Баща ми е окопирал бебето ми

  • 3 855
  • 34
  •   1
Отговори
  • Мнения: 66
Здравейте на всички. С мм ми сме в чужбина и преди 5 месеца ни се роди син. Родителите на мм дойдоха в началото да видят бебчето, а сега баща ми. (Майка ми не дойде поради здравословни причини) Баща ми страшно много обича децата, на сестра ми и нейните не могат без него, много е грижовен, много си играе с тях, храни ги приспива ги, но аз напоследък малко се дразня. Когато започна да приспивам малкия и той започне да се сърди, баща ми го взема и започва да ги приспива на ръце. Казвам му да ми го даде той ми обяснява, че няма значение дали ще бъде в него или в мен. Започва малко да се държи сякаш само той може да се грижи за малкия ние не можем... малко ми е странно, че не ми дава собственото ми дете. Имахме хубав режим с малкия и от както е тук се развали режима😒 Съпругът ми също понякога иска да го вземе от него и той не го дава.. тази вечер бях малко по остра, казах му че не желая да свиква да се приспива ма ръце и на него му стана супер гадно, даде ми го и седна един тъжен. Ту ме дразни че така настойнически се държи, ту не искам да го обидя защото виждам, че се опитва да ни помогне.. според вас как да постъпя!?

# 1
  • Мнения: 18 584
Като замълчиш, баща ти ще си отиде, режимът ще се възстанови, но на теб ти е проблем,че ти е взел бебето.Спокойно, няма да го вземе, само се радва човекът.После ще пуснеш тема как искаш някой да го вземе за малко поне.

# 2
  • Мнения: 6 930
окУпирал!

# 3
  • Мнения: 21 495
Авторке, радвай се, че има кой да те отмени, почивай си, свърши си нещо. Баща ти ще си замине и пак ще си гледаш сама бебето.
Не се дразни за дреболии.

# 4
  • Paris, France
  • Мнения: 14 045
Авторке, радвай се, че има кой да те отмени, почивай си, свърши си нещо. Баща ти ще си замине и пак ще си гледаш сама бебето.
Не се дразни за дреболии.

Съгласна съм. Колкото повече хора дондуркат бебето, толкова по-добре, и за бебето, и за майката. Ще си замине дядото и тогава често ще ви е мъчно, че няма кой да подържи бебето.

# 5
  • Мнения: 2 002
Не съм съгласна с изказаните мнения. Едно е да поиграе дядо с бебето, съвсем друго е да го приспива на ръце и да не го дава на родителите му.
 Е, ще се посърди, но ще се усети, че има пораснала дъщеря, която знае кое е по-добро за детето.
 Имам чувство, че бащата на авторката се сърди като малко дете, на което са взели играчката.
 И авторката много добре я разбирам - на нейните години и аз исках сама да се занимавам с децата си. Като поотрасне и тя се поумори, всички ще имат време да помагат.

# 6
  • Мнения: 3 025
Според мен човекът се радва на внучето си, не е нужно да реагираш остро. Не се знае кога пак ще има тази възможност. Скоро ще си тръгне и ще може да си гушкаш бебето само ти.

# 7
  • София
  • Мнения: 23 098
Какво не бих дала за такъв дядо!

# 8
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 280
Браво на такива дядовци! Възможно е да не се усеща, унесен в радостта и грижовността му. Колко време още ще стои при вас? Ако е малко, остави го. Ако е много, съвсем добронамерено и кротко му обясни, че  и вие искате да го погушкате и, че не искаш да свиква да заспива на ръце, защото колкото расте, повече ще ти тежи, а ти си жена. Вярвам, че ще те разбере.

# 9
  • Мнения: X
Не съм съгласна с изказаните мнения. Едно е да поиграе дядо с бебето, съвсем друго е да го приспива на ръце и да не го дава на родителите му.
 Е, ще се посърди, но ще се усети, че има пораснала дъщеря, която знае кое е по-добро за детето.
 Имам чувство, че бащата на авторката се сърди като малко дете, на което са взели играчката.
 И авторката много добре я разбирам - на нейните години и аз исках сама да се занимавам с децата си. Като поотрасне и тя се поумори, всички ще имат време да помагат.
Аз се "прикрепям" тук.....
За мен, има значение за колко време са ми на "главата" гостите.
Ако е за няколко дни/седмица, ще изтърпя намесата и ще си замълча.
Но, ако е за повече време, сядам с него и кротко очертавам границите.
Защото той ще е тук само временно, ама като ми научи детето да спи на ръце, после аз ще го отнеса.
За неща, които са ми Важни, не отстъпвам.Има достатъчно време през деня да се радва на детето, да го храни, да го разходи, да го забавлява.

# 10
  • Мнения: 2 039
Абе хора,колко време ще го държите на ръце това бебе?Ами то на годинка ще проходи.Радвайте се,че има кой да ви отмени,щом сте в чужбина,после ще ревете някой да го вземе за 10 мин.

# 11
  • Мнения: 2 220
Остави дядото да се радва на внучето. Моето дете ще стане на 2, никой не идва и за 10 мин.да го види и да поиграе с него, за гледане да не говорим. Знаеш ли колко е гадно? Ще си замине дядото и пак ще си влезете в ритъм, малко е детето.

# 12
  • София
  • Мнения: 28 633
Авторке, приспиването на ръце е доста лош подход, и аз бих реагирала на твое място. Относно другото - също ми се вижда неправилно и бих реагирала. Говори с баща си.

# 13
  • Мнения: 18 584
Колко да стои дядото при тях, дразни я ,че се държи настойнически и отнема бебето.На 5 месеца е за игра човече, заглежда се и реагира, вече има някакъв контакт.Оплакването е , като на всички млади майки, да не би да им отнемат родителството, не е друго.За това и съветите са такива.Човекът е сърдечен и  загрижен дядо,не създава конфликти и  не пренарежда живота им, просто се радва и си отива.Те остават и съжаляват, че няма кой  два часа да е при детето да излязат малко.

# 14
  • Мнения: 1 327
Нищо лошо не виждам. Бабите и дядовците обичат да глезят и е супер, че твоето дете има връзка с тях. Не я разваляй с мрънкането си, а го оцени. Няма да ти превземат детето, спокойно.

Общи условия

Активация на акаунт