Инсулинова резистентност и отслабване - Тема 24

  • 32 621
  • 738
  •   1
Отговори
# 420
  • Мнения: 4 042
Аз ще си взема малко почивка от темата Simple Smile Не ми се спори, смирено ми е някак и без пости. Фризьорът щом така каза, така е. Hands V

# 421
  • София
  • Мнения: 1 668
Чак пък да сме в началото, ох както и да е. Все тая ми е кой къде е. Франсоаз пази диети. Аз диети не пазя. Съмнявам се да си по-напред ог мен. Но ти си вярвай. Няма да ти преча

# 422
  • Мнения: 1 518
Елора, имах предвид, че ир се повлиява положително от вдигане на тежести, а не отрицателно. Thinking

# 423
  • Мнения: 31 778
Миоки, направо се възхищавам на търпението ти да обясняваш пак. И пак, и пак, и пак... Simple Smile  На мен ми писна... Само чета и не спирам да се чудя. Ама... Всеки е господар на живота и тялото си. Има 3-4 потребителки в темата, заедно с мен някъде се появиха... Е, аз съм писала какво постигнах за 4 години, те са си все още в началото и само се "въртят" като мухи без глави от тема в тема, от диета на диета... И те  така не вярват във ВМНВХ и си искат ВХ...

И аз не ги разбирам.
При наличието на цялата събрана информация.
А преди нямаше.
Винаги съм предпочитала да се информирам за нещата.
Не отричам, че съм инат и съм се дърпала. Що се отнася до протеините. Трудно ми беше да ги въведа.
Но с четене и разбиране нещата си дойдоха на мястото.
И при положение, че спасението го обсъждаме години наред и то подробно, не разбирам защо има хора продължават да ядат В и какво мислят, че ще постигнат. Ами все още нищо не са постигнали.
Когато бях на 20, ако някой ми беше обяснил тия неща, още тогава щях променя храненето си.
Аз не съм като Миоки. Тя не обича да яде. Тя яде за да живее, а доста като мен живееха за да ядат. Храната ми е вкусна била винаги, особено въглехидратите. Чревоугодник си бях и сега съм такава. И чревоугодник, пък и хранително разстройство. Супер комбинация.

# 424
# 425
  • София
  • Мнения: 1 668
Елора, с цялото ми уважение, но след всички здравословни проблеми, които сподели не си ми пример за здравословен начин на живот. Аз не отричам намалянето ка въглехидратите, не отричам кето храненето. Просто казвам, че не сработва при мен и не мисля да го прилагам. И дори с това ми хранене съм убедена, че ще имам по-добър резултат от тези от вас, които сте на кето, без тези на метфорин разбира се. И всичко това с умерен спорт и разумно хранене, без влизане в крайности. Сори, ама не може човек, лежал в болница с отчайващи изследвания да ми е пример. Кетото едно оправя, но поврежда друго. Това е.

# 426
  • Мнения: 5 459
Е , Елора да не би да ги е получила от сегашния си начин на хранене.....Да не говорим, че дисковата херния няма нищо общо с начина на хранене...
И какво разболява кетото......Защото аз , докато бях на Дюкан, което си е кето, но без мазнини, бях най-здрава и се чувствах превъзходно, като изключим, че малко забравях....... А после като започнах въглехидрати, се сринах и физически и емоционално...

# 427
  • Мнения: 31 778
Елора, с цялото ми уважение, но след всички здравословни проблеми, които сподели не си ми пример за здравословен начин на живот. Аз не отричам намалянето ка въглехидратите, не отричам кето храненето. Просто казвам, че не сработва при мен и не мисля да го прилагам. И дори с това ми хранене съм убедена, че ще имам по-добър резултат от тези от вас, които сте на кето, без тези на метфорин разбира се. И всичко това с умерен спорт и разумно хранене, без влизане в крайности. Сори, ама не може човек, лежал в болница с отчайващи изследвания да ми е пример. Кетото едно оправя, но поврежда друго. Това е.

Аз пък смятам, че съм постигнала много.
Свалила съм 45 кг, и съм смъкнала кз и инсулин в нормални граници и съм махнала хапчетата. Писала съм няколко пъти откъде съм тръгнала и какво съм направила. А ти?
И би ли ми цитирала къде съм писала, че съм на кето, защото аз на кето никога не съм била.
И кога съм лежала в болница с отчайващи изследвания и за какво? Пак ще помоля за цитат.

# 428
  • Мнения: 27 584
И аз си мислех същото като Алина. Проблемите с ЩЗ, запек, миома, болките в кръст/стави надали са резултат точно от "кето"- пък и Елора чак на кето  (до 20 гр вгх) едва ли е била постоянно, може би в определени дни така да се е получавало, ама чак пък постоянно едва ли.
Бледолилава, моля те, не си взимай почивка от темата, мненията ти са полезни Grinning
Не знам в тази тема или в друга стана въпрос за "доволно" хапване...Ами, аз с по-въглехидратното хранене далеч повеч е ядях като количества. Огромни салати, хляб към храната, междинки с плодове или друго...Е, не бях по-доволна, нито по-сита, нито по-щастлива. Grinning

Последна редакция: вт, 28 яну 2020, 22:35 от dolce miele

# 429
  • Пловдив
  • Мнения: 432
Че то кетото не си ли е НВ и ВМ? Може и да има някаква разлика между двата режима, но едва ли е съществена. И в двата случая, според мен, такива дълготрайни режими биха довели до сърдечно съдови проблеми. И нека момичета не се заблуждаваме, многото килограми не са ви станали от ядене на боб, леща и картофи. Ако не сте спазвали принципите на разделното хранене, ако сте яли бързи въглехидрати (торти, пасти, сладки, шоколади, кока кола и т.н. - да обясня що е то бърз въглехидрат, че съм с усещането, че някои не са наясно), ако не сте спортували, е нормално да се стигне до там да се налага да сваляте килограми.

# 430
  • Мнения: 31 778
И аз си мислех същото като Алина. Проблемите с ЩЗ, запек, миома, болките в кръст/стави надали са резултат точно от "кето"- пък и Елора чак на кето  (до 20 гр вгх) едва ли е била постоянно, може би в определени дни така да се е получавало, ама чак пък постоянно едва ли.
Бледолилава, моля те, не си взимай почивка от темата, мненията ти са полезни Joy
Не знам в тази тема или в друга стана въпрос за "доволно" хапване...Ами, аз с по-въглехидратното хранене далеч повеч е ядях като количества. Огромни салати, хляб към храната, междинки с плодове или друго...Е, не бях по-доволна, нито по-сита, нито по-щастлива. Grinning

Ми да докладвам.
Дисковата херния ми е резултат от счупена опашка на 6 години. В резултат от счупването се изкривява гръбнака. Та е нормално да имам проблеми. Не виждам общо с НВ на което съм от 2 години.
Болки в стави след като минах на НВМХ нямам.
Проблем с кз и инсулин вече нямам. Нито вече кошмара пикочна киселина.
Хашимото е автоимунно заболяване, което не е от храна. За интересуващите се да си прочетат, преди да пишат глупости. Не визирам теб Grinning
Миомата се е образувала много години, ама много. И храната има значение, но не основно. Други неща са.
Ако съм 100 кила, предпочитам да питам жена, която не е свалила 5 кила, а която е свалила 50.
Защото тя знае. Има опита.
След като имам дискова херния съм се допитвала с хора с дискова, а не с очни проблеми.
Защото хора с моите заболявания биха ми помогнали повече.
Така че предвид, че съм разрешила доста проблеми, мисля че точно аз мога да давам акъл.
Тука сме не защото сме здрави, а защото имаме ИР и доста други съпътстващи проблеми.
Имам чувството че insane ако има проблем с косата, ще отиде на неврохирург.
Няма логика, ама тя си знае Mr. Green

# 431
  • Мнения: 5 459
В интерес на истината и аз съм малко по-спокойна. Обаче май ме е хванал кето грип.... Със сигурност не е вирус. Просто постоянно ми е студено и ме тресе вечер, а пък се потя, ама студена пот. Не треперя като предния път, когато казахте, че е хипоглекимия и не ми е лошо. Просто ми е студено, а се потя и то предимно лицето и главата.......

# 432
  • Мнения: 31 778
В интерес на истината и аз съм малко по-спокойна. Обаче май ме е хванал кето грип.... Със сигурност не е вирус. Просто постоянно ми е студено и ме тресе вечер, а пък се потя, ама студена пот. Не треперя като предния път, когато казахте, че е хипоглекимия и не ми е лошо. Просто ми е студено, а се потя и то предимно лицето и главата.......

Абе тука ли беше, в другата тема ли не знам, но при изгаряне на мазнини имало чувство на студ.
Така съм когато правя плодов ден. Или фаст цял ден на вода.
В събота щях, но не успях. В неделя само обядвах, но не вечерях и цяла вечер ми беше студено. По-малък фаст, но резултата беше налице в понеделник Grinning

# 433
  • София
  • Мнения: 1 668
Аз също изживях това чудо кето грип и си казах, че щом организма не се чувства добре, няма да се занимавам. Това е за хора, които имат много килограми и нямат друг вариант. Който каквото иска да прави, ама тука гледам никой не спортува, а всички инструктори, до които се допитах отричат кето храненето. А аз къде съм- по напред съм, щото 45 кг никога няма как да имам да свалям. Че аз  няма да мога да спя, ако имам такива телеса по себе си, така съм устроена , че кача ли нещо не ми дава мира, докато не върна обратно.63кг съм на 178 см. , инсулин последно 10 на гладно. Вярвам сега ще е по- малко. Не отричам, че имам проблем, омазнена съм в корема яко, но ме дразни, че всяко решение на проблема е кето. Еми сори, ама не е

# 434
  • Мнения: 5 459
insane, преди 4-5 години, когато бях 48 килограма, ръсех глупости на килограм ,точно като теб. Ама никога не казвай никога. Когато ме пипна депресията и ми беше все едно дали ще живея, или не и когато започнах да ям, без да ми пука на какво ще заприличам, доста се упреквах, че съм се подигравала на безволеви хора, които качват килограми и си дебелеят на воля. Така, че не говори ,без да мислиш. Утре не знаеш какво ще те сполети...

Общи условия

Активация на акаунт