Парацетамол при бебе

  • 1 306
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 25
Здравейте мами искам да се посъветвам с вас за парацетамол сироп за бебе дъщеря ми е на 5 месеца и леко настинала няма температура дали мога да и дам от това сиропче моля ви кажете вашето мнение по късно ще се обадя и на педито на този страшен вирус не мога да я заведя на преглед

# 1
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 294
Щом няма температура, защо ще давате парацетамол? В какво се изразява настинката? Ако има сополки, правете назални промивки с физиологичен разтвор и по- скоро при педиатъра

# 2
  • Мнения: 1 461
Ако беше моето дете - щом няма температура, нищо не давам. Може би само ампула витЦ, ако мисля, че може да е настинал. Иначе при температура-това е сиропът. сега с този вирус мисля препоръчват на основа парацетамол (примерно панадол), а не на ибупрофен (нурофен).

# 3
  • София
  • Мнения: 7 997
Парацетамол се дава за сваляне на температурата и за обезболяване. В случая за какво искате да го използвате?

# 4
  • София
  • Мнения: 13 363
Лекарства на бебе/дете не е добре да се дават без консултация с лекар. Освен това, Парацетамол се приема за понижаване на температура и/или болки. Не за настинка.

# 5
  • Мнения: 25
За настинка защото пише че е за настинка и температура затова ви питам просто за мнение

# 6
  • София
  • Мнения: 11 502
Доколкото виждам пише при температура и болка.
Къде пише настинка? Не ми звучи сериозно това.

# 7
  • София
  • Мнения: 28 707
Пише, че се дава при повишена температура и/или болка. Защо ще го даваш, при това без консултация с педиатър, след като няма нито температура, нито болка?

П.П. Медицинско понятие "настинка" няма.

# 8
  • Мнения: 2 493
Това е българският вариант на Панадол. Можеш спокойно да даваш на бебето при нужда.

# 9
  • София
  • Мнения: 11 502
Доколкото разбирам, бебето към момента няма нужда.

# 10
  • Мнения: 2 493
Дали има нужда в момента или няма нужда е друг въпрос. Но по принцип може да се дава този сироп.

# 11
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 294
Щом е на пазара, ествствено, че може да се дава. Вие май не четете за какво е темата.

# 12
  • София
  • Мнения: 28 707
Авторката пита дали може да го даде сега - преди да се е обадила на педиатъра, а не дали може да го дава по принцип.

# 13
  • Мнения: 2 352
Аз пък не мога да разбера. Аз като отида на лекар и съм настинала ми изписват парацетамол или нурофен, съвсем без да имам температура. Всички прахчета от типа фервекс и не знам какво още съдържат парацетамол в големи дози при настинки и грипоподобни симптоми. А на бебета и деца като са настинали не се дава парацетамол. Ей, тез бебета и деца човешки същества ли са, все съм се чудила.
Пп. Дъщерята беше с хрема. Нямаше Т. Ходихме на УНГ. Изписа й Нурофен за седем дена. Защото действа противовъзпалително. + Капки за нос. На 7 г. е.
И друго ми е интересно. Как дете на 5 м. ще каже че го боли та да му дам панадол? Щото имам тамън едно пет месечно. Не ще да ми каже 🤔

# 14
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 294
Първо- не можем да сравнясаме бебешки организъм и този на възрастен. Парацетамолът не е никак безобиден и вреди много на черния дроб.
Второ- едно бебе ако го боли нещо, това изобщо няма да остане незабелязано.

Общи условия

Активация на акаунт