"Богатство" на кредит

  • 20 149
  • 665
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 6 622
Впечатляват се само хората, които "нямат" - в много смисли. Да имаш нужда да сложиш някому оценка, е нищета. Да изпитваш необходимост да го изкажеш, повториш, дообясниш и разясниш, е важно единствено за теб. Надявам се да го разберете.   Hands V

Simple Smile
Така е. Такива теми дават много повече информация за възмутените гражданки, отколкото за "приятелките" с пумите, които я са искали, я не са искали да натякват, обаче отсрещната страна се е почувствала бедна, унизена, обидена...

Замислете се дали всички от вашата среда реагират по същия начин на това, че някоя си е купила пума с цвят на телефона май беше, или повечето са пуснали покрай ушите, сменили са темата и са продължили живота си без драмата от тази тема.
Точно, ако авторката не смяташе Пумата и анцуга за знак за престиж, нямаше да я има темата.

# 166
  • София
  • Мнения: 3 160
Всяко нещо може да се приеме като изтъкване, например в момента моя дребен син е на вълна ски и миналата седмица напредна мнооого докато бяхме в планината. Кара сам, на почти 4 години е и съответно аз се гордея с напредъка му.
Това ако го разкажа на някоя приятелка тип авторката, спокойно може да реши че парадирам дето съм била на ски.

# 167
  • Мнения: 5 004
"Фаворити" ми са мизерниците, които търкат билети.
То бива, бива простотия, но това е ненадминато.
Най ми са интересни  като вземат сирене или салам от 3 лева,а билет от 5 или 10.Ама добре,че има и такива,че всички ако бяха като мен да не дават и стотинка за комар,лотариите щяха да фалират о лавките да затворят.

# 168
  • Мнения: 54 427
Впечатляват се само хората, които "нямат" - в много смисли. Да имаш нужда да сложиш някому оценка, е нищета. Да изпитваш необходимост да го изкажеш, повториш, дообясниш и разясниш, е важно единствено за теб. Надявам се да го разберете.   Hands V

Какво нямат?
Нямат пари за айфон ли?
Или са преценили, че е ненужен разход и си купуват нормален, в рамките на личния си лимит и нужди, телефон.
Аз имам предостатъчно пари, но никога няма да ги прахосам, за каквато и да е вещ, само с цел да се перча пред другите. Това дава ли ми право да се изкажа? Или веднага съм в графата "нямаща".

Има тема, коментираме.

Не съм тръгнала да държа сметка кой какви пари е взел на заем и кога ще ги връща.
Разликата е огромна между двете неща.

Голям престиж да имаш анцуг! Боже Господи, какви глупости пишат някои. Rolling Eyes
Аз пък тези с анцузите ги смятам за най-нисши, хич не ми е важно какъв е като марка, нито колко пари е, нито дали е на кредит. Това не е дреха за улицата. Да ходи да бяга и да спортува с него.

# 169
  • Мнения: 18 503
Да, това с децата е още по-чувствителна територия, защото по впечатления от форума, много смятат, че чуждите деца ходят излишно на спорт, езици, уроци. Всеки смята, че прави най-доброто за детето си, но някои се жегват, като гледат чуждите.

Напред писах, но пак да си кажа - разбирам защото толкова много хора не смеят да кажат нещо хубаво за семейството и живота си - не се знае кой какво чува и дали няма да го приеме за критика.

# 170
  • Мнения: 15 356


Голям престиж да имаш анцуг! Боже Господи, какви глупости пишат някои. Rolling Eyes
Аз пък тези с анцузите ги смятам за най-нисши, хич не ми е важно какъв е като марка, нито колко пари е, нито дали е на кредит. Това не е дреха за улицата. Да ходи да бяга и да спортува с него.
Ами аз бях  дала пример за анцуг от 400 лв с кредитна карта,който е купен да се носи с маратонки и яке от същата марка ,защото с друга марка не можела.
И тя не бяга и спортува,скъпия анцуг е "официален" ,с който ходи на кафе и в мола,защото е табела.Ако е анцуг от 50 лв се води неофициален.
Еми смешно е,да.Не ми е потресаващо,смешно ми е.

# 171
  • Мнения: 15 619
DeVa®, ти си знаеш какво нямаш. Нямам представа, не ме и интересува.
Има коментари, забележителни със сравненията между авторовия капацитет и възможности и хорската невъзможност, простотия и още подобни. Понеже темата е кой как вижда парада отстрани, да ви споделя, е това говори само за вас, не и за ония, за които споделяте... защото тях има ли ги, няма ли ги, имате ли вие всичко необходимо, за да дадете коректен поглед за споделена ситуация... не се знае, но това, което от себе си давате като гледна точка, отношение, мнение, да, то си е автентично ваше и говори за вас.
Иначе, на темата нищо й няма. Тема като деветдесет и девет процента от темите в тоя и който и да било друг форум...

# 172
  • Мнения: X
Спорт и езици е едно, но имам познати, чиито деца ходят на уроци по изкуства или са във вокални групи, а ей тонинко талант нямат. Което не пречи на мама да кани на концерти и изложби. Ами съжалявам, джанъм, детето ти просто не може да рисува, престани да ми се хвалиш колко хвърляш месечно за уроци и къде са му закачени драсканиците.
И аз съм рисувала, и съм пяла, и съм правила снимки, но в един момент е хубаво човек да се усети, че акварел на задния двор, глас от 2 октави и половина и 20милиардна поредна снимка със сюжет 'залез над Младост 3' не предполага платени уроци, скъп инвентар и фукане. Ама сакън, Божке, да не й го кажеш на мамата.
Зла и завистлива ли съм?

# 173
  • Мнения: 2 998
Всяко нещо може да се приеме като изтъкване, например в момента моя дребен син е на вълна ски и миналата седмица напредна мнооого докато бяхме в планината. Кара сам, на почти 4 години е и съответно аз се гордея с напредъка му.
Това ако го разкажа на някоя приятелка тип авторката, спокойно може да реши че парадирам дето съм била на ски.
А към разказа ще добавиш ли колко много си дала за хотела, лифта, яденето? Също каква скъпа марка ски и дрехи си купила, къде сте яли и пили и всичко това обяснено в детайли наблягайки на материалната част.

# 174
  • София
  • Мнения: 3 160
Всяко нещо може да се приеме като изтъкване, например в момента моя дребен син е на вълна ски и миналата седмица напредна мнооого докато бяхме в планината. Кара сам, на почти 4 години е и съответно аз се гордея с напредъка му.
Това ако го разкажа на някоя приятелка тип авторката, спокойно може да реши че парадирам дето съм била на ски.
А към разказа ще добавиш ли колко много си дала за хотела, лифта, яденето? Също каква скъпа марка ски и дрехи си купила, къде сте яли и пили и всичко това обяснено в детайли наблягайки на материалната част.
Ако ме питат, ще кажа. Ако на мен ми кажат, ще ми мине покрай ушите и ще върви разговора.
Няма да седна да мисля сега на кредит ли е, с КК ли го е плащал човека (дали заради кешбек или щото няма пари?), нямало ли е по-евтини хотели/ски учители и тн.
Но аз за хотели и почивки винаги разпитвам много, супер полезно инфо ми е. Виж ако някой ми се хвали с телефон или анцуг, повече от Честито едва ли ще получи. Изобщо няма да стигнем до каква марка е и как е купувано.

# 175
  • Мнения: 18 503
Всяко нещо може да се приеме като изтъкване, например в момента моя дребен син е на вълна ски и миналата седмица напредна мнооого докато бяхме в планината. Кара сам, на почти 4 години е и съответно аз се гордея с напредъка му.
Това ако го разкажа на някоя приятелка тип авторката, спокойно може да реши че парадирам дето съм била на ски.
А към разказа ще добавиш ли колко много си дала за хотела, лифта, яденето? Също каква скъпа марка ски и дрехи си купила, къде сте яли и пили и всичко това обяснено в детайли наблягайки на материалната част.

А защо не Simple Smile Един ще го приеме за унижение, друг - за полезна информация за разходите около ските и настаняването. Лошото е, че и от първите има такива, които разпитват подробно, докато вътрешно ги яде убеждението, че им се подиграват.

# 176
  • Мнения: 427
Всяко нещо може да се приеме като изтъкване, например в момента моя дребен син е на вълна ски и миналата седмица напредна мнооого докато бяхме в планината. Кара сам, на почти 4 години е и съответно аз се гордея с напредъка му.
Това ако го разкажа на някоя приятелка тип авторката, спокойно може да реши че парадирам дето съм била на ски.
А към разказа ще добавиш ли колко много си дала за хотела, лифта, яденето? Също каква скъпа марка ски и дрехи си купила, къде сте яли и пили и всичко това обяснено в детайли наблягайки на материалната част.

Наскоро се видях с моя приятелка, разделила се с мъжа си преди няколко месеца. Оплака ми се, че друга обща приятелка нетактично я е заляла с подробности за предстоящата си сватба. Беше много афектирана и само повтаряше "как може да не се сети аз как ще се почувствам". Мисълта ми е, че всичко може да се  приеме от всички за  парадиране. Аз също понякога се отвличам да споделям колко се гордея с щерката - колко бързо и лесно се научи да чете, колко и върви математиката. За някой може да парадирам колко е умно детето. Но това е естествена реакция, да искаш да споделиш с околните нещо, което ти пълни душичката с радост. Парадирането от комлексарщина обикновенно си личи - там не споделяш от радост, а от някаква потребност да  си вдигнеш нивото в  очите на отсрещния.

Последна редакция: нд, 26 яну 2020, 13:20 от Viki8383

# 177
  • Мнения: 2 998
Един ще го приеме за унижение
Няколко пъти спомена думата "унижение". Можеш ли да обясниш какво имаш предвид, защото не мога да схвана за какво унижение става въпрос?

# 178
  • Мнения: 54 427
В днешно време доста деца ходят на различни дейности, само за да не са вкъщи. Напълно излишно и изморително за децата.
Едно време се прибираха от училище и си стояха вкъщи, сега не може.
И моята  дъщеря ходи една година на гимнастика, имаше данни, но нямаше желание.
Трябваше ли заради моето его и за да се хваля колко пари харча, да я мъча?

# 179
  • Мнения: 18 503
Един ще го приеме за унижение
Няколко пъти спомена думата "унижение". Можеш ли да обясниш какво имаш предвид, защото не мога да схвана за какво унижение става въпрос?

Мога Simple Smile
Напред поне в десет поста се видя, че авторките приемат чуждите дрехи като демонстрация на богатство и питат "аз да не съм бедна".
Сега ще се започне с нервни постове "не, не завиждам, не съм била унизена, аз се смея и ги презирам", но се вижда, че много малко от смехът не е през зъби.

Спорт и езици е едно, но имам познати, чиито деца ходят на уроци по изкуства или са във вокални групи, а ей тонинко талант нямат. Което не пречи на мама да кани на концерти и изложби. Ами съжалявам, джанъм, детето ти просто не може да рисува, престани да ми се хвалиш колко хвърляш месечно за уроци и къде са му закачени драсканиците.
И аз съм рисувала, и съм пяла, и съм правила снимки, но в един момент е хубаво човек да се усети, че акварел на задния двор, глас от 2 октави и половина и 20милиардна поредна снимка със сюжет 'залез над Младост 3' не предполага платени уроци, скъп инвентар и фукане. Ама сакън, Божке, да не й го кажеш на мамата.
Зла и завистлива ли съм?

Гал, чак сега виждам този пост.
Пак ще кажа, че за чуждите деца мерките са различни Simple Smile Не се заричай как твоето дете ще го спреш от нещо, което му е интересно, ако не е в топ 10 примерно на тенисистите или певците в града.

Общи условия

Активация на акаунт