Боя за коса / Клуб на червенокосите 5

  • 26 160
  • 456
  •   1
Отговори
# 420
  • село в ямболско
  • Мнения: 6 623
тук се вижда по - добре

# 421
  • София
  • Мнения: 17 851
Веждите не пасват на косата
Не се заяждам, давам идея. Не за червени вежди, разбира се.

# 422
  • село в ямболско
  • Мнения: 6 623
Веждите не пасват на косата
Не се заяждам, давам идея. Не за червени вежди, разбира се.
А за ?

# 423
  • Мнения: 5
Всеки месец ходя за корените.  През някакво време обезцветявам. С този цвят съм от 2019. Косата ми е тънка и перушинеста и е всичко друго, но не и изгоряла. Не ѝ правя терапии и т.н., дори домашните маски спрях, поради липса на време. При миене слагам само тонер и маска от магазина на краищата, след изсушаване, нанасям масло по краищата. Реша само като е суха косата.

Какъв оксидант използвате?

# 424
  • Пловдив
  • Мнения: 13 529
Оксидантът е от салона, мога да питам като марка /на 14.02 ще ходя/

# 425
  • Мнения: 5
Оксидантът е от салона, мога да питам като марка /на 14.02 ще ходя/
Да, би ми било полезно

# 426
  • Мнения: 131
Здравейте, може ли малко помощ. Успях да постигна нещо като махагоново червено с боя Lakme Chroma, обаче червеното пада за седмица (две къпания на косата) и остава само ефекта на оксиданта и белите корени. Купих си коралово червена маска на Lakme, която пак не ми възстановява цвета. Другият ми проблем е, че не мога да ползвам силна боя за коса, защото много ми пари и ми сваля кожата на главата и започвам да оплешивявам. Съжалявам за описателността, обаче се чувствам безпомощна вече и наистина имам нужда от съвет. Последният път и след Chroma също ми се обели кожата, освен че не ме боядиса. И вече не мога да преценя каква боя за коса да си взема. С къна се притеснявам, че ще стана пак с кестенява коса и отново не познавам качествени марки с хубаво червено. Много ви моля за съвет относно продукти, трихолози и дерматолози. Цената в случая няма значение, просто продуктите да са достъпни в някой сайт. Благодаря на всички!

# 427
  • Мнения: 2
Ужасно много ли цапат?! Примерно в топло време при всяко изпотяване и да потичат червени вадички?! Или като излезеш от морето?! 😂 Или падат и цапат колкото и всяка червена боя?!


На мен не ми цапа абсолютно нищо дори и в жегите, нямам следи по дрехите, ако нещо се изцапа случайно се изпира без никакъв проблем. Имам по някой бял косъм хваща ги. Боядисвам се 1 път в месеца с тонер, пада постепенно но не е брутално много просто и корените ми израстват доста а косата я къпя по 2 пъти в седмицата.

# 428
  • Пловдив
  • Мнения: 13 529
Mimi009m, това е оксидантът, като фризьорката ми каза, че няма значение какъв би използвала, като марка.

# 429
  • Мнения: 5
Mimi009m, това е оксидантът, като фризьорката ми каза, че няма значение какъв би използвала, като марка.

Благодаря

# 430
  • Мнения: 205
Здравейте, може ли малко помощ. Успях да постигна нещо като махагоново червено с боя Lakme Chroma, обаче червеното пада за седмица (две къпания на косата) и остава само ефекта на оксиданта и белите корени. Купих си коралово червена маска на Lakme, която пак не ми възстановява цвета. Другият ми проблем е, че не мога да ползвам силна боя за коса, защото много ми пари и ми сваля кожата на главата и започвам да оплешивявам. Съжалявам за описателността, обаче се чувствам безпомощна вече и наистина имам нужда от съвет. Последният път и след Chroma също ми се обели кожата, освен че не ме боядиса. И вече не мога да преценя каква боя за коса да си взема. С къна се притеснявам, че ще стана пак с кестенява коса и отново не познавам качествени марки с хубаво червено. Много ви моля за съвет относно продукти, трихолози и дерматолози. Цената в случая няма значение, просто продуктите да са достъпни в някой сайт. Благодаря на всички!

Защо не опиташ с билкова боя за червено-напр. Култиватор, Кхади. Това което описваш за скалпа и падането на коса не е ок.

# 431
  • Мнения: 3
Здравейте!
Някоя от вас да е успяла в домашни условия да постигне бургундско червено и ако да моля да ми сподели, ще съм благодарна, че аз до момента нещо не успявам да го докарам

# 432
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 864
Някоя от вас правила ли се е с директните пигменти MilkShake Direct Color?! На всички клипове дават, че се смесва със сметаната и тогава се нанася. Но в никое упътвяне за употреба по сайтове не пише, че сметаната е част от процедурата. Чудя се може ли без нея? А с нея не става ли по-НЕнаситен цвета?!

# 433
  • Мнения: 435
От години се къносвах с къна цвят кестен. Следователно се е наслоила доста. Пробвах да се къносам с махагон, но не хвана почти. За пробата опитах с червена боя на гарниер и много ми хареса как стана, особено на дневна светлина. Ама много се отмива и оцветява всичко. Бях на хотел, срам ме хвана как са видяли кърпите и чаршафа 😂 това от боята ли е или от това, че е къна отдолу? Има ли шанс да не се случи това? Или от това, че се мия с топла вода (само с такава се къпя, не мога със студена)

# 434
  • Перник
  • Мнения: 726
От боята е, пере се, не се притеснявай. Аз не съм попадала на боя, която да не се отмива и не пуска цвят.

Общи условия

Активация на акаунт