Как да родя по - бързо?

  • 3 850
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 28
Здравейте мами, в 39+2г.с.съм термина ми е след 5 дни (13.03.2020) доки ми каза още в началото на 9ти месец, че едва ли ще докарам до термин тъй като бебето било доста едро, бързо се развивало и т.н. Всяка седмица слуша само тоновете без да ме преглежда и казва, че всичко е ОК, тоновете са хубави, но все пак се притеснявам първа бременност ми е, активността на бебето е намаляла, та въпроса ми е как да ускоря раждането?

# 1
  • Мнения: 2 724
Разходки и пак разходки.

# 2
  • Мнения: 4 859
Секс,ходене,изкачване и слизане по стълби.По -горещ душ,ако има от кой да вземеш голяма топка,да си пружинираш на нея-помага да слезе бебето .
Стимулация на гърдите.

Казват и че ядене на фурми,ананас и т.н.понага,при мен не е имало ефект нищо.И двете бебета ги преносих.

Мои познати след преглед за разкритие около термин ,са получавали контракции в рамките на ден ,два и са раждали .

Бебето към края се усеща по-рядко ,нормално е ,при мен беше така ,но е важно да го усещаш все пак .Ако не родиш до термин ,се ходи всеки ден на тонове .Все пак е хубаво и на ехограф да видят как са водите и плацентата .

Леко и бързо раждане ти желая Hug

# 3
  • Мнения: 900
Всичко споменато по-горе правих много усърдно, но уви преносих и изненада-секцио Confused
Според моят опит и този на приятелки-това си е Божа работа.
Честит 8-ми МартFlowers Hibiscus

# 4
  • Мнения: 28
Всичко споменато по-горе правих много усърдно, но уви преносих и изненада-секцио Confused
Според моят опит и този на приятелки-това си е Божа работа.
Честит 8-ми МартFlowers Hibiscus
Благодаря и подобно! 🌺🌺🌺
Да попитам как изглеждат около плодните води, когато започнат да изтичат?

# 5
  • Мнения: 4 859
Прозрачна течност ,може да бъде леко розавееща .Обикновено изтичат на порции,не като по филмите .
На мен втория път ми ги спукаха ,бях с контракции и нужното разкритие,просто за да се ускори процеса .Не се усеща.

Не е нужно да изтичат ,за да е започнало раждането ,но има ли изтичане е хубаво да се вземе душ и в болницата .

# 6
  • Мнения: 28
Прозрачна течност ,може да бъде леко розавееща .Обикновено изтичат на порции,не като по филмите .
На мен втория път ми ги спукаха ,бях с контракции и нужното разкритие,просто за да се ускори процеса .Не се усеща.

Не е нужно да изтичат ,за да е започнало раждането ,но има ли изтичане е хубаво да се вземе душ и в болницата .
При мен е нещо като бяло течение и е по гъсто, значи не са води

# 7
  • София
  • Мнения: 18 700
Колко е едро едрото ви бебе?
Нищо не помага.
Бистри са водите и леко топли.

# 8
  • Мнения: 1 765
Прозрачна течност ,може да бъде леко розавееща .Обикновено изтичат на порции,не като по филмите .
На мен втория път ми ги спукаха ,бях с контракции и нужното разкритие,просто за да се ускори процеса .Не се усеща.

Не е нужно да изтичат ,за да е започнало раждането ,но има ли изтичане е хубаво да се вземе душ и в болницата .
При мен е нещо като бяло течение и е по гъсто, значи не са води
Това може да е тапата,  тя е такава белезникава, това е признак, че скоро ще започне раждането, до 2-3 дни.

# 9
  • Мнения: 28
Прозрачна течност ,може да бъде леко розавееща .Обикновено изтичат на порции,не като по филмите .
На мен втория път ми ги спукаха ,бях с контракции и нужното разкритие,просто за да се ускори процеса .Не се усеща.

Не е нужно да изтичат ,за да е започнало раждането ,но има ли изтичане е хубаво да се вземе душ и в болницата .
При мен е нещо като бяло течение и е по гъсто, значи не са води
Това може да е тапата,  тя е такава белезникава, това е признак, че скоро ще започне раждането, до 2-3 дни.
То е от поне 2 седмици

# 10
  • Мнения: 4 859
Тапата е слузеста по-скоро.
Иначе и тя може да пада в продължение на дни .Според мен е по-засилено течение преди раждане .

От кога е последната микробиология ?За естествено раждане е добре да се направи в 9ти месец.
Иначе и аз имах подобно гъсто и бяло течение.

# 11
  • Мнения: 381
На мен тапата ми падна седмица преди да родя. Нямах никакви контракции, но на прегледа в болницата, изненада - бях с 4см разкритие и ме приеха.
Наистина е хубаво на ехограф да се види състоянието на водите и плацентата.

Общи условия

Активация на акаунт