"Богатство" на кредит

  • 20 152
  • 665
  •   1
Отговори
# 135
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Аз не съм попадала на такива хора явно. Никой в обкръжението ми не парадира. Има такива, които теглят кредити за незначителни неща, но не ми ги навират.

# 136
  • Мнения: 2 998
А не може ли просто да й кажеш "чудесно, много хубаво"? Simple Smile Не всичко хубаво за един трябва да се приема автоматично като уязвяващо от другия.

Обаче сега разбирам защо толкова много хора предпочитат да се оплакват, отколкото да кажат "добре сме вкъщи, доволни сме от живота" - сигурно ги страх някой да не се почувства унизен и да тръгне да скача, че той пък е два пъти по-добре. Явно по-безопасно е да кажеш - абе, кретаме.
Ако тя разказваше това добронамерено щеше поне веднъж да попита ние как сме. Не целият разговор да е  "ние това, ние онова" . А последният и въпрос беше просто върхът на простотията.
Такива хора не понасят добре, ако някой им каже, че и той има с какво да се похвали. Те бързат да си изрецитират тяхното и после друго не ги интересува.

# 137
  • Down south
  • Мнения: 7 681
А не може ли просто да й кажеш "чудесно, много хубаво"? Simple Smile Не всичко хубаво за един трябва да се приема автоматично като уязвяващо от другия.
Именно!
Явно има хора, които имат желание да се хвалят, щом ги кара да се чувстват добре, нека го правят.

# 138
  • Мнения: 18 503
Ами да, има хора, които никога няма да попитат как си, ще предпочетат да говорят за себе си - сигурна съм, че всеки познава такива. Голям праз, ако не попита колко печелиш, каква кола караш или къде учи детето ти. Даже по-добре, като се замислиш.

# 139
  • Мнения: 15 619
Skrekkelig, ама ако не държиш толкова да минеш по мегдана и да те чуят и да няма неразбрали, що толкоз пъти повтори само в един постинг, че имаш възможности, ама на, скромна си? Разхили ме
На кого реално му пука какви сте, що сте? Я погледнете собствените си мисли за други хора...  Кой какви решения бил вземал и видите ли, колко са те неудачни в нашите собствени  глави...  голям праз! Нашите мисли влияят в нашия живот. Дразнене, мъка, мислене, оценки и обмисляне на чужди неща или поглед са пълни глупости. Недейте си пълни живота с глупости, ве! По-добре любовник, за хубаво да мислите.

# 140
  • Варненска клюкарка
  • Мнения: 15 399
Тези които намесиха кредити за битова техника, въобще разбраха ли за какво става въпрос в темата? Това е необходимост и най често  човек няма на куп подобна сума, тогава кредитирането е напълно оправдано. Както и за ремонт на кола или за домашен ремонт. Според мен идеята на авторката е не да демонизира взимането на кредитит, а  да покаже колко са смешни демонстрациите на стандарт, който реално не можеш да си позволиш и избиваш някакви комплекси като се фръцкаш с разни вещи заради които после ще търпиш сума и лишения докато ги изплащаш...  Общо взето българи отговарящи на поговорките за голия тумбак и чифтето пищови или че някой си е протегнал краците повече от собствената си черга....Реално хората които имат стил, стандарт, ниво и както и да го наречем,  не  робуват на вещи и не биха демонстрирали подобно поведение.
Имаме познати които от зор да поддържат висок стандарт, за няколко години ликвидираха няколко апартамента и земи останали им от родителите, сега са изтеглили и  голям кредит, вероятно са на път да си загубят и последния имот, този в който живеят, защото животът им си тече по старому - пътувания, пазаруване, празнуване с купони продължаващи по няколко дни......
Имаме и други познати със същия манталитет на показност, живеещи по самолети и летища обикаляйки света в поредното пътуване, пазаруване на маркови стоки и прочие и които загубиха апартамент заради необслужен кредит, а накрая и се разделиха, че вече не можеха да се търпят взаимно, а и подобните им снобарски приятели ги изритаха от снобарската си компания....
Трети пример, познати ни разказват как на прибиране в града от някъде си, спрели ей така до Експрес Банк и решили да опитат за едно малко кредитче че празници идвали... Но така го казват че ние с ММ си помислихме там за някакви бързи пари 1000-2000 или 3 000 лв а то 10 000. Бяха толкова щастливи като го разказваха че човек можеше да си помисли че не кредит са изтеглили, а са намерили парите или са ги спечелили от лотария. На фона вече на един изгубен имот,  живеещи в момента в жилището на името на родител и търсени  от кредитни институции за  100 000  евро непогасени кредити, наистина си е чудо че са им дали парите.... Тези 10 хиляди сигурно вече отдавна са свършили, че това ни го разказаха  преди НГ...
Никога не обсъждам дори с приятели какво имаме, покупки, движение на пари и прочие. Ходя добре облечена, но не с маркови дрехи, които много често в последните години на нищо не приличат, а и не бих хвърлила пари за подобни глупости. Единственото марково което купувам са маратонките на сина ми, понякога по поръчка или от чужбина, че е стигнал 46-ти номер и в БГ не винаги се намират, както и телефона който сменяме всяка година, но той изключително много го ползва за различни дейности в училище, а и ми е по-лесно като подарък по празници. Ние с мъжът ми доизносваме старите, което реално са апарати на по година и са си съвсем ок...
 Всъщност познавам и обратния случай -познавам доста състоятелни хора, които използваха бебешката количка на роднини, а съпругата шофира 9 годишна кола ... как не ги е срам да паднат толкова ниско тц тц тц Joy
Та хора всякакви, всичко е до манталитет - хора без самочувствие и някакво покритие, компенсират с демонстрации на вещи, стандарт и прочие.

Последна редакция: сб, 25 яну 2020, 21:48 от Беллора

# 141
  • Мнения: 3 865
Skrekkelig, ама ако не държиш толкова да минеш по мегдана и да те чуят и да няма неразбрали, що толкоз пъти повтори само в един постинг, че имаш възможности, ама на, скромна си? Разхили ме

Това е темата - за парадирането. Ми не парадирам - нямам нужда. Камо ли кредит да взема за целта. Обичам да съм загадъчна Simple Smile

# 142
  • Мнения: 15 619
То остана ли нещо прайвит и загадъчно?  Grinning

# 143
  • Мнения: 5 005
И ние с мъжа ми доизползваме телефоните на децата,но нямаме кредити.Даже доизносва якетата на големия син.Бедни ли сме?

# 144
  • Down south
  • Мнения: 7 681
Интересува ли го някой, какви сте.
Защо смятате, че другите се интересуват от вас, а не от собствените си животи.

# 145
  • Мнения: 10 379
За съжаление се интересуват. Напр. моята съседка непрекъснато следи кой си е платил таксата за входа и кой не. Осведоми ме, че имам да давам голяма сума (аз наистина не се бях усетила, а и никой не е идвал да ми иска пари). Платих без да я осведомявам, продължи само това да говори. Ако тя разбере, че нямам пари, веднага ще организира някакъв скъп ремонт на входа, само и само да ме притесни и да ми обърка нещата.

# 146
  • Мнения: X
Много забавна тема. Някой бил теглил кредит, за да облече конфекция пакистанско производство, ама италЯнска марка.
Я да иде да си ушие панталон при шивач и пак ще си говорим.
Липсата на усет къде е мястото може да е някакъв съмнителен плюс в драпането в служебната йерархия, ама ако човек не знае и колко му е дълга чергата, вече говори за ментални дефицити.

# 147
  • Варненска клюкарка
  • Мнения: 15 399
Именно! Невъзможността да прецениш собствената си черга прави нещата не смешни а жалки. Но много хора не го разбират, защото не могат да се видят отстрани.
Иначе имам такива познати на които 1 час не мога да им взема думата и от които слушам само едно и също всеки път като се видим, а то е колко са умни, колко красиви и интелигентни, но признавам и че не се опитвам да съм особено активна в такива разговори, гледам по-бързо да се отърва от тяхното присъствие и като съм добър слушател става най-лесно, изпяват си вълненията, и така до следващия път.

# 148
  • Мнения: 5 903
Теглите ли кредити, за да си купувате скъпи неща и да парадирате с тях?
Напоследък доста роднини и познати не спират да се хвалят колко пари имат, колко са богати, а реално всичкото това "богатство" се изплаща всеки месец или е в следствие на някаква случайност... Като някой вирус е цялото това поведение...
Наскоро чух от подобен типаж, че се страхува да не го помислят за беден, даже се обижда...
Аз ли нещо не съм в ред?!? За мен това да си богат определено не се изчерпва  с раздърпан анцунг Найк и Айфон втора ръка, ама може би моите представи са грешни?
Знам, че въпросите ми са риторични, но просто искам да чуя други мнения по темата Simple Smile
Аз ли съм последната останала загубенячка, дето не харчи луди пари (които няма), за да се прави на голямата богаташка и да парадира.
И преди да ме обвините, че не трябва да държа сметка кой как си харчи парите.. Така е! Аз не държа сметка и не ми пука, но има хора, които всячески се опитват да ми го навират в очите постоянно. Явно, за да не ги помисля за бедни...
Втора ръка айфон и раздърпан Найк... Ами можеш да спиш спокойно, кредитите няма да са много големи.

# 149
  • Мнения: 2 220
Да,особено на село е много важно какъв Айфон имаш.
За да си светиш с него във външния кенеф.

Общи условия

Активация на акаунт