Аз съм Хикикомори

  • 21 349
  • 614
  •   1
Отговори
# 585
  • Мнения: 16
Е. Явно и тук е както на "другите места":
Цитат
Здравейте,пиша тук както съм писал на други места и нямах отговор ,или само нападиния защо съм такъв,а не отговор и никаква помощ.

По темата:
+ 1 за отговорите, в които се спомена, че нямаш шансове за бъдеще изолиран в стаята си. Освен ако не си намериш работа, която да го позволява. Ориентирай се в тази посока, положи усилия сега, докато все още си в училище. Това би решило и проблемите ти с родителското тяло в бъдещо време.

Текущата пандемия бавно доказва, че по-затворен начин на живот е възможен. С подходяща професия.

# 586
  • Мнения: 18
Аз съм доволен от няколко неща,че не ходя на училище и всичко става онлайн както аз исках.Че никой не ме кара да излизам а обратното - няма да ме пуснат!Това че даже ако излезеш ще си с маска и съвсем можеш да се скриеш и никой няма да те закача.
Не е яко само това ,че има вирус и заразени хора,аз искам да е просто така цялото бъдеще, но без вируси и всички да са ok.Те сега разбират как е да са като нас ,също тея които се подиграваха !

# 587
  • София
  • Мнения: 16 203
И без да си с маска и без да има епидемия в големия град никой не те закача - хората на улицата не ги интересуваш, те си имат свои задачи и проблеми. Дай боже днешния ад да премине, замени да следваш някъде в голям град и ще се молиш да има поне една душа, която да я е грижа за теб.

Мисля, че учиш в ужасно демотивиращо и неинтересно училище с не особено емоционално интелигентни съученици. Смени средата.

# 588
  • Мнения: 31 864
Аз съм доволен от няколко неща,че не ходя на училище и всичко става онлайн както аз исках.Че никой не ме кара да излизам а обратното - няма да ме пуснат!Това че даже ако излезеш ще си с маска и съвсем можеш да се скриеш и никой няма да те закача.
Не е яко само това ,че има вирус и заразени хора,аз искам да е просто така цялото бъдеще, но без вируси и всички да са ok.Те сега разбират как е да са като нас ,също тея които се подиграваха !

Проблемът момченце е, че на хората това не им е приятно, а на теб висенето в една стая ти доставя удоволствие. Схващаш ли разликата.
Естествено егоистити само себе си гледат.

# 589
  • Мнения: 2 495
Не знам дали осъзнаваш,че си развиваш манията ,паразитирайки върху усилията на твоите родители .Изнеси се от вас,изкарвай си парите  и тогава ,стани зомби ,ако искаш и можеш .
Да си доволен от страданията на 7 милиарда човека ,не ми се вижда много ОК. Но това е нормално за човек,който знае само да  вади мъх от собствения си пъп.

# 590
  • Мнения: 1 007
Има хора с всякакви фобии и какво ли още не, самата аз съм имала паник атаки и знам какво е усещането когато почнат да се появяват задушаването, сърцебиенето и какво ли още не, и като почнеш да се вглеждаш в тях да става още по-зле...но това е лечимо, и все пак трябва да имаш желание да го излекуваш. И не ми казвай, че нямаш проблеми, да си стоиш в стаята, защото повярвай ми имаш и то големи, просто най-вероятно от страх да не ти стане нещо се успокояваш с това колко ти е хубаво да си си сам в стаята...
Посъветвай се с психотерапевт занимаващ се с Когнитивно Поведенческа Терапия. Ако си от София, мога да ти препоръчам.
И моля ти се с това хики мики, щото придаваш маловажност на нещата и звучи смешно за тук присъстващите и затова никой не приема насериозно проблемите ти.

# 591
  • Мнения: 64
Прочети книгата "Свръхчувствителните хора". Потърси, къде онлайн я продават на промоция (доста сайтове имат сега). И намери пътя за себе си.
Скрит текст:

# 592
  • Мнения: 18
Специално не обиждам никой,исках да питам защо сега другите хора не излизат навън ,от страх за тях а когато хикикоморитата не излизаме от страх нашия страх не е важен?Само ние сме лигльовци и демони и изроди,а вие защо не излизате,ние хикитата не ви пречим ние сме в нашия риъл лайф,за нас не е паник!Когато сте затворени в стаята за вас е страшно,когато сме навън за нас е страшно,аз не знам разбира ли някой?
Книгата на totaldemage ще я намеря на мен не ми действат много.

# 593
  • Мнения: 8 937
Повечето от нас не излизат не от страх, а 1. защото има въведени доста забрани и ограничения, 2. за да ограничим разпространението на заразата и скоро да можем пак да излизаме.

# 594
  • София
  • Мнения: 10 353
Соджиро, разликата е, че ние се съобразяваме с положението и търсим начин да оцелеем сами, а ти не. Излизаме до магазина, защото ТРЯБВА да се яде, не общуваме с приятели, защото ТРЯБВА да се пазим, и на работа ходим, защото сметки ТРЯБВА да се плащат. Ти очакваш някой да те обслужва, все едно си на три години - да те пере, готви, плаща сметки за вода, ток, интернет, лаптоп, дрехи, лиготии? Капиш? Всеки се бори със страховете си, а ти не искаш и да помислиш в тази насока. Ако всеки се скрие в мола дупка и не си показва носа навън кой ще ти достави електроенергия? А нет? А вода? Кой ще работи в пречиствателната станция за отпадни води? А боклука? Хляб и сол откъде? Ти изобщо как си мислиш, ще функционира обществото в цивилизацията?
П.С. Аз не натоварвам моето семейство с моите страхове, не го отнасят те с повече работа и гадни задължения. А ти? Не си болен, нали така?

Последна редакция: пт, 20 мар 2020, 10:49 от бъръльо-бъръльо

# 595
  • Мнения: 19 985
Хики, няма общо с твоето състояние. Ти не си заплашен фактологически, ако си покажеш носа навън, на теб проблемът ти е в главата.
Сега хората си стоят вкъщи, защото има реална, физическа опасност за живота им и за този на близките им.
Психика-физика. Схващаш?

# 596
  • Мнения: 24 467
Специално не обиждам никой,исках да питам защо сега другите хора не излизат навън ,от страх за тях а когато хикикоморитата не излизаме от страх нашия страх не е важен?Само ние сме лигльовци и демони и изроди,а вие защо не излизате,ние хикитата не ви пречим ние сме в нашия риъл лайф,за нас не е паник!Когато сте затворени в стаята за вас е страшно,когато сме навън за нас е страшно,аз не знам разбира ли някой?
Книгата на totaldemage ще я намеря на мен не ми действат много.


Искаш да играем? Добре. Да видим тогава...

Аз излизам навън. Ще спра да излизам не от страх, а само ако това ми го забранят  със закон или по друг легален начин.
И когато съм в стаята, пак не ми е "страшно" - имам си много работа, реална, такава, която изисква резултати в определени срокове. И качество изисква.

Та въпросът за лигльовците и театралите, търсещи внимание, както и за хората без работа, за мен си седи и сега и от началото на темата по един и същ начин.

Иначе всеки ирационален страх, както този, за който се опитваш да ни разказваш тук, така и на онези, които в момента са се зазидали по къщите си, а са здрави прави и млади хора, има корени в някакви психологически дефицити и се нуждае от адекватно лечение. Иначе си остава пречка за човека и за околните.
А повечето хора просто в момента ограничават само контактите, не са се спрели от излизания и контакти въобще. Като имат не ирационални страхове, а реалистични притеснения за живота и здравето си. Това пък няма общо с болестните състояния от предходния абзац.

Последна редакция: пт, 20 мар 2020, 11:45 от Judy

# 597
  • Мнения: 1 227
Следя темата от няколко дни и искам едно да ви кажа- Бай, бабо да не те стига! Бъдете благодарни, че нямате такива страхове, че не знаете колко е гадно като тръгнеш да излизаш да се сковеш целия, да ти се схванат ръцете, ченето и да ти се замота погледа, да нямаш концентрация да кажеш едно изречение...и много други. Има си такива хора, така се раждат и им е много трудно с живота. Даваха един филм по телевизията, не му помня името, за една жена която беше така и даже получаваше пенсия, защото изпитваше ужас да излезе от дома си.  Децата ѝ пазаруваха и вършеха каквото трябва навън. Светът е толкова шарен, не могат всички да бъдат еднакви. И който може ще помага на когото трябва. Поне така трябва да е. Може пък с времето да го израстне момчето, но не е желателно да се насилва, че нещата могат да се влошат и после да го гледат с болест.

# 598
  • София
  • Мнения: 35 163
Трай бабо, там където има нужда.
Жената клетата, мъж хванала, крака наместила, деца родила, пък после -оп!

# 599
  • Мнения: 24 467
Никой не се "ражда" с ирационални страхове. Това са придобити дефекти. И е поправимо. Но човек най-напред трябва сам да го осъзнае.

Общи условия

Активация на акаунт