👶Лудо друсат ни бременни хормони, май и за нас ще трябват биберони! 2020 - 🌞Тема 11

  • 24 814
  • 726
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 498
Кмета ни се поправи. Затварят всичко - градини,ясли, заведения... Само магазини и аптеки остават отворени.

# 691
  • Plovdiv, Bulgaria
  • Мнения: 1 639
Да, току що писаха и учителките ни в групата, че затварят градината. Наистина съчувствам на родителите, които нямат никаква помощ. А те изобщо не са малко..

В понеделник ще видя какво ще се случва с ЖК и ЛКК. Сега е още много ново положението и едва ли ще се знае, дори да питам..

# 692
  • Мнения: 498
Направо не е за вярване какви времема доживяхме! И в какво време ще родим децата си.
Ще сме герои и ние и те,живот и здраве! Дано всичко приключи по-рано и да не е вярно това за пика през септември. Worried

# 693
  • Варна
  • Мнения: 1 214
Аз се чудя, акушерките им звъннах и ми казаха,че болничен ще ми издадът като се нормализира обстановката, което значи,че аз тогава ще го предам на работодателя, което значи, че той тогава ще го подаде към НОИ, което значи, че те едва тогава ще ми изплатят пари, нали така?

Наистина не е реално какво ни се случва. В този момент, когато трябва да сме спокойни и да сме щастливи,че след няколко месеца ще посрещнем децата си ние се притесняваме и мислим как и какво ще става. Ако някой ми го беше казал това,че ще се случи преди време сигурно щях да му се изсмея.

# 694
  • София
  • Мнения: 441
Много ме съмнява с ЖК. Щом изрично пише, че са забранени. 😟
По ТВ казаха, че и за глоби мислят. Нали губят пари, ще ги търсят от другаде...
Ако сега се вземат всички мерки, няма как пика да е септември.🤞🏻 Надявам се...
Пийте топли течности, убивали бацилите веднага.
ММ като се прибере, веднага всичките му дрехи в пералнята, къпане, дезинфекция и тогава се срещаме 🤪
Вярно какво нещо доживяхме и то пак създадено от човешка ръка...

# 695
  • Мнения: 127
Здравейте, момичета,

Много неприятна обстановка. Човек се старае да запази спокойствие, но целодневно ни заливат с куп притеснителна и на моменти стряскаща информация. 😕
Утре имахме планове да гледаме креватчета, колички и т.н., но явно момента не е подходящ. Ще се гледа HBO Go.
Да ви се похваля днес дойде гнезденцето на бебека 😍.

# 696
  • Мнения: 498
Не само не е подходящо за пазарене на бебешки стоки,ами е невъзможно. Затварят моловете и магазините.
А за топлото дето убива вируса е вярно, но казаха че трябват поне 56 градуса!

# 697
  • София
  • Мнения: 441
Деси, вадим отлежалата дядова ракия... щяхме да я пазим за раждането, ама ще вземат и ражданията да забранят...

Airgirl, мега сладко е, блазе й на бебка 🥰

# 698
  • Мнения: 20
Много са неизвестните... Все пак не сме свикнали на такива мерки, а всяка взета мярка за защита рефлектира върху друго нещо и се получава омагьосан кръг. /Болнични, детски градини, ЖК, презапасяване с продукти, липса на защитни материали и дезинфектанти.... и т.н./ Сигурна съм, че ще се справим и ще се опазим здрави. Иначе майка ми е била бременна с мен при избухването на Чернобил през 86-та, а 33 години по-късно и аз съм бременна по време на зараза. Тогава с това информационно затъмнение не е било по-добре. Сега ми идва в повече тази цялата параноя, но предпочитам да съм информирана.

# 699
  • Мнения: 498
engruseva, ами ако можеше да пием, щяхме да се "ваксинираме" и ние. Нищо, че не пия ракия, сега можеше да започна Laughing
Другия парадокс е, че казват, че сред болните има по-малко пушачи, отколкото непушачи.
Общо взето всико, което може да ни предпази, ни е забранено. Stuck Out Tongue Closed Eyes
ariel27,и аз за чернобил се сетих.

# 700
  • Мнения: 277
Аз се чудя като затварят моловете и магазините дали ще може да се поръчват неща online? Аз имам няколко поръчки - една от Икеа и една на детската количка и сега се чудя дали ще ги изпълнят? 🤔
Също дали ще работят банките?
Чак не ми се вярва до какви времена стигнахме ... Дано се нормализират нещата до месец- два, че нашата бедна държава до никъде няма да я докара. Не съм вярвала, че ще видя опашки по магазините като при соца - за хранителни продукти ... за аптеките да не говорим.
Аз направих една голяма поръчка от Ремедиум за всички добавки и витамининза следващите 2-3 месеца и ми казаха, че ще доставят след около 10 дни, че напливът бил огромен 😕

# 701
  • Варна
  • Мнения: 1 214
Много се радвам,че напазарихме почти всичко за бебето.
Онлайн пазарене до 29-ти няма да има, защото всичко ще е затворено и няма кой да обработва поръчките. Куриерите и те едва ли ще работят...
Ако можех да пия и аз бих удряла по една ракийка вечер. Профилактично Grinning
И аз се сетих за чернобил, майка ми ми го припомни и тя точно това ми обясняваше,че тогава нищо не са знаели, а ние сега поне знаем. Макар и много и излишна информация поне я има.

А това презапасяване направо ми е абсурдно. Всичките хора сега се изсипват на едно място, по време на пандемия да си купят 2 килограма ориз. Flushed

# 702
  • Мнения: 498
Aз се чудя за бензиностанциите дали ще работят. Също и как ще си плащаме сметките, примерно аз ходя на Easy Pay Thinking

# 703
  • Мнения: 1 104
Мен от всичко най ме притесняват тези ЖК, дето ги отлагат. С АГ точно говорихме последния път, че рисковите бременности се проследяват на 2 седмици и, че мен ме води такава.

Деси, ти чувала ли си нещо за приема при Иванов? Аз имам час за 23.03 и хич не ми се иска да го отлагаме. Ей сега звънях в кабинета да видя дали поне болнични ще дават в понеделник, но никой не вдига.

# 704
  • София
  • Мнения: 441
Майка ми е разказвала, че бременна най-обичала да хапва зелени салатки от двора. И един ден точно нападала поредната салатка и казали ( след дълго затишие ) за този Чернобил.
 
Снежи, според мен ще работят. Преди малко получих email от Техномаркет, че ще обслужват и информират клиентите си по телефона и ще правят доставки още на другия ден. Бизнесът започва да мисли за себе си...

Деси, в историята може да влезем : Бременни мами морят Корона с алкохол и цигари 🤪

Галеона, според мен и те не знаят още какво ще правят и за това не вдигат...

Последна редакция: пт, 13 мар 2020, 17:46 от engruseva

Общи условия

Активация на акаунт