Щъркелът лети към нас, НОЕМВРИйче 2❤️2❤️ чакам аз - Тема 1

  • 29 820
  • 760
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 602
Re- Born, радвам се, че те виждам тук Simple Smile
Три е на щастие, стискам всички палци да ти е щастливото число Simple Smile

# 31
  • Мнения: 1 134
Re-Born, изключително щастлива съм, че си тук Heart

# 32
  • Sofia
  • Мнения: 234
Аз ,общо взето , взимам Елевит и сега ще започвам коластра и Вит Д. Смятам да се засиля, защото съм медицински работник и ще работя особено сега (на никой не сме казали и смятам до края на месеца да не казваме ). На работа смятам да им кажа към 10-12 г.с.  макар, че едва ли ще мога да крия толкова дълго време (работя в АГ клиника) Simple Smile

# 33
  • Мнения: 373
Взехте ли си направления или не от личния лекар за този първи преглед за установяване на бременността или не, може ли без направление ????

# 34
  • Мнения: 63
Здравейте момичета! Имам повод да споделя с вас нещо, при мен случаят е малко объркан, но пък се надявам да е за хубаво. Аз съм със ПКЯ, като преди 7-8 години имам аборт по желание.  Сега съм със много положителни тестове, включително и кръвен, но последен нормален цикъл на 29 Декември. На 10 Февруари само някакво зацапване,  което се оказва че трябва да приема за последен цикъл, и по него да се ориентирам за развитието на бременността. В Петък съм на доктор,  който едва ли ще види нещо, но трябва да съм търпелива. Забравих да спомена, че първи тест направих на 2 Март, и то от най - високо чувствителните, имаше едвам забележима втора черта. Както се досещате,  последва тестване всеки ден,  с различни марки и видове тестове,  като вече са две ясно видими черти Simple Smile дори и дигитален, които също е + Пожелавам на всички тук, и на себе си късмет, и много щастие на финала!  Simple Smile

# 35
  • Мнения: 602
Взехте ли си направления или не от личния лекар за този първи преглед за установяване на бременността или не, може ли без направление ????


Моя първи преглед беше без направление, но си имах уговорка с моя АГ да отида в Шейново и там да ме види. Следващия ще ми бъде в частен кабинет, та направление ще взема направо за следене на бременността.

# 36
  • Мнения: 373
Понеже чета, че има на момичета, на които тези дни им предстои първи потвърдителен преглед притеснявали ви грипа и вирусите ..

# 37
  • Мнения: 63
Нормално,  че има риск, но няма как,  да бъдем оптимисти! Simple Smile
Понеже чета, че има на момичета, на които тези дни им предстои първи потвърдителен преглед притеснявали ви грипа и вирусите ..

# 38
  • Мнения: 25
Здравейте, на 08.03. Видях двете чертички и съм много щастлива.От София съм и съм на 28 г. Надявам се този път да е успешна, тъй като преди 6 месеца направих спонтанен аборт. Тепърва ми предстои първи преглед,но все още не съм се спряла на гинеколог.
Пожелавам леко бременеене на всички 😊😊😊

# 39
  • Мнения: 606
Взехте ли си направления или не от личния лекар за този първи преглед за установяване на бременността или не, може ли без направление ????

Аз взех днес, предстои ми да си запазя час при моята гинеколожка. И аз нямам идея как стават нещата, но реших да съм със за всеки случай.

# 40
  • Мнения: 579
На мен ми отмениха часа заради епидемията, за неопределен период 😭😭

# 41
  • Мнения: 16
Здравейте бъдещи мами, да се похваля днес мина прегледа добре . Установи се 6г.с.+3дни и чухме пулса даже. Толкова съм развълнувана!! Взех си витамина на Jamieson Prenatal. Вие какви витамини пиете Simple Smile)
Аз пия Pregnacare plus и Biozin mama.

Момичета, вие каква дневна доза фолиева киселина приемате под формата на таблетки. След като разбрах, че съм бременна започнах да приемам по 1 таблетка дневно Neopholic от 400 микрограма. След прегледа за установяване на бременността, гинеколожката ми предписа Pregnacare plus, което съдържа 400 микрограма фолиева киселина и спрях първите таблетки. Тъй като ми е първа бременност не знам дали трябва е точно 400 мкг (за което пише, че е препоръчителната дневна доза) или може и трябва да е повече?

Последна редакция: чт, 12 мар 2020, 07:20 от AnMary

# 42
  • Мнения: 295
Здравейте! Макар и плахо, и аз се нареждам сред вас. На 29 съм и това ми е трета бременност (имах една биохимична ноември, но не я броя). Имам момче на 6г и момиче на 4г. Трябваше да ми дойде на 08.03,но още на 03.03 направих тест. Въпреки, че беше доста рано, тестът отчете 2 ясни и хубави черти. Записах час за преглед на 19ти,пък дано всичко да е наред. Симптоми нямам, освен доста специфична болка в кръста и от време на време неприятно усещане във влагалището. Иначе, друго не усещам.

# 43
  • Мнения: 373
Знам, че бременните жени трябва да се пазят , но и това е притеснително да се отлага преглед за неопределен период , това е лично мнение. Особенно в начало, когато се нуждаеш от съвет, изписване на витамини и тн.

# 44
  • Мнения: 602
Момичета, вие каква дневна доза фолиева киселина приемате под формата на таблетки. След като разбрах, че съм бременна започнах да приемам по 1 таблетка дневно Neopholic от 400 микрограма. След прегледа за установяване на бременността, гинеколожката ми предписа Pregnacare plus, което съдържа 400 микрограма фолиева киселина и спрях първите таблетки. Тъй като ми е първа бременност не знам дали трябва е точно 400 мкг (за което пише, че е препоръчителната дневна доза) или може и трябва да е повече?


Аз пия по една таблетка на ден неофолик мета откакто правим опити.

Общи условия

Активация на акаунт