Пазарът на недвижими имоти, какво се случва реално? -Тема 40

  • 37 602
  • 740
  •   1
Отговори
# 240
  • София
  • Мнения: 4 192
Сигурно си прав. Адвокатите и мен ме плашат. Второ мнение къде е проблема, явно аз съм се заблудила

# 241
  • Мнения: 1 878
Скрит текст:
Моето лично усещане, като лаик е, че Валутният борд все ще падне и ще се превалутира така, че хората да са ощетени. Ясно е. Курса сега е задържан изкуствено заради Борда и не е реален. стойността на лева, струва ми се е по- ниска, Това не касае хората с кредити в лева, щото банките имат яки механизми. Всеки договор съдържа клауза за превалутиране според кефа на банката. Та никой не би спечелил в този смисъл
Виж тези с влоговете може да загубят, аз например пари в лева не бих държала, и така смятам от години.

Цените също ще скочат , ако минем в евро. Те Германия го преживаха едно време с дойче марката това нещо, та ние в България?

Помня в Германия бях тогава на гости, у едни приятели . Плакаха, че уж им обещали всичко да е наред, но една сутрин се събудили с двойни цени, директно от дойче марка в евро станали цените . Иначе заплатите им ги изчислили точно,  от марки в евро ги обърнали по курса. Вчера, например,  вземал заплата 4 хил марки, сега вече взема 2 хил евро. Нооооо хляба вчера бил 1,20 дойче марки, днес станал 1,20 евро . Нещо такова обясниха. Grinning Та вероятно и нас ни чака подобна съдба, или поне според мен....

Много обичам такива градски легенди, пък и колко хубаво са ти разказали твоите приятели. Живях в Германия точно в периода, когато превалутираха марката. 1:1 не е имало изобщо обмен. Да, имаше някакви статии и репортажи с примери за некоректни цени, но в никакъв случай не бяха посъвместни. Добре, че по онова време още нямаше ФБ та си представям, колко конспирации и тролски истории щеше да има.


Chiаna, да ти кажа, аз малко се съмнявам, че брокер би отказал 5 бона комисион, само защото се е уплашил от адвокатите. По-скоро наистина имотът е заминал.

# 242
  • Мнения: 13 809
Ти си седмата или осмата, която го казва, че не е било нашето.
А за адвоката и моя мисли така, обаче го проверихме предварително по кадастъра и беше чист, не виждам какво може да ги уплаши
Нашите кумци бяха решил да инвестират в апартамент. Не коментирам защо. Свързали се със строителната фирма за мястото където харесали. Отишли на срещата с брата на жената който е адвокат с дългогодишен опит в тази област. Явно строителите не са разбрали че й е брат. Задавал им въпроси и явно нещо не им е харесало в тезк въпроси на строителите. На тръгване , човек  от стрителната фирма дърпа кумицата ми настрани и й казва - този по- добре не го водете следващия  път, по-бързо ще се договорим  без него.

# 243
  • София
  • Мнения: 3 160
Тук във форума също имаше такива включвания. Строен-недостроен комплекс, банката разпродава, но иначе 'всичко е супер, ако дойдете без адвокат много лесно ще стане'. Мерси, както се казва.

https://www.bg-mamma.com/?topic=1063389.30

Последна редакция: пн, 27 яну 2020, 21:33 от Нелка*

# 244
  • София
  • Мнения: 4 192
Акт 16 е от 1 година, проверихме имота, няма тежести както казаха, нямаше видими дефекти. Явно е в нас проблема (в нашето поведение) на този пазар

# 245
  • София
  • Мнения: 5 953
Акт 16 е от 1 година, проверихме имота, няма тежести както казаха, нямаше видими дефекти. Явно е в нас проблема (в нашето поведение) на този пазар
Да не са очаквали да се молите и предложите повечко пари, към цена, комисион или кой знае?  Щом ще давате пари на адвокат, може на тях да им ги дадете. Или са очаквали куп въпроси и пазарлък с адвоката ви. Само хипотези. Thinking

# 246
  • София, Bulgaria
  • Мнения: 2 709
Знаете моето мнение за адвокатите, винаги съм била с две ръце да съблюдяват една сделка, защото те  виждат неща, които ние не можем. Ноооо...има и адвокати,  които са като "слонове в стъкларски магазин". То бива его, ама те се оливат...Толкова са самозабравили се, че освен да доказват и показват, колко са велики, нищо друго не ги интересува. Те такива...****** на всяка сделка. И за това продавачът, ако има избор избира пътя на по-малко съпротивление.
Не че има нещо да крие или проблеми по имота...просто действа избирателно. Защо някой да му трови живота или да го усложнява....

# 247
  • Мнения: 969
Акт 16 е от 1 година, проверихме имота, няма тежести както казаха, нямаше видими дефекти. Явно е в нас проблема (в нашето поведение) на този пазар
Почти съм сигурен, че е имало някъде проблем от юридическо естество. Така за 1 час да го продадат, даже без да опитат да ви накарат да наддавате, ако наистина има интерес от две страни, малко ги подценяваме брокерите ...
Ако имотът е чист какво им пречи присъствието на адвокат?
На физическо лице или на юридическо е бил имота? Ако е на физическо, може да е имало скрити роднински връзки, за които не е имало как да знаете. При фирма може да е още по-оплетено. Дългове, договори .... всякакви плетки има.
Правили сте проверка, но не се знае какво не е излязло при данните с които сте разполагали. При наличие на цялата информация и по-обстойна и пълноценна проверка кой знае какво е щало да излезе. При една моя сдалека другата страна рабра от моя адвокат, че баща ѝ е имал втори брак след този с майка ѝ. И взе да се муси, вес едно ние сме виновни нещо за браковете на баща ѝ.
Радвам се, че tomeva напоследък споделя мнението, че си трябва адвокат при сделка. Не авдокат на заплата към агенция, а истински. Това е и моето мнение.

# 248
  • Мнения: 9 796
Сигурно си прав. Адвокатите и мен ме плашат. Второ мнение къде е проблема, явно аз съм се заблудила

Не си излъчвала правилната енергия Open Mouth
Според мен брокерите не харесват нито купувачи, нито продавачи, които задават много въпроси. "Доверете ни се, ние сме професионалисти и знаем какво правим!" е мантрата.
Помните ли - имаше питане за населен от доста време блок без А16. Апартаментите са на "атрактивна" цена. Нямало проблеми, хората си живеят, продават без проблеми, токът какъв ли е - пак няма проблеми и т.н.

# 249
  • София
  • Мнения: 4 192
Не съм спала от  яд тази нощ. На юридическо лице беше имота.

# 250
  • Мнения: 9 876
Оле, милата, не се коси толкова! Аз искрено вярвам, че всяко зло е за добро. Ще ви се отвори още по-добра възможност.
Наистина го мисля, дори вчера ми се доказа това си твърдение с най-най-пълна сила.
Дишай, ще видиш как всичко ще се нареди!

# 251
  • Мнения: 479
Престижните южни квартали може да останат без вода:
https://m.dnevnik.bg/video/lice_v_lice/2020/01/27/4021526_kvarta … t_na_voden_rejim/

# 252
  • Мнения: 62
Здравейте момичета, абсолютел лаик съм в имотите и моля за мнение.
Притежавам апартамент във Варна, около Техникумите и Grand Mall, старо строителство 70-та година, панел. На 4-ти от 5 етажа.
Основно ремонтиран (всички инсталации са сменени, дограма, настилки, баня, кухня и т.н.), правели сме си го като за нас общо взето. Блокът е саниран. Квадратурата е 60 квадрата по НА, което включва отделна кухня (на север), баня с WC, спалня (на запад), хол (на юг), килер.
Въпросът ми е какво можем да търсим като цена с включено цялото обзавеждане и ел. уреди? Също така, удачен момент ли е да продаваме в момента или по-скоро да се пусне под наем и да се чака по -подходящ момент?
Не ни е спешно, просто се притеснявам от факта, че апартамента е панел и времето си минава. От друга страна, предвид цялостния ремонт и хубавото и модерно обзавеждане, потенциални наематели биха разбили всичко за отрицателно време, а апартамента има сантиментална стойност за нас.

Последна редакция: вт, 28 яну 2020, 10:51 от Alice.H

# 253
  • Мнения: 479
Здравейте момичета, абсолютел лаик съм в имотите и моля за мнение.
Притежавам апартамент във Варна, около Техникумите и Grand Mall, старо стройтелство 70-та година, панел. На 4-ти от 5 етажа.
Основно ремонтиран (всички инсталации са сменени, дограма, настилки, баня, кухня и т.н.), правели сме си го като за нас общо взето. Блокът е саниран. Квадратурата е 60 квадрата по НА, което включва отделна кухня (на север), баня с WC, спалня (на запад), хол (на юг), килер.
Въпросът ми е какво можем да търсим като цена с включено цялото обзавеждане и ел. уреди? Също така, удачен момент ли е да продаваме в момента или по-скоро да се пусне под наем и да се чака по -подходящ момент?
Не ни е спешно, просто се притеснявам от факта, че апартамента е панел и времето си минава. От друга страна, предвид цялостния ремонт и хубавото и модерно обзавеждане, потенциални наематели биха разбили всичко за отрицателно време, а апартамента има сантиментална стойност за нас.

Хубаво си го написала, ама защо трябва да има й в строителство?

# 254
  • София
  • Мнения: 878
  Доколкото разбирам става дума за Бояна, Драгалевци и т.н. Витошката яка, а не за южните квартали (ливади, вади и т.н.- те не са на рилския водопровод). Освен това нещо нито тоя Игнатов, нито тази дама ми изглеждат специалисти по темата ...

Общи условия

Активация на акаунт