Отдаване и наемане на имоти - какво се случва реално? - ТЕМА 17

  • 22 810
  • 768
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 4 393
Да, аз затова и не пуснах изобщо обявата си в такава група. Пуснах я в групата на квартала, в която е апартаментът ми. Писаха ми няколко човека, и първо питат за намаление на цената. Е, това е несериозно! Разбирам да дойдеш на оглед, и на база някаква забележка, да попиташ за отстъпка. Но, още с това да започваш разговора... Айде няма нужда.
И само да вметна, че съвсем адекватна цена бях поискала, на база това, което отдавам. Просто има хора, които хем искат хубава кухня, новичка, вградени електроуреди, ново обзавеждане, поддържан блок и изобщо, само да се събудят и да им е комфортно, ама ако може за без пари. Е, да, ама като видят апартаментите, които са по техния джоб, пък недоволстват, че коптори били. Ами повече изобщо няма да се занимавам с фейсбук групи.

# 256
  • София
  • Мнения: 68
Jeniqa, точно това гледам да си го спестя, да плащам половин наем комисионна, но времето ми е по-ценно!
Когато се намери правилният човек, който е приел условията по сделката, и е ок със свичко друго, дори да има коментар по цената, бих уважил това, стига да е в резонна граница!

# 257
  • Мнения: X
Айде пак се почва.
Коптор е точно жилището тип 'нищо не пипнал, ама иска да прибира наем' - стари мебели и уреди, балатум, лекьосани мокети. По чий джоб трябва да е тази дупка?

# 258
  • Мнения: 18 614
Аз пак да кажа - блокирайте смело във ФБ всякакви неадекватни елементи, така или иначе те не допринасят с нищо за дискусиите.

# 259
  • Мнения: 4 393
Айде пак се почва.
Коптор е точно жилището тип 'нищо не пипнал, ама иска да прибира наем' - стари мебели и уреди, балатум, лекьосани мокети. По чий джоб трябва да е тази дупка?
По този, който няма жилище и не може да си позволи нормално обзаведено жилище.
Аз не съм благотворително дружество - няма аз да изплащам съдомиялна, хладилник, климатици и пр., за да може да живее някой си там за без пари, защото му било скъпо. Като му е скъпо, да гледа обяви в друг квартал, необзаведен или каквото там си реши, но да не ми губи времето.

# 260
  • София
  • Мнения: 68
Гал, и за това си има търсене, но който не го устройва подминава.

# 261
  • Мнения: 852
Търсене не съм видяла, само предлагане.

# 262
  • Мнения: 25 788
Да, аз затова и не пуснах изобщо обявата си в такава група. Пуснах я в групата на квартала, в която е апартаментът ми. Писаха ми няколко човека, и първо питат за намаление на цената. Е, това е несериозно! Разбирам да дойдеш на оглед, и на база някаква забележка, да попиташ за отстъпка. Но, още с това да започваш разговора... Айде няма нужда.
И само да вметна, че съвсем адекватна цена бях поискала, на база това, което отдавам.
Когато  пуснеш обява  в група, макар и не за наеми, пак трябва да си готов за хейта. Всяко перденце ще е под лупа и анализ.
Обаче също така, щом няколко човека питат за отстъпка, може би наемната цена не е била толкова адекватна. Не знам. Аз бих помислила върху това.

# 263
  • София
  • Мнения: 19 310
Има си хора, които винаги искат да се пазарят, ако ще без пари да им го даваш.

# 264
  • Мнения: 4 393
Е, какво да мисля! Пресях 4 евентуални наематели, и ги покани на огледи, и всичките 4 искаха да го наемат... според мен това е по-показателно за цената от хора, които явно нямат бюджет за екстрите, които имат желание да ползват.
Наемател си имам, благодаря за съветите за цената 😁 Наемателят ми е доволен, аз също. За в бъдеще хич няма да се занимавам с фб групи, това ми беше мисълта. Споделям опита си.

# 265
  • София
  • Мнения: 68
Хора всякакви.
Ето един пример от днес, ето защо предпочитам да работя с брокер, иначе ще трябва да стана бюро информация, за целият квартал...

# 266
  • Мнения: X
По този, който няма жилище и не може да си позволи нормално обзаведено жилище.
Аз не съм благотворително дружество - няма аз да изплащам съдомиялна, хладилник, климатици и пр., за да може да живее някой си там за без пари, защото му било скъпо. Като му е скъпо, да гледа обяви в друг квартал, необзаведен или каквото там си реши, но да не ми губи времето.
Описах какво е коптор. И този коптор не се дава за съответна цена. Когато съм ходила по огледи, копторите са били само 50 лв по-евтини. Ми що пък да не му кажа на собственика, че много пари иска? Или на брокера, че живея в по-хубаво за по-малко пари? Нали за пазар говорим, защо на всички им става неудобно?
Между дупката, която описах, и климатизирано и ремонтирано има доста други варианти, които обаче не струват наема като за климатизирано, а им го искат.

Последна редакция: пн, 27 яну 2020, 18:22 от Анонимен

# 267
  • Варна.
  • Мнения: 1 101
Ремонтираме апартамент за отдаване под наем. Още сме в мръсната част на работата, в този смисъл към момента събирам сведения за рисковете и опасностите, които се случват. Благодря на споделилите ги.

Не мога да прочета всички стари теми, вероятно сте коментирали въпроса за домашните любимци. Бих разрешила на наемателите да гледат куче в апартамента (ако е като някое от моите две, които не правят никакви бели, или поне не много големи). Какво трябва да имам предвид при договарянето в такъв случай.

# 268
  • Мнения: 852
На теория звучи чудесно? Но как ще ги измервате кучетата? Ще си носите метър и кантар? Относно послушанието съвсем не виждам как ще стане, то е ясно, че всички ще обещават, че кучетата са душички. А стопаните дали ще са "послушни" и ще поддържат достатъчно добра хигиена на животинката?

Нека някой с опит да каже има ли вариант за застраховка на апартамент, отдаващ се под наем с любимци и ако има, дали си струва.

Все пак говорим за чисто ново ремонтиран апартамент...

# 269
  • Мнения: 6 892
Според мен изразът “може ли да ми намалите с 50 лева” е следствие на израза “пускам го на 700, че да му взема 650”.
Може да не идва от един и същи човек, но докато наемателите четат, те се интересуват от цялостната ситуация, а тя това показва. Така даже и непазарящият се наемател се чуди дали не се е прецакал малко.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт