Предстои ли нова икономическа криза и заради коронавируса?

  • 37 109
  • 785
  •   1
Отговори
# 750
  • Мнения: 25 836
Затварят областните градове, лозето трябва да ти е близо иначе няма да може да отидеш да го копаеш...

# 751
  • Мнения: 298
Никакви областни градове не ни вълнуват , ще живеем на село ,ще ходим с бАтуши и ще рупаме ябълки

# 752
  • USA
  • Мнения: 7 362
Единственото хубаво нещо,което засега виждам е,че евентуално кредитите за имоти ще спаднат малко,пример вместо 3,5% кредит ще стане 3%.
Не знам дали вече го гласуваха,но обявиха тук,че екипа на Тръмп щели да пращат по $1000 чекове на американските граждани като "компенсация",което за моето семейство е жълти стотинки и не ни решава проблема на фона на -30 000$ от Нюйоркската борса на каквато позиция е сега съпруга ми.
Криза има на световно ниво и сигурно една година ще ни трябва,за да се върнем на нулата.

# 753
  • Мнения: 30 802
За следващия път ще съм се изнесла навреме. То това е и целта...сега още няколко часа и сме тотални затворници. Веселичко...

# 754
  • Canada
  • Мнения: 3 358
Как се преживява на ябълки и грозде във времена на криза, когато няма кой да ти ги купи?

Ъм, как да обясня, мисля, че е прекалено радикално. Не че нещо, но ако си произведеш храна, има начини да преживееш, без да я продаваш. ОК, сега има всичко в супермаркета, обаче както има, така може да няма. Та бих си инвестирала парите поне частично да отгледам нещо, отколкото в акции в останките от сегашната финансова система.

"има хора, които си продават къщата, за да си финансират екскурзиите"

Има, да. Може. Когато всичко бумти, може. После става тегаво...

То и да бумти всичко, за да стигнеш дотам значи нямаш възможност да заделиш нищо настрани. Нито за черни дни, нито за образование, нито за някакви непредвидени разходи. И то щото на момата не й се работи от 9 до 5.

Адоралова, в момента всичко е надолу, така че е нормално. На -30000 ще сте ако сега тръгнете да продавате, така че недейте. Лошото е ако наистина се наложи да ги продадете, но в ситуации като тази или пиеш една студена вода или търсиш други варианти.

Последна редакция: пт, 20 мар 2020, 18:08 от Polar bear

# 755
  • Мнения: 30 802
И като заделиш, какво? Това са пари, те са виртуални. От утре не струват нищо, купонна система. Нулираме всички инвестиции и тотална диктатура. Напълно възможно е.

# 756
  • Мнения: X
Никак не е възможно. Поне почна да носиш на бъзик в тая карантина.

# 757
  • Пловдив
  • Мнения: 40 889
Не вярвам чак до там да стане...

# 758
  • Мнения: 13 439
Simple Smile Аз предлагам диверсификация  - магданоз и доматки на балкончето, в едното ъгълче 2 кокошки, за пресни яйчица, мазето пълно с буркани, между корнишоните тук там някой буркан с кеш и злато, нещичко в банката, нещичко в койни.

# 759
  • Мнения: 298

Аз лично, стига да съм здрава, бих се справила и с кофата, и с прасето, и с лопатата, и с вичко друго, което ми дойде до главата
Браво , супер е да прочетеш някой мислещ



Все едно слушам мъжа ми Simple Smile Значи не бил единственият, който купува злато през лаптопа, криптовалути през другия лаптоп, а на телефона си гледа обучителен клип по претакане на зеле Simple Smile

Това ще дам ММ да го прочете , че  и той има виртуални близнаци Satisfied

# 760
  • Мнения: 13 439
Скрит текст:
Simple Smile Аз предлагам диверсификация  - магданоз и доматки на балкончето, в едното ъгълче 2 кокошки, за пресни яйчица, мазето пълно с буркани, между корнишоните тук там някой буркан с кеш и злато, нещичко в банката, нещичко в койни.

Все едно слушам мъжа ми Simple Smile Значи не бил единственият, който купува злато през лаптопа, криптовалути през другия лаптоп, а на телефона си гледа обучителен клип по претакане на зеле Simple Smile

Аз лично, стига да съм здрава, бих се справила и с кофата, и с прасето, и с лопатата, и с вичко друго, което ми дойде до главата. Но все пак през целия си живот съм се занимавала с интелектуален труд и ще ми бъде тъжно да лиша света от гениалността си в името на компотите. Но каквото дойде...

Не ми е професия, имам някакви познания и отвреме навреме го правя, но  друго работя, част от диверсификацията:sunglasses:

# 761
  • Мнения: X
Скрит текст:
Simple Smile Аз предлагам диверсификация  - магданоз и доматки на балкончето, в едното ъгълче 2 кокошки, за пресни яйчица, мазето пълно с буркани, между корнишоните тук там някой буркан с кеш и злато, нещичко в банката, нещичко в койни.

Все едно слушам мъжа ми Simple Smile Значи не бил единственият, който купува злато през лаптопа, криптовалути през другия лаптоп, а на телефона си гледа обучителен клип по претакане на зеле Simple Smile

Аз лично, стига да съм здрава, бих се справила и с кофата, и с прасето, и с лопатата, и с вичко друго, което ми дойде до главата. Но все пак през целия си живот съм се занимавала с интелектуален труд и ще ми бъде тъжно да лиша света от гениалността си в името на компотите. Но каквото дойде...

Не ми е професия, имам някакви познания и отвреме навреме го правя, но  друго работя, част от диверсификацията:sunglasses:
За кое става въпрос? По точно!

# 762
  • Canada
  • Мнения: 3 358
При нас, за съжаление, в градска среда не можеш да гледаш прасета и кокошки. Сезонът е къс, но на нас градинската работа ни е хоби.

# 763
  • Пловдив
  • Мнения: 40 889
Някой да пусне нова тема?

# 764

Общи условия

Активация на акаунт