох. Иначе яйцата са бели,ако бяха кафеви едва ли щяха да се получат тези цветове.

# 39
  • Пловдив
  • Мнения: 1 889
Момичета, какво се правеше миналогодишното яйце червеното?

# 40
  • Мнения: 211
Аз знам, че се хвърля в реката на Лазаровден заедно с върбовите клонки

# 41
  • Мнения: 1 532
Аз също го хвърлям в река,когато боядисам яйцата и сложа новото червено,а не на ЛазАровден.Незнам дали е правилно...

# 42
  • Мнения: 10 210
Явно традициите са различни по региони. На нас са ни казвали, че се разчупва и по него се гадае за годината. Ако е пълно - годината ще е добра. Ако е кухо - ще има трудности.

# 43
  • Мнения: 2 406
Явно традициите са различни по региони. На нас са ни казвали, че се разчупва и по него се гадае за годината. Ако е пълно - годината ще е добра. Ако е кухо - ще има трудности.
Аз знам същото :=)

# 44
  • Мнения: 1 532
Аз също го счупвам,беше пълно  и го хвърлям така в реката.

Общи условия

Активация на акаунт