👶Готините мамчета на месец юни, учат се от 4 да са ранобудни! 2020 - 🌞Тема 10

  • 22 370
  • 723
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 696
Аз не издържах и скокнах до Вита да ме видят, казаха, че всичко е наред, но да не претоварвам, няма друга кръв, бебето е ок, плацентата е ок, чудна работа Simple Smile поне се успокоих

# 691
  • Мнения: 35
Ами аз съм с предна плацента, но усещам бебока доста активно особенно вечер е страшно ритаре даже се чудя това бебоче не спи ли
Има ли момичета с предна плацента? Притеснява ме, че не усещам бебка особено често и силно, както някой от Вас описват, нито пък ми се мърда корема. Преди повече от седмица я усещах сякаш повече, сега се е обърнала по друг начин ли, усещам рядко и много леко потупване... Аз съм и пълничка и съответно подкожните мазнини по коремчето са доста. Сигурно и това оказва влияние. В 25 г.с. и 5 дни съм.

# 692
  • Мнения: 84
Момичета, в сайта на Сиела има намаление на книгите по повод 3ти Март. Аз си поръчах книгата на Хедра за кърмене.

# 693
  • София
  • Мнения: 2 437
Изчетох съвестно 50+ отговора и напълно забравих какво исках да ви кажа, хахахха. Мога обаче надлежно да ви информирам, че съм в 20+6 дни и минали 146 дни по едното приложение, 20+7 и оставащи 134 дни. Утре и на двете ще пише 21. Единственото важно за мен е да добутам до над 1,5 кг., за да има добри шансове и след това всеки ден ще ми е подарен и стриктно следен.
Със задна плацента съм, усещам я ниско долу, но не под пъпа, а ту от ляво, ту от дясно. Обяснението на ФМ беше, че по средата имам намалена чувствителност, защото там са били миомите и са рязали точно там.

Мисля да си купя столчето, което “върви” към количката (то и то е с адаптори, ама). Карам кола всеки ден и точно днес си мислех, че реално ще имам пак едни около 2 месеца около (преди и след) операцията, в които няма да карам. Но после пак ще е така, натурата ми е такава, че не мога да стоя на едно място.

Пеперудена, започни от днес още, за да не “свърже“ детето със случващото се. Аз мисля също така да взема една мрежа за легълцето, нещо като комарник е, но е супер удобно срещу котки. За да не реши да лежи до бебето, те с най-добри чувства го правят, но в първоте месеци е опасно. А в следващите вече самата котка не иска, защотО ще я скубе и сграбчва, та тогава не е проблем вече.

Днес една приятелка ме пита - при вас ли ще спи или в друга стая. И като вика. - не знам, ми се смя. Ами не знам, сигурно в началото при нас, после в нейната си. Сигурно и аз ще стм луда с огледалце пред носа да проверявам дали диша, но голяма част от нещата ще се изясняват в движение.

Например как ше науча детето да не яде храната на котката? Или съдържанието на тоалетната й...  Ще трябва ли да им търся място на високо между пропълзяването и докато започне да вдява малко повече?! Ха ха. С ей такива мисли се забавлявам!

# 694
  • Plovdiv, Bulgaria
  • Мнения: 1 639
Ние имахме котка като се роди малкият. Котката изобщо не искаше да доближи детето след като се роди. След време сме нямали проблем, тоалетната си беше в тоалетната. Детето не е проявявало интерес към храната на котката, ама тя свършваше за секунди 😁
Животните си усещат И са доста предпазливи Simple Smile

# 695
  • Мнения: 3 963
Get real, както има една приказка, ако детето яде от храната на котката, проблемът си е на котката 😀
Аз също ще дебна котката да не легне при бебето, защото то е 3-4 кила, пък тя гони 7. Но както Кристиана каза, те усещат и сами бият отбой.

# 696
  • Мнения: 921
Кристиана котките са големи егоисти. Аз съм фен на кученцата и винаги съм мислела, че когато има бебе, котките бягат от него, защото искат да изпъкнат повече пред стопаните си и да не бъдат забравени... абе не знам 🙈 Но с животинки си е голямо щастие вкъщи

# 697
  • Мнения: 419
Да,със сигурност трябва да започна по най-бързия начин с котката,за да свиква,пък и ние да спим още някой месец...real,това с мрежата е много добра идея,котките са толкова бързи,че нищо чудно някой път да я заваря как спи до бебето и ще полудея😁😁
Моята плацента е предна,сигурно за това и по-късно усетих първите отчетливи движения.Сега има дни,в които е много кротък и лудвам!Пия кафе,лягам по гръб,тропам силно, за да реагира на звук и не и не....😁На следващия ден пък е много по-подвижен и аз се успокоявам.И така си минават дните-в умуване дали всичко е наред,как е там вътре,добре ли му е и т.н.
И аз трябва сериозно да мисля за избор на кош за кола,това е единствения начин да го возя в колата безопасно,което ще е почти ежедневие.За количката не държа да пасва,там не мисля да го ползвам и до колкото знам повече от час-два общо на ден бебето не трябва да е в полулегнало положение.

# 698
  • Мнения: 2 536
Дъщеря ми се е черпила котешка храна, не е имало драми Grinning Към тоалетната не е проявявала интерес, слава Богу

# 699
  • София
  • Мнения: 2 437
Тя котешката храна е супер качествена. Ние даже млечни произведения не ядем, ако той първо не реши, че иска да го яде - нещо като проверка за качество.
В моята количка като бебе се е напъхала една дворна котка на съседи, баба ми е щяла да умре от ужас, хахах. Майка ми е била на 21 г., казала “а, коте!” и го вдигнала да го гали. Някъде около втория ми месец това. Аз от тогава си обичам всякакви животни. Оправям се без проблеми с котки и кучета, при мен са винаги спокойни. Все се надявам да има нещо общо с детето, ако е така, ще се нагодим лесно.

Днес прегреших жестоко с диетата за захарта - ядох лимонов тарт. Обаче моя мноооого близка проятелка е станала леля на осиновено дълго чакано хлапе и празнувахме. Да видим утре глюкомерът какво ще отчете. След това пих супер много вода и ходих 6 км., сега продължавам да се наливам. Надявам се да не си стресирам много организма.

# 700
  • Варна
  • Мнения: 1 214
Бе не знам лимонови тартове ли кво, ама тия от Хелс Китчън такива питки изпекоха, че утре ще се меси хляб, видя се тя... 😋 Няма да ги гледам повече 😩

# 701
  • София
  • Мнения: 441
И аз съм с предна плацента. До скоро не усещах ритници, само едно дупе от време на време, заради приложението на бебочко. От една-две седмици обаче, според мен се попремести и сега най-вече вечер като си легна е лудница - нещо средно между футболен мач и дискотека 🤣 ръце, крака навсякъде 🤣

За книгоманиаците като мен и в Ozone има -15% на всички книги.

Последна редакция: вт, 03 мар 2020, 22:29 от engruseva

# 702
  • Мнения: 632
Бе не знам лимонови тартове ли кво, ама тия от Хелс Китчън такива питки изпекоха, че утре ще се меси хляб, видя се тя... 😋 Няма да ги гледам повече 😩

Аз пък включих на Мастър Шеф и преди малко един младеж точно  готви лимонов тарт Grinning

Последна редакция: вт, 03 мар 2020, 22:29 от Irina Jolie 616216

# 703
  • Мнения: 921
С тея кулинарни предавания не се издържа... само се облизвам и преглъщам, а с питките в хела направо ме..... ужасТ 🤣

# 704
  • Мнения: 346
Момичета оставете всички скандали на страна и неща и моля нека да обсъдим темата повечко и за новите мами и за мамите които вече са имали опит , изключително много ме притеснява как се намира педиатър на бебчето , как се уговаря с него , кога се записва и къде да сме сигурни че педиатъра ще е читав , дайте да обсъдим тази тема и ще се радвам много да я развием и вече мамите да споделят те как са процедирали, смятам че това е важно за обсъждане пък и аз да понатрупам повечко опит тъй като съм само на 21 и почти нищо не разбирам , а се интересувам 🤔

Общи условия

Активация на акаунт