Интериорен и екстериорен стил по аматьорски - тема 65

  • 31 331
  • 748
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 6 628
Благодаря за насоките Kissing Heart

Идеята с шкафовете е долу-горе така да се получи. Преобладава дървесното, а тъмното са само няколко горни шкафчета.


Ще заложим на светъл диван и декорации. ММ също предлага жълто/горчица като акцент. За пудра/лила/розовеещи няма да се съгласи Joy Ментата ми хареса, иначе зеленото нещо не ми се върже..

# 181
  • Мнения: 8 082
... Аз се чувствам безсилана понякога(детската не мога да я гледам все още!),но със ваша помощ  успявам да видя понякога неща,които са ми убягвали  иначе .И да  ги " поправя"  до колкото е възможно.Нямам голям опит,нито усет към цветовете-за това,ще продължавам да се допитвам до вас-да си знаете!:blush:
Аз пък и детската на момичето ти много харесвам Smiling Imp Умирам си за тюркоаз/мента. Пък и остана само една стена все пак... ако беше цялата стая и на мен щеше да ми е в повече... Ще го балансирате и там или просто ще свикнеш Hug

# 182
  • Мнения: 18 562
Ще го изтеглим по-назад,или ще го срожа в друг ъгъл пианото, има къде.

# 183
# 184
  • Варна
  • Мнения: 4 057
Скрит текст:
Благодаря за насоките Kissing Heart

Идеята с шкафовете е долу-горе така да се получи. Преобладава дървесното, а тъмното са само няколко горни шкафчета.


Ще заложим на светъл диван и декорации. ММ също предлага жълто/горчица като акцент. За пудра/лила/розовеещи няма да се съгласи Joy Ментата ми хареса, иначе зеленото нещо не ми се върже..
[/spoiler]
С този гръб на снимката, не ти ли харесва? Да не вдигаш и дървесното нагоре за гръб.
Ако кухнята е същият тип, като големина и малко горни шкафчета - ок, наистина е добре, но имай предвид, че на снимката е в голямо помещение. Това е доста минималистично изглеждаща кухня, може би не е необходим ярък диван, просто по-светъл.
А светло син/ментов диван имат фейдом, икеа.

# 185
  • Мнения: 3 139
Мис Бингли, това са моите предложения . Мисля, че с оглед на дивана, който ти е основното цветно петно, ще стои добре комбинация от различни цветове в пастелната гама. Стените - наситено и убито морскозелено. Винаги я има и опцията за бели стени, но нали търсим интериор, който носи индивидуалност Simple Smile



# 186
  • Мнения: 18 562
Много ми хареса морското зелено. И идеята за възглавнички в цвят горчица или пак някакво зелено.😊 очаквам и други мнения.

# 187
  • Мнения: 1 359
Maiathebee, сега вече с подкрепен пример намирам голям резон в цветовете, които сте подбрали. Акъл няма да давам, понеже не съм голям спец, но ще споделя нещо от своя опит, което се надявам никой да не допуска като заблуждение. В началото и аз се захласвах по едни такива изчистени, интересни интериорни решения. Ние имаме горе- долу място, обаче не е така добре осветено. Прави ми впечатление, че блясъкът от повечето снимки идва от светлината и големите по площ стаи. Имай в предвид, че ако срещу кухнята нямаш фасада от френски прозорци е твърде възможно да се почувстваш като в кибритена кутийка, колкото и да ти се струва, че имаш място.
Това с най- добри чувства. Разбра ми мисълта, нали? Да не се засегнеш Simple Smile

# 188
  • Варна
  • Мнения: 7 505
Разгледайте обзавеждането от линка:
клик

Има такава малка кухничка, която коментирахме преди седмица или две.

# 189
  • Мнения: 3 139
Много ми хареса морското зелено. И идеята за възглавнички в цвят горчица или пак някакво зелено.😊 очаквам и други мнения.

Горчицата се вписва в други цветови гами, ползва се за освежаване на студени, сиво-черни-сини интериори. При този нюанс на дивана, върху него няма да стоят добре възглавници в горчица. Възглавниците трябва да повтарят в известна степен цветовете от интериора - на пердетата, на стените, на килима - и тъй като килим и пердета се намират по-трудно, първо избери тях и най-накрая - възглавничките.

# 190
  • Мнения: 6 308
Мис Бингли, аз предлагам това Simple SmileНе мога да повярвам че предлагам точно този цвят, защото съм привърженик на зеленото:-) но тук някак ми се връзва




За maiathebee- според мен цветовете които сте подбрали се засилват един друг в посока на още по-тъмно. Особено антрацита (колкото и да не е излязъл на снимка) е много тъмен. Има ли опция да изберете по-светъл нюанс? Според мен всички цветове от снимката “модел” са по светли от вашите.

# 191
  • тук и там
  • Мнения: 11 572
Благодаря за насоките Kissing Heart

Идеята с шкафовете е долу-горе така да се получи. Преобладава дървесното, а тъмното са само няколко горни шкафчета.


Ще заложим на светъл диван и декорации. ММ също предлага жълто/горчица като акцент. За пудра/лила/розовеещи няма да се съгласи Joy Ментата ми хареса, иначе зеленото нещо не ми се върже..
На снимката са съчетали цвета на пода със гърба на кухнята-еднакви са почти.И на мен ми се струва една идея по-светла и по-сивееща от вашите цветове. .Харесва ми иначе много показаната кухня .На самата снимка се вижда и със какъв цвят е освежено помещението.(вижда се  друг цвят стена - на модула насреща).Имайте предвид и че  на снимката помещението е голямо.

# 192
  • Мнения: 6 308
Да, до стеничката  е 4,80 ако правилно приемам всички долни шкафове за равни и по 60см

# 193
  • Мнения: 18 562
Много ви благодаря за идеите!
Избрах си този цвят за стени, завеси,килим и възглавници.
Тук ми харесва съчетанието.
Мм разбира се ми каза,че съм луда,как така кафяво със синьо-зелено? Щяло да е много грозно. Мисля обаче да рискувам.
Няма да е многа тъмна стената. И топлия със студения цвят ще контрастира. Ще махна стъкленатя маса. Тези дни пристига малката. Ще пробвам с нея и един пухен килим да видя как ще е.
Имате ли идея за хубава марка боя за стени? Дано намеря такова морско зелено.
Мисля,че цветовете от тази снимка ще паснат на моя хол.

# 194
  • Deutschland/HE
  • Мнения: 5 435
Преди няколко години боядисвахме с Дулукс и съм много доволна от това как покрива и как се получиха цветовете при нас. Тогава го купихме по препоръка на консултанта в Баумакс /сега ХоумМакс/.

Общи условия

Активация на акаунт