"Богатство" на кредит

  • 20 332
  • 665
  •   1
Отговори
# 600
  • Мнения: 11 505
До каквито пише в договора за лизинг, който се предполага,  че е подписан, след като е прочетен Simple Smile

Нещо ми убягва мисълта, която искате да защитите

# 601
  • Мнения: 3 251
Че не е никак случайно, че след като са си прочели договора вкъщи, са се отказали от лизинга.

# 602
  • Мнения: X
Щом са избрали да платят кеш, значи имат пари и надали ги е стреснала точно лихвата при евентуално просрочие.
Иначе от лихвите съм виждала да се възмущават само хора, които редовно се забавят с плащанията и са ненадеждни платци.

# 603
  • София
  • Мнения: 62 595
Към момента дауншифтналите, които познавам, доста бързо се връщат към корпоративната мелачка, защото се оказва, че бъркат туризма с емиграцията.
Мамасита, все някой трябва да плати за дауншифта. Въпросът е кой е той/тя.

# 604
  • Мнения: 30 802
Andariel, на теб ли точно да обясняваме кой плаща сметката за дауншифтинг? И двете знаем много добре как работят нещата.

В моя сектор пък виждам, че хората са доста доволни, като минат на работа от дома/фриленс. И си стоят така с години, намират си пътя. Макар че има хора, които извън фирма/компания не могат да функционират, толкова са свикнали някой да задава тон и да им организира деня и структурата на работата.

# 605
  • София
  • Мнения: 62 595
Кой?  Как работят нещата?

Кой е твоят сектор?

# 606
  • Мнения: 30 802
Писачи, журналисти, копирайтъри, пиари. Отделно програмистите. Доста са тия, дето минават на друг вид организация, не в рамките на една фирма/медиа.

Андариел, теб не те ли издържаха да дауншифтваш у дома около 15 години? Ей така работят нещата. Обикновено единият има работа/бизнес, който подсигурява, другият може да поеме повече рискове, няма нужда да вади основния доход.

# 607
  • София
  • Мнения: 62 595
леле, ти на това ли му казваш дауншифтване? Много по-лесно щеше да ми е да ходя на работа - там поне нямаше да нося отговорност за всичко. И щяха да ми плащат.

Последна редакция: сб, 15 фев 2020, 18:25 от Andariel

# 608
  • Мнения: 30 802
Не е сигурно дали щеше да е по-лесно, защото щеше да е работа плюс логистика по децата плюс да работиш с непредсказуеми прекъсвания за болести.

Иначе за дауншифтване принципът е същият. Аз понеже не съм основния печелещ - каквото изкарам, е бонус. А гъвкавост и да не ме юрка шеф са много приятни неща.

# 609
  • София
  • Мнения: 62 595
Шефът може да ме юрка в някакви граници, защото няма как да свърша повече работа, отколкото ми е работа. Неговата работа е да организира работата на такива като мен и да носи отговорност - иначе защо е шеф!

Ти нещо бъркаш понятията с дауншифтването. Ако си вършиш работата както трябва с децата, още повече, че са три и това означава страшно много работа и отделяне на внимание на всяко от тях, хич няма да ти остава мисъл, че дауншифтваш. Обаче теб те мързи, та две не виждаш и си търсиш сто оправдания как да се занимаваш само със себе си.

# 610
  • Мнения: 30 802
Не е мързел. По-скоро е специфично нежелание да отделям енергия и да градя наново корпоративна идентичност. Освен това не ми се удава, просто се усещам адски некомфортно, не се вписвам. Самата идея да се поставя всеки ден в дрескод, рамки на поведение, ритъм на работа и друг да го задава - ми изправя косата. Та дауншифтването е точно от това, да излезеш от задълженията на един свят, за да освободиш енергията, да няма нужда да се напасваш, да играеш на фалшивата идентичност.

С децата далеч не правя нещата "както трябва", каквото и да значи това. Не знам и какво имаш предвид под отделяне на внимание. В момента рисуват сами, аз най-много да разчистя, но не им помагам, не им казвам браво дори през пет минути.

# 611
  • Мнения: 1 458
Сирен, "тенкс" дет` се вика. Аз десет години си мислих, че имам провайдер, пък то аз съм била дауншифтър! Много яко, ще го съобщя на провайдера, надявам се да оцени.

# 612
  • Мнения: 30 802
С каквито думички искаш го наричай, картинките са близки. Има някъде там основен печелещ.

# 613
  • Мнения: X
Дауншифтването не е стоенето вкъщи с деца у дома докато тръгнат на градина.
Съвсем различно течение е от течението "майка у дома".

# 614
  • Мнения: 30 802
Не е нужно покрай децата да има 100% неработене и седене у дома. Може да е точно дауншифтване - отказ от повишения, по-малко пътувания по работа, по-малко отговорна позиция.

Общи условия

Активация на акаунт