Отговори
# 105
  • Пловдив
  • Мнения: 14 449
Аз съм кроасан с масло, че нещо не обичам сладко.
Послепис. И освен че не обичам сладко, гласувам за плоския режим и възможността за "всички страници" наведнъж.

# 106
  • Мнения: 30 802
А последните страници имат общо със Стивън Кинг защото ... ???

Защото нямаме дървовиден режим.

# 107
  • Мнения: 2 749
Имат си! Grinning Ама явно и в Холивуд е така - само врякат за привилегии, а не могат да направят нищо стойностно. Всъщност, има си и достатъчно спам-теми, както и достатъчно филми без номинации - всичко си има своята публика и почитатели.

# 108
  • Мнения: 840
тази дето се смяла нещо на Х. Финикс някога изкарала информация (Бог знае защо), че жената на Method Man е била болна от рак, което нейното семейство не е знаело.

# 109
  • Мнения: 36 519
На тая няма ли да й спрат предаването - има голяма негативна реакция? Или и тя, като някои български водещи се е окопала в телевизията и ще стои там, докато е жива?

# 110
  • Мнения: 840
всъщност било доста повече случаи на гадости. тя си била боклук принципно.

# 111
  • Мнения: 1 495
Българките са воювали по времето на Ордата.
А и при следваща война главна роля ще имат самолетите дронове - те се управляват като на компютърна игра, от разни бази. Всеки може да ги бухне в целта.
Главна роля може, война не се печели без войска да стъпи на бойното поле. Примери за обратното още не съществуват.
Интересни документации се правят и за компютърджиите управляващи дроновете. Явно и на тях не им е леко на душата като трепят хора с клик на контролера.

# 112
  • Мнения: 30 802
Аз лично малко се плаша на радостта, с която се посреща идеята женички да цъкат копчета и да водят война. Че и да се гордеят, че най-после са стигнали мъжете. Цък - и все едно пералнята пускаш, само че измират хора, които обаче не виждаш.

# 113
  • Мнения: 36 519
Погледна ли статията за снайперистките, към която сложих линк? Хиляди жени снайперисти са избили хиляди жертви. За някои хора това е просто работа (или дълг, зависи от личните им разбирания).

# 114
  • Мнения: 1 495
Погледна ли статията за снайперистките, към която сложих линк? Хиляди жени снайперисти са избили хиляди жертви. За някои хора това е просто работа (или дълг, зависи от личните им разбирания).
Погледнах го, интересно беше. Все пак говорим за хора изгубили домът си или на път да го изгубят в разгара на войната. А нацистите не са били никак нежни към покорените славяни. Ама никак.

Така или иначе не намеквах нищо за пола на бойците, а че винаги ще е има смърт, винаги ще има войници на терен и че дори и на тези дето не са на терен не им е лесно.

# 115
  • Мнения: 36 519
Аз лично, без значение от всички останали аргументи, бих пожелала смъртта на всеки, който напада страната ми.

# 116
  • Мнения: X
Целия старуорс прекроиха, да стане феминистки, като се почне с оная с лилавата коса
За Лора Дърн ли говориш? Бойното маце от Джурасик парк?
На мен ми е забавно как Кинг е виновен - човекът, който слагаше чернокожи и жени за главни персонажи вероятно още преди онея двете пъпчиви мулатести дебелани да са се научили да ходят.
Аз съм израснала със силните женски образи в киното. 30 години след Сара Конър просто няма как да приема някакви откровено грозни тюфлеци да ми говорят за феминизъм.

# 117
  • България
  • Мнения: 6 214
По принцип, има някаква традиция (и тя е от около век, не е нещо ново) жените да стават снайперисти в армията. Ето една статия, с уговорката, че такива жени има и в други армии, не само в руската: https://www.vesti.bg/lyubopitno/lyubopitno/775-potvyrdeni-ubijst … na-snimka-6064405
И аз стрелям много по-добре от мъжете, майка ми също ги можеше тия работи.
Жените често са подценявани, но и не трябва да бъдем надценявани.
Тоя див псевдофеминизъм (и антирасизъм е много вреден).
Страхувам се да не се обърнат нещата и бързичко да последваме Афганистан, например.
Не е минало много време от придобитите ни права и може пак да ги загубим.
Баба ми носеше забрадка в чантата си и отивайки на селото на свекървата си, вадеше забрадката и ставаше примерна селянка.
Това преди около 35 години - не е толкова отдавна.

# 118
  • Мнения: 36 519
Нарича се "радикален феминизъм" или woke - не е толкова разпространен дори в Америка, просто се практикува от голяма част от журналистите и холивудските "величия". Останалите хора са като нас - не са на друго еволюционно ниво Wink

И аз си мисля, че заради тези кукувици обществото по-скоро ще загуби, вместо да прогресира.

Общи условия

Активация на акаунт