Работа, CV-та, HR-и, съвети - 70

  • 25 636
  • 722
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 19 092
Пазачите обикновено са прави. Сядането е нежелателно и даже забранено.

Аз пък мисля, че обикновено не са прави. За пример се сещам за пазачи в община и в болница. В общината си имаха стаичка и си полягаха даже, то заключено. Ако някой им звънне, стават. В болницата пък нощно време или също се прибираха някъде, или във фоайето на кожените столове гледаха телевизия на плазмения телевизор там.

# 676
  • Мнения: 4 808
Охраната в магазините и в банките са прави.
Дева, ние имаме допълнителен бонус в края на сезона, в старата фирма имахме тримесечни бонуси, но с такива условия, че рядко ги получавахме.

# 677
  • Мнения: 54 562
Не, не става дума за бонуси, обвързани с резултат.
А за твърди и гарантирани.

Куку, това, че те седят и гледат ТВ не значи, че е разрешено.
Работата им е да обикалят.

# 678
  • Мнения: 19 092
Нощно време ходили ли сте по магазини и банки, за да видите дали са прави? Аз не съм всъщност, но едно е да можеш да заключиш обекта, друго е през деня да трябва да пазиш, като работи, и постоянно има движение на хора.

# 679
  • тук-там
  • Мнения: 4 269
Събирам препоръки за анкета Blush

Какви социални придобивки имате?

1.Бонус Коледа/Великден
2.ДЗО
3.Транспорт
4.Ваучери за храна
5.Карти за спорт
5.Допълнителен отпуск
6.Пари за отпуск

Добавяйте Simple Smile

От горните нямаме само пари за отпуск, но имаме годишен бонус / 13 заплата/ + много платени обучения.

# 680
  • Другата България
  • Мнения: 37 479
Аз бих добавила и опция "карта за безплатен транспорт". Както и "празничен труд".
Това за анкетата имам предвид.

И във връзка с последните постове на мен би ми било интересно да прочета към нощния труд какво е отношението на пишещите, тоест, някаква такава анкета. Но това е просто идея.

# 681
  • Мнения: 4 577
За анкетата  - допълнително пенсионно осигуряване, не знам дали е приложимо и взаимо-спомагателна каса. В едно от работните ми места внасяхме по 5 лв. на заплата, парите се използваха за подпомагане на колеги в трудности - най-вече здравословни, включително за членове на семействата.

# 682
  • Мнения: 4 808
Ваучерите за храна не винаги са бонус, в една от фирмите, където работех, ги даваха на аванс, а после си ги удържаха от заплатата. ММ е така в момента и много се ядосва. Реално в този случай те не са бонус, защото са част от основната заплата, само работодателят си спестява някакви данъци.

# 683
  • София
  • Мнения: 2 437
Събирам препоръки за анкета Blush

Какви социални придобивки имате?

1.Бонус Коледа/Великден
2.ДЗО
3.Транспорт
4.Ваучери за храна
5.Карти за спорт
5.Допълнителен отпуск
6.Пари за отпуск

Добавяйте Simple Smile

Карти за отстъпки за различни магазини/услуги
Осигурени напитки/плодове в офиса
Заплащане на професионално обучение
Гъвкаво работно време/хоумофис
Нисколихвени/безлихвени заеми
Стипендии за обучение на децата
Избрани от служителите доброволчески/благотворителни кампании
Място за спорт на работнито място
Семейни събития
Тийм билдинги
Стая за игри

# 684
  • Мнения: 54 562
Мери, за нощния труд е добре да се добави. Също и какво е заплащането.
Също и за оувъртайм, има ли и как се плаща. Но май не може всичко в една анкета.

# 685
  • Мнения: 7 987
Мери май имаше предвид друго. Аз изобщо не мога да си представя нощния труд като бонус.

# 686
  • Мнения: 54 562
Нощно време ходили ли сте по магазини и банки, за да видите дали са прави? Аз не съм всъщност, но едно е да можеш да заключиш обекта, друго е през деня да трябва да пазиш, като работи, и постоянно има движение на хора.

Не, но познат го изгониха от Хоуммакс, че са го хванали да спи през нощта.
Не е нужно да се ходи, има камери за целта.

Мери май имаше предвид друго. Аз изобщо не мога да си представя нощния труд като бонус.

Той не е бонус. Нали това казвам, че ще трябва да се включи в друга анкета.
Мери пита дали всеки е ОК да работи нощно време. Това разбрах аз.

# 687
  • Другата България
  • Мнения: 37 479
Цитат на: celika link=topic=1:joy:171898.msg40231784#msg40231784 date=1582385362
Мери май имаше предвид друго. Аз изобщо не мога да си представя нощния труд като бонус.
Joy Вервай ми, 'ич не е бонус.
Имах предвид отделна анкета за нощния труд - ако се одобри, ние с Кристи и преди го бяхме коментирали.
Но това е просто идея, предполагам малко хора работят и нощем и няма да са изчерпателни отговорите.
Да, именно, дали всеки е ок да работи нощем.

# 688
  • София
  • Мнения: 38 601
Работех нощем като бях млада. Сега съм казала - мога да работя от 9 до 21. Това е.

# 689
  • Мнения: 54 562
На мен пък ми харесва. Много по-спокойно е през нощта.

Общи условия

Активация на акаунт