ОКТОМВРИйчето е упорито и инато, пази всичко свое като злато - Тема 17

  • 34 079
  • 218
  •   2
Отговори
# 120
  • Мнения: 834
Много са сладки наистина. Нали са като попивателни и много трябва да си мерим приказките пред тях, но не винаги е възможно. Наскоро беше шокирала баба си с някои приказки. Играят си с 10 годишната братовчедка и естествено стигат до кавга заради играчки. Нашата вика на каката “дърта магарица такава”, бабата е в шок, що за речник, откъде знае такива думи.
Тази сутрин отива да се гушка при кака си, от дума на дума, пак, но гальовно “ей, дърта магарице...”, но веднага се поправя: “Не, вече не се говори така, баба не говори така, диво прасе, такова...”
Голямата, прибрала се за ваканцията на Коледа недоумяваше защо докато къпе малката, тя вади един хипопотам от коритото и й вика:”Ето те, како, аз те познах!” Изненадата й беше двойна, когато снощи, пак къпейки я, тя рови, рови и вади същия хипопотам и й вика:”Ето я, кака, аз те помня!”...
Лежим в леглото, пак вчера, баща й държи телефона, за да може тя да си гледа детски и изведнъж тя се обръща към него с думите:”Ох бе, не мога да те търпя!”, при което избухнахме в смях. Явно много не осъзнава някои значения.
Другата й кака я води на детски рожден ден, и после ми я връща. Питам я как е прекарала, а тя ми отвръща “отвратително!”, аз настоявам, е не ти ли хареса, а тя, ааа много беше хубаво, аз “ях”, те имат ядене!!!, това последното с учудващо възклицание...
Трябва да почна да ги записвам, че се забравят...

# 121
  • София
  • Мнения: 5 619
Голяма е щурачка! Браво и на каките, че помагат и са ти отмяна. Малкият мъж на колко стана вече? Изгубила съм представа. Малката кака тормози ли го много? Сигурно е страшен купон при вас.
Колкото до бисерите - наистина се забравят. Аз често и не ги помня, за да ги разкажа на ММ Joy .
Вашите деца лъжат ли? Хващам го моя синковец, че го прави. Онзи ден ми казва "тате ме вози с колата и ударихме каката", а колата беше при майстор. Ще изкара боя на мъжа ми някой ден.
Една приятелка наскоро ми разказва как нейната щерка, малко по-голяма от нашите, казала на баща си, че "мама излиза с чичко Боби". Добре, че не е ревнив Joy

# 122
  • Мнения: 18 535
И мен онзи ден дребната ме застреля със "Стига, мамо, всичко си има граници!" Laughing А няколко дни преди това заради това, че ѝ дадох само 1/2 киндерче, го гледаше невярващо в шепички и с пълни със сълзи очи само каза "Как може?".

# 123
  • Мнения: 2 397
Миднайт, честита именица! Да е здрава и щастлива!

# 124
  • Мнения: 834
Малкият мъж навърши 7 месеца преди няколко дни. Тя много го обича и не спира да го “шняви”, горкото е най-целуваното бебе на света. Истински го обожава. Когато кака му е у дома, обаче няма сън за него. Мрази да пази тишина. И обича да командори каките си. Обикновено ги посреща със “Ставайте поспалани, мързелани!
Лъже като цигане. Все някой й е взел “бобото”.

Последна редакция: чт, 21 май 2020, 15:49 от Hitrushana

# 125
  • София
  • Мнения: 18 719
Ена лъже,че брат й я биел или й взел нещо.
Хитруша,страхотни са,красива Хитруша,

# 126
  • София
  • Мнения: 5 619
Страхотни са малките, Хитрушана.
Това ме подсети за моя син - отива при ММ - "мама ме бие" и тича при мен "тате ми посяга". Никой не го е удрял и добре, че чухме, иначе щяхме да си спретнем скандал.

# 127
  • Мнения: 422
Честити да са именничетата!
Чета ви и не спирам да се радвам колко много и как говорят децата ви. Аз не знам кога ще чуя такива неща от моето дете, сигурно никога.
Да са ви живи и здрави, радвайте им се колко са сладки и оперени, всичко давам и моето да е такова...

# 128
  • София
  • Мнения: 18 719
Защо така Гале,проблем ли има?

# 129
  • Мнения: 422
Да, с предположение за аутизъм е момченцето ми. Няма все още диагноза, надявам се да не получи, а просто всичко да остане лош спомен и детето някакси изведнъж да се отприщи, ако мога така да го нарека.

# 130
  • София
  • Мнения: 5 619
Само заради говоренето ли се съмнявате за аутизъм?

# 131
  • Мнения: 422
Не. Преди точно една година започна стериотипни движения напред-назад като същевременно въртеше очите. Като му правихме забележка се подхилкваше, но не спираше. Въртеше се на геометрични фигури - огради, плочки, ей такива неща. По стечение на обстоятелствата ни хоспитализираха в детско неврологично. Направиха ЕЕГ, нищо не излезе, но все пак изписаха хапчета за епилепсия за всеки случай, които пи три дни. На 4 ден от приема в болницата дойде един прехвален професор, който уредихме с връзки да дойде да го види. За две минути, в които детето, стресирано от болницата, се скъса да реве. Видя какво прави на клип и каза - аутизъм. На 1г7м вече трябвало изречения да прави, а той казваше мама, баба, кака, дядо, айде и ей такива кратки думи.  
Според таткото на детето нищо му няма и категорично ми забрани да го водя където и да е. В интерес на истината детето е доста различно от тогава, казва неща, повтаря, даже се опитва изречения да направи от 2-3 думи. Вярно, много развалено, но все пак. Виждаме напредък, има прогрес. Доста е далече от вашите деца, но важен е напредъка.
Та така, съкратената версия е това. Мъжът ми е твърдо убеден, че детето ни е здраво. Аз - не. Да ти кажат такова нещо е наистина ужасно, не се забравя. От тогава нямам спокоен миг, взирам се в детето, търся маркери, изнервям се, карам му се...кошмар. Детето вина няма. Чудя се с какви добавки да го побутна, какво ли не давам, само и само да се подобри.
И така.
Моля да ме извините, че ви натоварих.
Желая ви здраве!

# 132
  • Мнения: 18 535
Гале, не ти в леко, не че не си знаеш. На твое място ще потърся читав логопед на първо време за проговарянето, за останалото не мога да дам съвет. Звучи притеснително, но може и безобидно да е. Децата обичат да правят дразнещи за родителите действия, за да привличат внимание. Ако е видял, че се връзвате и ето ти игра.

Голямата ми дъщеря също проговори късно, после тъкмо проговори и започна да заеква, та много добре те разбирам.

# 133
  • Мнения: 422
Благодаря.
И според баща му е игра. Беше спрял, сега с това тъпо положение пак започна. Като му кажеш "не така, ще има бой" и започва да се хили и да се върти още повече. И като му кажа, че взимам ножицата да му режа ноктите, рязко спира всичко Simple Smile .
Иначе знае доста неща - брои до 10, знае почти цялата азбука, доста животни, имитира, цветовете знае. Абе не е кой знае колко зле детето така като се замисля. Обаче думата аутизъм яко ми се е набила в мозъка и на нищо не мога да се зарадвам.
Колко късно проговори детето ти, wild poppy?

# 134
  • София
  • Мнения: 18 719
Да ти кажа Ена нито брои,за азбука абсурд.Grinning

Общи условия

Активация на акаунт