Болката след секцио

  • 13 927
  • 37
  •   2
Отговори
  • Мнения: 32
Здравейте мами!  Преди 4 дни родих секцио поради ред причини.  Но се лутам из форумите и никой не споменава да е толкова болезнено,
Всички се изпеавят бързо , а аз се изоравяд но изгърбена от болки ,боли ме при уриниране ,болят ме бъбреците, както и под ребрата немога да спя на една страна сякаш се изсипват вътрешностите, започват да пукат и боли адски по гръб също не е рай болки в кръста ниско долу въобще кошмар. Още съм в болницата ,но когато дподелям болките ми не ми казват нищо по-различно от :
-Ще проверя кога са ти обезболяващите.
Та бих ви била благодарна да споделите тези които са били секжио какви болки са имали кое е нормално кое не кое е сигнал за проблем и като цяло всички ваши болки. Благодаря!

# 1
  • Мнения: 2 352
С обезболяване не отминават ли част пт болките? Иначе мен ме боляха черва, стомах.... Абе всички вътрешни органи, трявба им време докато се наместят по местата си. Стомах и черва много ме боляха даже ми бяха изписали хапчета, защото четири дена нищо не можвх да ям. Бях със спазми с червата, като ходех до тоалетна също ме болеше. Мисля че е нормално. Просто си трябва време за да си дойде всичко на мястото. Щом сте в болница споделяйте на визитациите и ще ви кажат. След 10 тия ден някъде запичнах да се оправям. След хапчетата за хранене започнах да хапвам по малко и всичко си дойде на мястото. Но бях с разстройство в началото, усещах газовете как се движат из червата и ме болеше.
На мен ми помогна да слагам колан, така корема имаше външно механично стягане и не се усещаше толкова много болезнено.

# 2
  • Мнения: X
Важно е да няма температура.

# 3
  • София
  • Мнения: 28 117
Имах болки единствено при лягане и ставане. Това докато бях в болницата.

# 4
  • Мнения: 1 580
Момичето при мен имаше свещичка профенид мисля. Но й беше трудно все пак и коремна операция.

# 5
  • Мнения: 18 688
Вземи си колан за след секцио и се разхождай много, колкото и да ти се струва болезнено.

# 6
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 121
Това, което описваш е кошмарно, нищо от описаното не съм изпитвала, само болка при ставане и лягане, но нищо фрапантно. Кога те раздвижиха и имаше ли достаръчно движение след секциото? Знам, че това в важно за по- бързото възтановяване. Аз не спирах да обикалям коридорите, защото просто не ме свърташе. На 4- тия ден ни изписаха и се чувствах почти нормално.

# 7
  • Мнения: 2 330
Спомените ми за след секциото са, че доста ме болеше, трудно ходех, трудно се навеждах, беше подуто. А болка при уриниране имах цял месец след това, явно заради катетъра. Добре, че постоянно бях ангажирана с бебето, кърменето и т.н. и някакси тези болки ми бяха между другото.
Предполагам, ще ходиш тези дни да ти свалят конците, сподели с гинеколога си, за да те прегледат внимателно.
Ще мине, трябва време, все пак са ти срязали корема.

# 8
  • Мнения: 3 715
Родих преди 3 месеца със секцио.Болки имах единствено при ставане от леглото и то търпими.Обезболяващи категорично отказвах.Още от следващия ден си вдигах бебето,слизах и се качвах по стълбите в болницата без никакви страшни болки.Единствено конците ми опъваха леко,но нищо нетърпимо.

# 9
  • Мнения: 32
Имам но е лека около 37 но може би е заради кърмата която слиза... 🤔

Към 1 на обед ме оперираха ,и ме раздвижиха на сутринта към 9 но акошерите пожелаха да направя само 2 крачки и това е, почти не ме раздвижваха а аз бях доста зле. От самата траба в гърлото от упойки и други имах хрипове и кашлица ...чуството бе неуоисуема болка....

Последна редакция: нд, 19 яну 2020, 22:15 от Не се сърди, човече

# 10
  • София
  • Мнения: 28 117
Ох, акушерки не би трябвало да раздвижват, защо тръба в гърлото, упойката би трябвало да ти я бият в гърба, локална, имаш температура, което въобще не би трябвало да се случва, болки... На твое място след изписването бих отишла при добър лекар за обстоен преглед.

# 11
  • Добрич
  • Мнения: 933
Да не те шашкам ама 20 дни виех от болка,а съм с висок праг на болка.И аз бях с пълна упойка и храчки от интубационната тръба.Като кашлях имах чувството,че на мястото на разреза
някой ми е напъхал нажежено желязо.Ставох едва.Даже в къщи се налагаше да будя ММ да ме надигне малка,че да ида до тоалетната примерно.Кошмар и ужас. Температурата не е добре.Питай лекаря,който мине на визитация.Колкото и да те боли не спирай да се движиш,даже и по 2-3 крачки.Успех.

# 12
  • Мнения: 18 688
Ох, акушерки не би трябвало да раздвижват, защо тръба в гърлото, упойката би трябвало да ти я бият в гърба, локална, имаш температура, което въобще не би трябвало да се случва, болки... На твое място след изписването бих отишла при добър лекар за обстоен преглед.

Спиналната упойка не при всички случаи е подходяща, тогава слагат пълна. Аз, като раждах, имаше още една жена с мен,   в предварителните уговорки беше и тя за спинална, но нещо след прегледа и консултацията с анестезиолога, лекарите прецениха, че трябва да е с пълна, при която слагат тръба в гърлото за интубиране. А имаше една, родила предните дни, която си каза, че изрично е искала с пълна, защото не иска да е в съзнание, когато я режат. Мен също АГ-то ме попита имам ли някакви предпочитания за упойката. Не знам дали е практика, или беше защото си бях доплатила за конкретен израждащ лекар.

# 13
  • Мнения: 2 352
Аз след секциото посмях да кихна веднъж, може би на третия ден и поне до десетия не повтори. За кашляне даже не си и помислях. И да, и при мен в началото пареше белега от секциото и се по успокояваше само с болкоуспокояващи. Бях да свещички профенид по две от втория ден и по една ампула течен аналгин докато ме изписаха. Бебето успях да вдигна може би чак на четвръртия или петия ден.
Температурата не е добра и е знак за инфекция. Трябва да минете видеозон преди изписването. Внимавайте инза кървенето, ако има съсиреци също е знак че има нещо.
Интересно ми стана, кой, ако не акушерките, да раздвижват родилките? И мен акушерките ме раздвижиха. Първото ставане беше по същия начин, с две крачки. После вече след няколко часа се движих повече и ме преместиха в отделението с бебетата. Пет дена ставах само с помощта на механизма на леглото и колан на кръста. Слагах го в легнало положение и пак така го махах.

# 14
  • Мнения: X
Да иска преглед с ехограф.
При мен матката се виждаше като бяла чертичка, което значи, че е чиста.

Общи условия

Активация на акаунт