Обсъждане на имотни обяви-14

  • 21 300
  • 746
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: X
Сигурна съм, че се вижда, достатъчно е да е северно изложението и да е над другите сгради наоколо.
Мандаринка, мисля, че ако има някакво отклонение на изток или запад, тоест, не е чист север, може да е апартамент, а това жилище има такова отклонение. Отделно, че на картинката има нещо като  килер, та има и складово помещение.
.

В случая е изток изложението.
Факт, че и на изток от София е пак Стара планина. И Средна гора.
Нико, говоря за картинката на обявата, тя е 3Д със сигурност. А дали са направили въпросните зелени площи и тротоари, не знам, в онази част не съм стъпвала от години. Може и да са.

# 661
  • Мнения: X
Сигурна съм, че се вижда, достатъчно е да е северно изложението и да е над другите сгради наоколо.
Мандаринка, мисля, че ако има някакво отклонение на изток или запад, тоест, не е чист север, може да е апартамент, а това жилище има такова отклонение. Отделно, че на картинката има нещо като  килер, та има и складово помещение.
.

В случая е изток изложението.
Факт, че и на изток от София е пак Стара планина. И Средна гора.
Нико, говоря за картинката на обявата, тя е 3Д със сигурност. А дали са направили въпросните зелени площи и тротоари, не знам, в онази част не съм стъпвала от години. Може и да са.
Сравни снимката направена преди няколко часа и тази, за която мислиш, че е рендер. Ясно се вижда, че дърветата, шахтите и оградата са същите.  Факт е, че има тротоар и е факт, че този тротоар не е от днес. А и става въпрос, че днес се изказа лъжата, че там няма тротоар. Надявам се утре съфорумката да се извини. .

# 662
  • Мнения: 2 889
Моля ви се, "съфорумката" говореше за улица Ралевица като цяло и тази част на Манастирски, пътя до трамвай 7 и прочее. Не за тротоара пред точно този блок. Кажи ми какво те грее тротоара пред вас, като в останалата част на квартала е ужас? "Уж минавала" мисля че го доказах и със снимка от три пресечки по-нагоре, а пък който познава района ме разбра прекрасно.

# 663
  • София
  • Мнения: 10 825
За този апартамент какво мислите?

# 664
  • Мнения: 969
За този апартамент какво мислите?
Ако имаш парите + 80К за дизайнерски ремонт - мятай му се.
П.п. Почти получих душевен оргазъм. Изключителен потенциал. Още проектирането е било качествено. Тия заоблени мебели по онова време колко са стрували ... не са жалени пари. ПО-скоро може да очакваш приятни изненади от апартамента, вместо неприятни.
Първия с парите кеш - печели. Едва ли ще остане повече от 15 дни на пазара, ако не се усетят да коригират цената ...
А как изглежад отвън!!! https://www.google.bg/maps/@42.6878373,23.3285956,3a,75y,133.36h … e0!7i13312!8i6656  Страхотно попадение е тази обява, много рядко излизат такива.
Погледнете мозайката в настоящата кухня. Няма напукано. Като нова е. Даже от снимката си личи качественото изпълнение.
Като гледам обявата и потъвам ... Жалко, че не мога да го отнеса ...
И годината едва ли е 1940. Вероятно е късни 50, по-вероятно 60-те.
Бих отишъл на оглед само за да науча историята на сградата от собственика.

Последна редакция: ср, 12 фев 2020, 09:40 от bachkator

# 665
# 666
  • Мнения: 969
Че не е започнат все още. Това му е основния минус. В долния десен ъгъл се вижда нещо като асансьорна клетка.

# 667
  • Мнения: 41 588

Идейно е добре, но много малка дневна. Ще се гъчкате като сардели. Асансьорът не е проблем - модерните са тихи, а и не е до спалня.

За апартамента на "Левски" -  много голям потенциал, но си има и кусури. Ако искате да е в малко по-класически стил и се реставрират камината и мебелите може да стане уникално.

На пръв поглед може да стане страхотен бохемски апартамент с една хубава спалня, една малка и огромен дневен кът от отделна кухня с изход към трапезария и голям светъл хол. Обаче това е за богати хора за показ, може би възрастна двойка с деца излетели от гнездото и малка спалня за внучета на гости.  Ако искате обаче да извлечете площ и три спални мисля, че не е вашият апартамент.

# 668
  • Мнения: 1 034
Не са дали цялото разпределение на етажа, но съдейки по местоположението на стълбищната площадка, отдясно вероятно е за въздуховоди, то изложението му е  север или запад.
Разпределението му е компактно, но с компромиси - входната врата сочи директно към спалнята, винаги трябва да  посочваш на гостите къде е дневната, в която пък влизаш директно към кухненския бокс Angry.
Необяснимо защо вътрешната стена е 25 см, странно конструктивно решение.
Цената е върху ЗП+общи части, жилищната площ е около 50-51 м2. Ако това ви устройва на зелено - ОК. Аз не разбрах какво почва до края на 2019 г - тази сграда или... щото сега сме 2020 г, явно пускат стара обява без корекции.

Последна редакция: ср, 12 фев 2020, 09:49 от ее123456

# 669
  • Мнения: 9 901
За този апартамент какво мислите?

П.п. Почти получих душевен оргазъм. Изключителен потенциал. Още проектирането е било качествено. Тия заоблени мебели по онова време колко са стрували ... не са жалени пари. ПО-скоро може да очакваш приятни изненади от апартамента, вместо неприятни.
Погледнете мозайката в настоящата кухня. Няма напукано. Като нова е. Даже от снимката си личи качественото изпълнение.
Като гледам обявата и потъвам ... Жалко, че не мога да го отнеса ...

Банята е голяма, с прозорец, но там мозайката е напукана, което не е голяма драма.
За съжаление, хората с толкова пари няма да оценят нито мебелите, нито камината, нито вградените библиотеки и шкафове, нито масивните врати, нито паркета, дето му трябва само едно циклене и лакиране/омасляване и ще светне като слънце.  Всичко ще замине за кърти-чисти-извозва, пък може някой антиквар да се облажи.
Има си асансьор сградата. Само мястото е малко шумничко, но пък апартаментът си е супер като дадености.

# 670
  • Мнения: 19 525
Аз явно съм от тези, които не могат да оценят потенциала на стария апартамент, а харесвам качествено СС. Висока ми се струва цената за това състояние на апартамента,няма гараж, с паркирането е кофти там, шумен булевард, съответно прашно, няма юг, а североизток и сезерозапад, две преходни спални. Иначе като гледам простора и светлината, новите архитекти могат само да се учат от старите майстори на занаята, но това го имаше и в панелките едно време.
П.П. А, и строеж от 40-та година си носи своите рискове, не са строени по новите земетръсни изисквания, които са влезли май след 60-те или 70-ти години на миналия век. На една подобна кооперация малко по-нагоре по Графа нали така падна балконът от вибрациите на епохалния ремонт на улицата.

# 671
  • София
  • Мнения: 6 030
Сигурно аз не разбирам нещо... апартамент от 40ста година, и такъв кеф? Че докато го ремонтирате блока ще стане на 90 години? И на кръстовище, на шумно и прашно място? Сигурно над него са тавани пълни с боклуци.
Цена 300 хил евро, като минимум 80 хил ще са нужни за ремонт и обзавеждане, да можеш да влезеш изобщо вътре. Къща на колко етажа ще вземеш за тия пари ( на зелено някъде)
А пък и  схеми как да се дели, то това ще глътне още една огромна сума и ще се окаже че някоя стена не може да се бутне лесно... и там като живееш къде си паркираш колата? чак пък кеф .... Thinking
Ужас на ужасна цена... това е стояло празно с десетилетия... я наследствени драми , я друго..

# 672
  • Мнения: 1 446
За този апартамент какво мислите?

Много ми хареса,много. Въпреки,че не харесвам толкова старо строителство пак ми хареса много.
Паркирането е минус.

# 673
  • Мнения: X
Скрит текст:
За този апартамент какво мислите?
Ако имаш парите + 80К за дизайнерски ремонт - мятай му се.
П.п. Почти получих душевен оргазъм. Изключителен потенциал. Още проектирането е било качествено. Тия заоблени мебели по онова време колко са стрували ... не са жалени пари. ПО-скоро може да очакваш приятни изненади от апартамента, вместо неприятни.
Първия с парите кеш - печели. Едва ли ще остане повече от 15 дни на пазара, ако не се усетят да коригират цената ...
А как изглежад отвън!!! https://www.google.bg/maps/@42.6878373,23.3285956,3a,75y,133.36h … e0!7i13312!8i6656  Страхотно попадение е тази обява, много рядко излизат такива.
Погледнете мозайката в настоящата кухня. Няма напукано. Като нова е. Даже от снимката си личи качественото изпълнение.
Като гледам обявата и потъвам ... Жалко, че не мога да го отнеса ...
И годината едва ли е 1940. Вероятно е късни 50, по-вероятно 60-те.
Бих отишъл на оглед само за да науча историята на сградата от собственика.
Има сгради там от преди 9-ти (отсрещната, например, с орела) и не виждам защо ще пишат, че е по-стар, отколкото е. Булгартабак е залепен доста по-късно.  Имотът е хубав, съгласна съм с Бачкатор, има възможност за две самостоятелни тихи спални (едната бившата кухня), една преходна (пак тиха) и хубав голям хол с трапезария и кухня (общо над 40 кв) с възможност за портал/плъзгаща врата, тоест, за събиране и разделяне при желание.
За паркиране там няма къде, то и по малките улички наоколо няма места, нищо че е зона.   Аз все пак не бих взела имот на такова кръстовище, макар че има възможност за спални към вътрешен тих двор.
И не мисля, че цената му е ниска, при тези квадрати хубав ремонт би бил около 100 К евро, тоест, отива на 400 К евро накрая.

Последна редакция: ср, 12 фев 2020, 10:25 от Анонимен

# 674
  • София
  • Мнения: 3 186
За този апартамент какво мислите?
И аз нещо не мога да го оценя. Ако сте ОК с малка кухня извън дневната ще свърши работа, но аз по-скоро виждам едната преходна стая като много по-логична кухня и тогава 11те кв на кухнята няма да са пълноценна трета спалня. Ако изобщо може да се осъществи моята идея разбира се предвид води и комини. Е, винаги може да се изкара абсорбатора директно навън, но е малко не-градско.
Мястото също не ми е плюс, твърде оживено е.

Общи условия

Активация на акаунт