Кюретаж и забременяване след това - тема 83

  • 24 787
  • 755
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 1 333
vensa не се притеснявай - всичко минава много бързо и неусетно. Това за храненето и приема на течности го казват заради упойката, но и да си хапнала или пила вода няма проблем. Моя кюретаж трябваше да е сутринта, вечерях към 19.30-20ч и малко след това изведнъж започнаха силни и чести контракции и кървене, около 21-21.30ч вече бях в операционната.. лекаря ми само предупреди анестезиолога, че съм се хранила и приемала течности. След това нито ми е било лошо, нито съм имала болка.

# 151
  • Мнения: 42
feia20, благодаря ти за куража.

Re-Born, така е душичката страда, шокът е голям, загубата не се забравя. Продължаваме напред със светли надежди и мечта.
Благодаря ти за подкрепата.

МамаНаПринцеса и Butterfly, съжалявам за случилото ви се, по спешност навярно шокът е още по-голям. благодаря ви за споделеното и куража.

Стягам раницата и ще се опитам да поспя, малко по-спокойна се чувствам след подкрепата ви. Благодаря

# 152
  • Мнения: 2 026
vensa, успех ти желая. Всичко ще е наред. След време твоето бебче ще те чака! :*

# 153
  • Благоевград
  • Мнения: 2 867
vensa, успех и от мен! Всички заедно тук ще ти помогнем да се справиш с мъката!

При мен станаха 7 месеца от загубата. Не правим опити, защото матката е със сраствания и в момента няма как да забременея. Отделно, нямам и овулация заради поликистозата. Та ще си почакаме доста до започване на опити или ново инвитро. В МД ми спасиха живота, благодарна съм, но с тези два кюретажа са се престарали. Вътрешността на матката е ужас. Надявам се док да може да я оправи И всичко да е наред.

Съжалявам за всички, които сме тук. Иска ми се тази тема изобщо да не съществува, но и това време ще дойде.

# 154
  • Мнения: 1 845
signora_tina , a как установиха сраствания при теб? Къде правиш инвитро?  При мен кюретажа беше в края на 16 г.с.(по мед.причини) и мисля, че 100% имам сраствания,но докторката ми реши, че съм готова за ЗЕТ вече (3ти цикъл след аборта) и ако всичко е наред с лигавицата и хормоните ми др. седмица ще ми върнат снежинките, но мн ме е страх дали всичко с мен е наред, т.к. 3те ми ембриончета са последната ми надежда.

vensa, късмет и горе главата, мила Flowers Four Leaf Clover всички тук сме с теб Purple Heart

П.П.
Момичета, а кръста болял ли ви е след аборта? аз 3ти месец не мога да се оправя-записах се на йога, ходя на кенезетерапевт, но болката не изчезва Flushed а ЗЕТ ме чака Sad Ако ида да се снимам тези дни, дали ще попречи на трансфера ми др. седмица?

# 155
  • Sofia
  • Мнения: 3 485
signora_tina , a как установиха сраствания при теб? Къде правиш инвитро?  При мен кюретажа беше в края на 16 г.с.(по мед.причини) и мисля, че 100% имам сраствания,но докторката ми реши, че съм готова за ЗЕТ вече (3ти цикъл след аборта) и ако всичко е наред с лигавицата и хормоните ми др. седмица ще ми върнат снежинките, но мн ме е страх дали всичко с мен е наред, т.к. 3те ми ембриончета са последната ми надежда.

vensa, късмет и горе главата, мила Flowers Four Leaf Clover всички тук сме с теб Purple Heart

П.П.
Момичета, а кръста болял ли ви е след аборта? аз 3ти месец не мога да се оправя-записах се на йога, ходя на кенезетерапевт, но болката не изчезва Flushed а ЗЕТ ме чака Sad Ако ида да се снимам тези дни, дали ще попречи на трансфера ми др. седмица?
Извинявай, не знам дали си била бременна досега, защото от скоро следя темата. Ако забременееш, което ти го пожелавам от сърце, най-вероятно кръста ще спре да те боли. Под действието на прогестерона сухожилия, връзки омекват и би трябвало да те облекче.
Иначе да, аз също усещам разлика след кюретажа. Едната е, че за първи път ме боли по време на овулация. Кръстът също ми се обажда.

Последна редакция: пн, 27 яну 2020, 11:35 от janin4eto_87

# 156
  • Мнения: 1 845
janin4eto_87, благодаря ти за отговора и пожеланието Heartpulse Не знам дали и  си бременна сега или ти предстои, но ти желая най-здравото бебче Flowers Four Leaf Clover
Октомври се наложи аборт по мед. причини в края на 16 седмица и си беше истинско раждане, последвано от кюретаж. Преди никога не ме е болял кръста и затова се притеснявам, че ако дай Боже сега забременея (след 1 седмица ми предстои трансфер) дали няма да се засили болката, но ти ми вдъхваш спокойствие, за което много ти благодаря!

# 157
  • гр.София
  • Мнения: 2 755
Жанче, точно в поста който си цитирала, тя пише че и кюретаж в 16г.с.
Девилче, силно препоръчвам да опиташ с остеопат. Имам приятелка, която неможеше да мръдне от болка в кръста, без да има причина. Оправиха я с няколко процедури. Опитай и ти пожелавам до края на годината с бебенце!

# 158
  • Мнения: X
Като стана дума за болки в кръста. Седмица преди да разбера, че ембрионът няма пулс (и точно когато явно е спрял пулса според размера на ембриона на прегледа) имах ужасяваща болка в кръста от ляво. Простираше се от кръста по седалището и по бедрото надолу. Не съм пила нищо, понеже нямаше какво, а и разчитах на следващия преглед да споделя с лекарката, но така и не се стигна до там. Беше много силна болка, до сълзи буквално. Сега се замислих дали е имало нещо общо със загиването на ембриона...🤔😣

# 159
  • Мнения: 1 845
Жанче, точно в поста който си цитирала, тя пише че и кюретаж в 16г.с.
Девилче, силно препоръчвам да опиташ с остеопат. Имам приятелка, която неможеше да мръдне от болка в кръста, без да има причина. Оправиха я с няколко процедури. Опитай и ти пожелавам до края на годината с бебенце!
Мария, много, много благодаря за споделеното, а пожеланието ти ще се дам всичко от себе си, за да сбъдна Two Hearts
Започвам веднага да търся остеопат, но ще съм ти още по- благодарна, ако попиташ приятелката ти и ми кажеш къде се е лекувала-дори и да не е в София Flowers Four Leaf Clover

# 160
  • Мнения: 174
Здравейте момичета,аз имам едно запитване ,ако можете и знаете да ме посъветвате.Преди две седмици си направих изследванията,които ми назначи д-р Русев.Една част ми излезнаха,а другите още не(незнайно защо),но тези които са излезнали не са с хубави резултати.Днес звънях в клиника на да попитам какво става с останалите резултати и съответно да си запиша час за доктора да види резултатите и да ми назначи лечение.Отговора беше,че и те не знаят защо не са излезли и че свободен час за Русев има чак април месец.Като и казах да отида без час,ми отговори,че ще връщали вече хора които са без час.Та въпроса ми е да ми препоръчате друг добър доктор,който ще погледне резултатите и ще ми каже какво да пия,защото не мога да чакам до април.

# 161
  • гр.София
  • Мнения: 2 755
Деси дай ако искаш да погледнем изследванията. Той след като излезнат всички резултати, ще ти напише в коментар каква терапия препоръчва. И да идеш лично за коментар, няма да ти каже нещо по-различно от това което е написал на резултатите.
Девилче, беше в Остеомед. Запомних, защото и аз обмислям да отида на консултация заради болки в гърба, но моите са от работата ми.

# 162
  • Мнения: 2 523
Да ви кажа и мен ме понаболява кръста от време на време. При мен беше раждане и кюретаж и се прояви 2-3 седмици по-късно. Досега не съм имала проблеми с това.

# 163
  • Мнения: 174
Имам огромен дефицит на витамин Д(13,6)и витамин В12(86).Трябва да ги пия,но незнам как,кога и по колко?Той трябва да каже,а и имам още изследвания,които незнам как са,защото не са излезли(вече втора седмица).И свързването с него е също доста трудно.

# 164
  • гр.София
  • Мнения: 2 755
За витамините, ако не ти се чака може да си запишеш час за хематолог. Иначе на мен при стойност на вит.Д 21 ми изписа 4 капки вигантол всеки ден и след месец контрола. При толкова нисък В12, сигурно ще трябва да почнеш с няколко инжекции, и после капки или спрей. Може да видиш в темата за В12.
Аз лично бих действала за витамините, без да чакам коментар.
За другите неща няма как, ще се наложи да изчакаш, но около 20ден след изследването би трябвало да има коментар.

Общи условия

Активация на акаунт