Опасен гастроентеролог!

  • 28 873
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2
Здравейте,
Искам да споделя доста неприятна ситуация с д-р Валерий Драганов - Гастроентеролог.
По принцип работи в "УМБАЛ Каспела" гр.Пловдив, но преглежда в "МБАЛ  Асеновград".
Посетих д-р Драганов в кабинета му в "МБАЛ – Асеновград" с леки болки в областа на стомаха. Той ме прегледа с ехограф и набързо заключи, че имам камъни в жлъчката, без да уточни, колко са горе - долу на брой, приблизителен размер и пр. С една дума каза да ходя в "Каспела", за да ми я отстрани. Това нещо много ме усъмни и потърсих второ мнение при Доц. Д-р Джурков от "Еврохоспитал", Пловдив - неговото мнение след ехогравски преглед беше, че няма камъни, жлъчният мехур бил прегънат само, което не е било притеснително, и всичко си е наред.
За съжаление определени лекари са склонни да направят ненужна интервенция само и само да се усвоят едни пари от здравната пътека.
Разбрах от хора в бранша, че практиката в частните клиники е следната (може да не съм прав):
Ако даден специалист работещ в съответната клиника доведе пациент за интервениция, то парите от здравната пътека се разпределят между клиниката и въпросният специалист.

Чудя се как тези хора лягат спокойно вечер да спят.
Като допълнение мога да добавя висенето 1 час пред кабинета след уговореното време за преглед, досадата и отегчението, с което отговаряше на въпросите ми въпросният д-р Драганов.
От познати също разбрах, че въпросният "доктор" и на други хора се е опитал по този начин да им отстрани "болната" жлъчка, а може и някои други да са се излъгали вече (дано да не е така).
Сами си направете изводи дали да се доверите на д-р Валерий Драганов.
ВИНАГИ ТЪРСЕТЕ ВТОРО/ТРЕТО МНЕНИЕ, ОСОБЕНО КОГАТО СТАВА ВЪПРОС ЗА СЕРИОЗНИ ИНТЕРВЕНЦИИ!

# 1
  • София
  • Мнения: 4 543
И аз имам подозрение, че се опитаха да ме преметнат по тази схема. Отидох на безплатен профилактичен преглед при АГ в Софиямед. Казаха ми, че имам полип, който могат да отстранят за около 500 лв. Отидох при моята лекарка, която ми е отстранявала такъв срещу сумата за потребителската такса и тя не откри нищо. Нямам и никакви симптоми.

# 2
  • Мнения: 2
Като добавка към първоначалния пост мога да кажа, че не успях да споделя негативното си мнение за д-р Драганов във всичките сайтове, в които имаше само мнения със суперлативи за него.
Явно има сериозно филтриране Stuck Out Tongue Winking Eye.
Това ми отговори на въпроса защо при написване на неговото име в търсачката излизат само хубави неща за него Angry
Май трабва сериозно да се рови по форумите.
Ето, затова реших да отворя темата тук.

# 3
  • Мнения: 2 064
Благодаря за  споделеното ! Каспела и болницата в Асеновград са места , които трябва да избягват , от личен опит го казвам .

# 4
  • Мнения: 54 046
Не само Каспела.
Въобще избягвайте частните болници.
Навсякъде е пълно с такива лекари - търгаши, които само искат да ви прекарат по пътеката, дори с риск за здравето ви.
Освен това събират немалко излишни пари за такса вход.

# 5
  • Мнения: 2 341
Споделям мнението за болницата в Асеновград, не знам как може да я наричат болница.
Иначе камъни в жлъчката - много често се объркват с прегъната жлъчка, може да не е умишлено. Виждат се като сянка, дори добри специалисти могат да объркат. Затова винаги се търси второ мнение!

# 6
  • Мнения: 41
И аз имам подозрение, че се опитаха да ме преметнат по тази схема. Отидох на безплатен профилактичен преглед при АГ в Софиямед. Казаха ми, че имам полип, който могат да отстранят за около 500 лв. Отидох при моята лекарка, която ми е отстранявала такъв срещу сумата за потребителската такса и тя не откри нищо. Нямам и никакви симптоми.

Здравейте,искам да ви попитам при кой лекар в Софиямед сте се преглеждали и за какъв полип става въпрос?

# 7
  • София
  • Мнения: 4 543
Доколкото си спомням - д-р Димитрова. Полип на матката.

# 8
  • Мнения: 4
На "доктор" Драганов, трябва да му се отнемат лекарските права!

# 9
  • Мнения: 277
А може ли мнение за добър гастроентеролог в Каспела, без д-р Драганов? Или ако някой има впечатления от д-р Боянов? Имам проблем и не знам вече на кой лекар да се доверя?

# 10
  • Мнения: 2 064
А може ли мнение за добър гастроентеролог в Каспела, без д-р Драганов? Или ако някой има впечатления от д-р Боянов? Имам проблем и не знам вече на кой лекар да се доверя?

Ако не държите на Каспела ,  препоръчвам Медлайн .

# 11
  • Мнения: 1
Ако имате нужда от гастроентеролог, не ходете в Сити клиник и гледайте да не попаднете при д-р Крумов - едно младо надуто докторче, без никакво покритие за компетентност! Не стига, че ми взеха луди пари ( за един ден 500 лв.), незнайно за какво, не пожелаха да ми дадат кръвните изследвания, за които платих прескъпо, изписаха ми лечение на хвърчаща рецепта, с което щяха да ме убият, а отгоре на всичко отношението им беше пивече от отвратително. Там се гаврят с хората за пари и карат всичко на конвеир - а става въпрос за здраве, не за чушки на Женския пазар!

# 12
  • Мнения: 57
Споделям мнението за болницата в Асеновград, не знам как може да я наричат болница.
Иначе камъни в жлъчката - много често се объркват с прегъната жлъчка, може да не е умишлено. Виждат се като сянка, дори добри специалисти могат да объркат. Затова винаги се търси второ мнение!
В Асеновград има много добър гастроентеролог по мое мнение-д-р Биляна Тенева

# 13
  • Мнения: 44
А може ли мнение за добър гастроентеролог в Каспела, без д-р Драганов? Или ако някой има впечатления от д-р Боянов? Имам проблем и не знам вече на кой лекар да се доверя?

Ако не държите на Каспела ,  препоръчвам Медлайн .
Бихте ли препоръчали.и на мен веме 2ра седмица се лутам от Кърджали ходих в Пловдив при Божидар Христов
Гледа на ехограф занесох му изследванията каза ми ,че е раздразнено червото от предишният антибиотик когато лекувах ковид и гнойна ангина и че ще спре с времето да но днес е 13 ден а аз съм.на сухари препечен хляб макарони и трахана вече незнав къде да ида какви изследвания да пускам

# 14
  • Мнения: 19
За чревни проблеми бих ви препоръчала.Хирурга Дани раед.От Хасково.Много добър специалист е.Кабинета му е в Хасковската военна болница.

Общи условия

Активация на акаунт