Имате ли нужда от промяна на дома? Консултирайте се с Диана Кръндева!

  • 203 288
  • 2 540
  •   1
Отговори
# 2 475
  • София
  • Мнения: 672
Здравейте, г-жо Кръндева,
Какво според вас е подходящо да се сложи върху стар соц роял, за да изглежда добре в стая. Стаята е малък квадратен хол с бели стени, тъмно син ъглов диван нов, талашитена соц маса в тъмнокафяв лак, мини секция в бледо бежово нова. Подът е паркет. Ще съм благодарна, ако имате и друга идея за декорация на помещението. Целта е да се създаде уют и да е стилно.
Благодаря! Поздрави!

Ето я г-жа Кръндева:wink:
Здравейте, ако ползвате ли пианото /соц или не/, то си е важена част от живота на семейството...над него хубави картини или галерия от снимки ще стои добре. Направете стената с пианото акцент, дори я боядисайте. Превърнете го в център на стаята. Пуснете ми снимка на "талашитената" маса, дали и на нея една боя няма да й дойде добре?
А пианото не покривайте с нищо. Ако не го ползвате, продайте го, в случай, че ви боде очите.
Наистина, пуснете снимка или действайте смело! Успех!

# 2 476
  • София
  • Мнения: 672
Откъде се купуват тези  ефектни релефни материали за стени. Гледам, че почти всеки проект в dibla.com ги ползват.
Трудно ли се монтират?



Здравейте, напишете 3D панели за стени и ще имате много резултати - от гадна пласмаса до много скъпи предложения.
Не, не е трудно за монтаж, но по-хубавите обикновено са с поръчка и трябва да се внимава в размерите  окомплектовката /в зависимост от целта/. Задължително трябва да се вземат и завъшващи елементи, които обикновено се предлагат отделно.
Да, актуални са и стоят ефектно, но много трябва да се внимава:
- дали са лесни за поддръжка
- дали са в цялостната стилистика на дома
- дали издържат на механични увреди
Аз съм фен на хубавата ламперия, но дърводелците мнооого ми се мръщат, защото изпълнението е трудно...

# 2 477
  • Мнения: 6 324
По евтина алтернатива са и тапетите в такива шарки.
https://www.domko.com/39109-5-tapet-vinil-pintwalls-2-428350

# 2 478
  • Мнения: 3 403
Откъде се купуват тези  ефектни релефни материали за стени. Гледам, че почти всеки проект в dibla.com ги ползват.
Трудно ли се монтират?



Здравейте, напишете 3D панели за стени и ще имате много резултати - от гадна пласмаса до много скъпи предложения.
Не, не е трудно за монтаж, но по-хубавите обикновено са с поръчка и трябва да се внимава в размерите  окомплектовката /в зависимост от целта/. Задължително трябва да се вземат и завъшващи елементи, които обикновено се предлагат отделно.
Да, актуални са и стоят ефектно, но много трябва да се внимава:
- дали са лесни за поддръжка
- дали са в цялостната стилистика на дома
- дали издържат на механични увреди
Аз съм фен на хубавата ламперия, но дърводелците мнооого ми се мръщат, защото изпълнението е трудно...
То май стана за темата с големите загадки Simple Smile - как ли са изпълнявали преди векове възхитителните и изящни, здрави и до днес, английски ламперии в цели помещения, включително и таван? При положение, че днес всяка такава професия разполага с далеч по-големи технологични възможности и инструментариум...
И аз съм им почитател, особено в общите дневни помещения, ама нямам огромни такива и високи тавани, та ще се размина с тях.

# 2 479
  • Мнения: 4 936
Здравейте, имам един по0скоро организационен въпрос - как се процедира при изготвяне на проект за ремонт на жилище? Трябва ли лична среща с дизайнера или е достатъчно да се изпрятят снимки и схема? какви са ориентировъчните цени за такъв проект за стандартно тристайно жилище и дизайнерите имат ли ангажимент да насочат клиента къде могат да намерят реализация на проекта - имам предвид ако са използвали някаква облицовка примерно - от къде може да се намери и кои може да я постави например - с две думи , доколко имат ангажимент към приложимостта на проекта?

# 2 480
  • София
  • Мнения: 672
Здравейте, имам един по0скоро организационен въпрос - как се процедира при изготвяне на проект за ремонт на жилище? Трябва ли лична среща с дизайнера или е достатъчно да се изпрятят снимки и схема? какви са ориентировъчните цени за такъв проект за стандартно тристайно жилище и дизайнерите имат ли ангажимент да насочат клиента къде могат да намерят реализация на проекта - имам предвид ако са използвали някаква облицовка примерно - от къде може да се намери и кои може да я постави например - с две думи , доколко имат ангажимент към приложимостта на проекта?

Здравейте, ако искате сериозен и приложим проект, трябва не само среща с дизайнера, но и оглед на място. По схема се правят само консултации или идейни проекти. Идейният проект съдържа разпределение, предложение за цветова гама и стилистика и предложение за някои размествания /ако има нужда/. Цените са много различни, но около 200 лв. на помещение е в поносими граници. Важна е срещата на място или поне на живо, за да се обясни идеята.
После може да възложите технически проект - това съдържа всичко - ел.инсталация, ВиК, материали, мебели, изчертани по помещения и по стени в тях. Включват се и предложения за материали, тяхното количество и от къде препоръчва дизайнерът да се купи. С такъв проект вече можете да направите общ бюджет на ремонта, да искате оферти от изпълнители, да направите поръчка на тези материали, които изискват по-дълга доставка. Важен е не само бюджетът, но и времевата рамка, а тя става ясна с такъв проект, защото строго се определя последователността на процесите. Тук за цени, не знам точно как работят колегите /всеки крие/, но се носят едни легенди... Не е толкова скъпо, за 3-стаен апартамент е 1500-2000 лв.
В този етап много често се предлагат 3D визуализации, но те вдигат почти двойно цените.
Накрая идва изпълнението - в него можете да поискате няколко вида авторски надзор от дизайнера:
- посещения за консултации на място
- надзор и съдействие при пазаруване
- осигуряване на изпълнители и пълен надзор
Както вече се досещате, и тук цените са по договаряне и зависят от обема на работа. Повечето колеги и аз работим с екипи, на които имаме доверие в изпълнението, мебелисти с различни възможности и търговци, на които имаме доверие. Обикновено тук възнаграждението е процент от стойността, но като се има предвид времето и парите, които пестим на клиентите, си заслужава.
Не знам дали съм била изчерпателна, но се надявам да съм полезна.

Последна редакция: вт, 06 фев 2024, 10:54 от Рaдост

# 2 481
  • София
  • Мнения: 672

Здравейте, напишете 3D панели за стени и ще имате много резултати - от гадна пласмаса до много скъпи предложения.
Не, не е трудно за монтаж, но по-хубавите обикновено са с поръчка и трябва да се внимава в размерите  окомплектовката /в зависимост от целта/. Задължително трябва да се вземат и завъшващи елементи, които обикновено се предлагат отделно.
Да, актуални са и стоят ефектно, но много трябва да се внимава:
- дали са лесни за поддръжка
- дали са в цялостната стилистика на дома
- дали издържат на механични увреди
Аз съм фен на хубавата ламперия, но дърводелците мнооого ми се мръщат, защото изпълнението е трудно...
[/quote]
То май стана за темата с големите загадки Simple Smile - как ли са изпълнявали преди векове възхитителните и изящни, здрави и до днес, английски ламперии в цели помещения, включително и таван? При положение, че днес всяка такава професия разполага с далеч по-големи технологични възможности и инструментариум...
И аз съм им почитател, особено в общите дневни помещения, ама нямам огромни такива и високи тавани, та ще се размина с тях.
[/quote]

Да, често говорим за това - занаятът се загуби. Донякъде е нормално - има много нови техники, а трудът поскъпна много.
Съвременните ламперии не са много тежки и не изискват непременно високи тавани. Харесвам такива стени


за спалня, коридор и т.н.

Последна редакция: вт, 06 фев 2024, 10:55 от Рaдост

# 2 482
  • Мнения: 13 193
И мен много ми харесват тези стени, а и никак не се правят трудно. Обаче на тези черни ръбчета как хубаво ще се задържа прах...

# 2 483
  • Мнения: 3 403
И мен много ми харесват тези стени, а и никак не се правят трудно. Обаче на тези черни ръбчета как хубаво ще се задържа прах...

То и на бели ще се задържа, ама на тези как ще се вижда... Simple Smile
Аз харесвам тези панели, ама и столчето Честърфилд няма да откажа  (нали съм си върл почитател на английския стил, идва ми да си пренеса една "къщурка" с градинката, текстила, тапетите, панелите и сервизите барабар Simple Smile )

Скрит текст:

# 2 484
  • Мнения: 8 890
Откъде се купуват такива пердета?
Скрит текст:

# 2 485
  • Мнения: 3 403
Откъде се купуват такива пердета?
Скрит текст:
Или са поръчкови, или извън България. Аз изтупах като брашнян чувал всички възможни физически магазини и сайтове за подобни завеси (с малко по-различна декорация), но никъде не открих.

# 2 486
  • Мнения: 807
Най-богат избор като че ли съм виждала в curtains. Не знам дали имат точно такива, но може да се провери.

# 2 487
  • София
  • Мнения: 672
Най-богат избор като че ли съм виждала в curtains. Не знам дали имат точно такива, но може да се провери.

Да, присъединявам се!

# 2 488
  • Мнения: 4 936
Диана Кръндева, сърдечно благодаря за изчерпателния отговор!

# 2 489
  • Мнения: 80
Здравейте на всички. Идвам при вас с молба и нужда от съвет. Приятелка скоро си закупи апартамент. Иска да смени "наследствения" под в стаята. Съпруга й не желае да се раздели с камината. Има идея пред камината да е гранитогрес, а в другата част на стаята ламинат. Дайте моля идеи за цветово съчетание. Предстои смяна на мебели. И тяхното разположение. Благодаря от нейно име.

Общи условия

Активация на акаунт