На пазар във Варна - тема 55

  • 25 323
  • 752
  •   1
Отговори
# 705
  • Варна
  • Мнения: 2 751
И ние не сме се запасили, но неща като мая, бакпулвер, брашно, паста имам по принцип по няколко пакета винаги, защото ги ползвам. В Била-та на Вива център имаше брашно няколко вида, но мая суха нямаше примерно. Иначе си беше заредено и спокойно.
Купихме и няколко кг месо, че това най-много се яде вкъщи.

Мики, за Билата в Левски ли ? До мамс енд Ми центъра ? И ние в нея пазарим и в този район сме от няколко месеца и малки магазинчета нямаааааа , което не знам къде ми бърка!
Тази вечер примерно се виеше опашка отпред от 16:45 до 19:00 часа като минавахме.... Еми слязохме до Спортна в стария ни район и от там си напазарихме в малките магазинчета .
И аз спрях кухнята на малката , която е капризна и не яде много и сега готвя и тръпна дали ще яде сготвеното ми Sad

Тази вечер ходихме да се разходим в Техническия , но ни спряха и казаха че са пръскали през деня и не може да влезем. С какво са пръскали по-точно и да знаете дали утре ще се влиза ?

# 706
  • have faith and be patient ..
  • Мнения: 4 674
То па един чист и свеж въздухххх 🤣🤣🤣
Ако не бяха децата да издивяват в нас, хич нямаше да се чудя дали да излизам.. В къщи, топло, диванче, филмчета.. Ммммм

# 707
# 708
  • Мнения: 13 850
След като не бяхме излизали пет  дена,  днес с мъжа ми отидохме до близкия май маркет. Не сме се запасявали преди , не се запасихме  и сега, купихме най-наложителното, което беше месо, плодове и зеленчуци. Бяхме с платнени маски,  шушлякови якета като по-хлъзгава материя, с качулки, очила и ръкавици. Трябва са ви кажа че хората ни гледаха все едно падаме от Марс. В магазина служителите бяха с ръкавици , но всички без маски включително и касиерките, както и клиентите . Сетих се за случая в Италия където един болен е заразил осем продавачки в един магазин където е пазарил  преди да изяви симптоми. Мисля че хората някак удобно забравиха че е важна превенцията а не като се обърне колата тогава са търсим пътища. Превенцията е важна във всеки един Здравен аспект и коронавируса не прави изключение.
Да ви кажа бях във Виена средата на февруари и имаше наистина  огромно количество туристи ( азиатци, италианци отишли  само за почивните дни , испанци , португалци ) макар и първите сигнали че в Италия ситуацията излиза извън контрол да бяха на лице. Австрийците сега берат плодовете на това нехайство.  Само за вчера имат още 200 случая и от 800 станаха 1000. Ние вървим натам но просто се движим с един месец закъснение. Всеки казва че от грип не се умира, но повярвайте ми две зими подред майка ми която макар и на 70 е общо взето е доста здрав организъм,  кара такива грипове ( племенниците ми й носят от дг и яслата )  че попада в болницата усложнения  и я лекуват с три антибиотика  за да я вдигнат на крака, а аз след това половин година не мога да дойда на себе си от стреса. А коронаворисът не е просто грип. Колкото и да си мислим че сме здрави всеки от нас или има слабо място или има любим човек със слабо място.  Мисля, че по начин по който се развиват нещата пикът дори в държавите с карантина и извънредно положение още предстои а ние сме много по назад от тях защото при нас току току се разболяват първите върнали се от тези страни. А до сега те са пръскали та пръскали.

# 709
  • Мнения: 720
Извинявам се предварително за поста, надявам се да не нарушава правилата. Търся място за настаняване, включително и къща в околните села, за двама души, без посредник. Ако имате познат или вие самите предлагате... Не търсим лукс, по-скоро гоним бюджет... Искам да избегна контакта с близък, който предстои да се прибере от чужбина. Не е от рискова държава, но все пак предпочитаме да се преместим някъде за 2 седмици до месец, докато мине карантината на въпросния роднина.

# 710
  • Мнения: 8 772
Какво съвпадение тази вечер, изгоряха ми 3 крушки.
Къде мога да отида утре и да си купя, тъй като са по специфични - G9? В Кауфланд  и Била съм търсила преди, но нямат такива.

Тези ги бях взела от Бриколаж, а сега като че ли не ми се разкарва до там.....

# 711
  • Мнения: 10 742
Преди малко минах покрай квартална аптека на Марешки. Имаше лепнат надпис : " Нямаме маски, ръкавици,спирт и витамин D " . Влязох да попитам за дезинфектант за ръце - също нямали и не знаят кога ще получат. Щях да питам продавачката, говореща с тон с който не предполага диалог дали имат поне презервативи, та поне някъде да съм предпазен, ама се въздържах.... 

# 712
  • Варна
  • Мнения: 36 714
Във Вулканите и Елба дали няма да има такова крушки?

# 713
  • Мнения: 11 393
В двора на УМБАЛ Св Марина има аптека. Дава по една маска, един спирт, има и ръкавици по 100 бр кутията. Вчера беше 10 лв, днес 19лв.......

# 714
  • Варна
  • Мнения: 36 714
То направо си е чудо, че имат.

# 715
  • Мнения: 240
Какво съвпадение тази вечер, изгоряха ми 3 крушки.
Къде мога да отида утре и да си купя, тъй като са по специфични - G9? В Кауфланд  и Била съм търсила преди, но нямат такива.

Тези ги бях взела от Бриколаж, а сега като че ли не ми се разкарва до там.....
На Железкова има един магазин Анжел.Там има и работи. До вчера през едно гише подаваха нещата. Предполагам.,че и Елбата и Вулкан ще са намерили начин да работят...Във всеки такъв магазин зареждат крушки от различен тип ,включително и G9.

# 716
  • Мнения: 8 772
Вчера бях в Санита на 8ми Приморски И даваха ръкавици до 2 чифта на човек .

А дезинфектант в Манолова на Генерал Колев срещу 33 лв може да сл вземете .
Около 300 мл .


Днес евентуално след 14ч щели  да получат маски  .
Аз поне имам мокри кърпички, най-накрая ще си направя такива
https://m.youtube.com/watch?v=mcIS-zCmk24

Благодаря ще погледна днес магазините .

# 717
  • Мнения: 1 472
Вчера минаваше камион, който пръскаше нещо. Площадките също ще се пръскат, не съм видяла още. Но не мога да разбера, защо след колко изявления, че ще се пръска, майки най _спокойно са с децата по площадки.
Да похваля жест от напълно непознат човек. Вчера трябваше да взема вит. Д./Джеймисън или Вигантол/. Обиколих всички аптеки около Окръжна. Няма. Предлагат заместители с вит. К или на канадска фирма.  На последната аптека, едно момче, работещо в сферата, като чу че търся за бебо, каза да го изчакам. След 5-10 мин. Дойде с 1 вигантол. Попитах колко струва, за да му ги заплатя. Нямам представа колко е, но зная че е около поне 10лв. последния път Джеймисън миналата година. Дори не ми взе пари. Останах като трясната. 😁 Все още има съвестни и добри хора. Не успях дори и 2 лв за кафе да почерпя.
Отклоних се от темата, но доброто трябва да се споделя. А до спекулациите на аптекарите, не ми се говори. Имат, но ги пазят за познати, както в Марешки ми каза-вземайте, ако не откриете в др.аптеки се върнете, че ще го прибирам.
Сигурно е така и за маски, спирт и т. Н

# 718
  • Мнения: 10 742
Направо се оляха с тези цени !

# 719
  • Варна
  • Мнения: 2 751
Аз не излизам с малката по площадки, но както казах вчера ни върнаха от Техническия... пръскали и не можело да се влиза.
Еми днес сиг пак ще минем да видим дали може да се влиза и да разходим малката. Преди 2 вечери от 17:30 до 18:30 нямаше никой вътре освен охраната и се разходихме супер, без да сядаме по пейки.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт