Ноемврийски бебета 2019 година

  • 18 235
  • 753
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 88
ani_y0 бебе Николай, роден на 12.11, 2990кг и 47см 💙💙💙

# 16
  • Мнения: 112
Здравейте, момичета благодаря за новата тема. Ще се възползвам да се запиша.
Slуnchogled88 с бебе Никола - 3150 кг. 50 см, термин 01.11.2019г.,но роден на 20.10.2019г.
 Никола спи през деня не повече от 4 часа сумарно, като 3 часа от тях са навън, 1час вкъщи. Храним се на поискване между 2 и 4 часа през деня, а вечер заспива между 21 часа и 22 часа и има 2 нощни хранения. Напоследък иска все на ръце, не се заиграва вече сам, все му е скучно и плаче като го оставя.

Последна редакция: сб, 29 фев 2020, 03:05 от Slynchogled88

# 17
  • Мнения: 22
Благодарим за новата тема
Piet- бебе Момчил 05.11 3890гр-53см

# 18
  • Мнения: 3 323
bolibon - бебе Сияна 5.11.2019г, 3.570кг, 51см
Сияна има някакъв режим. Яде в 8ч и след това на 3ч, ако иска на по кратки интервали и давам разбира се. Обикновенно между всички хранения си подремва, освен вечер от 20ч до 23ч. В 23ч и е последното хранене, тогава я и къпем и спи до 8 сутринта. Е винаги има и изключения разбира се. Изцяло на кърма е.

# 19
  • Мнения: 799
bolibon - бебе Сияна 5.11.2019г, 3.570кг, 51см
Сияна има някакъв режим. Яде в 8ч и след това на 3ч, ако иска на по кратки интервали и давам разбира се. Обикновенно между всички хранения си подремва, освен вечер от 20ч до 23ч. В 23ч и е последното хранене, тогава я и къпем и спи до 8 сутринта. Е винаги има и изключения разбира се. Изцяло на кърма е.
1:1 с нашия режим Simple Smile

# 20
  • Мнения: 26
Термина ми беше за 5 ноември но бебо реши да излезе по рано бебе Даниел 24.10  4.150кг и 50 см.
Нашия режим постоянно се мени. Чак сега почна да поспива повече иначе откакто се е родил  съня е мираж 😁😁😁

# 21
  • Мнения: 639
People BabySparkling HeartБамболина напиши потр.име и име на детето тегло ръст и да впиша и твоето бебче. Simple Smile
Blue Heart
bolibon - бебе Сияна 5.11.2019г, 3.570кг, 51см
Сияна има някакъв режим. Яде в 8ч и след това на 3ч, ако иска на по кратки интервали и давам разбира се. Обикновенно между всички хранения си подремва, освен вечер от 20ч до 23ч. В 23ч и е последното хранене, тогава я и къпем и спи до 8 сутринта. Е винаги има и изключения разбира се. Изцяло на кърма е.
1:1 с нашия режим Simple Smile

# 22
  • Мнения: 799
People BabySparkling HeartБамболина напиши потр.име и име на детето тегло ръст и да впиша и твоето бебче. Simple Smile
Blue Heart
bolibon - бебе Сияна 5.11.2019г, 3.570кг, 51см
Сияна има някакъв режим. Яде в 8ч и след това на 3ч, ако иска на по кратки интервали и давам разбира се. Обикновенно между всички хранения си подремва, освен вечер от 20ч до 23ч. В 23ч и е последното хранене, тогава я и къпем и спи до 8 сутринта. Е винаги има и изключения разбира се. Изцяло на кърма е.
1:1 с нашия режим Simple Smile
Благодаря, но аз съм от октомврийските мами. Просто следя и вашата тема, защото все пак месеците са близко Simple Smile
Иначе само имформативно, родих на 6.10.,  момиченце - Никол, 3690 и 53 см, като госпожицата закъсня с 1 седмица 😁

# 23
  • Мнения: 632
Мами, малко странен въпрос имам. При някоя дали се е случвало акото на бебето да има мирис на риба? Вчера забелязах, днес пак, мирише на риба и е леко зеленикаво. Храним се с аптамил+аптамил антирефлукс. Има още колики от време на време, дали е от това?

# 24
  • Мнения: 65
Едното ми бебе е на аптамил и акото му също е зелено. Личната ни каза, че във всички аптамили има повече желязо и като се натрупа в организма акото става зелено.

# 25
  • Мнения: 112
Здравейте, мами! Да ви се оплача малкият хвана вирус от кака си, кашля и има температура до 37,7 градуса от вчера. Почнах да давам Авирон кидс сироп, днес до обяд чакам лекар, някоя мама с две деца давала ли е сиропа, пише, че става от 0 месеца, Ники е на 4 месеца, но незнам дали от него, но ака веднага след всяко хранене и му къркори стомахчето, като диария. Инъче сме само на кърма

# 26
  • Пловдив
  • Мнения: 496
Здравейте и благодаря за новата тема!

Tsvety_ е потребителското ми име, а бебето ми се казва Михаела (3070гр., 49см).

# 27
  • Мнения: 236
Здравейте, мами! Да ви се оплача малкият хвана вирус от кака си, кашля и има температура до 37,7 градуса от вчера. Почнах да давам Авирон кидс сироп, днес до обяд чакам лекар, някоя мама с две деца давала ли е сиропа, пише, че става от 0 месеца, Ники е на 4 месеца, но незнам дали от него, но ака веднага след всяко хранене и му къркори стомахчето, като диария. Инъче сме само на кърма

Аз съм го давала. Бяхме на 2 месеца. Но ние си бяхме с разтройство и ни го изписаха. Така че едва ли е от него.

# 28
  • Варна/Благоевград
  • Мнения: 423
Благодаря за съветите, на 30.03 сме на преглед, дано не е късно.
За рехабилитация би ли ми обяснила защо се налага??  И защо по дяволите нито един лекар не ми каза за ехография или рехабилитация, или може би има и още нещо...
0810 ехиграфията е хубаво да се направи възможно най скоро след раждането, за да е максимално отворена фонтанелата и да може се огледа хубаво. При нас излезе, че има бели топчета в мозъка, лекарката каза, че е нормално за деца, който са били са силни антибиотици след раждането и ми даде гаранция, че до месец, два ще се разградят, каза че не са опасни по никакъв начин. Иначе Слава Богу каза, че при Елия няма абсолютно никакви поражения и ако не била прочела епикризата, нямало да разбере, че толкова време не е дишала, дано и при вас в така!!! Родена е на 19.11,ехографията беше на 13 01.
За рехабилитацията каза, че се налага едно, че макар дъщеря ми да е преносена се роди 2540, което е гранично тегло за недоносени. ( при недоносени се налага винаги такава рехабилитация). А другото е, че заради липсата на въздух дори и сега всичко да е наред, често във времето или в някакъв момент се наблюдава изоставане от развитието. Нашата рехабилитация ще бъде първо физическа, за моторното развитие, а след това ми казаха, че има и някаква, която е с логопед. Предполагам някакъв вид игри и стимулиране за мозъчните развитие.
За жалост лекарите не казват нищо. В болницата ми казаха, че няма нужда от нищо по специално и всичко било наред. С много четене разбрах първо за ехографията, а след това и за нуждата от рехабилитация. От кой град си, ако си някъде около Варна мога да ти споделя от кой лекари и места засега съм доволна
Честно казано не знам дали се психясвам, защото всеки ми казва, че детето ми е добре и да не се притеснявам, но на мен 8 минути без въздух ми се струват брутално много време и още в болницата съм се заклела, че ще направя всичко за момичето си и да няма по никакъв начин поражения от раждането си....
За добро или зло моят мъж ме подкрепя в тази ми обсесия и дано не прекалявам и не ни изиграе лоша шега.
Докторската от дома за медико социални грижи, обаче ми потвърди и точно тя му каза, че може с времето да има изоставане, дори сега да няма и ме подкрепи в това, че трябва да й обръщам повече внимание и да я наблюдавам по внимателно

# 29
  • Мнения: 639
Сисонка напиши само колко см.
Е Елия , да ти е жива и здрава,историята ти ме просълзи , желая ви само хубави емоции . Hug
Здравейте и благодаря за новата тема!

Tsvety_ е потребителското ми име, а бебето ми се казва Михаела (3070гр., 49см).
Кога е родена Михаела?

Общи условия

Активация на акаунт