Опасен гастроентеролог!

  • 29 200
  • 16
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 2
Здравейте,
Искам да споделя доста неприятна ситуация с д-р Валерий Драганов - Гастроентеролог.
По принцип работи в "УМБАЛ Каспела" гр.Пловдив, но преглежда в "МБАЛ  Асеновград".
Посетих д-р Драганов в кабинета му в "МБАЛ – Асеновград" с леки болки в областа на стомаха. Той ме прегледа с ехограф и набързо заключи, че имам камъни в жлъчката, без да уточни, колко са горе - долу на брой, приблизителен размер и пр. С една дума каза да ходя в "Каспела", за да ми я отстрани. Това нещо много ме усъмни и потърсих второ мнение при Доц. Д-р Джурков от "Еврохоспитал", Пловдив - неговото мнение след ехогравски преглед беше, че няма камъни, жлъчният мехур бил прегънат само, което не е било притеснително, и всичко си е наред.
За съжаление определени лекари са склонни да направят ненужна интервенция само и само да се усвоят едни пари от здравната пътека.
Разбрах от хора в бранша, че практиката в частните клиники е следната (може да не съм прав):
Ако даден специалист работещ в съответната клиника доведе пациент за интервениция, то парите от здравната пътека се разпределят между клиниката и въпросният специалист.

Чудя се как тези хора лягат спокойно вечер да спят.
Като допълнение мога да добавя висенето 1 час пред кабинета след уговореното време за преглед, досадата и отегчението, с което отговаряше на въпросите ми въпросният д-р Драганов.
От познати също разбрах, че въпросният "доктор" и на други хора се е опитал по този начин да им отстрани "болната" жлъчка, а може и някои други да са се излъгали вече (дано да не е така).
Сами си направете изводи дали да се доверите на д-р Валерий Драганов.
ВИНАГИ ТЪРСЕТЕ ВТОРО/ТРЕТО МНЕНИЕ, ОСОБЕНО КОГАТО СТАВА ВЪПРОС ЗА СЕРИОЗНИ ИНТЕРВЕНЦИИ!

# 1
  • София
  • Мнения: 4 548
И аз имам подозрение, че се опитаха да ме преметнат по тази схема. Отидох на безплатен профилактичен преглед при АГ в Софиямед. Казаха ми, че имам полип, който могат да отстранят за около 500 лв. Отидох при моята лекарка, която ми е отстранявала такъв срещу сумата за потребителската такса и тя не откри нищо. Нямам и никакви симптоми.

# 2
  • Мнения: 2
Като добавка към първоначалния пост мога да кажа, че не успях да споделя негативното си мнение за д-р Драганов във всичките сайтове, в които имаше само мнения със суперлативи за него.
Явно има сериозно филтриране Stuck Out Tongue Winking Eye.
Това ми отговори на въпроса защо при написване на неговото име в търсачката излизат само хубави неща за него Angry
Май трабва сериозно да се рови по форумите.
Ето, затова реших да отворя темата тук.

# 3
  • Мнения: 2 081
Благодаря за  споделеното ! Каспела и болницата в Асеновград са места , които трябва да избягват , от личен опит го казвам .

# 4
  • Мнения: 54 441
Не само Каспела.
Въобще избягвайте частните болници.
Навсякъде е пълно с такива лекари - търгаши, които само искат да ви прекарат по пътеката, дори с риск за здравето ви.
Освен това събират немалко излишни пари за такса вход.

# 5
  • Мнения: 2 345
Споделям мнението за болницата в Асеновград, не знам как може да я наричат болница.
Иначе камъни в жлъчката - много често се объркват с прегъната жлъчка, може да не е умишлено. Виждат се като сянка, дори добри специалисти могат да объркат. Затова винаги се търси второ мнение!

# 6
  • Мнения: 41
И аз имам подозрение, че се опитаха да ме преметнат по тази схема. Отидох на безплатен профилактичен преглед при АГ в Софиямед. Казаха ми, че имам полип, който могат да отстранят за около 500 лв. Отидох при моята лекарка, която ми е отстранявала такъв срещу сумата за потребителската такса и тя не откри нищо. Нямам и никакви симптоми.

Здравейте,искам да ви попитам при кой лекар в Софиямед сте се преглеждали и за какъв полип става въпрос?

# 7
  • София
  • Мнения: 4 548
Доколкото си спомням - д-р Димитрова. Полип на матката.

# 8
  • Мнения: 4
На "доктор" Драганов, трябва да му се отнемат лекарските права!

# 9
  • Мнения: 295
А може ли мнение за добър гастроентеролог в Каспела, без д-р Драганов? Или ако някой има впечатления от д-р Боянов? Имам проблем и не знам вече на кой лекар да се доверя?

# 10
  • Мнения: 2 081
А може ли мнение за добър гастроентеролог в Каспела, без д-р Драганов? Или ако някой има впечатления от д-р Боянов? Имам проблем и не знам вече на кой лекар да се доверя?

Ако не държите на Каспела ,  препоръчвам Медлайн .

# 11
  • Мнения: 1
Ако имате нужда от гастроентеролог, не ходете в Сити клиник и гледайте да не попаднете при д-р Крумов - едно младо надуто докторче, без никакво покритие за компетентност! Не стига, че ми взеха луди пари ( за един ден 500 лв.), незнайно за какво, не пожелаха да ми дадат кръвните изследвания, за които платих прескъпо, изписаха ми лечение на хвърчаща рецепта, с което щяха да ме убият, а отгоре на всичко отношението им беше пивече от отвратително. Там се гаврят с хората за пари и карат всичко на конвеир - а става въпрос за здраве, не за чушки на Женския пазар!

# 12
  • Мнения: 57
Споделям мнението за болницата в Асеновград, не знам как може да я наричат болница.
Иначе камъни в жлъчката - много често се объркват с прегъната жлъчка, може да не е умишлено. Виждат се като сянка, дори добри специалисти могат да объркат. Затова винаги се търси второ мнение!
В Асеновград има много добър гастроентеролог по мое мнение-д-р Биляна Тенева

# 13
  • Мнения: 44
А може ли мнение за добър гастроентеролог в Каспела, без д-р Драганов? Или ако някой има впечатления от д-р Боянов? Имам проблем и не знам вече на кой лекар да се доверя?

Ако не държите на Каспела ,  препоръчвам Медлайн .
Бихте ли препоръчали.и на мен веме 2ра седмица се лутам от Кърджали ходих в Пловдив при Божидар Христов
Гледа на ехограф занесох му изследванията каза ми ,че е раздразнено червото от предишният антибиотик когато лекувах ковид и гнойна ангина и че ще спре с времето да но днес е 13 ден а аз съм.на сухари препечен хляб макарони и трахана вече незнав къде да ида какви изследвания да пускам

# 14
  • Мнения: 19
За чревни проблеми бих ви препоръчала.Хирурга Дани раед.От Хасково.Много добър специалист е.Кабинета му е в Хасковската военна болница.

# 15
  • Мнения: 44
За чревни проблеми бих ви препоръчала.Хирурга Дани раед.От Хасково.Много добър специалист е.Кабинета му е в Хасковската военна болница.
Ще ида и при него вече наистина съм зле и психически от това лутане
А и не мога да се храня вече 14 15 дни само трахана сухари макарони
Имам бял език
Пуснах всевъзможни тестове за клостридиум за кандида отрицателни
За дисбактериоза как се пуска тест незнам ще попитам някоя лаборатория

# 16
  • Мнения: 19
За чревни проблеми бих ви препоръчала.Хирурга Дани раед.От Хасково.Много добър специалист е.Кабинета му е в Хасковската военна болница.
Ще ида и при него вече наистина съм зле и психически от това лутане
А и не мога да се храня вече 14 15 дни само трахана сухари макарони
Имам бял език
Пуснах всевъзможни тестове за клостридиум за кандида отрицателни
За дисбактериоза как се пуска тест незнам ще попитам някоя лаборатория
А достатъчно вода пиете ли

Общи условия

Активация на акаунт