Бригада "Нов дом" - 4

  • 112 933
  • 2 122
  •   2
Отговори
# 2 025
  • София
  • Мнения: 13 256
И аз се замислих дали са се сетили да се договорят със собственика за дългосрочно оставане в жилището, за да не реши да го пусне на по-изгодно наематели след ремонта.

# 2 026
  • Мнения: 336
Много мъчно ми стана! Имам приятелка с множествена склероза и съм пряк свидетел, колко се влошава здравето й. Дано да доставят малко радост на семейството!

# 2 027
  • We are free to choose, but we are not free from the consequences of those choices
  • Мнения: 3 112
Незнам дали все още им дават пари, но в кампанията им покриха сметката за парно и други сметки докато жената си стъпи на краката, беше дадена и банкова сметка. Аз се замислих за МС дали Биляна Савова там не би могла да помогне на майката, защото с това заболяване не виждам как ще може да работи.

# 2 028
  • Мнения: 3 619
Състоянието на Благовесто ще се влошава. Християна ще трябва да става свидетел на мъките й, но това е живота. Двете ще имат нужда от голяма помощ в бъдеще.

# 2 029
  • София
  • Мнения: 13 256
Обикновено в един момент нещата са добре, в друг зле. Едната ни кумица е с МС. За около 10 години - от действена и спортна натура остана почти неподвижна, но детето ѝ е голямо вече и има съпруг. В случая ще им е много трудно на майката и детенцето. Предполагам, че жената вече има ТЕЛК и работа е изключена.

# 2 030
  • Мнения: 11 049
Собственикът даже ще качи наема, защото жилището ще е добре ремонтирано.

А жената беше оставила доста излишни вещи, претрупано от пликове и вещи, вещи, вещи, вещи… Което значи, че кочинката не я дразни много

# 2 031
  • София
  • Мнения: 13 256
Когато наемателят направи ремонт, обикновено наемът се намаляВА с цената на ремонта. Надявам се,че имат договор.

"Кочинката" от една страна вероятно е за снимките, от друга е възможно да не може да си я оправи жената, заради болестта.

Последна редакция: сб, 27 апр 2024, 21:40 от Fever Ray

# 2 032
  • Мнения: 6 193
В Уикипедия пише ,че последният епизод ще бъде на 18.05

# 2 033
  • Мнения: 11 049
Предаването е снимано около 25 ноември.
наемът се намаля с цената на ремонта.
Намалява, намалява, не “намаля” (такава дума няма). Повечето хора под наем у нас са без договори, за да пестят собствениците от данъци и такси. Ако нямат договор, може да я изгони още утре. А ако имат… веднага след изтичането му. Ще каже “искам да го продавам” и това е. Никой не може да се възпротиви

# 2 034
  • Мнения: 791
На кой му е хрумнало да слага тапети в банята? Не си го представям. Че то при всяко къпане ще се мокри и ще се разлепи от влагата.

# 2 035
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 700
Има тапети за баня. Ако са добре поставени, не се отлепват и няма проблеми с тях.

# 2 036
  • Мнения: 1 049
Надявам се, че от предаването проверяват нещата и няма да направят ремонт на жилище, което не е сигурно че ще може да се ползва и след ремонта.
В апартамента беше натрупано, но беше сравнително чисто, дори и след течовете и уредите бяха нови( и ми стана странно, че пак ги изхвърлиха...опс, дадоха за рециклиране). Не мога да си представя какво ѝ е на тая жена сама, с малко дете, но мога да си представя каква мотивация ѝ е детето да се бори с болестта...

# 2 037
  • В страната на мечтите.
  • Мнения: 909
Аз не чух дали бащата на детето плаща издръжка, после ще го върна да чуя, но не мога да си представя как се живее с 600 лева и се издържа и дете.. в София ръба на бедността е 900 лева, а тя се налага да живее с още по-малко. Дано наистина да има кой да помага със сметките и храната, щом жената не може да работи заради болестта си.

# 2 038
  • Мнения: 2 134
Те и семейството с 6 деца казаха, че са под наем, а се оказа общинско. Според мен Бригадата не би направила нечие чуждо жилище, от което могат да ги изхвърлят след ден-два.

# 2 039
  • Мнения: 10 697
Десет минути загуба на екранно време с чистене на кемпера от сняг. Доста тъпо.

Общи условия

Активация на акаунт