Болката след секцио

  • 14 306
  • 37
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 32
Здравейте мами!  Преди 4 дни родих секцио поради ред причини.  Но се лутам из форумите и никой не споменава да е толкова болезнено,
Всички се изпеавят бързо , а аз се изоравяд но изгърбена от болки ,боли ме при уриниране ,болят ме бъбреците, както и под ребрата немога да спя на една страна сякаш се изсипват вътрешностите, започват да пукат и боли адски по гръб също не е рай болки в кръста ниско долу въобще кошмар. Още съм в болницата ,но когато дподелям болките ми не ми казват нищо по-различно от :
-Ще проверя кога са ти обезболяващите.
Та бих ви била благодарна да споделите тези които са били секжио какви болки са имали кое е нормално кое не кое е сигнал за проблем и като цяло всички ваши болки. Благодаря!

# 1
  • Мнения: 2 352
С обезболяване не отминават ли част пт болките? Иначе мен ме боляха черва, стомах.... Абе всички вътрешни органи, трявба им време докато се наместят по местата си. Стомах и черва много ме боляха даже ми бяха изписали хапчета, защото четири дена нищо не можвх да ям. Бях със спазми с червата, като ходех до тоалетна също ме болеше. Мисля че е нормално. Просто си трябва време за да си дойде всичко на мястото. Щом сте в болница споделяйте на визитациите и ще ви кажат. След 10 тия ден някъде запичнах да се оправям. След хапчетата за хранене започнах да хапвам по малко и всичко си дойде на мястото. Но бях с разстройство в началото, усещах газовете как се движат из червата и ме болеше.
На мен ми помогна да слагам колан, така корема имаше външно механично стягане и не се усещаше толкова много болезнено.

# 2
  • Мнения: X
Важно е да няма температура.

# 3
  • София
  • Мнения: 28 579
Имах болки единствено при лягане и ставане. Това докато бях в болницата.

# 4
  • Мнения: 1 607
Момичето при мен имаше свещичка профенид мисля. Но й беше трудно все пак и коремна операция.

# 5
  • Мнения: 19 014
Вземи си колан за след секцио и се разхождай много, колкото и да ти се струва болезнено.

# 6
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 260
Това, което описваш е кошмарно, нищо от описаното не съм изпитвала, само болка при ставане и лягане, но нищо фрапантно. Кога те раздвижиха и имаше ли достаръчно движение след секциото? Знам, че това в важно за по- бързото възтановяване. Аз не спирах да обикалям коридорите, защото просто не ме свърташе. На 4- тия ден ни изписаха и се чувствах почти нормално.

# 7
  • Мнения: 2 476
Спомените ми за след секциото са, че доста ме болеше, трудно ходех, трудно се навеждах, беше подуто. А болка при уриниране имах цял месец след това, явно заради катетъра. Добре, че постоянно бях ангажирана с бебето, кърменето и т.н. и някакси тези болки ми бяха между другото.
Предполагам, ще ходиш тези дни да ти свалят конците, сподели с гинеколога си, за да те прегледат внимателно.
Ще мине, трябва време, все пак са ти срязали корема.

# 8
  • Мнения: 3 735
Родих преди 3 месеца със секцио.Болки имах единствено при ставане от леглото и то търпими.Обезболяващи категорично отказвах.Още от следващия ден си вдигах бебето,слизах и се качвах по стълбите в болницата без никакви страшни болки.Единствено конците ми опъваха леко,но нищо нетърпимо.

# 9
  • Мнения: 32
Имам но е лека около 37 но може би е заради кърмата която слиза... 🤔

Към 1 на обед ме оперираха ,и ме раздвижиха на сутринта към 9 но акошерите пожелаха да направя само 2 крачки и това е, почти не ме раздвижваха а аз бях доста зле. От самата траба в гърлото от упойки и други имах хрипове и кашлица ...чуството бе неуоисуема болка....

Последна редакция: нд, 19 яну 2020, 22:15 от Не се сърди, човече

# 10
  • София
  • Мнения: 28 579
Ох, акушерки не би трябвало да раздвижват, защо тръба в гърлото, упойката би трябвало да ти я бият в гърба, локална, имаш температура, което въобще не би трябвало да се случва, болки... На твое място след изписването бих отишла при добър лекар за обстоен преглед.

# 11
  • Добрич
  • Мнения: 933
Да не те шашкам ама 20 дни виех от болка,а съм с висок праг на болка.И аз бях с пълна упойка и храчки от интубационната тръба.Като кашлях имах чувството,че на мястото на разреза
някой ми е напъхал нажежено желязо.Ставох едва.Даже в къщи се налагаше да будя ММ да ме надигне малка,че да ида до тоалетната примерно.Кошмар и ужас. Температурата не е добре.Питай лекаря,който мине на визитация.Колкото и да те боли не спирай да се движиш,даже и по 2-3 крачки.Успех.

# 12
  • Мнения: 19 014
Ох, акушерки не би трябвало да раздвижват, защо тръба в гърлото, упойката би трябвало да ти я бият в гърба, локална, имаш температура, което въобще не би трябвало да се случва, болки... На твое място след изписването бих отишла при добър лекар за обстоен преглед.

Спиналната упойка не при всички случаи е подходяща, тогава слагат пълна. Аз, като раждах, имаше още една жена с мен,   в предварителните уговорки беше и тя за спинална, но нещо след прегледа и консултацията с анестезиолога, лекарите прецениха, че трябва да е с пълна, при която слагат тръба в гърлото за интубиране. А имаше една, родила предните дни, която си каза, че изрично е искала с пълна, защото не иска да е в съзнание, когато я режат. Мен също АГ-то ме попита имам ли някакви предпочитания за упойката. Не знам дали е практика, или беше защото си бях доплатила за конкретен израждащ лекар.

# 13
  • Мнения: 2 352
Аз след секциото посмях да кихна веднъж, може би на третия ден и поне до десетия не повтори. За кашляне даже не си и помислях. И да, и при мен в началото пареше белега от секциото и се по успокояваше само с болкоуспокояващи. Бях да свещички профенид по две от втория ден и по една ампула течен аналгин докато ме изписаха. Бебето успях да вдигна може би чак на четвръртия или петия ден.
Температурата не е добра и е знак за инфекция. Трябва да минете видеозон преди изписването. Внимавайте инза кървенето, ако има съсиреци също е знак че има нещо.
Интересно ми стана, кой, ако не акушерките, да раздвижват родилките? И мен акушерките ме раздвижиха. Първото ставане беше по същия начин, с две крачки. После вече след няколко часа се движих повече и ме преместиха в отделението с бебетата. Пет дена ставах само с помощта на механизма на леглото и колан на кръста. Слагах го в легнало положение и пак така го махах.

# 14
  • Мнения: X
Да иска преглед с ехограф.
При мен матката се виждаше като бяла чертичка, което значи, че е чиста.

# 15
  • Мнения: 2 476
Аз след секциото посмях да кихна веднъж, може би на третия ден и поне до десетия не повтори. За кашляне даже не си и помислях. И да, и при мен в началото пареше белега от секциото и се по успокояваше само с болкоуспокояващи. Бях да свещички профенид по две от втория ден и по една ампула течен аналгин докато ме изписаха. Бебето успях да вдигна може би чак на четвръртия или петия ден.
Температурата не е добра и е знак за инфекция. Трябва да минете видеозон преди изписването. Внимавайте инза кървенето, ако има съсиреци също е знак че има нещо.
Интересно ми стана, кой, ако не акушерките, да раздвижват родилките? И мен акушерките ме раздвижиха. Първото ставане беше по същия начин, с две крачки. После вече след няколко часа се движих повече и ме преместиха в отделението с бебетата. Пет дена ставах само с помощта на механизма на леглото и колан на кръста. Слагах го в легнало положение и пак така го махах.

Ооо, за кихането не знам, но аз влязох да раждам болна с много кофти кашлица, какво ми беше със срязания корем и болките... кашляше ми се, но не можех направо, имах чувството, че ще се задуша... Добре, че веднага след раждането ми включиха венозен антибиотик и още на втория ден бях ОК, поне с кашлянето.
Към авторката - задължително наистина, както са ти писали другите дами, искай преглед с ехограф, аз настоях още в болницата да ме прегледат, заради болките и после при свалянето на конците след седмица пак.

# 16
  • Мнения: 2 352
Да, задължително слагат антибиотик след секциото. Моят видеозон беше ден преди изписването. След това на махането на конците не са ме гледали, но след първия цикъл ходих на контролен преглед,което общо взето беше на втория месец от раждането.

# 17
  • Мнения: 31
Раздвижването би трябвало да става от рехабилитатор.

Аз след секциото посмях да кихна веднъж, може би на третия ден и поне до десетия не повтори. За кашляне даже не си и помислях. И да, и при мен в началото пареше белега от секциото и се по успокояваше само с болкоуспокояващи. Бях да свещички профенид по две от втория ден и по една ампула течен аналгин докато ме изписаха. Бебето успях да вдигна може би чак на четвръртия или петия ден.
Температурата не е добра и е знак за инфекция. Трябва да минете видеозон преди изписването. Внимавайте инза кървенето, ако има съсиреци също е знак че има нещо.
Интересно ми стана, кой, ако не акушерките, да раздвижват родилките? И мен акушерките ме раздвижиха. Първото ставане беше по същия начин, с две крачки. После вече след няколко часа се движих повече и ме преместиха в отделението с бебетата. Пет дена ставах само с помощта на механизма на леглото и колан на кръста. Слагах го в легнало положение и пак така го махах.

# 18
  • Мнения: 572
Може би имаш нисък праг на търпимост на болка. Най-добре би било да се свършеж с лекаря и да ти се направи преглед. Чувала съм, че някои жени се възстановяват наистина трудно.

# 19
  • Мнения: 2 352
Раздвижването би трябвало да става от рехабилитатор.

Аз след секциото посмях да кихна веднъж, може би на третия ден и поне до десетия не повтори. За кашляне даже не си и помислях. И да, и при мен в началото пареше белега от секциото и се по успокояваше само с болкоуспокояващи. Бях да свещички профенид по две от втория ден и по една ампула течен аналгин докато ме изписаха. Бебето успях да вдигна може би чак на четвръртия или петия ден.
Температурата не е добра и е знак за инфекция. Трябва да минете видеозон преди изписването. Внимавайте инза кървенето, ако има съсиреци също е знак че има нещо.
Интересно ми стана, кой, ако не акушерките, да раздвижват родилките? И мен акушерките ме раздвижиха. Първото ставане беше по същия начин, с две крачки. После вече след няколко часа се движих повече и ме преместиха в отделението с бебетата. Пет дена ставах само с помощта на механизма на леглото и колан на кръста. Слагах го в легнало положение и пак така го махах.
Ми то хубаво, ама не знам към аг отделенията да има назначени рехабилитатори

# 20
  • Мнения: 31
Мен ме раздвижи рехабилитатор, но е ясно, че няма да има назначени във всяка болница. Не че рехабилитатора направи нещо по-различно от това, което акушерката ще направи. 🙂

# 21
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 260
Мен пък една санитарка ме вдигна от леглото и толкоз.

# 22
  • Мнения: 2 352
Мен се пробваха д ме раздвижват на два пъти. Първият път неуспешно. Много ми беше ниско кръвното според мен, голямо виене на свят. Всъщност на следващият ден на визитация, споделих и ми направиха едно кафе. 30 мин по късно станах, след още едно кафе вървях. Дали щеше да е рехабилитатор или мъжа ми, който беше в случая при мен, както и сестрите, според мен нямаше значение. После като станах и не лягах... То голяма мъка беше повдигането.

# 23
  • Мнения: 572
Раздвижването е тънкият момент след секцио. Мен ме раздвижика лично лекарят водил раждането и една от акушерките. Не знаех, че и санитарки могат да вършат тази работа...

# 24
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 260
При мен " раздвижване" е много силно казано. 😀
Просто санитарката ми помогна да стана от леглото и това беше. Другото си го свърших сама, като повиках неволята.
Странно ми е, че някои ползват чак рехабилитатори. Какво толкова ще те раздижват след 1 ден на легло.

# 25
  • Мнения: 528
4 часа след секциото ме раздвижиха санитарките и една акушерка..просто ме държаха да отида до банята да се измия..и при мен възстановяването не беше лесно, но пожелах детето да е при мен още на другия ден след операцията, защото знаех че той ще ми помогне за възстановяването, и така стана...беше при мен на гърда даже 2 часа след като ме изкараха

# 26
  • Мнения: 572
При мен " раздвижване" е много силно казано. 😀
Просто санитарката ми помогна да стана от леглото и това беше. Другото си го свърших сама, като повиках неволята.
Странно ми е, че някои ползват чак рехабилитатори. Какво толкова ще те раздижват след 1 ден на легло.

Ами не е странно, защото жените с ниско кръвно буквално припадат, като ги изправят след операция. Затова и някъде има рехабилитатори.

# 27
  • Мнения: 1
Здравейте мами!  Преди 4 дни родих секцио поради ред причини.  Но се лутам из форумите и никой не споменава да е толкова болезнено,
Всички се изпеавят бързо , а аз се изоравяд но изгърбена от болки ,боли ме при уриниране ,болят ме бъбреците, както и под ребрата немога да спя на една страна сякаш се изсипват вътрешностите, започват да пукат и боли адски по гръб също не е рай болки в кръста ниско долу въобще кошмар. Още съм в болницата ,но когато дподелям болките ми не ми казват нищо по-различно от :
-Ще проверя кога са ти обезболяващите.
Та бих ви била благодарна да споделите тези които са били секжио какви болки са имали кое е нормално кое не кое е сигнал за проблем и като цяло всички ваши болки. Благодаря!

И аз имах такива болки . Анестезиолога каза да пия  парацетамол , много да се движа и да поемам много течности . А за болките при уриниране ми изписаха еднократно прахче  за прочистване на пикочните пътища . Всичко това  важи само ако не кърмиш .  Прикачам рецептата с името на прахчето .

# 28
  • Мнения: 572
Болка след секцио винаги има, важно е раздвижването, важни са консултациите след това. Ако има някакъв проблем при всички случаи трябва да се види причината.

# 29
  • Мнения: 36
Здравейте искам да ви попитам дали някой от вас е имал такива болки от едната страна пример мен ме боли от дясната повече долу ниско вече 19 ден след секцию болката се появи след махането на конци те ама пронизва ща болка дали е нормално

# 30
  • Мнения: 1 190
Елка1990,
и аз имах подобни епизоди с пронизване в дясно, после се премести в ляво... Гледаха ме на видеозон, нищо... Трябва да те прегледат.
Авторката на темата как се справя, добре ли е вече???
И моето секцио беше тежко, явно и от епидоралната упойка, краката ми месец и половина бяха слонски и едва вървях... Отделно и опъните по срязаното...

# 31
  • Мнения: 297
Болка-само при ставане, сядане, лягане и завъртане в леглото. С профенид, тези оболки изчезват и все едно не бях след операция. "Раздвижихаме", т.е.просто ми помогнаха да стана от леглото и ме придружиха, докато на собствен ход се преместих от реанимация до стаята ми. Цял ден не съм се спряла, защото детето беше под наблюдение в неонатологията,  а аз прекарах почти целият ден с близки и роднини, които идваха да ме поздравят, пред болницата. С детето останахме в болницата 10 дни(много тежка жълтеница). На ден 9, вдигнах Т 37.5. Пуснаха ми црп-беше леко завишено. На ден 10 ни изписаха, а на мен ми предписаха Авалокс за 7 дни. На осмият ден трабваше да се върна за Црп.Вече беше ок. В болницата нямах и капка лохии. 30  дни след секциото, ми дойде за първи път.Беше нещо страшно.Обилно. Съсиреци. На час по 2 от най-големите превъзки. Продължи 10 дни. От следващият месец, всичко си беше нормално.

# 32
  • Мнения: 572
Здравейте искам да ви попитам дали някой от вас е имал такива болки от едната страна пример мен ме боли от дясната повече долу ниско вече 19 ден след секцию болката се появи след махането на конци те ама пронизва ща болка дали е нормално

Нормално е до два месеца да чувстваш дискомфорт, но ако нещо силно те притеснява, поискай консултация с лекаря, който те оперира. Контролният преглед е задължителен.

# 33
  • Мнения: 177
Секциото ми беше преди 21 дни. С пълна упойка...Усещам силни болки( менструални болки ) най вече след като кърмя... Отделно мускулите на цялото ми тяло се напрегнати и все едно имам мускулна треска. Когато спя през нощта се събуждам, получавам някакви халюцинации от рода на това че бебето е до мен в леглото, а то си е в кошарата... Лохиите ми вече не са толкова червени, май са наред. В понеделник бях на преглед при акушер-гинеколог, изписа ми лечение, и на 08.03. съм отново на преглед. Много се притеснявам...Не мисля, че съм изпаднала в депресия...Но ми е много трудно. Особено се тормоза, че мъжът ми не ме разбира...и постоянно се караме, с когато се караме ми прилошава...

# 34
  • София
  • Мнения: 661
Болките след кърмене са по-скоро маточни контракции (самото кърмене ги предизвиква, за да помогне на матката да се върне в първоначалния си вид). И като цяло е необходимо време тялото да се възстанови физически от бременността - аз след като родих дълго време се чувствах много по-смазана, от колкото докато бях бременна (когато, всъщност, бях в чудесна кондиция).
Няма какво да си говорим, следродилният период може да бъде много тежък. Аз страдах от кошмарна инсомния след като се роди детенцето ми. Постоянно се будех с мисълта, че го чувам (а то, примерно - котка, кола, скърцаща врата...) Да си призная, продължи с месеци. Може би близо 7-8 месеца по-късно започнах да спя сравнително нормално (а детето ми от самото начало си спеше нощем перфектно - той спи, аз будувам). Тук трябва да уточня, че съм доста спокойна майка, но явно нещо подсъсзнателно или пък хормонално... Физически също може да е тежко - моят младеж първите месеци беше с ужасни колики и аз капвах от люшкане и друскане. Имах силни болки в гърба от кърменето и тн. И двамата със съпруга ми бяхме доста изнервени. Мога да ви успокоя, че отминава. Всичко си идва на мястото - вие привиквате с новата роля на родители, бебчето свиква с околния свят...и майчинството става чудесно преживяване. Просто първите седмици често са тежки и уморителни. Но минават бързо и се забравят.

# 35
  • Мнения: 17
Родих преди 3 месеца със секцио.Болки имах единствено при ставане от леглото и то търпими.Обезболяващи категорично отказвах.Още от следващия ден си вдигах бебето,слизах и се качвах по стълбите в болницата без никакви страшни болки.Единствено конците ми опъваха леко,но нищо нетърпимо.
Много се чудя на хора, които споделят, че не ги е болял о след секциото.
Повярвайте ми имам 2 операции и при двете болките бяха адски. Едвам можах да стана при първото раздвижване.,но се възстанових по-бързо от 1то секцио.

# 36
  • Мнения: 3 735
Родих преди 3 месеца със секцио.Болки имах единствено при ставане от леглото и то търпими.Обезболяващи категорично отказвах.Още от следващия ден си вдигах бебето,слизах и се качвах по стълбите в болницата без никакви страшни болки.Единствено конците ми опъваха леко,но нищо нетърпимо.
Много се чудя на хора, които споделят, че не ги е болял о след секциото.
Повярвайте ми имам 2 операции и при двете болките бяха адски. Едвам можах да стана при първото раздвижване.,но се възстанових по-бързо от 1то секцио.
Е, защото Вие сте се възстановили трудно и сте били с адски болки, трябва всички ли да сме така?
Ами не сме!
Както съм написала - имах изключително бързо възстановяване и никакви нетърпими болки!
Седмица след секциото си качвах сама количката до 2-рия етаж без проблем! Операцията ми също заздравя бързо и безпроблемно!
Всеки организъм е различен и не може така категорично да се изказвате!

# 37
  • Милано
  • Мнения: 952
Родих преди 3 месеца със секцио.Болки имах единствено при ставане от леглото и то търпими.Обезболяващи категорично отказвах.Още от следващия ден си вдигах бебето,слизах и се качвах по стълбите в болницата без никакви страшни болки.Единствено конците ми опъваха леко,но нищо нетърпимо.
Много се чудя на хора, които споделят, че не ги е болял о след секциото.
Повярвайте ми имам 2 операции и при двете болките бяха адски. Едвам можах да стана при първото раздвижване.,но се възстанових по-бързо от 1то секцио.
Е, защото Вие сте се възстановили трудно и сте били с адски болки, трябва всички ли да сме така?
Ами не сме!
Както съм написала - имах изключително бързо възстановяване и никакви нетърпими болки!
Седмица след секциото си качвах сама количката до 2-рия етаж без проблем! Операцията ми също заздравя бързо и безпроблемно!
Всеки организъм е различен и не може така категорично да се изказвате!
Благодаря ви сърдечно за изказаното мнение!На 52 години съм,първа бременност,инвитро и отскоро колкото повече наближава толкова по-тревожна ставам.Благодаря ви❤️

Общи условия

Активация на акаунт