Не се разбираме, детето ни е с увреждания

  • 3 810
  • 45
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4
Здравейте, ние сме семейсто от доста време, но за зла участ единственото ни дете се роди с увреждания и има нужда от ежедневни грижи и внимание. За съжаление това доста изнервя и двама ни, понеже често се взимат важни решения обвързани с детето и това допълнително ни натоварва. На последък се караме ден през ден, тя е студена към мен, а аз не мога да приема факта, че живеем заедно и тя се държи така всякаш сме непознати.
От нейна гледна точка тя би Ви казала, че целия ден е ангажирана с детето, а аз й повишавам тон и се карам с нея за глупости. Не й помагам достатъчно в къщната работа и понякога се случва да я обидя.
От моя страна Ви казвам, че жена ми има уникалната способност да изкара един мъж от кожата му. Поставя ми думи в устата, които не съм изричал. Спори често за теми, от които си няма понятие. Омаловажава труда ми дори когато знае, че всичко в живота си съм постигнал сам без ничия помощ. Аз се отнасям с нея уважително с изключение на редките моменти, в които ме изкарва от равновесие и казвам неща, за които после съжалявам. Осъзнавам, че тя е в основата на нашето семейство, но не мога да приема, че се държи все по-студено с мен. Говорили сме в тази насока, но тя е твърдо зад позицията, че аз съм много избухлив. Дори съм се принуждавал да се отнасям с нея, така както тя с мен - без да я обидя и без да й повиша тон съм я докарвал до нервна криза, за да й покажа как са нещата от моята страна, но тя твърдо застава зад убеждението си че единствено аз съм виновен за караниците ни. За повече от 10 години съм чул "извинявай" не повече от 4-5 пъти.
Държа много на съпругата си и не искам да я наранявам ежедневно, както тя казва. Дали разводът е вариант или ако се изнеса от дома ни за няколко месеца може да преосмислим брака си и двамата? Не казвам, че нямам никаква вина за кавгите ни, но аз винаги успявам да осмисля поведението си и се извинявам, когато съм сгрешил.

# 1
  • София
  • Мнения: 35 100
Трябва да се спреш, да спреш нея и да си припомните защо сте създали това дете.
Разбирам ви тревогите, сигурно е малко....
Усмихни я, подкрепия я, погъделичкай я.

# 2
  • Мнения: 4 239
Спори често за теми, от които си няма понятие. Омаловажава труда ми дори когато знае, че всичко в живота си съм постигнал сам без ничия помощ
.........
До кога ще стъпваш върху нея, за да СИ докажеш, че всичко в този живот си постигнал САМ. Тя къде е била през това време? Кой от двама ви е щастлив от факта, че сте започнали взаимно да се мачкате, да не се цените?
Щом в момента си готов да се изнесеш някъде, за да "преосмислиш" брака и си си навил на масрафа, що не помислиш да останеш сам с детето и да осигуриш на жена си поне една седмица почивка от всички задачи?
Подкрепям изцяло предния пост.

# 3
  • Мнения: 866
Проблема е дълбок, препоръчвам да потърсите услугите на добър психолог в тази сфера. Почти сигурно при жена ти много ще и влияе проблема на детето ви и тези ежедневни трудности с които се сблъсква, а също и ти.

Не знам дори в случая дали тя ходи на работа или е по цял ден с детето, ако не ходи на работа, може да си сигурен, че почти няма човек, който да може да издържи психически и в зависимост и от това колко е тежко положението на детето. Даже ще се учудя ако до сега не е ползвала услугите на психолог, защото това е смазващо.

Ти търсиш персонална вина, но помисли за причините. Развода е най-лесното нещо, освен това за подобни истории винаги си имам своите съображения, защото когато е разказана само от едната страна, няма как да сме сигурно къде точно е истината. Хората по принцип винаги търсят вината в другите и те за тях винаги са си прави.

Аз мисля, че сега е момента това да е първата тема, може би и в историята на фоурма, ако помолиш жена ти да се включи и тя. Просто и признай, че си пуснал такава тема, защото все пак искаш да оправите отношенията си.
Не си написал нищо лошо и ако тя се включи да каже и нейната гледа точка, може да получите много ценни мнения.

Често такива връзки се разпадат, в които има деца с тежки увреждания и много често причината е, че мъжете избират да избягат и да се освободят от това бреме. Оцеляват само връзките, в които е имало силна любов !

Последна редакция: нд, 12 апр 2020, 05:14 от Stallion001

# 4
  • София
  • Мнения: 971
Защо ще се изнасяш? Ще я оставиш сама с трудностите ли? Страшно геройство, няма що! Не ти ли хрумва, че е изнервена защото има нужда от повече помощ, подкрепа, да бъдеш мил, да и вдъхваш надежда ... А вие сте се докарали до състояние в което всеки обвинява другия за всичко, сякаш си търсите виновник за положението в което сте... Тя със сигурност е смазана от всекидневието си! А ти не я улесняваш! Може да те приема за враг или предател - как да не е студена!

# 5
  • София
  • Мнения: 38 498
Ей, това като ми го каже мм, че всичко е постигнал сам, направо ми бърка в джигера. 16 години сме заедно, две деца, едното с проблеми. Аз съм си променила всичко, за да мога да му отделям внимание и да работя нещо, а той сам бил!
Към автора - намери начин да се спреш. Да не правиш скандали въъобще поне 3 месеца. Ако се държиш мило и тя ще ти отвърне със същото. Спомни си, че сте семейство.

# 6
  • Мнения: 1 224
Наистина не е лошо да посетите психолог,но при положението което се намирате не знам дали ви е по силите. Но намерете начини двамата да се оправите,защото и двамата имате нужда един от друг.

# 7
  • Мнения: 4 577
Отговори си много честно какво е отношението ти към детето. Обичаш ли го искрено? Показваш ли тази любов? Изразяваш ли по някакъв начин разочарование, че то е с  увреждане? Успяваш ли да отделиш проблема от детето, т.е. - да му съчустваш за състоянието и да не изпитваш гняв, че детето ти е това, което е.
Има ли дни, в които да си поемал изцяло грижаата за детето?  Например, да кажеш на жена ти да отиде някъде с приятелки и да разпусне? Ти способен ли си да се справиш с нуждите му, да имаш търпение да работиш с  детето, да се радваш на всяко малко напредъче, вместо да се дразниш колко е трудно?
И моето дете е с увреждане.  Нещата между жена ти и теб много приличат на моя приключил брак. Отговорите на горните въпроси от страна на мъжа ми, така както ги виждах в поведението му, доведоха до пълно изстудяване от моя страна и развод по мое желание след многобройни сцени да не се развеждаме. Ако жена ти не работи, за да се грижи за детето, най-долното предателство е да я оставиш сама да се оправя. Независимо какво си постигнал професионално, ако не изпълняваш ролята си на родител  и то със сърце и желание, а не насила и формално, е абсолютно нормално да се чувства изоставена и сама. Идете на психолог, но цялото семейство. Ти имаш по-голяма нужда от нея.

# 8
  • Мнения: 3 186
Скрит текст:
От моя страна Ви казвам, че жена ми има уникалната способност да изкара един мъж от кожата му. Поставя ми думи в устата, които не съм изричал. Спори често за теми, от които си няма понятие. Омаловажава труда ми дори когато знае, че всичко в живота си съм постигнал сам без ничия помощ. Аз се отнасям с нея уважително с изключение на редките моменти, в които ме изкарва от равновесие и казвам неща, за които после съжалявам.  да осмисля поведението си и се извинявам, когато съм сгрешил.
Жал ми е за теб. Къде бля, бе човек, когато си търси жена? Това поведение (на жена ти) е отвратително. Познато ми е от първа ръка. С такъв човек (който постоянно извърта и преиначава) се чудиш непрекъснато дали си с всичкия си и на кой свят живееш.

Последна редакция: нд, 12 апр 2020, 11:05 от tainichka

# 9
  • София
  • Мнения: 38 498
Възможно е и жената да го манипулира.
Но авторът трябва да си помисли той на какво ниво е. Защо вдига скандали? От собствен опит знам, че те стават от дребни поводи. А причината е в самия него. Ако самият той е в мир със себе си, има ясна цел, следва я и е удовлетворен от себе си, няма кой да го бутне и никой не може да го накара да се развика от нищото.

# 10
  • Варна
  • Мнения: 36 604
От мен скромен принос и една по-различна гледна точка: аз се разделих с бащата на детето ми заради неглижиране на дъщеря ни. Тя не беше приоритет за него. Простих изневяра и много други гафове, но това не можах. За мен неговото отношение беше причина за тотално изстудяване. Авторът да си помисли дали нещо такова вижда жена му от негова страна към детето им. Една майка обича безгранично, а като се вземе предвид това, че детето е с увреждане, вероятно обичта й е примесена и с много болка за детето й, което я прави ужасно чувствителна към отношението на другите хора към нейното дете. И ако види неприемане по какъвто и да е начин, неглижиране, обвинение или нещо подобно, нищо чудно да го разчете като най-долно предателство от човека, който би трябвало да й е най-близък.

Аматьорски разсъждения са моите, но това ми дойде на ум като прочетох.

# 11
  • София
  • Мнения: 971
Със сигурност са някакви дреболии! Най-вероятно той има някакви претенции към нея, които нито са на време, нито на място. Другото, което си мисля е, че тя чрез скандалите релаксира по някакъв начин. Изпуска парата дето се вика.

# 12
  • Мнения: X
Чакай да видим правилно ли съм разбрал. Понеже се карате, решаваш че може би е добра идея да се изнесеш някъде за няколко си месеца, да си живееш живота, едва ли не - за да преоткриете любовта си един към друг, разбира се, а в същото време жена ти остава сама с детето, изискващо 24часови грижи?!

Според теб жена ти ще намери ли време да мисли за теб въобще? Освен да разбере, че си ѝ по-полезен като човек плащащ сметките, а не като мъж.

Ако ти се изнесеш за 3 месеца, ще ѝ наемеш ли 24/7 детегледачка? Защо ти не останеш с детето, а тя да се изнесе?!

Че си успял в своите очи, кариерно, разбрахме. В животът, обаче, хич те няма, братле.

# 13
  • Мнения: 7 268
А може би жената прехвърля неудовлетворението си и болката си върху мъжа си. Ако е съчетано и с недобрия й характер, ясно защо авторът е нещастен и иска да се спаси. Според мен са стигнали дотам, че едва ли ще се заобичат наново.

# 14
  • София
  • Мнения: 38 498
Също така, при ежедневни или ежеседмични скандали се получава "игра на отмъщение". Единия пали, карате се, уж се помирявате. Обаче другия го яде - как може да остане с наранено его. И на другия ден се заяжда. Хайде пак. И пак. И пак. Трябва да намерите начин да излезете от този порочен кръг. И двамата!

Общи условия

Активация на акаунт