Fatih Harbiye~ Неслихан Атагюл & Кадир Доулу~Vuslat~Sefirin Kizi ~ тема 123

  • 43 770
  • 735
  •   1
Отговори
# 180
  • София
  • Мнения: 13 643
Добро утро момичета. Пожелавам ви един много слънчев и спокоен съботен ден  



Васе, този колаж е толкова красив, създава усещането за спокойствие, тишина и надежди  

Рени напълно се присъединявам към това, което си написала.  
Аз се замислям друго,  ако Наре беше казала на Санджо още преди да изконсумират ПБН, че вече не е девствена, той дали щеше да легне с нея? Хич ли нямаше да му пука и веднага щеше да си я гушне. Щеше сигурно да си каже, абе голяма работа че не е честна, нали ми го каза преди това, значи е моя.  И нямаше да е толкова бесен. Защото сега само това повтаря. Защо не му е казала преди това. Ето това ми е интересно

# 181
  • Мнения: 4 369
Рени, страхотен анализ на Санджар. Hands Thumbsup
Само за съжалението не съм съгласна. Не е за съжаление, а е жалък. Да се нахвърля и при най-малкия повод в/у това крехко момиче. Отново ме изуми като гледаше на телефона Наре и баща й. Веднага-какво пак си намислила, Наре!
Той не опозна ли достатъчно посланика, за да му мине през ума, че този долен тип, пак е замислил поредната си мерзост!!!
За тези, които симпатизират на Санджар и аз не мога да разбера, но разбира се, че имат право на симпатии към когото си искат. Приемам го, само не мога да разбера израза - бий ми, обичай ме! Санджар не посяга на Наре (макар, че я размята и дърпа), но психическия му тормоз е на "ниво"?

# 182
  • Яко в Матрицата...
  • Мнения: 18 821
Рени, страхотен анализ на Санджар. Hands Thumbsup
Само за съжалението не съм съгласна. Не е за съжаление, а е жалък. Да се нахвърля и при най-малкия повод в/у това крехко момиче. Отново ме изуми като гледаше на телефона Наре и баща й. Веднага-какво пак си намислила, Наре!
Той не опозна ли достатъчно посланика, за да му мине през ума, че този долен тип, пак е замислил поредната си мерзост!!!
За тези, които симпатизират на Санджар и аз не мога да разбера, но разбира се, че имат право на симпатии към когото си искат. Приемам го, само не мога да разбера израза - бий ми, обичай ме! Санджар не посяга на Наре (макар, че я размята и дърпа), но психическия му тормоз е на "ниво"?

Той, че е жалък, жалък е, ама на мен пак ми е жал за него Joy И скоро никакви уроци няма да научи, никакви...
Разбира се, че всеки има право на симпатии, просто аз не разбирам на каква основа са тези симпатии. Държал се бил добре с Мелек, обичал я. И така ли се обича дете, като показваш такова отношение към майка му? Дори един път не каза на Наре: благодаря ти, че си възпитала такова дете, благодаря ти, че си я родила. Само обвинения, крясъци, изблици, продължава да я наранява, да й пречи да живее спокойно... Тъпак, и то от класа Rolling Eyes Ама тя Мелек хич не му цепи басма и така трябва!

# 183
  • Мнения: 22 061
Рени, приятелко, целувам ти ръка за днешните анализи Grinning

Аз па хииич, ама хич не го съжалявам Санджар. Изпитвам презрение към него, не знам как ще се отърся нататък от тези си чувства, ако решат да го правят бял и пушист. Не заслужава нито такава любима, нито такъв приятел.
И Наре милата е готова да му се извинява... Пу! Гедиз е готов да му се извинява... Пу!
Санджар говори само и единствено за себе си. Любовта на Санджар, легендата за Санджар, болката на Санджар, предателите на Санджар...
Щом е толкова лесно да обичаш, когато вярваш, ми вярвай бе! Язък му за ефелъка, язък!

Мерна ми се в туитър, да го споделя, че ми хареса

# 184
  • София
  • Мнения: 13 643
Нашето талантливо и красиво момче   
Развихрил се е Кадир на много фронтове. И все успешно. Чакаме го, като рекламно лице на Hatemoglu



Два много интересни колажа с нашите патрони   

 

# 185
  • между морето и небето
  • Мнения: 885
Привет 🤗,
 Рени,поздравления за поста ти 🌹,
Поздрав и за всички, които са писали в събота сутрин🌺



Рени, много хубаво си го описала Санджар, само че аз не го съжелявам. Здрав, прав мъж, а да реве само за себе си,  и в същото време да се смята за герой, не мога да го съжелявам. А в живота, сигурно е разбираемо от това, което съм написа - далеко от такива хора. Аз не вярвам и в пълния катарзиз. Все някога , след години, след много години, нещо ще се прокрадне в някаква по-екстремна ситуация. А и дали този, който е около него и му вярва безрезервно, например ако съберат Санджар с Наре, ще изтрие напълно от съзнанието си грубото и непристойно отношение?! Нали все някога като мимолетен спомен, като сън, няма да остане чернилката от такива ситуации  в съзнанието? Или трябва да получи пълна амнезия, или цял живот да виси пред кабинета на психолога.

БлагоВест, според мен, ако Наре беше казала предварително за изнасилването на Санджар, нямаше да има ПБН, нямаше да се хвърли да я прегръща и утешава, все така гневен щеше да бъде, само че зад решетките и сериал нямаше да стане 😉.

Да вкюча интересни исторически факти за Ефелъка и произхода на героите. Текстът е
 
Скрит текст:
на руски. Бих могла да го преведа, но след няколко часа. Случайно го намерик във ВК. Публикуван е от Анна Тверник.

О ЗЕЙБЕКАХ, ЭФЕ И ЗЕЙБЕКЕ

В течение многих веков на территории нынешней Турции происходили постоянные миграции, контакты и смешение многих народов. Были среди них и зейбеки - остатки древнего фракийского населения юго-западной Анатолии. Есть исследования говорящие о хеттском их происхождении, некоторые относят их к юрюкам, но генетические исследования однозначно причисляют зейбеков к коренному населению юго-востока Балкан. Долгое время свободолюбивые зейбеки не подчинялись османским властям и действовали как благородные разбойники, нападая на османские гарнизоны, крупных помещиков и сборщиков налогов и защищая бедное крестьянское население. Такой себе вариант турецких робингудов или наших казаков)) Со временем, на правах иррегулярных соединений, зейбеки (как и казаки в России) стали участвовать во всех войнах, которые вела Османская империя. Предводители отрядов зейбеков назывались эфе (храбрец). Они избирались из самых смелых и мужественных членов отрядов, причем для того, чтобы стать эфе не обязательно было быть старшим по возрасту. В целом в отрядах отношения между всеми были равными. Решения принимались демократическим путём, и после их утверждения эфе, они носили обязательный характер. Основным оружием зейбеков был ятаган (нечто среднее между саблей и тесаком), но большинство из них пользовалось и огнестрельным оружием.
Когда в ходе греко-турецкой войны 1919 – 1922 годов греческая армия вступила в пределы Западной Анатолии, партизанские отряды зейбеков оказали ей отчаянное сопротивление и внесли свой весомый вклад в освободительное движение. Своим бесстрашием и решительностью в борьбе за независимость зейбеки завоевали любовь жителей Эгейского региона, став для них символом доблести и мужественности.
Романтические легенды и песни о храбрости зейбеков, а также музыка и танцы, созданные самими зейбеками, сохранились по сей день и стали частью сегодняшней фольклорной культуры региона. Одной из жемчужин этого наследия несомненно является военный танец зейбек, в котором танцоры изображают ястребов. Зейбек может быть как парным, так и групповым. Традиционно это мужской танец, но иногда принимать в нём участие могут и женщины. В начале танца мужчины совершают «прогулку», гордо выхаживая вокруг под неспешную музыку. Потом, вместе с изменением музыки, они внезапно начинают танцевать, сопровождая свой танец выкриками. С хулиганской удалью, свойственной разбойникам зейбекам, совершая повороты и приседания танцоры энергично ударяют коленями о землю соединяя эти удары со стуком своих сердец.

Вот такая интересная, насыщенная и бурная история у предков нашего Санджара Эфеоглу (сын эфе пронзающий клинком, если дословно перевести его имя). И вот откуда его взрывной, решительный и упрямый характер

Последна редакция: сб, 25 яну 2020, 11:42 от Gabie

# 186
  • Варна
  • Мнения: 7 505
Явно са решили да правят голяма провокация с този образ на Санджар.
Това , което ми е въпросителен и смятам ,че не е добре е разминаването с правилността. Имам предвид тези противоречия във всички сериали, че отрицателни хора , с много отрицателни черти са успели, с авторитет и влияят на живота на другите.

Ами Наре и Гедиз явно ще се явяват големите спасители на тази заблудила се душа : )))))))

Васе - за вещицата от вчера - отражения са, но хич не мисля ,че са случайни : ))))). А имаше и реплика , че Менекше като погледне малката вещица и ще вижда майка й (или нещо подобно беше), само не знам преди този кадър ли беше или след. На мен ми се наби на очите, връщах няколко пъти да го гледам Joy

Обаче и тука ползват диалектни изкази и казват газъ , вместо казъ (момиче, дъще) и гадън, вместо кадън (жена), заместват к с г при определени думи.

# 187
  • Мнения: 1 975
Здравейте в тази  слънчева събота!


Благодаря за постовете и анализите. Flowers Hibiscus Flowers Hibiscus Flowers Hibiscus
Аз не виждам от тук списващите  някои, с малки изключения да защитават и да се опитват да оправдаят изборите на Санджар. Лично за себе си искам да го разбера защо постъпва така с жената, която обича и сигурно ще обича до гроб. На мен ми харесва, че има такъв герой и ми е крайно интересно как творческият екип ще доразвие образа му. А това, че вече се изипитва ярост към неговите постъпки, според мен означава, че работата е свършена.
Иска ми се да поразсъждавам за поведението на Санджар, без да го оневинявам.
Той, че е комплексиран е ясно, надскочил е себе си, за да си докаже, че е бил достоен за Наре. Но всичко това е в неговите очи и глава, която смесва сегашното си състояние на богат човек към миналото. Той в днешно време се доказва на себе си, че е бил достоен за Наре, но в минало време. Едно от противоречията в душата му е това.
Санджар живее в наше време, но с възпитанието си в традиции, в малък град и да не забравяме влиянието на религията. Религията доста добре поставя неравенството между двата пола. Кристалната детска любов, най-чистата и неподправена е почернена от традиции, защото той остава и живее само в среда, която го прави несвободен и доста зависим от околните и от това, какво ще кажат там някои си.
Наре запазва тази чистота, защото живее в друг свят, по-свободен и не толкова ограничаващ откъм традиции и религия, която е очаквала с трепет своята 18 годишнина, за да осъществи близост с тази чиста любов, без да подозира какво може да й се случи и то отвътре, от семейството.
Два свята и една чиста любов,още химерна,  но опорочена от най-близките.
И да, въпросът с девствеността. Това сега, в днешно време, вече не стои на дневен ред в една двойка.
Но, архивите и тук говорят. Да вземем времето през 70-те години на миналия век, почти всички наши лели, майки, баби и т.н., особено в по-малките населени места,  винаги са поставяли въпросът за девствеността на една девойка в преките си възпитателни слова. Дори самите те са били в този отряд.  Имам много спомени какво баба ми ми е разказвала за тази анатомична даденост на женския пол и колко трябва да се пази до брака.
На нас, тези които живеем на тези ширини считам, че този факт е крайно известен и мисля, че всяка от нас има в обкръжението си по един пример за пропукани бракове, поради липса на здрав химен в ПБН.
В момента ние разсъждаваме от гледна точка на сегашното време и нашите променени представи за това.
При съседите нещата са по-консервативни, особено в източните части на държавата, в малките селища, затова там все още въпросът с  девствената  булка/с червеното коланче/ е в пълна сила при бракосъчетанията.
Надали това би се променило скоро при тях, както при нас. И може би затова има толкова много филми, показващи този момент с коланчето, определящ съдбите на героите.
Въпросът тук е защо Наре е със Санджар, защо тя се е подценила толкова сега?
Не говоря за времето, когато бяха тинейджъри, но и тогава също е дружила с него, напълно неподходящ за нея, което той сам е виждал и е повтарял пред нея с ревност и донакъде с чувство на собственост.
Дали ние жените не искаме да бъдем притежавани, считайки и самозаблуждавайки се, че сме обичани?
Все въпроси с доста неизвестни, които всяка от нас в личен план си е отговорила, надявам се.
Тук ще чакаме Наре да си отговори. Санджар към този момент от сериала е ясен - той се бори със себе си от затреслото го земетресение, наречено Наре, като изпада в лудост към всички обкръжаващи го.
Наре и Санджар са две различни планети, на противоположно отстояние една от друга, но в една галактика, която ги сблъска и сега наблюдава как ще се съберат отломките.
Извинете ме за дългия пост, но ми дойде отвътре да споделя мислите си.
Приятна събота!

# 188
  • Мнения: 3 451
Цитат
Въпросът тук е защо Наре е със Санджар, защо тя се е подценила толкова сега?
В един от разговорите си с Гедиз тя дава частичен отговор на въпроса, Димана. Hug
Защото е живяла като човек без родина, опознала е много и различни хора и страни, но той именно й е създал чувството за принадлежност и сигурност. Със  замечтана усмивка разказваше как го е видяла като излизащ от морето (символ на началото на света), а го е възприела като планина (символ на устойчивост, макар че е населявана от феи и демони;  дом на птицата Симург, чието описание напомня орела и е свързана с героическо - легендарното пространство). Тук - връзката и с текста, постнат от Габи  Hands Plus1, свързан със зейбек  като танц на орлите. (Не мисля, че става дума за ястреб, той е символ на хищничество и унищожение, на двойката с женско надмощие. А и е птица на предпланините и равнините. Орелът е въплъщение на небесния огън, на власт,  колективен символ на бащата и на всичко бащинско.)
И още нещо. Имаше една сцена - празникът за внучката, Мелек трябваше да целуне ръка на възрастните герои на селото с медалите. Гедиз и Наре - отстрани наблюдаваха церемонията. Гедиз понечи да тръгне, а Наре го спря, загледана с умиление в случващото се. И произнесе с  усмивка нещо от рода - моята дъщеря целува ръка на старците.  И по-късно в разговор със Санджар му натърти, че иска родина поне за дъщеря си.
Та тъй, според мен проблемът може да се формулира и така: Ще може ли Санджар, комуто се е наложило да слезе от хиперболизираното легендарно пространство в земното, населено с живи, неидеализирани хора,  да превърне любовта-легенда в просто човешка любов? Simple Smile

# 189
  • Мнения: 180
Катя,напълно съм съгласна с поста ти!:rose:И аз мисля,че Наре е видяла в Санджар корените за които мечтае да има....

# 190
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 1 263
Здравейте на всички! Hug

Изгледах си серийката с голямо удоволствие, благодарение на неуморните ни преводачки, за което им благодаря от сърце! Heart Kissing Heart
Успях да прочета и коментарите на всички, дори и в двете теми.

Не знам кой с какви очаквания е бил за сериала и дали те се покриват, но за себе си откривам, че с всяка изминала серия все повече ме увлича.  На пръв поглед сценарият може и да изглежда еднотипен, предвидим и недотам изпипан (според някои), но само на пръв поглед (според мен). А дали бих го гледала, ако там не играеха Енгин и Несли,  не знам. Комшиите бълват стотици сериали и човек дори и да иска, няма физическата възможност да изгледа всичко. Затова при избора си на сериал най-напред се ръководя от актьорите, които играят в главните роли, после от режисьора и накрая от СЦ, защото няма как да знам предварително какво е написано. Понякога при много добър сценарий, ако актьорите не са достатъчно добри и убедителни, няма как да ме задържат на екрана. И обратно – започвала съм сериали с мои любимци и… на втора серия вече сценарият ме е отказал. Всичко това обаче е много, много субективно. Hands Point Up По принцип не обичам да се самоизмъчвам и не гледам нещо, което не ми харесва, само защото там играел любимецът ми. Камо ли да коментирам…

И така.., защо на мен  ми харесва ДП?
На първо място, защото харесвам сложни и противоречиви образи като Санджар Ефе и ми е интересно развитието им във времето. На второ място, защото харесвам смели и борбени жени  в „мъжки” свят, дори и понякога образите им да са хиперболизирани и да излизат от рамките на реалното.
 Другото което ми харесва и което забелязвам напоследък в някои сериали е специфичният говор тип театрална постановка, който вмъкват при някои персонажи. Тук такъв похват използват при семейството на Санджар. Или как издигането в обществото променя хората.  Има една хубава българска поговорка: „Пременил се Илия – пак в тия.” Примерът е актрисата, която играе Халисе - майката на Санджар. Дразним се от „рецитирането” ѝ, но това си е за мен 100% режисьорско хрумване. Знам какво може тази актриса, гледала съм я в „Сблъсък” и там си изигра страхотно ролята. Просто тук искат да акцентират на  ново богаташката  от „рода” Ефе, с гордо вирнатия нос… Сега ще видим като ѝ вземат силата и ѝ се наведе главата как ще започне да говори. YumДруг пример е Елван – пискливият ѝ глас верно дразни на моменти, но пак си е нарочно търсен ефект. Простодушна, наивна, с добро сърце и ще помага, то е ясно, но нищо махленско не ѝ е чуждо. Grinning Смях се много с нея в тази серия с напъните ѝ да изглежда „мадама от висшето общество”, когато отиде на среща със сестрата на Гедиз. Ето този хумор, който вмъкват, също много ми допада. Това освежава много сериала и го вади от графата „тежка драма”. Много ми допада и Каврук – лудият, който говори малко, но казва много и най-вярно. Само не знам все още защо го смятат за луд? Може би защото само някой с добро сърце и очи би видял в него нормален човек и истински приятел. Innocent

По серията какво още да кажа. Вие сте написали прекрасни постове и мненията ви почти съвпадат с моето. Ще кажа само по нещо за ГГ.
Ще почна от дебелата глава Санджар. Хареса ми един цитат на Линдето Hug:
Аз също няма да седна да му се обяснявам на Санджар. Той ще ме гони, ще ми казва да му се махам от очите, а аз ще му се оправдавам. Нещата трябва да са взаимни. Не виждам никакво желание от негова страна за разговор. Написа си телефонния номер на телефона на Наре и каза да не идвала при него. Ако имало нещо да му звъннела. Е така ли ще се води диалог.
Абе, той може всичко да иска, ама вярва ли си? Wink Па и Наре хииич няма намерение да му изпълнява прищевките. Намери ли за необходимо, отива веднага при него, да разрешават проблемите очи в очи. Щото знае, че това неговото си е чист инат. Ма и Санджар, кат’ чуе цвиленето на Гедже и хуква презглава. Ми нали ако не иска, хич биля няма да зареже вкусната вечеря с „любимата” жена и да се среща с неверницата по оборите. Хайде, не на нас тия… Heart EyesИ всяка вечер взе да се ослушва галиба за гласа на кончето. Е, при срещите продължава да си крещи и да обвинява Наре, ама то е по-скоро да убеди себе си, щот’ и той вече взе да не си вярва. „Ти унищожи живота ми! И продължаваш да рушиш… Знай това!” Малеее, колко ли ще съжалява за тези думи, когато разбере, че Наре прави всичко възможно да ги оневини с Гедиз. Добре че тя е пораснала повече от него и не му се връзва на акъла. Иначе аз отдавна да съм го отсвирила. Ама пък колко драго му стана от срещата на майка и дъщеря пред конюшнята и как се разтопи от онзи мил поглед на благодарност, с който го удостои Наре… Абе, ще му върнат те, майка и дъщеря, вярата в любовта, ама ще е загубил мнооооого до това време, с тази дебела глава... Head Band
Но, че държи на приятелството и на Гедиз, спор няма. В тази серия започват лека полека да ни го избелват. Санджар е щедър, раздава се за работниците, не разочарова партньора си. Показаха ни го на празника на фирмата отпреди една година. На въпроса на Гедиз, ако се наложи да избира между него и имуществото кой би избрал, Санджар, без да се замисли, отговори: „Разбира се, че теб, момче. Не ми трябва имущество!” И не беше лицемерие. Повярвах му. Не ламти за богатство. Искал е да забогатее, само за да е достоен за дъщерята на посланика. И на майка си много добре ѝ го рекна: „Някога нямахме дори обувки… Кога свикна така с това имущество.”
Обаче това, че не е „толкова цивилизован човек” си личи отвсякъде. Ама то и няма как да бъде другояче. Той от Мугла не е излизал, не е учил в престижни училища, възпитавала го е улицата и една също не толкова цивилизована личност – майка му. В дълбоката провинция на момчетата им се втълпява какви са им правата в бита, културата и традициите им, а на момичетата – какви са им задълженията. А като допълнение явно е прихванал и някой инатлив и много ревнив ген на някой прародител, и… - ето ти комбинация, жив да го одереш. Имал е просто шанса Гедиз да му е приятел. А какво са направили, за да забогатее така Санджар (защото Гедиз и без това си е бил богат) предстои да видим. Аз не обичам да се настройвам предварително само по едни фрагове, които много често са подвеждащи. Но някак си вярвам, че това няма да е престъплението, в което ги обвинява посланика, или поне няма да е извършено от тях. Щом и Наре се впуска толкова упорито да ги защити.
Голяма душа е Наре. И голям характер, аферин! Hands Plus1При такъв баща си е направо щастие да останеш великодушен, с чисто и добро сърце. Разбира се, не можем да не отдадем заслуженото и на света, който е видяла, и на хората, с които е учила и общувала, и които са обогатили светогледа ѝ. И най-вероятно гена си е прихванала от майка си, за която все още нищо не знаем, но предвид прилагателното „неверница”, с което я наричат още от малка, почти е сигурно, че майката е била от друга вяра. Много се изкефих на поредната среща със Санджар пак в обора, когато тя му даде да разбере колко много го познава, като го изпревари и му разказа за срещата с баща си, и че той разбира се знае за това, защото е гледал камерите. „Дори си чакал, дали ще ти разкажа и да попадна в капана, нали?” – ха ха, точно в десятката! Hands ClapЕ, той остана верен на себе си, като ѝ каза: „Не е тайна, че не ти се доверявам…”, ама вътрешно сякаш беше доволен, че тя му сподели.
Сега вече стигам до така спорния момент защо Наре излъга Санджар, че приема условията му. Ами, първо, защото това беше единственият останал изход да запази приятелството му с Гедиз и той го разбра. И второ, защото тя предварително се беше ЗАСТРАХОВАЛА, когато му каза в предната серия: „Ако някога ми повярваш, ще те убия, Санджар Ефе!” Според вас напразно ли бяха казани тези думи? Hands Point UpИ аз се чудех тогава защо ги каза. Ето, той затова и НЕ ѝ повярва.  Надявам се и го оцени, защото иначе трябва да е не само много задръстен, но и кръгъл глупак.  А той може да е всичко друго, но не и глупак. Стисна ѝ ръката, не да приеме лъжата, а все едно беше възхищение от перфектния ход и благодарност за загрижеността ѝ. „Великолепен гол, Санджар Ефе..,великолепен…!” Затова и Наре на следващия ден беше в прекрасно настроение, без угризение на съвестта… Съгласна е после ако трябва да си тръгне незнайно къде, но да не разрушава ничие приятелство. А че Санджар и беше благодарен за този ход си пролича от загрижеността му, когато видя, че тя го е търсила по телефона, а пък после на неговите „50” позвънявания не отговаря. Пролича си и при перфектния му зейбек. Пролича си и при онова „Трябва да отидем в болницата!”, когато, вместо да мисли за чутото, той се притесни за крака ѝ.
 
Така го видях пък аз от моята камбанария, така го и споделям…
А че Санджар трябва да премине през всичките девет кръга на ада и чак тогава да се пречисти спор няма. Hands Point Up Лесно няма да стане, нито след две серии, та да го заобичаме. Със започването на всяка серия, сцената с изхвърлянето на Наре ще ни го напомня постоянно….

Обаче да ви кажа под секрет, че аз обикнах ей този Санджар. Ма много красиво туй дете бе. Машалла!:blush:


Лека вечер и хубави почивни дни на всички! Hug

# 191
  • Плевен / София
  • Мнения: 17 823
Еве, и мен така "Лесно е да обичаш, когато вярваш". Че на него какво му пречи да повярва? Дебелата му глава, големият му инат и комплексите му. Гедиз, познавайки я от няколко седмици, я разбра и й повярва. Санджар, познавайки я така да се каже цял живот, не го направи.
А и двамата нямат информацията, че е намушкала Акън.
+1

# 192
  • Мнения: 22 061
mamsity Hug Аз също смятам, че повдигнатото обвинение срещу партньорите не е това, за което наистина са виновни Hands Punch



Нихан Сезин / Козджуолу / Сойдере Heart Eyes



# 193
  • Мнения: 1 975
Цитат
Въпросът тук е защо Наре е със Санджар, защо тя се е подценила толкова сега?
В един от разговорите си с Гедиз тя дава частичен отговор на въпроса, Димана. Hug
Защото е живяла като човек без родина, опознала е много и различни хора и страни, но той именно й е създал чувството за принадлежност и сигурност. Със  замечтана усмивка разказваше как го е видяла като излизащ от морето (символ на началото на света), а го е възприела като планина (символ на устойчивост, макар че е населявана от феи и демони;  дом на птицата Симург, чието описание напомня орела и е свързана с героическо - легендарното пространство). Тук - връзката и с текста, постнат от Габи  Hands Plus1, свързан със зейбек  като танц на орлите. (Не мисля, че става дума за ястреб, той е символ на хищничество и унищожение, на двойката с женско надмощие. А и е птица на предпланините и равнините. Орелът е въплъщение на небесния огън, на власт,  колективен символ на бащата и на всичко бащинско.)
И още нещо. Имаше една сцена - празникът за внучката, Мелек трябваше да целуне ръка на възрастните герои на селото с медалите. Гедиз и Наре - отстрани наблюдаваха церемонията. Гедиз понечи да тръгне, а Наре го спря, загледана с умиление в случващото се. И произнесе с  усмивка нещо от рода - моята дъщеря целува ръка на старците.  И по-късно в разговор със Санджар му натърти, че иска родина поне за дъщеря си.
Та тъй, според мен проблемът може да се формулира и така: Ще може ли Санджар, комуто се е наложило да слезе от хиперболизираното легендарно пространство в земното, населено с живи, неидеализирани хора,  да превърне любовта-легенда в просто човешка любов? Simple Smile

Ехе, Катя, супер си разказала символиките.  Flowers BouquetМоят въпрос, който ти, цитираш е свързан с това защо Наре в този момент от живота си, когато вече е наясно, че не е убийца и няма да влезе в затвора остава в тази среда?
Да, всичко е свързано с детето и с корените,  с родът, от който произлиза Мелек, който тя трябва да познава  и т. н. Какво иска тя да му докаже на Санджар? Имам чувството, че тя чака той да се покае за всичко, което й е причинил. Като говорим за желанието на Наре да има корени, тогава защо тя два пъти посяга на живота си?
Нали точно причините за това се крият в тези корени. Затова казах, че тя се подценява,  та чак посяга на живота си. Първият път беше много млада и въпреки това не я оправдавам за това. Вторият път беше от безизходица и избор дали живот или затвор и отново посегна на себе си. Това какво е? Коренът, за който тя милее я отхвърли, коренът, в който живееше/имам предвид с баща си/ също я отхвърля, тогава, това какво е?
Радостта от това, че детето е целунало ръка на старците ме провокира да мисля, че тя иска да живее в тази среда, но да я променя по нейните си възгледи, възпитани в чужбина. Тука е големият сблъсък, според мен.
Не знам, никой не искам да упреквам, или да защитавам, просто си размишлявам на клавиатурата. Това са въпроси, които всеки си задава и търси отговори. Аз разбирам до болка Наре като жена, но не разбирам, че тя търси нещо от Санджар, ама и тя не знае точно какво. Има лъкатушене в нейното поведение. Да, ние виждаме от какво е, нейните страдания, болки, вътрешни битки, любов и т.н. Но действията й за околния консервативен свят са непонятни и аз, имайки предвид това, си задавам въпросите, които споделям. Искам да я разбера и то поведението й в този момент на живота й, в решението й да работи, после да напусне и т.н и то в селището на Санджар. Тя иска по някакъв начин да променя някой и нещо и като че ли точно това й желание ще я кара да страда много. Мисля си, че Наре ще преживее много болка, натам е "полетяла", защото иска този корен, а защо, все още не мога да намеря отговор.
Все пак гледам сериал и той е наречен "Дъщерята на посланика", а не "Санджар и семейство" например.

# 194
  • Мнения: 9 530
Добра вечер анализаторки на Санджар Ефе ( е , колко да е Ефе ...) Много ми бяха интересни постовете ви .
Не мисля ,че трябва да се търси логика в това защо Наре е обикнала и все още обича Санджар , просто ...любов .
Макар ,че не харесвам Санджар и определено не бих била с такъв като него , пак ви казвам - мъничко , ама много мъничко ми е жал за него . Но той определено има нужда от силно раздрусване , за да се осъзнае и да започне да мисли ако не логично , поне като нормален човек , защото в момента е като корабокрушенец , който се бие в отломките на кораба . Има нужда наистина от няколко дни в затвора , за да помисли за живота .
Аз също мисля ,че каквото и да са направили, за да забогатеят толкова много първо не е това , което посланика предаде на полицията и определено няма голямо престъпление , зщото колкото и да се дразним и възмущаваме от Санджар не мисля ,че е способен на престъпление .Гедиз също .
И знаете ли на какво се чудя още ? От къде Гедиз и Санджар са такива големи приятели ( защото се видя ,че много се обичат ) , все пак не са имали еднакъв живот , Гедиз много е пътувал , учил е на друго място т.е бил е доста време далеч от Мугла ( за това и с Наре не се познават ) .За мен приятелството е не само общи спомени , а и общи разбирания за света , общи хобита и предпочитания . Аз не намирам много общо м/у двамата другари , а вие ? За това се чудя от какво се е родила тази вярна дружба ...
Еве , много хубави фотки на нашето Неслиханче като прекрасната и незабравима Нихан .

Общи условия

Активация на акаунт