Booking.com /Тема 3/

  • 37 003
  • 743
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 1 652
Аз също ползвам редовно и подозирам, чезаради това никога, никога не съм получавала код.

Доста тъпа дискриминация 😀

Не сте сами, момичета. Simple Smile
Ползвам сайтове за кешбек (напоследък topcashback), ако ми е по-изгодна цената през тях. Имат кешбек на 6-8% и не е само за букинг - има агода и т.н.. Променя се процентът според и аз не знам какво, вероятно кампанийно. Полека се трупа нещо. Преди ползвах пести.бг, но там беше 4% кешбек за букинг, пък и прекратиха плащанията там.

# 706
  • Мнения: 415
Може ли да споделиш сайтове и как работи.
Не знам дали има значение, не ползвам кредитна карта, а дебитна. Знам че за кредитни карти има кешбек, може би от банката …

# 707
  • Мнения: 3 151
Тези кодове за 10% кешбек ли са или за 10% отстъпка от цената?

# 708
  • София
  • Мнения: 3 771
Тези кодове за 10% кешбек ли са или за 10% отстъпка от цената?

Това са две различни неща...
Програмата за лоялност на Booking Genesius е в зависимост от нивото, което имате. Отстъпката сваля веднага цената и се отразява в резервацията Ви.

Кешбек е друго, което те наричат Кредит за пътуване или Паричен Кредит...
Кредитите за пътуване могат да се използват само за резервации за настаняване и услуги на Booking, включени в програмата, с някои изключения.
Можете да използвате Паричните Кредити по същия начин или да ги прехвърлите към кредитната си карта.
Върнатите пари постъпват в Портфейл и имат срок за ползване.
Лично аз трупам непрекъснато такива суми, имам и в момента, както се вижда, което показах и в друга тема...

# 709
  • Мнения: 3 151
Bled, благодаря, всичко това ми е ясно. Въпросът ми касае кодовете, които се разменят в темата. Остъпките по Genius естествено, че няма как да се преотстъпват. Кредитите за бъдещи пътувания - също.
Какъв точно бонус дават кодовете, които търсите и предлагате в темата?

# 710
  • Мнения: 1 236
Genius 3 съм аз и с отстъпката им вече няколко пъти ми дава цена, по-висока от профил без Genius. Много тъпо. Да не говорим, че код ми пратиха веднъж и той беше изтекъл преди крайната дата. Аз преди си ползвах кешбек портали и занапред пак ще е така май.
GG_BG, кодовете пак са един вид кешбек, но ти го връщат в портфейла в профила и можеш да го ползваш за друга резервация. Но пак е ограничаващо, защото не всяка резервация може да се плати с портфейл.

# 711
  • Мнения: 11 139
Genius 3 съм аз и с отстъпката им вече няколко пъти ми дава цена, по-висока от профил без Genius.
Заради такива ситуации винаги сравнявам цените от профила си и като гост (и аз съм G3). Като има джиниъс намаление, цената действително ми е по-ниска, но лъжат колко е намалението - сумата, която уж се намалява с процент, е по-висока от цената за гост.
Между май и септември имам 11 резервации и само една награда в "Портфейл". Тъй като беше от хотел, където отседнахме за една нощувка, сумата е малка. А и не може да се използва за всяка следваща резервация, само където е указано "плати с портфейл".

# 712
  • Мнения: 6 333
И това не е достатъчно, понякога заради ip-то ги дава еднакви цените. От друго вече се вижда разлика

# 713
  • София
  • Мнения: 3 771
Bled, благодаря, всичко това ми е ясно. Въпросът ми касае кодовете, които се разменят в темата. Остъпките по Genius естествено, че няма как да се преотстъпват. Кредитите за бъдещи пътувания - също.
Какъв точно бонус дават кодовете, които търсите и предлагате в темата?

Това е което вече написах, кодовете дават този Кредит.
Трупам го непрекъснато, срока за използване е достатъчно дълъг.
Сумата зависи от това колко е самата резервация.
При мен правилото е - винаги код и отстъпката от Genius за тази платформа.
Отделно всичко друго възможно, което се споменава като кешбек.
Използвам само хотели, където това е възможно.

# 714
  • Мнения: 4 382
Bled, благодаря, всичко това ми е ясно. Въпросът ми касае кодовете, които се разменят в темата. Остъпките по Genius естествено, че няма как да се преотстъпват. Кредитите за бъдещи пътувания - също.
Какъв точно бонус дават кодовете, които търсите и предлагате в темата?

кодовете дават 10% кредит в профил, тоест може да се използват за следващи резервации от твоя профил. Може да се преотстъпват кодовете, не кредита после. Преди се получаваха като пари по карта, но това май не се прави вече. Който получи кода, там си пише всички условия, какво се получава, колко максимум, докога е валидно (в някои случаи си пише валидност с точност до час, не ден, затова не е валиден до края на обявения ден).

кешбек през сайт е друго, примерно topcashback.com, правиш си акаунт, резервираш през линка от сайта и получаваш 6-8% обратно, в сайта. После може да се изтегли през пейпал и да плащаш каквото си искаш с тях.

# 715
  • Мнения: 11 139
И това не е достатъчно, понякога заради ip-то ги дава еднакви цените. От друго вече се вижда разлика
С динамично IP съм, но така или иначе, преравям няколко резервационни системи в търсене на добро съотношение качество-цена. Ако получа, каквото искам за 100 лева (примерно) и това ме устройства, какво ми пука, че Пешо щял да плати 90? Все пак Букинг не е единствената платформа на света.

# 716
  • Мнения: 415
Да ви издам една шмекерия, която без да искам ме споходи. Въпросният 10% кредит в профил му наближаваше крайният срок и от няма какво , а беше 80 лв, резервирам 2 нощувки в Созопол уикенд. Хотелът изискваше плащане, плащам, но 2 седмици преди престоят тотално промехме планът и нали има безпробремна отмяна на резервацията, правя отказ. След няколко седмици връщат пратините пари и отделно върнаха и 80 лв от бонус програмата . Бях учудена, ама няма да се оплаквам. Иначе май си гърмят тези бонуси, ако не се ползват

# 717
  • София
  • Мнения: 1 951
Да ви издам една шмекерия, която без да искам ме споходи. Въпросният 10% кредит в профил му наближаваше крайният срок и от няма какво , а беше 80 лв, резервирам 2 нощувки в Созопол уикенд. Хотелът изискваше плащане, плащам, но 2 седмици преди престоят тотално промехме планът и нали има безпробремна отмяна на резервацията, правя отказ. След няколко седмици връщат пратините пари и отделно върнаха и 80 лв от бонус програмата . Бях учудена, ама няма да се оплаквам. Иначе май си гърмят тези бонуси, ако не се ползват
80 лв като пари ли ги върнаха или като кредит?

# 718
  • Мнения: 415
Направо в сметката в отделен превод.

# 719
  • Мнения: 1 236
Бонус програмата на Genius ли или това, което Букинг плаща?

Общи условия

Активация на акаунт