"Системата - 60" - тема 54

  • 36 311
  • 536
  •   1
Отговори
# 510
  • Мнения: 61
Здраваейте,
ще споделям кое как върви при мен. Определено  промяната във времето се отразява на болките в ставите. Сега с босфелията съм доста добре.
Менюто за вчера:
З: 2 пълнозърнести филийки с майонеза и пушена сьомга, 1 парче домашен козунак
О: скумрия на фурна с пюре от батат
В: сухари със сирене
За днес ситуацията е много непредвидима, защото се успах и нямам нищо за хапване. А се очертава натоварен ден на работа и не знам дали ще мога да отида до магазина, който не е съвсем наблизо

# 511
  • Мнения: 2 319
Демирче, дали е само от времето? Може ли да споделиш повече за опита си без глутен, млечни и захар? Може и на лични да не спамим темата.
Меню за вчера няма да пиша, ламатя се беше събудила. Пиша го дъждовен, какъвто и беше 😄

# 512
  • Мнения: 61
И на мен също ще ми е интересно Демирче да сподели своя опит, ако другите съфорумки нямат нищо против.
Личния опит е безценен. Аз тепърва се сблъсквам с проблеми в тази област и все още се информирам.

# 513
  • Мнения: 856
Аз също имам проблеми със ставите, та всеки научен нов факт от чужд личен опит би ми бил полезен.

Ден 60 + 8 (почти съм в цикъл и не можах да си разпределя времето, но най-накрая сложих кваса да се събужда)
з: овесеният сладкиш! Свърши! Беше много вкусен, но ми се хапва вече сандвич за закуска
о: -
в: 3 яйца

Последна редакция: пт, 26 апр 2024, 19:09 от Лебед

# 514
  • Мнения: 2 319
Лебед, може ли рецепта за сладкиша?

Днес ден 12
З: баница - солена и с локум, малко луканка, мляко с нес
О: свинско с ориз басмати
В: пилешко филе на тиган

# 515
  • Мнения: 61
Здравейте.
Демирче, ако имаш желание да споделиш своите опитности в областта на храненето и възпалени стави ще ни бъде много полезно.
Менюто за днес:
З: 2 сандвича с кашкавал на тостера, 1 парче домашен козунак и 3 бонбона тофифи. Започнах да си купувам хляб с квас от една пекарна и е много вкусен
О: пуешко с прясно задушено зеле
В: ябълка и извара.
Лебед, и на мен ми е интересно какво представлява овесеният сладкиш

# 516
  • Мнения: 856
Ха, момичета, пиша ви веднага за овесеният сладкиш/бъркоч. Това е сладкиш, който става съвсем различен всеки път в зависимост от това какво имам у дома. Този път беше от овесени ядки (не финни) да кажем половината на голяма супена купа, чаша орехи накиснати преди 24 часа и нарязани на парчета, сухата част от остатъците на морковен сок около две чаши, лешников тахан 4-5 супени лъжици, шепа сушени големи боровинки, 4-5 хубаво пълни с връх лъжици кисело мляко, 2 маломерни яйца, 2 големи лъжици мед, пресен джинджифил около 2 см от корена нарязан на ситно, супена лъжица канела (за мен сладостта е чудесна - особено след толкова дни без купешки сладки). Разтилам върху хартия за печене сместа с дебелина около сантиметър и пека на 160 градуса.

Ден 60 + 9
з: сандвич от хляб без брашно, масло и яйце
о: козе кисело мляко + плато сирена (бяхме на гости)
сз: голям пакет солен печен слънчоглед (взех си солта за седмица напред...)
в: пушека пържола, агнешко кюфте, няколко пилешки крилца

# 517
  • Мнения: 2 319
Лебед , благодаря за рецептата, интересен звучи сладкиша.
Днес отново съм с главоболие, писна ми. И докато ме боли главата размишлявах колко празни калории ядем от уж малки на вид неща и странични похапвания. Ядох малко сладолед днес и се загледах в калориите му. Ами на цялата опаковка от 500 гр. има около 800 калории. Аз лично много обичам сладолед и без проблем мога да я изям цялата 😄. И после се вайкаме защо сме дебели и се чудим какво да ядем, за да отслабнем. От тук насетне смятам да се придържам към цели храни и домашно приготвени такива. Каквото не мога да си направя, няма да ям. Каквото го няма в естествен вид в природата, значи може да не се яде.

# 518
  • Мнения: 5 377
Моят съвет е да четеш всеки етикет, на когото попаднеш. Видиш ли захар или подсладители, бягай с 200. Приветствам домашно приготвената храна, аз така правя в момента, защото преработената ми влияе зле на стомаха и червата. Пробвала ли с мед дали те боли глава?

# 519
  • Мнения: 2 319
Захарта мисля изцяло да я махна. Възможно е да не е от бялата захар, а от изкуствените подсладители и глюкозо-фруктозния сироп в купешките сладки. С мед не съм опитвала, ама то много ще трябва да изям, за да ме заболи главата 😄

# 520
  • Мнения: 856
Влизам на бързо да ви прочета, че около мен чоплят семки, ядат ядки и аз само преглъщам. Та... Реших, че тъкмо сега е добре да видя защо няма да ги ям и аз. Поне не и сега.

Ден 60 + 10
з: сандвич (по никое време към 13:30)
о: салами, кашкавал и сирене (то не е обяд, а дегустация... към 15:00)
в: свежа салата със сирене и пресни картофи на фурна (18:00)

Дори само, защото го написах се почувствах по-добре.., за утре ме чака баница, а сега голяма чаша вода!

# 521
  • Мнения: 61
Здравейте.
Лебед, браво за волята да не чоплиш семки в неподходящо време. За днес те чака хубава баничка Simple Smile
Домашната храна си е най- добрият вариант. Ние затова си имаме малко ферма и си гледаме кокошки и пуйки. Така поне това месо и яйцата ни са домашни. Сеем си и зеленчуци. Купуваме си мляко от човек, който гледа крави, правим си домашна пастърма и суджуци. Да времеемко е, но си струва.Менюто за вчера не е съвсем системно. Аз и дъщеря ми бяхме именички вчера и празнувахме.
З: 3 филийки препечени филийки квасен хляб с масло, сирене, маслини, и домашен чай от лайка с мед. За десерт домашен козунак.
О: пуешко със зеле, квасен хляб, 2 бонбона и домашен козунак
В: нямаше
Това е при мен. Довечера съм на народни танци. Стомаха ми става все по- добре. Вчера получих комплимент, че съм отслабнала още, което много ме зарадва. Планирам на 1 да се претегля, за да видя какво е положението. Дори и да няма много разлика в килограмите усещам, че се прибирам заради самите упражнения.
Някоя от вас прави ли скраб с кафе и маже ли се с мумио?

# 522
  • Мнения: 856
cvetnaS, и двете са много хубави, но този път нито едно от двете не правя. Не пия кафе и преди използвах - директно мляно кафе. Свръх енергизирана се чувствах след натъркването с кафе по този начин и... сега хич не ми се прави.

Ден 60 + 11
з: баница!
о: супа с манголд и киселец с ориз и сирене
в: печени ябълки

# 523
  • Мнения: 61
Менто за днес:
З: пържени картофи, от снощната вечеря, с майонеза и лютеница, домашна пастърма, парче домашен козунак
О: спагети със сирене и спанак
В: домашен сладолед от извара, замразени малини и 1 ябълка за разкош.
Беше ми много вкусно, но сега съм зверски гладна и постоянно мисля какво да мушна. Надявам се да устискам до утре. За по сигурно направо ще си лягам вече Grinning
Редактирам се. Успях да си легна на време и да не ям нищо. Гордея се Simple Smile

Последна редакция: вт, 30 апр 2024, 08:07 от cvetnaS

# 524
  • Мнения: 856
cvetnaS и ние се гордеем с теб!

Днес ми казаха, че съм отслабнала... в лице Joy, та по този повод похарчих едни 120лв за 6 месеца достъп до on-line тренировки. Вече съм си избрала програма - довечера може и да я почна (нещо не се чувствам психически готова, но ще видя, все пак пари съм дала, трябва да ги избия).

Ден 60 + 12
з(9:30): бях си направила сандвич, но ми бяха купили сладък геврек... и аз си го изядох
о(12:30): пържени тиквички в чеснов сос + шопска салата
сз(14:30): две ябълки
в(17:00): пилешка пържола от бут на жар
в2(18:00): кето сладолед + лъжица вишнево сорбе

Изядох/глътнах пържолата преди малко и... не се чувствам сита, та... вече си мисля за порция кето сладолед към 18:00.

Последна редакция: ср, 01 май 2024, 02:45 от Лебед

Общи условия

Активация на акаунт