Обсъждане на имотни обяви-14

  • 21 181
  • 746
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: X
Когато ние продавахме се съобразихме с препоръките на брокера, който беше доверен все пак, не първия хванат от улицата. Бяхме доволни от крайният резултат
Това е всъщност основният майсторлък на брокера, да убеди клиента си, независимо продавач или купувач, че това  е възможно най-добрата сделка за него Simple Smile А дали е така, въпросният клиент няма как да знае.
Но да не си помислите, че съм против брокерите, не, аз просто казвам, че аз лично нямам намерение да оставям друг да ми защитава интереса. А всеки е свободен да си постъпва, както намери за добре.

# 151
  • Мнения: 19 493
Ох, Попеа, приеми че зная, че няма огледи, дай да не спорим тук за глупости. Нямаше да го пиша, ако не го знаех със сигурност, но не искам да излагам повече подробности, няма смисъл. Надценен имот е според мен, отделно може и документите да са му кофти, не съм ги гледала.
В този ред на мисли скоро пътувах по Черни връх и минах през т.нар "Витоша вю". Майко мила! Отпред, точно от юг са пляснали една висока сграда, буквално под десет метра, даже и по-малко е отстоянието от другата сграда. А те са на по осем-десет етажа височина. Абсурд да има такива строителни норми и абсурд някой да го купи това, ако го види в действителност. Всъщност задната сграда не само няма да види слънце никога, тя и светлина няма въобще, а и въздух. Всъщност "вю"-то е прозореца на сервизното помещение на отстрещната сграда. Бих наказала инвеститора поне пет години да пребивава в построеното от него недоразумение без право да живее на друго място.
И аз съм шокиран за Витоша вю. Там според мен и 10 метра няма . Абсурдно е да се разреши на 5-6-7 метра  от висока сграда да има друга такава. А още по-абсурдно е, че не са предупредили купувачите какво ги чака. Направо са за съд и Bulgarian Property’s, и строителя/инвеститора.
Доколкото съм запозната, собственикът на Bulgarian Property’s е и инвеститор във Витоша вю. Това според мен е и причината да го пробутват толкова усърдно. А залепената отпред сграда май е Клуб нещо си - демек друг комплекс от сгради, явно и двата строежа ползват 100% от разрешеното, обаче това ако са строителни норми аз съм Елизабет Втора. Подозирам, че ако въобще са продадени тези апартаменти е станало в момент, когато е нямало копка за сградата отпред. И след няколко месеца - изненада. Те и метростанцията я обявяват в цената вече като съществуваща, даже и и име и дадоха - Драгалевци. Въобще - ето ви НС в цялата му прелест, вече обявите за СС гласят, че има нормално отстояние от съседни сгради и просторни помещения, сетете се защо.

# 152
  • София, Bulgaria
  • Мнения: 2 709
Когато ние продавахме се съобразихме с препоръките на брокера, който беше доверен все пак, не първия хванат от улицата. Бяхме доволни от крайният резултат
Това е всъщност основният майсторлък на брокера, да убеди клиента си, независимо продавач или купувач, че това  е възможно най-добрата сделка за него Simple Smile А дали е така, въпросният клиент няма как да знае.
Но да не си помислите, че съм против брокерите, не, аз просто казвам, че аз лично нямам намерение да оставям друг да ми защитава интереса. А всеки е свободен да си постъпва, както намери за добре.

Разбирам те...ама ще съгласиш ли, че дори и сам да си направиш сделката, пак нямам как да знаеш, дали и колко е добра ....Но, да, поне ще знаеш, че каквото си направила, си го направила сама, а не някой друг.
Аз съм доверчив човек, ама много... мъжът ми казва, че съм "международно агне", когато става въпрос за мен. Винаги се доверявам на хора, на които това им е работата, а не моята... И вярвам/ сега ще те изненадам с наивност сигурно Joy/ , че нищо не задължава повече един човек от гласувано доверие.

# 153
  • Мнения: X
Скрит текст:
Когато ние продавахме се съобразихме с препоръките на брокера, който беше доверен все пак, не първия хванат от улицата. Бяхме доволни от крайният резултат
Това е всъщност основният майсторлък на брокера, да убеди клиента си, независимо продавач или купувач, че това  е възможно най-добрата сделка за него Simple Smile А дали е така, въпросният клиент няма как да знае.
Но да не си помислите, че съм против брокерите, не, аз просто казвам, че аз лично нямам намерение да оставям друг да ми защитава интереса. А всеки е свободен да си постъпва, както намери за добре.

Разбирам те...ама ще съгласиш ли, че дори и сам да си направиш сделката, пак нямам как да знаеш, дали и колко е добра ....Но, да, поне ще знаеш, че каквото си направила, си го направила сама, а не някой друг.
Аз съм доверчив човек, ама много... мъжът ми казва, че съм "международно агне", когато става въпрос за мен. Винаги се доверявам на хора, на които това им е работата, а не моята... И вярвам/ сега ще те изненадам с наивност сигурно Joy/ , че нищо не задължава повече един човек от гласувано доверие.
Това, в което съм сигурна, е, че никой няма да защити моя личен интерес по-добре от самата мен Simple Smile Разбира се, освен личния интерес трябват и опит, и познания, и следене на пазара, изисква усилия и време, но не е rocket science. И бих чула мнението на брокер, и на повече от един, и бих взела и мнението и на други участници на пазара, но само за консултация, "сверяване на часовника", така да се каже, не и за вземане на решение. То затова и съм в този форум, при всичката условност на написаното в анонимен статус, тук може да се отсее и полезна информация.
Доверчив брокер не оцелява в бранша повече от няколко месеца. Лично мнение.

# 154
  • Мнения: 9 800
А част от продавачите с т.нар. "надценени" имоти не включват ли и известна сума за сваляне при сериозен интерес? Защото както при наемите, купувачите също тръгват вероятно с идеята да свалят цената. Естествено, нямам предвид очевидно неадекватни продавачи, примерно на  наследствен имот, които са решили, че на всеки от наследниците му трябва по Х сума, или дори само при един наследник, който смята, че "вие знаете ли колко пари и връзки им трябваха на нашите да сложат тази тапицирана ламперия в коридора?".
Та мисълта ми е, вместо да се чака да падне "нереалистичната" цена, не е ли по-добре да се отиде на оглед и, ако наистина е ОК за купувача като основни, непроменяеми характеристики, да се пробва с преговори за цената вече?
Нали светът е на смелите? Ако имате и координати на собственика - спестявате като минимум и 3,6% комисиона, той/тя също. Пари за преговори няма да ви вземат - пък дори и да не се стигне до договореност, пак може да оставите оферта и координати, ако собствениците решат утре-другиден нещо друго.
При продавачите пък, не че могат да разчитат много на това, но има и доза късмет понякога - да се появи неориентиран купувач, който да е склонен да плати и сравнително "нереалистична" цена. Имам конкретен пример за това - нелош имот, но с недостатъци, които би трябвало да се отразят в цената. Много симпатични купувачи явно са се отказали заради цената, другите характеристики на имота, според мен, са били перфектни за тях. И се появиха други купувачи, които не са видели явните недостатъци - отстраними, но с доста пари, и са се прехласнали по плюсовете и са го купили, предполагам, че е на по-висока цена от реалистичната. Не е за мой имот, за съседен, да уточня. Аз, като съсед, бях харесала много първите купувачи - бяха дошли повторно да оглеждат и разпитват.

# 155
  • Мнения: 977

При продавачите пък, не че могат да разчитат много на това, но има и доза късмет понякога - да се появи ....
Вероятността да бъдете ощастливени като продавач от необмисленото решение на купувачи без техническа грамотност, заслепени от някои детайли или локация съвсем не е малка, и лично съм се убедила че голяма част от Българите  не са от хората превещи точната преценка при покупката на имот.Доста млади хора видях, които се загробиха с 30 годишни ипотеки  с едни бомби със закъснител. Друго което съм забелязала - жените са много по капризни и трудни купувачи в сравнение с мъжете.За сметка на това са страната с повече грешни решения.По принцип и когато си избират мъж в повечето случаи грешат де, та това си им е в природата  Simple Smile .И още нещо искам да кажа, нещо като жокерче - много са факторите определящи покупката на жилище, нека не ги изброявам, но се прицелвайте приоритетно в ниската цена !!! Имам дълбоко основание да го пиша това нещо, и мога да се аргументирам подобаващо но си е писане....

# 156
  • София
  • Мнения: 4 192
Ние сме пресен случай отпреди няма и 2 години. Не бяхме решили да продаваме със сигурност, сложихме цена поне с 20% над реалната, нямаше 2 месеца нито едно обаждане. Едни дойдоха и предложиха реална цена, отказахме. След седмица дойдоха други и капараха без да се пазарят. Всичко се случва, предпочитам да не мога да продам поради надута цена, отколкото да се мина или да не настина Trollface

# 157
  • Мнения: 977
Едни дойдоха и предложиха реална цена, отказахме. След седмица дойдоха други и капараха без да се пазарят. Всичко се случва
За това говоря.Вие сте чакали само два месеца, други чакат по няколко години но им се усмихва щастието.Всъщност chiana, нека баба ти Мария ти каже нещо - запомни, че когато печелиш, никога не знаеш за добро или за лошо е Simple Smile
пп.Голям е процента на продавачите тип chiana2003 . Не им се продава, но са заложили капанчетата.И все някоя норка може да се вмъкне Simple Smile

# 158
  • София
  • Мнения: 10 825
Когато чакаш няколко години най-вероятно просто пазарът е настигнал имота

# 159
  • Мнения: 977
Зависи.Не навсякъде пазарът е динамичен.Има градове, къде цените са статични, няма амплитуди  и запазват едни параметри в течение на петилетки..

# 160
  • Мнения: 19 493
Да, така е, обаче и чакането си има цена, ако не се ползва апартамента. Всичко зависи от това за какво и кога ти трябват парите от имота. Ако нямам нужда от кеш, въобще не бих продавала, за какво са ми едни пари в брой, които не зная какво да правя, а и свършват доста бързо ако просто си стоят на депозит.

# 161
  • София
  • Мнения: 5 960
Едни дойдоха и предложиха реална цена, отказахме. След седмица дойдоха други и капараха без да се пазарят. Всичко се случва
За това говоря.Вие сте чакали само два месеца, други чакат по няколко години но им се усмихва щастието.Всъщност chiana, нека баба ти Мария ти каже нещо - запомни, че когато печелиш, никога не знаеш за добро или за лошо е Simple Smile
пп.Голям е процента на продавачите тип chiana2003 . Не им се продава, но са заложили капанчетата.И все някоя норка може да се вмъкне Simple Smile
Е, от днешна гледна точка и цените в момента, Chiana може и да се е прецакала. Пък занапред още повече
На нас последното ни жилище ни го продаде един "голям играч", 2013ста г., пазара беше замрял тогава. Той беше сам собственик на някаква компания за имоти и строежи, бизнесмен, раздаваше го много ларж. Гледаше ни от високо . Абе как да ви кажа , голям разбирач го играеше. До последно ни муфти и т.н. спънки всякакви...

Купихме тристаен НС в хубав квартал с паркомясто от него. 2 месеца преди АКТ 16 беше сградата
Сега 7 години по-късно жилището струва вече двойно на цената тогава. ( само паркомястото е на тройна цена от преди)

Срещаме се с продавача често, той има още едно жилище в блока ни, абе не му е приятно, даже ни попита преди 3 години дали няма да му го продадем обратно ....  Grinning  Ясно е, че се прецака.....с продажбата ...
Та никога не се знае... Thinking

Последна редакция: вт, 28 яну 2020, 10:46 от Wooden Cuckoo Clocks

# 162
  • Мнения: X
А част от продавачите с т.нар. "надценени" имоти не включват ли и известна сума за сваляне при сериозен интерес? Защото както при наемите, купувачите също тръгват вероятно с идеята да свалят цената. Естествено, нямам предвид очевидно неадекватни продавачи, примерно на  наследствен имот, които са решили, че на всеки от наследниците му трябва по Х сума, или дори само при един наследник, който смята, че "вие знаете ли колко пари и връзки им трябваха на нашите да сложат тази тапицирана ламперия в коридора?".
Та мисълта ми е, вместо да се чака да падне "нереалистичната" цена, не е ли по-добре да се отиде на оглед и, ако наистина е ОК за купувача като основни, непроменяеми характеристики, да се пробва с преговори за цената вече?
Скрит текст:
Нали светът е на смелите? Ако имате и координати на собственика - спестявате като минимум и 3,6% комисиона, той/тя също. Пари за преговори няма да ви вземат - пък дори и да не се стигне до договореност, пак може да оставите оферта и координати, ако собствениците решат утре-другиден нещо друго.
При продавачите пък, не че могат да разчитат много на това, но има и доза късмет понякога - да се появи неориентиран купувач, който да е склонен да плати и сравнително "нереалистична" цена. Имам конкретен пример за това - нелош имот, но с недостатъци, които би трябвало да се отразят в цената. Много симпатични купувачи явно са се отказали заради цената, другите характеристики на имота, според мен, са били перфектни за тях. И се появиха други купувачи, които не са видели явните недостатъци - отстраними, но с доста пари, и са се прехласнали по плюсовете и са го купили, предполагам, че е на по-висока цена от реалистичната. Не е за мой имот, за съседен, да уточня. Аз, като съсед, бях харесала много първите купувачи - бяха дошли повторно да оглеждат и разпитват.
mandarinka, факт е, че като публикуваш обява за продажба като собственик и те налазват един куп брокери да ти го предлагат от тяхно име, без да те карат да сваляш цената. За мен това показва, че масата продавачи (ако изключим очевидно неадекватните, които се виждат веднага) слагат адекватна цена с известен толеранс за пазарлък. Е, няма да е в най-ниския сегмент за мястото и вида строителство, и затова трудно може да очаква да се продаде за една седмица, което пък пречи на интереса на брокера. И често  не е вярно това, което твърди Томева, че те просто стигат нивото на пазара, защото зависи колко е динамичен пазарът. Ако си обявил цена с 30 % над средната и го продадеш след 1 година, а средното нарастване за тази година е 15 %,  средно взето, си спечелили едни 15 % отгоре. Разбира се, това е само приблизителен ориентир, иначе е много индивидуално,  но показва, че не е вярно, че винаги като чакаш и пазарът те е настигнал. А е въпрос и на късмет.

Специално за Томева, обява от ч.л. в Иван Вазов на цена 1300 е/кв., тя да каже адекватна ли е или не е цената Simple Smile:

https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?act=5&adv=1b15801437225344 … k=56wv2o&f1=1

Последна редакция: вт, 28 яну 2020, 12:04 от Анонимен

# 163
  • Мнения: 977
 Ясно е, че се прецака.....с продажбата ...
Та никога не се знае... Thinking
Вашето е друг случай.Обикновенно предприемачите не могат да си позволят да чакат по 7 години за да реализират продажба, гонят ги кредити лихви и т.н... Ако пък не сте купили жилището от строител/предприемач,а просто от системен играч на пазара, то пак не може да се квалифицира продажбата му като грешка.Той при всички случаи е реализирал печалба от вас, а получените пари най вероятно е инвестирал в друг подобен проект което реално погледнато е правилна стъпка от негова страна поради факта че просто няма свръхестествени възможности да прозре че пазарът няма да колабира а ще върви стремглаво нагоре в продължение на 7 години.Както и към момента никой не е в състояние да каже как точно ще се развият нещата.

# 164
  • София
  • Мнения: 5 960
Абе като го гледам нищо не е инвестирал. Беше с n-та поред жена и с n-то поред дете... много по-млада от него
После тя го изгони и от няколкото жилища, които продаде добре че беше запазил 1 брой в нашата кооперация, та подви опашка и се прибра..... Сам каза че е изгонен за пореден път..... Сега се изнесе при нова мадама. пак n-та поред Neutral Face
Подозирам че с парите обслужва жените... Satisfied
Не ми е работа и нямаше да мисля че съжалява, но понеже ме попита преди 3 години дали няма да му продадем обратно жилището си.... затова смятам,  че съжалява.. и тъжно гледаше, но той се имаше за голям играч , който знае всичко за пазара на имоти и така се представи... тогава... 2013ста... затова така казах...

Общи условия

Активация на акаунт