Инсулинова резистентност и отслабване - Тема 24

  • 32 507
  • 738
  •   1
Отговори
# 435
  • Пловдив
  • Мнения: 432
insane, преди 4-5 години, когато бях 48 килограма, ръсех глупости на килограм ,точно като теб. Ама никога не казвай никога. Когато ме пипна депресията и ми беше все едно дали ще живея, или не и когато започнах да ям, без да ми пука на какво ще заприличам, доста се упреквах, че съм се подигравала на безволеви хора, които качват килограми и си дебелеят на воля. Така, че не говори ,без да мислиш. Утре не знаеш какво ще те сполети...

Да де, почнала си да ядеш, без да ти пука, демек каквото ти падне. Никой не говори за безобразно хранене и insane няма предвид, че ще бута в устата си каквото й дойде. Между другото, alinnna, за депресията - спортът много, ама много помага, наистина, съвсем добронамерено го казвам. Стресът също се гони със спорт.

# 436
  • Мнения: X
Че то кетото не си ли е НВ и ВМ? Може и да има някаква разлика между двата режима, но едва ли е съществена. И в двата случая, според мен, такива дълготрайни режими биха довели до сърдечно съдови проблеми. И нека момичета не се заблуждаваме, многото килограми не са ви станали от ядене на боб, леща и картофи. Ако не сте спазвали принципите на разделното хранене, ако сте яли бързи въглехидрати (торти, пасти, сладки, шоколади, кока кола и т.н. - да обясня що е то бърз въглехидрат, че съм с усещането, че някои не са наясно), ако не сте спортували, е нормално да се стигне до там да се налага да сваляте килограми.
Е, те заради такива "умни" постове вече не си губя времето да се обяснявам.... Simple Smile  Simple Smile

# 437
  • София
  • Мнения: 1 668
Не се подигравам. Щом ви звучи като глупости, ОК! Колко от вас въобще спортуват??? Това е, което искам да кажа, но който разбрал, разбрал.
Елора, въобще не очаквай да се занимавам да вадя цитати. Как ли пък няма са се ровя в темите да те цитирам. Ако си спомняш оплакванията след болнични престой спомняш си ги, ако не- все ми е тая. А наистина се разсмях, че при проблем с косата ще ида на неврохирург. Извинявай. Първо ще питам тук в БГ мама къде да ида, нали така 🤣

# 438
  • София
  • Мнения: 1 668
Че то кетото не си ли е НВ и ВМ? Може и да има някаква разлика между двата режима, но едва ли е съществена. И в двата случая, според мен, такива дълготрайни режими биха довели до сърдечно съдови проблеми. И нека момичета не се заблуждаваме, многото килограми не са ви станали от ядене на боб, леща и картофи. Ако не сте спазвали принципите на разделното хранене, ако сте яли бързи въглехидрати (торти, пасти, сладки, шоколади, кока кола и т.н. - да обясня що е то бърз въглехидрат, че съм с усещането, че някои не са наясно), ако не сте спортували, е нормално да се стигне до там да се налага да сваляте килограми.
Е, те заради такива "умни" постове вече не си губя времето да се обяснявам.... Simple Smile  Simple Smile
Ми недей. По-добре

# 439
  • Мнения: 31 572
Не се подигравам. Щом ви звучи като глупости, ОК! Колко от вас въобще спортуват??? Това е, което искам да кажа, но който разбрал, разбрал.
Елора, въобще не очаквай да се занимавам да вадя цитати. Как ли пък няма са се ровя в темите да те цитирам. Ако си спомняш оплакванията след болнични престой спомняш си ги, ако не- все ми е тая. А наистина се разсмях, че при проблем с косата ще ида на неврохирург. Извинявай. Първо ще питам тук в БГ мама къде да ида, нали така 🤣

Ами тогава просто пишеш лъжи. И те наричам лъжкиня. На кето никога не съм била.
Друго не мога да ти кажа.
Аз най-добре знам защо влязох в болница. Ти помниш ли? И нямаше нищо общо с храненето. Айде сети се. Ама преди да пляскаш глупости, първо мисли.
И да. Лично аз от форума съм доволна. Научила съм много. И много хора са ми давали ценни съвети.

Аз също изживях това чудо кето грип и си казах, че щом организма не се чувства добре, няма да се занимавам. Това е за хора, които имат много килограми и нямат друг вариант. Който каквото иска да прави, ама тука гледам никой не спортува, а всички инструктори, до които се допитах отричат кето храненето. А аз къде съм- по напред съм, щото 45 кг никога няма как да имам да свалям. Че аз  няма да мога да спя, ако имам такива телеса по себе си, така съм устроена , че кача ли нещо не ми дава мира, докато не върна обратно.63кг съм на 178 см. , инсулин последно 10 на гладно. Вярвам сега ще е по- малко. Не отричам, че имам проблем, омазнена съм в корема яко, но ме дразни, че всяко решение на проблема е кето. Еми сори, ама не е
Мда, много беше гот да съм дебела. Чудя се що ли отслабнах.
Пишеш глупости.
Не си в обувките на хората за да съдиш.
То и аз се чудя болните от рак как се търпят да са болни и що не се оправят.

Като си омазнена и не искаш да спираш В, прави като фитнес треньорката. Яж пасти и пий вино.
Ще успееш. Вярвам в теб.

# 440
  • София
  • Мнения: 16 175
Ето за спорта, калориите и килограмите: https://www.1843magazine.com/features/death-of-the-calorie?fbcli … lsgIawnA7E9miusVM

Инсейн, на колко си години? Аз с твоя ръст до 42 г. възраст бях 57-59 кг.

Алинка, това изпотяване аз го имам (имах, че вече съм на ХЗТ и вече го няма) от ниския естроген - от възрастта, де.

# 441
  • Мнения: 31 572
Ох, пак на инглиш.
Добре де, ще им метна едно око уикенда Grinning

# 442
  • Мнения: 5 459
Шарки, мен изпотяването от възрастта ме метна още на 42......доста ранен предпубертет, обаче от няколко дни е по-различно и постоянно,  дори и като спя.....

# 443
  • София
  • Мнения: 1 668
Аууу, много ме обиди. Лъжкиня съм била. Ще се скрия в ъгъла с наведена глава да си а взема поука Wink Wink Wink че и болните от рак намеси
Ми недейте да тренирате щом е вредно, какво да ви кажа. Всеки знае себе си.
На 38г съм, раждала Wink

# 444
  • Мнения: 31 572
Да, лъжкиня си.
И чукча читател.
Ама то е до капацитет.
И къде съм писала , че вреден спорта и не тренирам?
Щото тренирам, ама умението ти да четеш с разбиране е нисичко.

# 445
  • София
  • Мнения: 1 668
Чукча обещавам да го проверя в тълковния речник. Щото не съм капацитет, пък ти си,не за друго. Аз за теб не говоря тренираш ли , на кето ли си, не ме интересува. Както споменах не си ми пример.

# 446
  • Пловдив
  • Мнения: 432
Дам, тя Франсоаз не е яла бързи въглехидрати, яко е спортувала, ама въпреки това й се е наложило да сваля килограми. Не, че държа нещо да Ви доказвам, но все пак, защото постовете ми са "умни" да споделя и аз: От 10 години веднъж в годината правя само разтоварване на плодове 20 дни, после 10 дни се захранвам, а два пъти в годината 20 дни суровоядствам (на сурови плодове, сурови зеленчуци, ядки) и 20 дни се захранвам. 159 висока съм и съм 45-47 килограма, обикновено. Хляб, месо не ям, млечните на минимум - само зряло козе сирене. Спортувам - тичам, ходя на йога, а последно време и катеря. За тези 10 години, всяка година си пускам изследвания и единствения недостиг, който съм имала е на вит.D, дори и Б12 ми е бил в норма. Кръвната ми захар никога не е била над 4, даже 2018 г. ми е била 3, инсулинът ми също винаги е бил в норма. Изрових си всички изследвания специално, за да си направя равносметка и сравнение. Няма нещо, което да не ми е било в норма. Преди 2 години имах загуба, която преживях тежко, стресът ми беше голям и от тогава усетих, че нещо тялото ми се променя, натрупах малко мазнини около кръста и качих няколко килограма излишни - 3 кг, но за мен това не е ок. Хома индексът ми в момента е 1.45, не помня точните цифри, но и КЗ и инсулинът ми са в норма. След обременяване се оказа, че нивата на инсулина са леко завишени. Ендокринологът ми каза, че това е нормално за възрастта ми (аз съм на 44 години), че така, както ме гледа, нищо чудно да се окаже, че при следващо обременяване инсулинът ще е в норма и че не трябва нищо да променям в режима си, освен да махна сладкото, което след стреса, който изживях, бях започнала редовно да хапвам. Аз съм човек, който доста е чел за здравословното хранене и не съм чакала да пострадам, за да започна да се грижа за здравето си. И честно казано и аз на всеки един от Вас мога да кажа, че говори глупости от време навреме, но не го правя, а такива има, повярвайте ми. Просто вслушвайте се и в по-различното мнение, то понякога може да бъде и полезно. Не казвам, че режимът, който спазвате, не е полезен за Вас, но не отричайте и другото. И между другото, според хората изглеждам 10 години по-млада от възрастта си, предполагам, че това се дължи до голяма степен на начина ми на хранене.

# 447
  • Мнения: 4 042
Добре момичета, браво на вас, похвалихте се в клуба на дебелите колко сте стройни, начетени, идеални. Сега приемете нашите аплодисменти и пак се замислете, тук ли ви е мястото? Темата е за отслабване. Кой колко е бил прост, за да надебелее, как се е тъпкал, плюскал, разплувал на дивана, вас тез проблеми не ви касаят. Какво всъщност правите в момента в темата, освен да назидавате? Ама честно?
П.п. След аплодисментите е редно завесата да падне, ако не се сещате.

# 448
  • софия
  • Мнения: 4 985
Аз също изживях това чудо кето грип и си казах, че щом организма не се чувства добре, няма да се занимавам. Това е за хора, които имат много килограми и нямат друг вариант. Който каквото иска да прави, ама тука гледам никой не спортува, а всички инструктори, до които се допитах отричат кето храненето. А аз къде съм- по напред съм, щото 45 кг никога няма как да имам да свалям. Че аз  няма да мога да спя, ако имам такива телеса по себе си, така съм устроена , че кача ли нещо не ми дава мира, докато не върна обратно.63кг съм на 178 см. , инсулин последно 10 на гладно. Вярвам сега ще е по- малко. Не отричам, че имам проблем, омазнена съм в корема яко, но ме дразни, че всяко решение на проблема е кето. Еми сори, ама не е
Аз малко се обърках, не разбирам защо си в темата? Връщам се да чета, че нещо изтървах нишката. Като не искаш да се храниш някак си , просто не се храниш някак си, ами другаг си.
И не, че нещо, ама има време, спокойно. Фактори за напълняване много, и ако от някои може да се измъкнеш с противодействие- храна, спорт, психика то от поне един няма как да се избяга - възраст се нарича.
Малко си груба, доста нахакана, не ми пречиш, но нужно ли е наистина?

# 449
  • Пловдив
  • Мнения: 432
Добре момичета, браво на вас, похвалихте се в клуба на дебелите колко сте стройни, начетени, идеални. Сега приемете нашите аплодисменти и пак се замислете, тук ли ви е мястото? Темата е за отслабване. Кой колко е бил прост, за да надебелее, как се е тъпкал, плюскал, разплувал на дивана, вас тез проблеми не ви касаят. Какво всъщност правите в момента в темата, освен да назидавате? Ама честно?
П.п. След аплодисментите е редно завесата да падне, ако не се сещате.

Ами никой не се хвали, просто понеже постоянно изтъквате собствените си постижения и едва ли не това е гаранция, че сте прави, затова и ние даваме собствените си примери. Все пак аз на кой да вярвам - на собственото си тяло и ли на вас, които дори не съм виждала. Аз искрено вярвам, че истината е по средата - в баланса, а не в крайностите. И както казах, темата е за инсулиновата резистентност, затова сме тук. А що се отнася до отслабването, е и други начини има, ама няма нужда да ги обясняваме, че ще ви развалим любимия режим. И ако трябва да бъдем точни, вие сте тези, които назидавате и не търпите друго мнение.

Общи условия

Активация на акаунт