Кюретаж и забременяване след това - тема 83

  • 24 819
  • 755
  •   1
Отговори
# 720
# 721
  • Мнения: 876
Intro, нямам идея. Аз съм си създала навик да ходя до лабораторията винаги на гладно, че не се знае каква идея ще ми скимне по пътя - винаги се сещам още нещо допълнително да пусна. Та затова не съм питала.

# 722
  • Мнения: 237
Момичета имам един въпрос, въпреки че тази тема тук е по различна..имах два кюретажа-първия беше на 03.10 а втория на 27.11 поради недоизчистване..януари Мц-10-17,февруари-няма,март-20-26..този месец правих тестове за ов

Като става ясно че Ов е около 6-7..по изчисления на календара който ползва Мц трябва да ми дойде на 22, но днес отново си направих тест за ов и тест за бременност, и странноъо е че на теста за Ов отново излиза втора чертичка
П.п след кюретажа си направих някой от изследванита на първа страница, всичко е наред  според резултатите..на последния преглед Аг ми каза че всичко е добре с лигавица, матка и тн..имах си и доста кистички,аз откакт се помня съм с Пкс..последния цикъл го предизвикахме с противозачатъчни и щях да ходя на преглед но стана това с извънредното положение и се отмени..та сега въпроса ми е какво се случва с тези тестове за Ов..и въобще дали ще ми дойде на тази дата, а ако не ми дойде и теста за бременност е - ..отново ме хвана притеснението не знам кога ще ме остави тази параноя..моля ви за мнение и извинете за дългия пост

Последна редакция: пн, 20 апр 2020, 14:53 от ddnn96

# 723
  • Мнения: 1 333
Момичета имам един въпрос, въпреки че тази тема тук е по различна..имах два кюретажа-първия беше на 03.10 а втория на 27.11 поради недоизчистване..януари Мц-10-17,февруари-няма,март-20-26..този месец правих тестове за ов

Като става ясно че Ов е около 6-7..по изчисления на календара който ползва Мц трябва да ми дойде на 22, но днес отново си направих тест за ов и тест за бременност, и странноъо е че на теста за Ов отново излиза втора чертичка
П.п след кюретажа си направих някой от изследванита на първа страница, всичко е наред  според резултатите..на последния преглед Аг ми каза че всичко е добре с лигавица, матка и тн..имах си и доста кистички,аз откакт се помня съм с Пкс..последния цикъл го предизвикахме с противозачатъчни и щях да ходя на преглед но стана това с извънредното положение и се отмени..та сега въпроса ми е какво се случва с тези тестове за Ов..и въобще дали ще ми дойде на тази дата, а ако не ми дойде и теста за бременност е - ..отново ме хвана притеснението не знам кога ще ме остави тази параноя..моля ви за мнение и извинете за дългия пост
До колкото знам при ПКЯ тестовете за овулация може да са фалшиво положителни, защото при ПКЯ има увеличаване на ЛХ, а тестовете засичат именно този хормон.

# 724
  • София
  • Мнения: 7 505
Може да има ЗФ. Покачването на ЛХ и положителния ЛХ тест не е гаранция за овулация.

# 725
  • Мнения: X
С кръв се откриват антитела за хламидия, IgA, IgM и за стара инфекция IgG. Пускала съм и тях, но предпочитам PCR или  казано Днк тест и са ми вземали отделна проба от микробиологията. Можеш да си пуснеш и уреаплзама и микоплазма.
Дано всичко е отрицателно и скоро да започнете опитите.
Можете ли да ме насочите в лаборатория, в която има пакет или не, понеже нещо не ги намирам всички изследвания, само за хламидия...

Intro83, аз имам 4G/5G, защо ще правиш и това изследване?? Къде прочете за него?
Писах във форума на Кременски и той ми изпрати това..

# 726
  • София
  • Мнения: 7 505
Интро и Вики,
Ако ще се водите по този документ, препоръчвам да прочетете оригинала на ESHRE, заедно с обясненията към него.
Защото Кременски го е променил и в този му вид е подвеждащ.

Това са препоръките на ESHRE, не на Кременски, той само е понаплюл имунологията, защото в оригинала такива неща няма.

Повечето от тези изследвания ги има на първа страница на темата.

Специално за тромбофилия, ако бях слушала неговите препоръки, щях да съм поне с още един аборт, щот съм с нискорискови мутации.

Както е казала JessitoBG по-нагоре, никога не се доверявай само на един специалист.

Ето линка към оригинала от сайта на ESHRE, добре е да се прочетат обясненията, не само диаграмата:
https://www.eshre.eu/-/media/sitecore-files/Guidelines/Recurrent … line_22012018.pdf
Много лекари прилагат терапии, които все още се смятат за недоказано "полезни", но въпреки това работят.
Аз в момента съм бременна с 1 доказана и 3 недоказани за полезни терапии.

# 727
  • Мнения: 237
Може да има ЗФ. Покачването на ЛХ и положителния ЛХ тест не е гаранция за овулация.
Извинявам се ,но преди да ми дойде Мц , Аг ми взе кръв за изследвания и след това се обади че всичко е наред, и щях да ходя на преглед на 3я ден от Мц но така и остана.. та сега си записах час за понеделник, та да видим какво се случва..

Последна редакция: пн, 20 апр 2020, 16:52 от ddnn96

# 728
  • София
  • Мнения: 7 505
Диди, Какви изследвания и на кой ден от цикъла?

# 729
  • Мнения: 237
Диди, Какви изследвания и на кой ден от цикъла?
Когато го посвтих не бях в Ц.-LH,пролактин и тестостерон , но не беше сутрин а към 4-5 следобяд за тогава ми беше часа..аз за тях знам че се правиха на определн ден от Мц , но не съм много запозната с тях..

# 730
  • София
  • Мнения: 7 505
Тук можеш да прочетеш кои хормони кога се изследват
https://m.bg-mamma.com/?topic=1157908

# 731
  • Мнения: 226
Здравейте момичета, знам че не е по темата, но ако имате желание подпишете петицията за отмяна на забраната за започване на репродуктивни процедури
https://www.peticiq.com/21042020

# 732
  • Мнения: 2 161
Здравейте момичета. Изминаха 11 месеца от последния път когато видях 2-те черти. За съжаление приключи в 10-та седмица. Тогава писах тук и коментарите ви ми помогнаха да го преодолея. Преди няколко дни видях отново положителен тест. Макар да ме е страх, че може да се повтори исках да ви кажа, че има светлина в тунела. Дай боже всичко да е наред. Изпращам ви положителна енергия.

# 733
  • Мнения: X
Здравейте момичета. Изминаха 11 месеца от последния път когато видях 2-те черти. За съжаление приключи в 10-та седмица. Тогава писах тук и коментарите ви ми помогнаха да го преодолея. Преди няколко дни видях отново положителен тест. Макар да ме е страх, че може да се повтори исках да ви кажа, че има светлина в тунела. Дай боже всичко да е наред. Изпращам ви положителна енергия.
И аз имам загуба 10 седмица,дано скоро и аз имам 2 черти и всичко този път да е наред за нас.

# 734
  • Мнения: 135
Здравейте момичета. Изминаха 11 месеца от последния път когато видях 2-те черти. За съжаление приключи в 10-та седмица. Тогава писах тук и коментарите ви ми помогнаха да го преодолея. Преди няколко дни видях отново положителен тест. Макар да ме е страх, че може да се повтори исках да ви кажа, че има светлина в тунела. Дай боже всичко да е наред. Изпращам ви положителна енергия.
Благодаря ти, че споделяш добрите новини и с нас за да ни дадеш кураж!
Изпращам и на теб много положителна енергия и спокойствие!
Дано скоро всички се похвалят(им) Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт