Новата година ни навести, ЮНЧЕТО се опитва да пълзи - Тема 7

  • 16 010
  • 780
  •   1
Отговори
# 750
  • София
  • Мнения: 4 011
Не знамсе за фурмите, но точно днес накиснах едни и ще му направя щрудел с тиква ябълки и фурми.

# 751
  • WonderLand
  • Мнения: 3 895
Аз сложих фурми преди месец още в едни домашни бисквитки.

# 752
  • Мнения: 1 025
В темата за захранване пише петмез от фурми 6-8 месеца.

# 753
  • Мнения: 861
Момичета само аз ли нищо не приготвям все още на моята беба? Как давате тези неща които приготвяте за вашите ? Ditmade например ти ще правиш щрудел , как ще го яде ? Ние сме на пюрета , понякога купешки понякога домашно ,  каши с плод или без , наскоро и грис и дадох с плод , но той си е като каша , купих овесени ядки за да накисна и да направо с масло и сирене ще започна да вкарвам...???

# 754
  • София
  • Мнения: 4 011
Еми режа на дребни парченца и давам. И той като едно теленце првживя преживя и така. Само с гювечето нямах успех и трябваше да пасирам. Установих, че с филийки, баници, бисквитки няма проблем, но ако поднеса в лъжица нещо, което има парчета не го иска.

# 755
  • Мнения: 458
Аз давам купешки пюрета за сега и от време на време му готвя домашни, но имам ваучер за безплатни пюрета и няма как да го оставя. Сега като свърши ще започна по често с домашните. А за сега купешките му харесват, знам че не е най доброто, но уви.

# 756
  • Мнения: 861
Еми режа на дребни парченца и давам. И той като едно теленце првживя преживя и така. Само с гювечето нямах успех и трябваше да пасирам. Установих, че с филийки, баници, бисквитки няма проблем, но ако поднеса в лъжица нещо, което има парчета не го иска.
Как яде филийки ? Интересно ми е , че имам чувството че аз съм смотана и нищо не давам , макар пюретата да са най разнообразни , а и с ММ ни е страх да не се задави от по едри парчета..

# 757
  • София
  • Мнения: 4 011
Правя филийка или с кайма(аз сисъм я меля от месо, което съм си избрала за него) и жълтък, или от сирене и жълтък. Мажс, пека на парти грилчето. Като изстине режа на лентички. Понякога му давам сам да гризка, но обикновено повече плюе и маже. Давам му коричката да се забавлява и междувременно подавам в устата малки парченца, колкото за една хапка. Той си дъвче няма проблем. За мен беше много важно да се научи да дъвче, че да не го мисля това задавяне. Има 4 зъба, но се справя идеално.

# 758
  • Мнения: 899
ditmade с хляб от магазина ли ги правиш или си правиш ти? жълтъка сварен ли е? аз се чудя как да разнообразя закуската. малката яде само кус кус сутрин и мляко с бисквити. Кашите нещо неги харесва, днес опитах пак попара ама не и не. Накарах баща ми да ми купи от Германия от плодовите пюрета в пликчета, че там са на половин цена и да й давам за закуска ама трябва и друго. Тя няма зъби,но очаквам скоро да излезнат, че почна много да бъде неспокойна през нощта. на баткото му излезна първия на 9м. и 10 дни, а тя на 24ти направи 9м.Но това,че няма зъби не й пречи да си хапва коричка хляб даже снощи й дадох и една солета, че така жално ме гледаше и се справи с нея.

# 759
  • Мнения: 458
Правя филийка или с кайма(аз сисъм я меля от месо, което съм си избрала за него) и жълтък, или от сирене и жълтък. Мажс, пека на парти грилчето. Като изстине режа на лентички. Понякога му давам сам да гризка, но обикновено повече плюе и маже. Давам му коричката да се забавлява и междувременно подавам в устата малки парченца, колкото за една хапка. Той си дъвче няма проблем. За мен беше много важно да се научи да дъвче, че да не го мисля това задавяне. Има 4 зъба, но се справя идеално.
Ditmade имам някакъв спомен, че скоро писа, че имате 5 или 6 зъбчета. Не се заяждам, просто така ми е останало в главата. 😊

# 760
  • Мнения: 6 659
Еми режа на дребни парченца и давам. И той като едно теленце првживя преживя и така. Само с гювечето нямах успех и трябваше да пасирам. Установих, че с филийки, баници, бисквитки няма проблем, но ако поднеса в лъжица нещо, което има парчета не го иска.
Как яде филийки ? Интересно ми е , че имам чувството че аз съм смотана и нищо не давам , макар пюретата да са най разнообразни , а и с ММ ни е страх да не се задави от по едри парчета..

На Ditmade бебчето е родено май месец, доколкото помня. А примерно моя е роден 18 юни. Animimi, не знам твоето кога е, но месец и нагоре разлика за тази възраст е много. Смисъл, че след месец и нашите бебета ще хапват парченца. Аз също още давам само пюрета, каъо единствено овесени ядки и кус кус давам непасирани.

# 761
  • София
  • Мнения: 4 011
Хляб е от магазина. Симид взимам. Жълтъка не го варя предварително, но мажа много тънка филийката, за да съм сигурна, че ще е опече добре.
Да, писах че са 5, защото беше пробило едва едва петото зъбче и от 3 седмици не е мръднало...очаквах вече отдавна да я излезнало... Но пък като гледам сигурно си чака другарчето, което е на ръба и то да пробие. Та сигурно едновременно ще пораснат.
Мая е права, на 11 май е. От много време умее да дъвче, но все съм била много предпазлива, сега не го пазя толкова много.

# 762
  • WonderLand
  • Мнения: 3 895
Е момичета, моя вчера направи 8м, а яде парченца, бисквити, мъфини, от 6 месечен, тогава отказа пюретата. Като започна нямаше един зъб в устата си, сега са два долни. Та на тоя етап възратта вече не смятам, че е фактор.

# 763
  • Мнения: 861
Silverdream, ти захранващ по ЗВБ доколкото помня, не знам как си стигнала до извода че е отказал пюрета Simple Smile моята също днес отказва пюре и сега сука за обяд , но и ние нямаме заместени хранене , тя винаги след пюре или каша суче

# 764
  • София
  • Мнения: 4 011
И моя човек отказа пюретата преди месец и то за много дълго време. Отказваше да си отвори устата на лъжица категорично. Сега пак не е фен, но успявам с много търпение да го нахраня. Факт обаче, че предпочита да се храни без лъжица.

Общи условия

Активация на акаунт