Вирусът в Китай - COVID-19 (COrona VIrus Disease-2019)

  • 816 098
  • 21 677
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: X
Аз призовавам всички които твърдят че това е преекспонирано, буря в чаша вода, дребна работа и т.н. да си организират една групова екскурзия до Китай и да прекарат една кратка ваканция там. Желаещи има ли. Кой е навит да отиде в момента в Китай. Grinning

Цитат
станових, че към момента явно я определят по този начин. Като естествено се базират и на това, че  при SARS e била около 10%.  Нищо друго не твърдя. Може твоят начин да е по-правилен, но за момента вероятно не се прилага, доколкото никъде не виждам такива цифри.
Може по всякакъв начин да я определят, начинът мъртви/болни обаче е тотално погрешен, защото той позволява в описаният от мен пример да се направи заключение за една болест която убива всеки да се направи заключение че убива само 1 на всеки 100. Затова аз гледам съотношението мъртви/оздравяли и продължавам да се плаша като го гледам, а не мъртви/болни, болните ме плашат с какви темпове растат, 50% само за едно денонощие.

# 256
  • Мнения: 986
Това, че смятаме, че хора като теб са истерички не означава, че искаме да се разболеем. Означава, че имаме здрав разум, за да не ходим в Китай и достатъчно трезва преценка да видим, че няма нужда да изпадаме в лудост. Дори няма случай у нас.


А кой как изчислява смърността... то и аз мога да сметна, че 100 са починалите, а 50-оздравелите и да кажа, че половината умират. Това не означава нищо.

Днес един ми каза, че ПРЕДЧУВСТВАЛ, че умрелите са 200 хиляди. Извинете.

Ако ви хареса да влезете в бункер отсега, направете го, но не агитирайте всички да го направят.

# 257
  • Мнения: X
А какви са подходящите лекарства? Нали все още не знаеха с какво се лекува.

Тестват различни лекарства, дори такива срещу ХИВ, статия в „Ройтерс“.

https://www.reuters.com/article/us-china-health-abbvie-hiv/china … ays-idUSKBN1ZP0QK

# 258
  • Мнения: X
Ахаа значи имате здрав разум, който всъщност ви казва че ситуацията не е розова, и затова не искате да ходите в Китай. От кога описването на измеренията на една случваща се в момента криза е истеризъм. В крайна сметка ако никой не желае да получава информация която може да го уплаши, паникьоса, доведе до лудост от страх, не е длъжен да чете форума. Аз не съм виновен че цифрите са такива каквито са. Нека посочването на факти и цифри да не бъде наричано истеризъм. Истерици са само хора които смятат че щом на нещо пише "мейд ин чайна" значи могат да се заразят от него.

# 259
  • Немция
  • Мнения: 6 875
Като се раздува новината по цял ден, е ясно, че може и да прозвучи страховито. Времето ще покаже как ще се развие ситуацията, но на мен ми се струва, че вирусът не е толкова голяма заплаха, колкото се представяше първите дни. Лично мнение.

# 260
  • Мнения: 986
Извиянвай, че вече не се подготвяме за края на света.

Лична и некоректна от статистическа гледна точка (както и от медицинска, в случая) интерпретация на цифрите не е описване на измеренията. Математиката въобще не работи така.
 

Ахаа значи имате здрав разум, който всъщност ви казва че ситуацията не е розова, и затова не искате да ходите в Китай. От кога описването на измеренията на една случваща се в момента криза е истеризъм. В крайна сметка ако никой не желае да получава информация която може да го уплаши, паникьоса, доведе до лудост от страх, не е длъжен да чете форума. Аз не съм виновен че цифрите са такива каквито са. Нека посочването на факти и цифри да не бъде наричано истеризъм. Истерици са само хора които смятат че щом на нещо пише "мейд ин чайна" значи могат да се заразят от него.

# 261
  • Мнения: 12 301
Затова аз гледам съотношението мъртви/оздравяли и продължавам да се плаша като го гледам, а не мъртви/болни, болните ме плашат с какви темпове растат, 50% само за едно денонощие.

Тесла, това вече е съвсем друго. Гледай съотношението мъртви/оздравели, смятай го и се плаши, но го означавай точно по този начин, а не го наричай смъртност/леталност, защото това е моментът в който твърдението ти става силно преекспонирано. Хубаво е и да разберем и какъв е периодът, след който обявяват някого за оздравял.

# 262
  • Мнения: X
Усещам че съм нежелан от форума като твърде черноглед Grinning Съжавалям, ама аз не намирам нищо радостно когато прочета следните цифри към днешна дата 106 починали/58 оздравяли, кое му е веселото на това.
Цитат
Извиянвай, че вече не се подготвяме за края на света.
Аз не карам никой да се подготвя за края на света, аз самият не съм почнал да ходя с маска, въпреки че трябва. (заради мръсният въздух). Дай Боже да не трябва по друга причина.

Вайпар, предполагам че всеки човек се обявява за здрав когато в тялото му не може да бъде открит вирусът. Към момента има 58 такива случая на оздравяли и 106 случая на починали, което простата математика показва към момента че смъртността предизвикана от този вирус е............айде да не почвам пак, Grinning  че ще бъда обвинен че съм черноглед или тръбящ че идва края на света, въпреки че аз в няколко поста по назад обяснявам надълго и нашироко как този вирус не може да затрие човечеството, как той сам ще се ограничи дори и медицината нищо да не направи, защо е невъзможно смъртността да остане такава и да не се понижи и т.н.  Grinning Забавно нещо са форумите.

Последна редакция: вт, 28 яну 2020, 23:37 от Анонимен

# 263
  • Мнения: 3 416
Записвам се да ви следя.
Ужасена съм първо от грипа, после от коронавируса или обратното..

# 264
  • София
  • Мнения: 1 842
Все още не се знае периода на оздравяване, периода на заразяване и инкубационния период (14 дни е на база SARS  и MERS, не е доказан)
Знае се, че вирусът е по-заразен от SARS, но по-малко смъртоносен. Лечението е симптоматично. Ваксина няма, няма и да има скоро.

Всичко друго са спекулации.
Надявам се сега да е пикът и нещата да започнат да се успокоявят.

# 265
  • София
  • Мнения: 3 070
Аз на прекалено спокойните /и аз бях така допреди да сложат карантина на цели градове/ искам да кажа, че болници не се строят за няколко хиляди заболели и 60 починали, поне до вчера, също така военните не биха влезли  в действие. Вчера или онзи ден обявиха, че ще се строи болница, когато се е вземало това решение починалите и заразените са били още по-малко /по официални данни/, може би преди седмица се е гласувало или каквито са им процедурите в Китай - какво тогава така ги е стресирало властите? Според мен бройката е много по-голяма, може би така е по-добре, не знам, масова психоза едва ли е хубаво нещо.
В съвременния свят няма как да се сложи карантина навсякъде. Да приемем, че всички държави си затворят границите за 2 седмици, което сигурно ще се отрази на икономиките с милиарди, пак няма да е достатъчно и 100% ефективно.

# 266
  • Мнения: X
Хонк Конг затваря границата си с Китай в опит да спре разпространението на епидемията.
https://edition.cnn.com/asia/live-news/coronavirus-outbreak-01-2 … tl-hnk/index.html

# 267
  • Мнения: 9 276
Още 3 потвърдени случаи в Бавария. Колеги са на първият заразен. Утре ще бъдат тествани всички 40 служители на фирмата.

От последните няколко страници това е най-важната новина. R0=3 май ще излезне горе-долу точно.

Колкото до границите, ако трябва ще се затворят, че и по-строги мерки ще се вземат. Да, икономиката ще пострада, но тя ще пострада много повече, ако това чудо се разпространи.

# 268
  • Мнения: 12 301
Надявам се сега да е пикът и нещата да започнат да се успокоявят.

От това, което четох, китайските власти очакват пикът да е след 10 дена. Някакъв китайски професор в Германия пък направил модел по данни от разпространението на SARS, според който пикът ще е през март, а ефектът му ще се усети през май. Но сам казал, че моделът не отчита взетите мерки.

Така или иначе, единодушието е явно, че сега не е пикът.

# 269
  • Мнения: X
За болницата, която строят в Ухан ще бъде с 1000 легла. Целта е заболелите да се лекуват в нея, а не както сега да са разпръснати  по други болници. Тази болница ще бъде само за лечение на заболели от новия коронавирус и се очаква първите пациенти да бъдат настанени на 3 февруари.



Китайски президент Си Си Цзинпин заяви във вторник, че обещава прозрачност на кризата, когато във вторник се появиха нови заболели от коронавирус.

Срещайки се с генералния директор на Световната здравна организация Тедрос Адханом Гебрейес, Си каза, че Китай е уверен, че овладява кризата и че вярва, че международната общност ще оцени разпространението на вируса по „обективен, справедлив, спокоен и рационален“ начин.
„Китайското правителство винаги е възприемало открито, прозрачно и отговорно отношение към навременното освобождаване на информация за епидемията, както в страната, така и в други страни.“

Срещата дойде, тъй като броят на потвърдените случаи в световен мащаб скочи до над 4600, със 106 смъртни случая - всички в континентален Китай. Във вторник в континентален Китай имаше 1771 нови инфекции - най-големият скок за един ден от началото на епидемията през декември.

Различни държави, включително Южна Корея, Япония, Съединените щати, Германия, Испания и Индия, заявиха, че обмислят планове за евакуация на своите граждани, заседнали в Ухан, провинция Хубей - епицентъра на огнището.
Но китайските държавни медии цитират генералния директор на Световната здравна организация Тедрос Адханом Гебрейес, че Китай е предприел бързи действия за ограничаване на разпространението и че справянето му с кризата е пример за следване от други страни.

Той каза, че оценките на епидемията трябва да се основават на наука и факти, а не на свръхреакция.

В отделна среща с китайския външен министър Ван Йи той каза, че СЗО е наясно, че някои държави планират да евакуират своите граждани, но СЗО не препоръчва евакуацията, казвайки, че хората трябва да останат спокойни.

Според СЗО, Тедрос и Си обсъждат начините за защита на китайците и чужденците в райони, засегнати от коронавируса и „възможни алтернативи“ на евакуациите.

Експертна комисия на СЗО от 16 независими експерти два пъти миналата седмица отказа да обяви международна спешна ситуация вследствие на огнището. Агенцията заяви, че увеличаването на случаите и смъртните случаи в Китай не е задължително да доведе до спешен статус.

Междувременно Джунг Наншан, експерт по респираторна медицина и ръководител на националния панел, създаден за справяне с кризата, заяви, че огнището може да достигне връх през следващата седмица или 10 дни, и че се очаква процентът на смъртността да спадне.
„Досега не е разработено лекарство, което да е насочено конкретно към вируса, но учените и медицинските работници са проучили много начини. Тъй като е постигнато голямо подобрение в системите за поддържане на живота, очаква се смъртността да се понижи още повече “, цитира държавната информационна агенция Синхуа.

По-рано през деня Ли Сингуанг, главен специалист в отделението по инфекциозни заболявания в болницата в Пекин Дитан, заяви, че съществуващите данни предполагат, че на пациентите с леки симптоми е необходима около седмица, за да се възстановят, докато на тези с по-сериозни симптоми са необходими две или повече седмици.

Някои пациенти не са проявили симптоми на пневмония и са имали само лека температура или кашлица, докато други имат затруднено дишане или дихателна недостатъчност, каза Ли, който също е член на националния панел.
Освен въздушното предаване, коронавирусът може да бъде разпространен и чрез физически контакт, заяви Китайската национална здравна комисия (NHC).

Доклад за оценка на риска въз основа на анализ на 2744 инфектирани, регистрирани до неделя от Китайския център за контрол и превенция на заболяванията, заяви, че основният път на предаване е чрез вдишване на респираторни капки и близък физически контакт.

"Вирусът е силно заразен, with a reproduction number [the average number of cases each case generates during the infectious period] of between two and three. Няма надеждни доказателства, че болестта е заразна през инкубационния период “, се казва в доклада и се добавя, че инкубационният период е между 1 и 14 дни.


Доклад за оценка на риска въз основа на анализ на 2744 заболели, регистрирани до неделя от Китайския център за контрол и превенция на заболяванията:
-  средният брой случаи, генерирани от всеки случай: 2 <R0 < 3
-  съотношение мъж/жена: 1,16: 1
-  заразени под 15-годишна възраст: 0,6%
-  заразени хора с тежка пневмония: 16,8%
-  смъртност: < 3%

https://www.scmp.com/news/china/society/article/3047849/china-co … med-cases-surpass

Общи условия

Активация на акаунт