"Богатство" на кредит

  • 20 331
  • 665
  •   1
Отговори
# 360
  • Мнения: 10 912
Признавам мен ме е страх от кредитни карти Grinning Живея малко в миналия век и обичам да плащам кеш, най-много с дебитна.

# 361
  • София
  • Мнения: 38 779
Аз се излъгах да взема една 2008. Тогава бях на супер позиция, със супер заплата. Обаче дойде кризата. Както и да е, намерих си друга работа, забременях. И вече на втората година майчинство затънах с кк. И то не за дрешки и глезотии, а за храна в края на месеца. Тогава мм пак разтегли оня заем и я покри.

# 362
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Как пък да не се вкарам във филма да мисля постоянно до каква сума съм стигнала и срокове и т.н. глупости, които да ме обременяват. Свободата е по-ценна.
Аз всяка сметка, ако може да се внесе напред за цяла година, я внасям, че да не я мисля всеки месец.

# 363
  • Мнения: 54 682
Плащам много неща онлайн и с ДК.
КК към момента не ми трябва дотолкова, че наистина в БГ няма изгодни условия за кешбек.
А за чужбина не ми е важно, тъй като не пътувам.

Стоянова.А, хич не им се чуди.
И ти си се натискала надолу, по израз на Емма, толкова си депресирана вече, че само пестиш, а хората хич не му мислят и си глезят душата с чужди пари. Joy
Вземи се отпусни, един път се живее, харчи на воля, пък каквото стане. Stuck Out Tongue Winking Eye

Как пък да не се вкарам във филма да мисля постоянно до каква сума съм стигнала и срокове и т.н. глупости, които да ме обременяват. Свободата е по-ценна.
Аз всяка сметка, ако може да се внесе напред за цяла година, я внасям, че да не я мисля всеки месец.

Да, и това също.
Мен сега толкова ме дразни, че не мога да си плащам през банкирането телефона, ами специално през приложението на телефона, за да получа един бонус. Rolling Eyes
Ако се занимавам и с КК, суми, дати, съвсем никакво време няма да имам.........

# 364
  • Варна
  • Мнения: 36 754
Аз също много обичам неща, които мога да платя за година напред и после да не ги мисля. Така си плащам кабелната и нета, гражданските на колата и мотора, както и хонорарите на счетоводителката ми. Голямо облекчение ми е.

# 365
  • София
  • Мнения: 3 184
Публикувах по грешка.
Но така и така трупнах мнение, в Богат татко, Беден татко са разгледани и двата варианта - плащаш първо всичко и живееш с каквото остане, или си държиш сметките до крайния срок за да разполагаш с парите и да си "нащрек". Няма верен отговор, но аз определено не обичам да предплащам каквото и да било.

# 366
  • Мнения: 66
Когато имах солиден депозит в банката,преди да закупим жилищата на всяко посещение в банката или по телефона ми се обаждаха да ми предлагат кредитна карта,но така и не успяха да ме ,,вържат".Не използвам и не ми е била необходима  такава...

# 367
  • Down south
  • Мнения: 7 729
"Как пък да не се вкарам във филма да мисля постоянно до каква сума съм стигнала и срокове и т.н. глупости, които да ме обременяват."

Няма  обременяване, всичко е на един клик разстояние.
Както вече казах, въпрос на мислене, начин на живот и т.н.

# 368
  • Мнения: 5 101
Как пък да не се вкарам във филма да мисля постоянно до каква сума съм стигнала и срокове и т.н. глупости, които да ме обременяват. Свободата е по-ценна.
Аз всяка сметка, ако може да се внесе напред за цяла година, я внасям, че да не я мисля всеки месец.
И аз така правя и не съм ангажирана всеки месец с дати.

# 369
  • Мнения: 119
Не мога да живея без кредитната си карта. Лихва никога не ме е хващала, един път месечно наред с всички останали сметки я попълвам. Но ме е спасявала в много екстремни ситуации - звънят ми в 12 вечерта спешно да тръгна за чужбина, нямям грам местна валута, хотели, рент-а-кар, билети. За час платих и тръгнах.
Но имам познати с 2-3 и не могат да се оправят, не знаят как да ги ползват - теглят от едната да върнат в другата. Или година плащат само лихвата...

# 370
  • Down south
  • Мнения: 7 729
Не мога да живея без кредитната си карта. Лихва никога не ме е хващала, един път месечно наред с всички останали сметки я попълвам.
Именно, както казах и по-горе, начин на живот, мислене, възприятие.
Може би по-възрастните хора гледат по друг начин на тези немного познати "неща", мащехата ми и баща ми са типичен пример. Страшно скептични към всичко, което се нарича "заем", за "кредит" да не говорим Close

# 371
  • Мнения: 18 655


Стоянова.А, хич не им се чуди.
И ти си се натискала надолу, по израз на Емма, толкова си депресирана вече, че само пестиш, а хората хич не му мислят и си глезят душата с чужди пари. Joy
Вземи се отпусни, един път се живее, харчи на воля, пък каквото стане. Stuck Out Tongue Winking Eye



Хората са направили сметката на своите пари и възможности. Не на комшийските пари, каквито сметки има в тази тема Simple Smile

Голямата част от тях са достатъчно грамотни и не им се налага да перат на ръка, докато съберат за пералня, или да живеят в детската си стая, докато съберат за свое жилище. Преценяват дали ще се справят, поемат риска и в огромната част от случаите наистина живеят по-добре. А от любопитните съседки - със сигурност живеят по-добре.

# 372
  • Мнения: 427
Аз съм много за кредитите от банка, но недоумявам как може да има толкова шарани за бързите кредити. Мисля си че точно при тях има липса на финансова култура. А познавам хора, които от заемче 1000 лева набързо затъват. И после реват как "банкерите са кръвопийци" и как живеем в скапана държава.

# 373
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 962

Как пък да не се вкарам във филма да мисля постоянно до каква сума съм стигнала и срокове и т.н. глупости, които да ме обременяват. Свободата е по-ценна.
Аз всяка сметка, ако може да се внесе напред за цяла година, я внасям, че да не я мисля всеки месец.


Няма  обременяване, всичко е на един клик разстояние.
Както вече казах, въпрос на мислене, начин на живот и т.н.

И кликането не е задължително ако изплащането става автоматично на определена дата. И аз съм забелязала, че често КК се отричат, просто защото не е ясно как могат да работят.

И разсрочените плащания не е задължително да ги “мислиш” всеки месец ако автоматично се плащат. Нужна е обаче финансова култура, така че да можеш да си разпределиш харчовете така, че да не надвишават приходите ти.  Но такава финасова култура е задължителна винаги. Включително и като се разплащаш в кеш, че да не се окажеш без пари по средата на месеца, примерно, понеже не искаш да се обременяваш с мисли за разходите си.

Последна редакция: ср, 29 яну 2020, 22:42 от ЧеКа

# 374
  • Мнения: 19 170
Аз съм много за кредитите от банка, но недоумявам как може да има толкова шарани за бързите кредити. Мисля си че точно при тях има липса на финансова култура. А познавам хора, които от заемче 1000 лева набързо затъват. И после реват как "банкерите са кръвопийци" и как живеем в скапана държава.

Е, ти да не мислиш, че предпочитат да взимат бързи кредити, въпреки че банките се изтрепват да им дават други? Останала съм с впечатлението, че прибягват до бързи кредити хора, които по една или друга причина не отговарят на изискванията за отпускане на банкови кредити.

Общи условия

Активация на акаунт